НОЕМВРИЙСКИ мами сладки чакат бебчета - наградки

  • 10 837
  • 282
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 549
Мамчета, благодаря ви за загрижеността!!! Боря се с вируса до колкото мога.
Цвети, изглеждаш си много добре - не се притеснявай!!!
Знаете ли чудя се какво ли прави бебе Александър на мама Диана? Дано е добре Praynig

Ами за да не се чудиш ето какво е писала самата мама днес при септемврийките:

Здравейте бих искала да ме включите при вас, макар че аз бях от ноемврийските мами и бебчо трябваше да се появи на 14.11., но тъй като избърза и се роди на 04.09. сега се сме септемврийски ноемврийчета. Малко инфо за нас: казвам се Диана на 26год. от  Враца, първа бременност и за бебо - кръстихме го Александър и се роди 1,450 и 37 см в 12ч. и 13 мин. на 04.09. в Майчин дом - София.
Бебчо е все още в болница, защото трябва да наддаде достатъчно преди да го изпишат, но иначе е здрав и много чаровен:)
Поздрави от нас:)

# 16
  • Мнения: 2 673
Е, доредих се и аз, след като имах комп вирус..
Мишенце, много се радвам за Бобо...И на Ивиче- Марена да се възстанови бързо!!!Нека нямаме вируси - каквито и да било...
Деничка, това за маркирането на територията..сигурно е впредвид оформяне на бъдещото котило.. Joy.Евита, желая ти спокойни дни и нощи..то всъщност почти всички сме така, с болежки и "на тръни"..Клюки, честита кошарка!!! Със здраве да я ползвате PeaceДжени В- готина изненада, от твойта Док Thinkingние с Рени още не сме се осведомили по въпроса за "тарифата" \леле как звучи..\
Бубалина, скоро се оправяй, в носа може да си капеш Коларгол, който да се стича по фаринкса - назад...И може да си направиш компрес ако си с ангина...помага невероятно. ..\с намокрена с ВОДА,  добре изстискана мъжка носна кърпа, поръсена със спирт или ракия\ Върху това парче се слага найлон и отгоре шал...Е, не е приятно ама помага..
Цвети, ти си цвета сред цветята!!!за дебелина и дума не може да стане Peace
Аз днес нищо не правих, излизахме ама просто така - по работа..И установих, че нямам какво да облека. Имам едни дънки за бременни дето вече не мога да ги гледам...Ааааа и нямам обувки за една бременлийска рокля..... #Crazy установих обаче и че имам петна - под очите, по скулите и над устните #Crazy #Crazy #CrazyХодих до МОЛ София до козметичния салон. Но няма нито козметика, нито процедури на този етап...Моля, ако някой знае нещо по въпроса - ДА ме посъветва... newsm45 newsm45 newsm45 0898240264-щъркелаааааааааа

# 17
  • Мнения: 2 274
   Еййй, супер! Много се радвам че малкия Сашко е добре и наддава! Дано скоро се прибере при мама и тати  Praynig!
   Ели, лежи и почивай  Peace! Знам как си се чувствала в болницата, нали вече 3 пъти лежа за задържане! Хубаво е, че са ти били инжекцията за дробчетата! Така дори и да избърза бебчето, ще е напълно готово за външния свят! Е, ти гледай да го държиш колкото може по-дълго в коремчето  Wink!
   Стискам палци на всички мами, чийто бебоци са се забързали за съдбовната среща Praynig!
   Марийче, за дрешките - не си само ти! Мен вече само тоя оранжев гащеризон ме събира, а горкия е толкова мръсен... Sick И на мен ми се повдига като го гледам, но к'во да се прави - още само месец и половина  Peace!

# 18
  • Мнения: 289
Честита нова темичка - още един проекто-щъркел 0888 / 0878 964 187  Peace
И никакво даване на вирусите, пазете се и повечко вит.С!
Ще се присъединя към оплакващите се от еднообразния бремелински гардероб, отеклите крака, невъзможното спане нощем, трудно дишане,  странни настроения (с успокоенето, че се дължи на хормоните и ще мине), трудна подвижност...Остава надеждата, че "много мина - мъничко остана" Sick
Лека нощ и дано е по-спокойна, от колкото очакваме! Crazy

