Интериорен и екстериорен дизайн по аматьорски - Тема 72

  • 40 385
  • 776
  •   1
Отговори
# 660
  • София
  • Мнения: 746
Беше хол, който мисля да разделя с нисък шкаф, от едната страна ще е леглото ми, от другата някакъв диван, маса...това ми се върти в главата. Надявам се в понеделник да мога да снимам мокета на дневна светлина, защото изобщо не мога да му определя цвета на мястото, на което се намира в момента. Харесвам цветно, харесвам бяло, харесвам всичко което е извън стандартите. На няколко човека споделих за белите стени, обявиха ме за луда. А, другото е, че те са много криви, няма да шпакловам, съответно ще търся тапети. Почти няма да има мебели, едно легло, един скрин, шкаф..с това разполагам. В момента свалям тапети и опразвам помещението, за да добият представа някаква кое, къде ще стои.

# 661
  • SF
  • Мнения: 21 167
Ще ти помагаме. Гардероб ще имаш ли?

# 662
  • Мнения: 9 777
То бялото в момента е стандарт.

# 663
  • Мнения: 5
Здравейте, ще се радвам ако може да помогнете и на мен. Търся модерна трапезна маса, но нищо не харесвам. Ето ги изискванията ми:
- бяла или избелен дъб
- модерна
- 100-130 см и да може да се разтяга до 160-180 см
- цена за предпочитане под 800-1000 лева

Ще се радвам на вашите предложения.

# 664
  • Мнения: 2 895
Елказелка, светлосиньо е много подходящо за северни стаи





Ето и идея за разделяне на помещението . Бели стени са си супер Simple Smile , много по добре от праскова, бледо жълто и ...

# 665
  • Мнения: 40 892
Здравейте, ще се радвам ако може да помогнете и на мен. Търся модерна трапезна маса, но нищо не харесвам. Ето ги изискванията ми:
- бяла или избелен дъб
- модерна
- 100-130 см и да може да се разтяга до 160-180 см
- цена за предпочитане под 800-1000 лева

Ще се радвам на вашите предложения.

https://www.mebeliarena.bg/%D0%BC%D0%B0%D1%81%D0%B8/%D1%82%D1%80 … ce&order=DESC


https://www.mebeliarena.bg/%D0%BC%D0%B0%D1%81%D0%B8/%D1%82%D1%80 … ce&order=DESC

https://www.grandecor.bg/%D0%BC%D0%B0%D0%B3%D0%B0%D0%B7%D0%B8%D0 … 0%BE%D0%B2%D0%B0/

# 666
  • Мнения: 9 777
Аз също не съм любител на прасковката, но виж, лимонено жълто - като онези светлите бледи тънкокори лимони, или пък като класическите (не ГМО) жълти лалета, но по-блед тон, харесвам. За кухня по-скоро, в дневна/спалня по-скоро не бих сложила.

# 667
  • София
  • Мнения: 746
Ще ти помагаме. Гардероб ще имаш ли?
. Благодаря Simple Smile
Не, позиционирах го в дрешника.
Natt***, стаята е на изток, но заради дърветата отвън и балкона е много тъмна. Първата снимка която си пуснала, цветът е супер! За разделяне на помещението - имам един шкаф, който ще пребоядисам и ще свърши работа на първо време.
В момента свалям тапети там, до тук преброих пет пласта...

# 668
  • Мнения: 9 777
А колко е висок този шкаф? И дървен ли е или ПДЧ?

Мисля си, ако е здрав и стабилен, и не прекалено висок, разбира се, че можеш да сложиш върху него 2-3 саксии с цветя/зеленинка - хем да ти радва окото, хем да скрива допълнително леглото от дневната част.

# 669
  • София
  • Мнения: 746
А колко е висок този шкаф? И дървен ли е или ПДЧ?
Това е идеята Simple Smile

Мисля си, ако е здрав и стабилен, и не прекалено висок, разбира се, че можеш да сложиш върху него 2-3 саксии с цветя/зеленинка - хем да ти радва окото, хем да скрива допълнително леглото от дневната част.

# 670
  • Пловдив
  • Мнения: 2 914
Ще изчакам цвета на мокета преди да дам предложение.
 Natt,много  харесах предпоследното предложение,но то иска много светлина.
  
  Холът на родителите ми е източно изложение,с много дървета пред него.Невероятно тъмен е.Често през деня ми иде да светна лампа ,защото е страшно депресиращо в такава тъмница.Голям е 20м2 и прозорците са на дългата страна-около 3 метра с балконска врата и са по високи.Светлосин е(боядисани тапети) с бели пердета  и  естествен паркет. Наскоро коментирах с майка ми ,че единственият вариант да просветне е да се боядиса бял.Мебелите не са тъмни-меката мебел  е светлосива и въпреки това там се чувствам все едно е целогодишна мрачна зима.

# 671
  • София
  • Мнения: 2 779
Здравейте Simple Smile С бялото не се ли рискува да стане "сивеещо" в тъмна стая? То има и доста нюанси на бяло, де. Наистина с подходящото бяло може да стане доста прилично, но как да се избере то? Аз имам подобен проблем. Голяма дневна с трапезария, с много големи прозорци, светъл под, но с тераса отпред и не влиза пряка слънчева светлина. В момента стените са в снежно бяло, но не ми допада някак. Твърде стерилно и неестествено ми стои. От друга страна и никакъв цвят не мога да си представя да е подходящ, освен някакъв нюанс на сиво и евентуално пак бяло, но не снежно. Тогава пък и таванът ли трябва да е същия цвят бяло? Много ми допада като цвят тъмно синьо-зелено (Teal), но ми се струва, че се рискува да затъмни доста. Все пак сигурно ще му измисля място поне в някоя от спалните Joy Между другото, ако се боядиса в някакъв наситен цвят, после лесно ли се сменя цветът ако не ни допадне?

# 672
  • София
  • Мнения: 746
Ще изчакам цвета на мокета преди да дам предложение.
 Natt,много  харесах предпоследното предложение,но то иска много светлина.
 
  Холът на родителите ми е източно изложение,с много дървета пред него.Невероятно тъмен е.Често през деня ми иде да светна лампа ,защото е страшно депресиращо в такава тъмница.Голям е 20м2 и прозорците са на дългата страна-около 3 метра с балконска врата и са по високи.Светлосин е(боядисани тапети) с бели пердета  и  естествен паркет. Наскоро коментирах с майка ми ,че единственият вариант да просветне е да се боядиса бял.Мебелите не са тъмни-меката мебел  е светлосива и въпреки това там се чувствам все едно е целогодишна мрачна зима.
При мен прозорците са на късата страна, лампа свети постоянно. Много исках бели стени и естествен паркет, но за съжаление нямам възможност да оправя паркета.

# 673
  • София
  • Мнения: 1 423
Ако бялото е с участие на жълт оттенък, в тъмни стаи не стои стерилно, напротив, "стопля" и подчертава акцентите (акцентна стена в показаните от Natt сини цветове, например, но само една стена, не цялата стая).

# 674
  • Мнения: 40 892
За сенчеста стая бих избрала слънчев цвят - светло жълто.

Общи условия

Активация на акаунт