Пазарът на недвижими имоти, какво се случва реално? -Тема 53

  • 35 763
  • 763
  •   1
Отговори
# 690
  • София
  • Мнения: 30 204
Харесахме имот за инвестиция, но на акт 14. Много се чудя. Не съм хазартен тип и сякаш ми се иска да инвестирам в сигурно и да не поемам този риск, но пък изборът на имоти след акт 16, отговарящи на нашите изисквания, е ограничен.

# 691
  • Мнения: 2 854
Здравейте! Какво смятате за местоположение на тристаен апартамен , който е ограден в червено ? https://dox.abv.bg/download?id=c2e8f8ccfd# - Линк за сваляне

Това не е местоположение. Къде се намира апартамента (квартал, улица) е местоположение. Иначе - мансарда без тераси ли е? Колко кв., защото виждам само скосения, които изяждат ужасно много и използваемата площ на този тристаен може да е колкото на малък двустаен.

# 692
  • Мнения: 3 591
Аз мисля, че това е покрив, а не апартамент.

# 693
  • Мнения: 177
missence, рискът не е чак толкова голям, при положение, че инвеститорът е стабилен и има финансиране. Инвеститорите имат интерес да извадят Акт 16, колкото се може по-бързо, защото имат да спазват дати в договорите с купувачите на зелено, а и за да освободят ресурси за следващите проекти. Юристът ви просто трябва внимателно да провери документацията, права за строеж на парцела, РС итн.

# 694
  • Мнения: 9 845
Аз пък линкове с прикачени файлове не отварям.

# 695
  • Мнения: 971
Минах тази седмица по една от "широките" улици в култовите Манастирски ливади - "Иван Сусанин". Пълно е с празни офиси и апартаменти, само че "пейзажа" не ми хареса. Забелязва се упадък не само там, но щом Томева казва, че всичко е наред, така да бъде. Новината за влизане в "чакалнята на еврозоната" миналата година стресира много хора, които побързаха да "защитят" спестяванията си и това спомогна да не се усеща толкова криза в бранша с НИ. Плановете за приемане на еврото у нас са чак за 2024г., така че има още време до тогава. Но с това темпо на "инвестиране" ще бетонираме още по-грозно големите ни градове и курорти, като след няколко години всеки ще разполага с по няколко празни имота в една безпереспективна територия :-х

"Еврозоната се превръща в черна дупка, която поглъща всякаква надежда за икономически прогрес"



https://trud.bg/%D0%B5%D0%B2%D1%80%D0%BE%D1%82%D0%BE-%D0%BD%D0%B … 1%86%D0%B5%D1%8F/

Последна редакция: чт, 15 апр 2021, 20:10 от Пух

# 696
  • Мнения: 9 895
Агенциите буквално нямат какво да предлагат за продажба. Търсене има огромно.
Томева,
При тебе така ли е?

Каза ми го приятелка, вярвам й.

# 697
# 698
  • Мнения: 2 854
Сусанин е еднопосочна квартална уличка, какви офиси има там, че пък и празни стоели? А колко строежи има там удобно пропусна да кажеш, едва се излиза на Ралевица от машини в някоя сутрин.

# 699
  • Мнения: 3 848
От днес: на колата ми беше оставена реклама - цветна - продавам 3-стане в квартала. От агенция.
Цената беше много под тези, които тук се споменават. За съжаление я хвърлих. 3-стаен апартамент обзаведен, в областта на паркинга.
Ако всичко, което излиза на пазара и е в каквото и да е състояние се купува, защо е нужно това?
Паркинга е огромен. Всички коли имаха тази "брошура".

# 700
  • София, Bulgaria
  • Мнения: 2 715
Агенциите буквално нямат какво да предлагат за продажба. Търсене има огромно.
Томева,
При тебе така ли е?

Каза ми го приятелка, вярвам й.
Така е..., но това не означава, че има повече сделки особено, ако като мен не се работят сделки на зелено.
Бях ви казала за купувачи с 200...250К евро бюджет за 3ст. ап. ...още не сме харесали. Списъкът с купувачи се увеличава, а трудно се затварят сделки.

Пух, моля не импровизирай с името ми. Заключенията са си твои.  Ти си по тази част.

П.С. Фрау Клау...въобще не се купува всичко, което излезе на пазара. Купува се това, което си струва и е на нормална цена за днес. Както дадох пример с панелните 3 ст. апартаменти.

# 701
  • Мнения: 18 635
Фрау,
ако искате да намерите обявата, потърсете в имот.бг - филтрирайте по квартал, тристаен, цена. Би трябвало да излезе.

# 702
  • Мнения: 3 848
Не ме интересува обявата. Кварталът не е място където бих търсила.
Цената спрямо "картинката" беше смешна - 3 стаен на цената на едностаен, общо взето. Някои си прави реклама на поредната агенция. Имам достатъчно информация и контакти за пазара в момента.
Просто споделям инфо.

# 703
  • Мнения: 971
Не познавам квартала, но ще се радвам ако някой ми посочи хубава двупосочна улица в МанЛи. Иначе според последната изнесена информация от НСИ се оказа, че много малко хора живеят под наем. Справка от imot.bg за жилища под наем (София център 2 и 3 ст. над 1000) показва, че там кризата там е очевадна. В даден момент много от тях ще се върнат на пазара. Иначе при такова масово и безразборно строителство е закономерно да спадне качеството.

@tomeva, да не съм по импровизациите и обикновенно цитирам източниците си, като обикновенно отговарям на тези, които се обръщат към мен. Сделки има - това несъм го отричал (с очите си видях камара папки и чух банкерка да споделя миналата година, че са преизпълнили плана си). Проблема за надуването на имотния балон е и в нас купувачите, че сме готови да дадем половин милион лева+ за 3 стаи :-х

"92.2% от домакинствата живеят в собствено жилище през 2020 г. а 4.1% ползват жилище, без да плащат наем. В жилища под наем живеят 3.7% от наблюдаваните домакинства - 2.5% на свободен и 1.2% на общински наем. Второ жилище притежават 8.9% от домакинствата, по данни на НСИ."

https://www.dnes.bg/obshtestvo/2021/04/15/92-ot-bylgarite-jiveia … edi-1990-g.487099

Последна редакция: чт, 15 апр 2021, 20:59 от Пух

# 704
  • София
  • Мнения: 30 204
Какво ще кажете за моята дилема с имот на акт 14? Бихте ли рискували на този етап?

Общи условия

Активация на акаунт