# 19
  • Мнения: 3 034
"ммммммм в списание "9 месеца" има една много хубава ноемврийка до Маренаааа 
пу-пу!  " 

ТALI1
, мерси   bouquet
Мисля, че всички бременни жени са много хубави и притежават едно такова особено излъчване. Много често се улавям, че ми се иска вече да родя, за да си гушна бебето, да си го гледам, но в следващия момент се сещам, че не се знае дали ще ми се случи пак да съм бременна, а това е един неповторим период и се опитвам в тези моменти да се насладя максимално на състоянието си, въпреки всички "неудобства", свързани с него. Hug

Момичета, бързо нова среща, докато не е сковал студ, че нещо май ще захлажда. Като ви гледах какви сте готини на снимките и ми стана тъжно...пък и "отгладнях" /както казва Марена/ - вече ми се повдига, като се сетя за варени картофи, препечени филийки и изкиснато сирене Sick. Но поне детенце се оправи. Peace

# 20
  • София
  • Мнения: 3 064
Такаа, още не спя, ама се сетих да ви питам нещо. Днес научих прекрасната новина, че съвсем неочаквано ще се сдобием с миялна машина.  Имате ли идея дали мога да слагам вътре биберони и шишета /пластмасови/, или ще им се случи нещо? Простата логика сочи, че ако могат да се изваряват, би трябвало машината да не им навреди, ама аз да питам, ако някой има опит newsm78

# 21
  • Мнения: 255
На мен ми стана навик да пиша рано сутрин - ама на работа имам заместничка, и тя е на компа - а аз като свеки отстрани гледам и давам акъл....
Мони - и мен ме боли  корема в областта на яйчниците - така познавам кога корема ми расте Simple Smile След като ме боли през деня - на следващия обиколката по екватора е поне 1 см отгоре. Simple Smile
Честита миялна машина, София.
Още един проекто щъркел 0899/ 899 605 Вени
Аз пък си купих един панталон-анцунг от "Блага Благоева", в много приятно избелено резедаво.. ей, не е било да го облека и да не го изцапам с нещо мазно - скоро ще стане съвсем неизползваем...
За проблеми с гърло - лимон с мед, загряти на водна баня, и се пият с лъжица докато са топли.. голям кеф, за любители на кисело-сладки мъчения.
Лек ден, и много усмивки - по радиото казаха, че лятото се връщало днес - който може да му се радва отвън. Wink

# 22
  • Мнения: 3 214
Добро утро и честита нова темичка! Голямо темпо развиваме с писането  Grinning

Ето и моя номер за "щъркелстване" - 0888 339392. Аз съм за края на ноември, така че мога да бъда щъркел на по-ранните мами. И в тоя ред на мисли, и аз често си мисля за Есма - не се е мяркала скоро, пък и нали близнаци ще има и е за началото на ноември...Стискам й палци  Praynig
На всички мами с неразположения пожелавам да се оправят и да стискат още малко  Hug
Клюки и София, честити придобивки!
За гардероба - и на мен ми е много отегчително вече. В един пристъп на ярост, че няма какво да облека, влязох в един магазин и си купих 3 чифта дънки, по-голям номер и с ниска талия, та чат-пат ги въртя, ама си е гадно. Ноооо, много мина, мъничко остана!

