Били ли сте на астрологична консултация? Препоръчайте астролог - 4 тема

  • 81 805
  • 778
  •   3
Отговори
# 240
  • Мнения: 10
Имам един въпрос, чисто от любопитство, тъй като нямам опит с двете системи. Тези, които са били при астролози от едната и другата школа, кой вид (?), ако така е правилно да се каже, астрология проработи повече за вас? Съответно и астролозите с опит и в двете, откривате ли в едната нещо повече като информация, отколкото в другата, и какво точно, или ги намирате за в еднаква степен полезни и информативни?
Четох, че понякога се случва при построяване на наталната карта по западната астрология някои знаци, планети, дори слънчевият знак, да не съвпаднат с тези, които са излезли при построяване на картата във ведическата. Това ми звучи много странно обаче, тъй като между съседни знаци като характеристика може да има голяма разлика. Каква може да е причината за това и в такъв случай на кое се вярва?

# 241
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
Зависи с кой зодиак се работи (дали се отчита прецесията), каква карта се построява. Различните системи използват различни техники.

Различните системи работят добре, а ако има проблеми или "несбъдване" - проблемът е в очакванията на консултирания да му се гадае и уменията на консултиращия също.

# 242
  • Мнения: 3 266
Тропическата астрология си работи много добре както за психологически портрет, така и за оценка на темперамента по традиционната схема. Дава добри резултати при тематични анализи и при всякакъв вид прогнози – натални и мунданни. Хорарната (часова) астрология си работи перфектно по тропическия Зодиак, там въобще не виждам смисъл да се използва сидерален, освен ако не е Прашна, т.е. индийска хорарна астрология.

Сидералната астрология лично на мен ми дава по-задълбочен прочит, ако се прави кармичен анализ или оценка на еволюционното ниво и духовните уроци на човека. В това отношение е много по-задълбочена. Ведическата, която в класическия си вид е сидерална (макар че има новатори, които се опитват да използват тропика и там), е силна с това, че работи с тематични производни карти. И не ти е нужно да носиш от сто вира вода, използвайки само една карта с безброй различни техники за анализ, а извличаш необходимата информация, по различни теми от живота, от съответните производни карти. Така че е трудно да се сравняват двете системи и да се каже коя от тях е по-добра, всяка от тях има своите предимства. Ведическата система изисква специална настройка към техния мироглед, а той е много по-различен от нашия. Западната астрология има по-рационален подход – и психологическата, и традиционната.

Общо взето най-голямата заблуда е да се пренасят автоматично характеристиките и значенията от тропическата в сидералната система, т.е. "бях Лъв, станах Рак – няма нищо общо!". Това е много плоско и буквално разбиране. Сидералната астрология не работи на ниво "планета в знак", това не е достатъчно. Античната сидерална астрология (вавилонска и елинистична) използва и съзвездия, не само зодиакални знаци. Ведическата астрология, която също е сидерална и не по-малко антична, работи с накшатри – лунни стоянки, които също са свързани с енергията и символизма на едно или друго съзвездие, както и с някои неподвижни звезди.

Споделям го като астролог, който практикува и по двете системи, а не като обикалял астролози. Не смятам, че има проблем със синхронизацията на анализа, направен с помощта на тези две различни системи. Те се допълват една друга, не си противоречат чак толкова. Но нещата се гледат през различна призма, в това е разликата.

# 243
  • Мнения: 202
Излишно е, да сравняваме Тропическа и Сидерална астрология. Понякога и астролозите се увличат в излишни спорове, коя е по-добра.
Това е, като да сравняваме, кой език е по-добър – английски, италиански, испански…  По важно е, колко добре владеем един език и колко е полезен за нас.