# 23
  • Мнения: X
Момичета, радвам се че болестите малко по-малко ви отминават и вече ви е по-спокойно! Аз учудващо съм много добре - нямам особени болки, киселини, стягания, само вечер ми е малко трудно да се обръщам в леглото - все ме влече да  се обърна по корем... В понеделник с Вени бяхме на преглед - последната фетална морфология. Бебето е наред, главичката му е обаче по-големичка /с около 2 седмици по-напред от тялото/. Доки каза, че няма нищо страшно, но аз се притеснявам малко как ще го раждам с тази голяма глава? Не можа, за съжаление, да ми потвърди пола, защото бебето беше през цялото време с гръб. Много исках да ми каже със сигурност, за да знам в какви цветове да правя покупки. Здраве да е.
Иначе Вени вече я обзаведохме с количка - 4-ма души я оглеждахме сякаш купуваме автомобил /по думите на мъжа ми/. Да и е честита!
установих обаче и че имам петна - под очите, по скулите и над устните #Crazy #Crazy #CrazyХодих до МОЛ София до козметичния салон[/b]. Но няма нито козметика, нито процедури на този етап...Моля, ако някой знае нещо по въпроса - ДА ме посъветва...
Карил, и на мен ми излязоха петна, въпреки че не излизам без слънцезащитен крем 50+ още от март. Сега мисля да си купя крема на Мамма Донна Чико за петна, предназначен специално за бременни - но трябва да се използва единствено като нощен. Струва около 17-18 лева. Засега май само това може да се ползва - после ще се подлагаме на процедури и терапии.
Имате ли идея дали мога да слагам вътре биберони и шишета /пластмасови/, или ще им се случи нещо? Простата логика сочи, че ако могат да се изваряват, би трябвало машината да не им навреди, ама аз да питам, ако някой има опит newsm78
Може би само за измиване, но за стерилизация - едва ли...
Iviche, аз също смятам, че бременността е страхотен период и трябва да и се насладим истински, но понякога се изумявам как хората около мен сякаш нарочно искат да ти развалят тези положителни моменти и емоции. Например наскоро ме среща една позната и ми казва - ау, ама колко си напълняла, как си могла така да си развалиш фигурата. И аз - ами, да. Въобще не разбрах майтапи ли се, че не вижда, че съм бременна или??? Или пък разни момиченца 1-2 клас, които като ме видят и започват да ме гледат скришом и да се смеят зад гърбовете си. Ама на децата не се сърдя, въпреки, че се учудвам...
Хайде лек и успешен ден от мен!!! Аз отивам да си потренирам, че и на мен дрешките не ми стават. Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 24
  • Мнения: 815
Мина, моля те само ти не говори за фигури- ти си идеалната бременна!!! Напълно е възможно приятелката ти да не е разбрала- не ти личи много- много  Simple Smile сигурна съм, че доста бързичко ще влезеш в обичайната си форма. щом аз можах- всеки може!! Мен тази мисъл ме крепи да не ревна- а, и нямаме огледало в цял ръст в къщи и спя по- спокойно Simple Smile

Карил, аз миналия път се бях петносала накрая - по носа и брадичката- с каквото и да мажех-нцъ- никакъв ефект- след раждането- изчезнаха много бързо

София, можеш да слагаш шишитата в миалната, но не виждам никакъв смисъл- по- удобно ще ти е да си купиш четка за шишета- почистването е бързо, а без стерилизация не можеш да ги ползваш след миялната- освен това машината  ще им смъкне боите за 1-2 измивания- но честита придобивка- това е голямо облекчение за всяка домакиня- ние нямаме още, но понеже при мама бях свикнала на това удобство сега любимия се грижи за чиниите Simple Smile

Подкрепям идеята на ивиче за срещичка- и то в по- следобедно-вечерните часове, за да могат да дойдат и мамите, които още ходят на работа- а това не пречи да похапваме по нещо след лекциите на 9 месеца- аз за съжаление и в четвъртък няма да мога да дойда, че ще тичам да си взема заплатката, но на лекцията ще дойда


Айде и аз да се изтипосам щъркел- 0888 64 73 94

# 25
  • Мнения: 483
Добро утро мами !  Simple Smile

Тази сутрин съм скочила в ранни зори, защото звъннаха всички възможни видове аларми за ставане на таткото, а той беше в банята  Close И след като станах 3 пъти да ги загасям, накрая станах окончателно  Tired

На всичкото отгоре се събудих с болки в гърлото и сега се наливам с конски дози чай Sick
Днес трябва да изгладя дрешките на бебка и да изпера последните, които останаха  Simple Smile Много приятно ми е това занимание, става ми едно такова миличко  Hug
Снощи мъжът ми като ги видя простряни на терасата, такива едни миниатюрни и започна да се смее, защото собено чорапчетата били "наредени като на стрелбище"  Laughing

И мен скоро в един магазин две момченца на по 4-5 годинки ме гледаха, гледаха и накрая едното възкликна с учудване "Яаааа, дебел корем"  #Crazy На мен ми стана много смешно, защото се замислих как детето си е казало "ама тази добре си похапва"  Laughing

Момичета не се притеснявайте ... всички изглеждате прекрасно   bouquet Най-хубавите бременни  Peace

За дрехите и на мен ми писна с едно и също  Rolling Eyes Лятото имах по-богат гардероб, но сега си взех само едни дънки като захладня и все с тях съм  Embarassed Ама няма смисъл да даваме повече пари за дрешки, че то малко остана  Simple Smile Моят проблем в магазините за бременни е, че и най-малките номера панталони и дънки ми идват малко големички, но добре че има и някои ластични дънки  Confused Иначе, за да не ми е гадно, че хода с едно и също си купувам поне блузки и то от нормални магазини, за да ги нося и после.Добре, че модата тази година е като за бременни  Peace

Сега отивам да погладя, но после пак ще се включа  Simple Smile
Приятен ден   bouquet

# 26
  • Мнения: 2 274
   Добро утро, момичета   bouquet! Ама много сме ранобудни днес  Mr. Green!
   Мина, да не ти пука! Аз на децата вече им свикнах! Като отида някога в училището на малкия и да видиш какво оглеждане и шушукане става зад гърба ми  ooooh!! Все едно бременна не са виждали! Че и разни въпросчета ми задават по-малките  Mr. Green! А "големите разбирачи" от класа на Вили, които са батковци и каки вече му дават съвети за отглеждане на по-малкото  Joy!
   София, миялната е супер удобство! Аз имам от 3 години и не си я давам за нищо! За шишетата обаче и аз си мисля, че ще ти е по-лесно и удобно да си ги миеш на ръка със специална четка за бебешки шишенца! Миялната ние успяваме както сме 3-ма да я напълним за седмица / от големите е /, а едва ли ще можеш да миеш шишетата веднъж в седмицата! Иначе не мисля, че ще имаш проблем, но пък препаратите са много силни и пластмасата може да побелее и да се надраскат, а картинките сигурно на второто миен е вече няма да ги има!
   Вени, това лекарство - мед с лимони ми е любимото / без загряването, де /  Peace! Обожавам го Crazy! По цял ден мога да се тъпча с това, но такива киселини имам после, че  Sick! Аз малкия с това го излекувах при последната му хрема - чай и много мед с лимони  Peace!
   Хубав слънчев ден и от мен   bouquet!

# 27
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
Добро утро и ЧЕСТИТА НОВА ТЕМИЧКА!
Започвам за щъркелче - 0886 980 552
Ей мацки, много сме сладки, какви са тези приказки, че сте станали огромни! Аз като видя бременна жена и преди и сега все и се радвам по много   bouquet Страхотни сладуранки сме!
Ние имахме неприятни, но кратки преживявания - подключихме се отвън и три дни спахме на палатка  Shocked добре че накрая дойде ключар и ни отключиха - вече сме си у дома!  Heart Eyes
Честити придобивки на всички нови бъдещи мами!   bouquet
Хайде, още малко остана, после ще се радваме и ще се гушкаме
 взаимно!

# 28
  • София
  • Мнения: 38
Добро утро и от мен! Аз като никога спах чааааак до 7.30ч. (иначе най-много до 6.30 - егати вампира съм!). Мина, аз имам една приятелка, всъщност ние сме им кумове, която е маняк на тема перфектно тяло. И тъй като аз напоследък без много много зор изглеждах доста по-добре от нея, да видиш сега като ме види - "-Аууу ама ти си много огромна, аз не бях така - чак най-накрая ми пролича! Ц-ц ми сигурно много си похапваш..., нали преди не ядеше много-много..." и т.н. Ама знаеш ли пък точно кога ще и се вържа! Да си гледа работата! Аз се чувствам добре, дори горда, с тази си форма сега! Пък после ще му мислим ...  Mr. Green

# 29
  • Мнения: 1 064
Добро утро, ноемврийки! Kissing Heart И аз ве4е съм на крак kyllmg...ама много ми е хубаво да се излежавам и да знам, че нямам бърза работа...
Честито на всички мами с нови придобивки!  bouquet
Колкото до дрехите, аз все още си нося две блузи, панталон и пола, които си взех от м-н "CONTI". Само преди време като захладня си купих жилетка, по-трудно ми е с обувките...е, няма такива, които да ми харесат и да ми стават...Добре поне, че все ми е горещо, че си ходя с чехлите...
Моя корем също взе да расте много бързо supermama, а бебо става все по-шавлив newsm32...Чак на моменти страх ме хваща и имам чувство, че от някъде ще изскочи я ръка, я крак...Довечера ще ходя при доки, та ще видим колко е пораснало слончето с хоботче  261uu
За съжаление днес май ще се наложи да си стоя вкъщи Sad, защото май пак има обгазяване и то сериозно...направо е като мъгла... Sick
Хубав ден, мили бременелки! Flowers Bouquet

Общи условия

Активация на акаунт