# 244
  • Мнения: 1 750
Е,точно за това си харесвам и обичам БЪЛГАРСКИЯ ЕЗИК ! Smiling Imp Blush Hands V

# 245
  • Мнения: 9 152
rumirl, моят опит показва, че ведическата астрология ми даде невероятни ценни описания на енергиите в Лунните стоянки ( накшатрите). Не съм се обръщала към ведически астролог за консултация.
Относно сравняването на езиците. Имам някакво понятие от няколко езика. Всеки език има своя заряд, своето послание и дълбочина. Има езици и символи/букви, построени върху съвсем различна концепция/принцип. Абсолютно всички езици, до които съм се докоснала са ме обогатили и са ми били от полза, защото са ми дали от своята специфика, която имат само те.
В тази връзка, астрологическите системи също носят своята специфична концепция и предават знанието за космическите енергии по различен начин.
В някои православни икони също има изобразени планети и символи, свързани с невидимите за нашите очи небесни жители, със силно космическо звучене, показващи как всичко е живо, наситено със стихии и енергия, подредено в съвършен космически ред, йерархии и хармония. Изучаването им ми е трудно, защото го правя сама и напосоки, но интересното е, че правя връзка с описанията, срещани и в астрологията.

# 246
  • Мнения: 3 266
Ведическите накшатри дават възможност за много задълбочен психологически портрет, дето всички толкова се захласват по него и смятат, че това е цялата астрология. Всяка от тях носи своя специфична духовна енергия – т.нар. шакти. Освен това ведическият Лунен Зодиак е тясно свързан с астрономическите съзвездия и неподвижните звезди: всяка накшатра носи определена енергия, свързана с някой сектор от Небесната сфера.
За толкова задълбочен анализ, ако се прави с методите на западната астрология, трябва да се ползва също или сидералният Зодиак (който да отчита и влиянието на съзвездията, не само на зодиакалните знаци), или тропически, но с много допълнителни техники – деканати, терми, додекатемории, мономории (ако не се отчитат съзвездията). Всяка астрологична система си има свой инструментариум за по-голяма прецизност. Например ураническата астрология и космобиологията постигат такива резултати с помощта на мидпойнти, макар че и там съм срещала неточни и неверни анализи. Но това вече не е проблем на астрологичната система, а на астролога, който я използва. И аз, като Катеричка, имам възможност да чета и достъп до астрологични знания на три чужди езика. Не разчитам само на това, което ни се подава на български език, тъй като съм перфекционист по душа и не обичам да се задоволявам със свидливо подхвърлени трохи. Да не говорим как се краде и плагиатства от рускоезични източници /модерна астрология/ и после популярни бг астролози се подписват със "защитени авторски права" под преводни чужди материали.

Последна редакция: чт, 18 ное 2021, 11:32 от Sotis

# 247
  • Мнения: 9 152
Ведическите накшатри дават възможност за много задълбочен психологически портрет, дето всички толкова се захласват по него и смятат, че това е цялата астрология. Всяка от тях носи своя специфична духовна енергия – т.нар. шакти. Освен това ведическият Лунен Зодиак е тясно свързан с астрономическите съзвездия и неподвижните звезди: всяка накшатра носи определена енергия, свързана с някой сектор от Небесната сфера.
Скрит текст:
За толкова задълбочен анализ, ако се прави с методите на западната астрология, трябва да се ползва също или сидералният Зодиак (който да отчита и влиянието на съзвездията, не само на зодиакалните знаци), или тропически, но с много допълнителни техники – деканати, терми, додекатемории, мономории (ако не се отчитат съзвездията). Всяка астрологична система си има свой инструментариум за по-голяма прецизност. Например ураническата астрология и космобиологията постигат такива резултати с помощта на мидпойнти, макар че и там съм срещала неточни и неверни анализи. Но това вече не е проблем на астрологичната система, а на астролога, който я използва. И аз, като Катеричка, имам възможност да чета и достъп до астрологични знания на три чужди езика. Не разчитам само на това, което ни се подава на български език, тъй като съм перфекционист по душа и не обичам да се задоволявам със свидливо подхвърлени трохи. Да не говорим как се краде и плагиатства от рускоезични източници /модерна астрология/ и после популярни бг астролози се подписват със "защитени авторски права" под преводни чужди материали.
Подчертаното го има в някои по- многопластови и богати православни икони. Закодирани са съзвездия и чрез символи е показана тяхната енергия. И винаги е обяснено за какво помага и от какво пази дадена икона.

# 248
  • Мнения: 1 286
Астрологията е философия. За да разбереш какво и дали работи, е препоръчително да си изясниш какъв е нейния механизъм на работа. Във всеки случай не е кристално кълбо за гадаене, където възможностите се изчерпват до това какво работи или не работи.
За астрологията. Вероятно въпрос на предпочитания. Джйотиш знам за обща култура. И за общи анализи. Предимство - производните карти. Предпочитам други системи на астрологичен анализ за повече прецизност и детайли - ураническа астрология и космобиология.

# 249
  • Мнения: 3 266
Подчертаното го има в някои по- многопластови и богати православни икони. Закодирани са съзвездия и чрез символи е показана тяхната енергия. И винаги е обяснено за какво помага и от какво пази дадена икона.

Не съм познавач на иконите и тяхната стилистика, но в немалко стари християнски храмове по света има зодиакални и астрологични мотиви.

# 250
  • Мнения: 9 152
Sotis, Hug и аз не съм познавач, (много далеч от знанието в неговата целокупност съм), но пък съм силно привлечена и бавно, но решително навлизам в тази територия. Много малко разпространена информация има. Като за само посветени. Innocent

А това, което си написала е факт (респект, че си запозната . Flowers Hibiscus ), за който малцина знаят,  дори много от посещаващите редовно църкви и манастири.

# 251
  • Мнения: 4
Бих искал да споделя лично размишление - очерк. Отива човек за астро логична консултация. Човекът е правил десетина повтарящи се неща всеки ден в последната седмица, година назад. Казва, че не иска да знае за миналото, а за бъдещето.
Мълчаливо и с усмивка бих предложил на човека да му спестя 90 процента от бъдещите такси за такава услуга и да го заведа на стадиона, където да му покажа пистата, около която тича. И мисля, че ще съм полезен.
Определящото за виждането е ъгълът, от който се гледа нещо. Ако човек се поставя в качеството на обект, перце подухвано от вятъра, много от класическите прогнози се оказват верни и в делничен план. И то е така и при много хора се оказват верни. Ако човек гледа на себе си като на субект на своя живот, някои от прогнозите са темпорално-енергийни възможности, планове, в които човек може да изрази себе си, да остави свой отпечатък, да променя, да сбъдва и да бъде сътворец. И най-изкусните прогностични техники, използвани от вещ, мъдър астролог могат да бъдат неполезни за някого. Ако човек я отчаян или ако се отчая от чутото, ако лабилно звено в него зацикли в нервозно очакване и не може да използва никак знанието, че еди-какво предстои, тогава при всички положения ли е полезно казаното.
Не. Човек не е готов за всяка истина в6в всеки момент.
Истински ценното и скъпото обаче може да се окаже ъгълът на гледане към атлетическата писта, която се повтаря. В това е ключът. Другото са цикли и спираловидности, подобно на ДНК Simple Smile подобно на движението и на самото слънце с планетите, около него.

# 252
  • Мнения: 202
Даааа, казано в едно изречение, стигаме до философските спорове, за предопределеността и свободната воля. Simple Smile
А, тези спорове водят до никъде, защото истината е винаги някъде по средата.

# 253
  • Мнения: 1 750
Даааа, казано в едно изречение, стигаме до философските спорове, за предопределеността и свободната воля. Simple Smile
Обикновено отношението е  62%  предопределеност и 38% свободна воля .

# 254
  • Мнения: 3 266
А защо да не е 70 към 30 или 80 към 20? Кой ги смята тия проценти? Thinking

Общи условия

Активация на акаунт