Интериорен и екстериорен дизайн по аматьорски - Тема 72

  • 40 529
  • 776
  •   1
Отговори
# 750
  • Сред мелниците
  • Мнения: 1 313
Нашият опит за стар хубав паркет е пренареждане, като се изважда изцяло, почиства се отдолу, евентуално му се слага една подложка мека, но не е задължително, циклене и лакиране .
Грейва, стои прекрасно, много устойчив на миене и надраскване. Предполагам, че зависи от лака. Нашият не беше на водна основа.
Звучи сложно, но става бързо и беше относително не скъпо.
Запълване на фугите са пари хвърлени на вятъра, видях го при двама съседи. Фугите се отварят отново, пълнят се с боклуци, изключително нехигиенично и скърцащо.

Не разбирам от тези неща, но мокетът няма ли да задържа влага и паркета отдолу да мухляса и се повреди?

# 751
  • Бургас
  • Мнения: 10 368
GG_BG, не са пренареждали паркета. Нямаше нужда. Тук-там запълниха фуги.
В друго жилище имам лакиран паркет. Точно там зейнаха фугите, защото лакът запечатва дървото и не му дава да "живее", да диша. И като падне влажността, фугите се отварят. Освен това се драска много лесно. Четох много за омасляването, използва се много в помещения с интензивно натоварване, не запечатва дървото и то може да се "намества", когато пада и се вдига влажността в помещенията. Много повече ми допада от лакирания под, но всеки сам си решава.

Tintina, знам че си от Бургас и моля да ми кажеш  кой ви цикли паркета? Колко ви излезе на квадратен метър? С всичко имам предвид - циклене, фугиране където се налага и омасляване.
На нас ни предстои това за 3 спални, около 45 кв.м. и събираме оферти сега.

# 752
  • Мнения: 22 543
За паркет и омасляване се сещам за два варианта.
Единия са маслата, които се използват при декинга, но трябва да се провери дали е ок за вътрешно помещение.

Другото, маслата Осмо. Използват се при дървена дограма имат различни цветове и дават страхотен резултат.

# 753
  • пустинята Гоби
  • Мнения: 7 451
Циклих паркета преди по-малко от година. Лакът не се драска, драска се самото дърво (имам малки деца и е ужас). Ако се сложи само масло ще е още по-зле. Омаслявала съм дървен плот за кухня, съжалявам, но едно голямо нищо прави маслото. Но разбира се всеки си решава, особено ако нямате деца и пазите много.

# 754
  • Бургас
  • Мнения: 10 368
Ох, ние специално сме с три деца и ми трябва нещо много здраво, като асфалт например. 😄

# 755
  • Мнения: 42 093
Най-здрав е "отровният" лак. Кой каквото ще да казва, но модерните водоразтворими лакове не могат да се мерят със старите двукомпонентни лакове. Обаче те се полагат само с противогаз и после седмица не може да се влезе вътре, а и ако си говорим  честно, цял месец ще ви се насълзяват очите, ако стоите на затворен прозорец. Затова се полагат само лятото и ако няма да се живее в близко време. Такъв лак ползвахме като се оженихме за първия си ремонт и тогава ние отидохме на море, а баща ми лакира и седмица никой не е живял там.

# 756
  • Мнения: 18 589
Идеи за малка баня имате ли? Ама наистина много малка. Как сте ги направили? И като разположение.
Майстора даде някакви идеи кое къде да е и тези дни го чакаме да почва основите. Чудя се за цветове на плочките, трябва да е нещо много светло,семпло,изчистено и в модерния стил напоследък-скандинавски.
Търся идеи обаче банята е толкова нестандартна, че повечето снимки не мога да си ги представя осъществени при нас. И за шкафове трябва да е нещо мн малко, вероятно под мивката, за да не заема много място.
Та се чудя какво ще е подходящо.

Последна редакция: вт, 11 май 2021, 09:40 от Snow_White5

# 757
  • София
  • Мнения: 1 429
А какви по-точно са ѝ размерите и формата, имате ли някакво планче или снимка? Тя и моята баня е малка (малко над 3 квадрата), но напълно достатъчна за просторна душ-зона, мивка и WC.

# 758
  • Варна
  • Мнения: 4 057
Ще изчакам цвета на мокета преди да дам предложение.
 Natt,много  харесах предпоследното предложение,но то иска много светлина.
  
  Холът на родителите ми е източно изложение,с много дървета пред него.Невероятно тъмен е.Често през деня ми иде да светна лампа ,защото е страшно депресиращо в такава тъмница.Голям е 20м2 и прозорците са на дългата страна-около 3 метра с балконска врата и са по високи.Светлосин е(боядисани тапети) с бели пердета  и  естествен паркет. Наскоро коментирах с майка ми ,че единственият вариант да просветне е да се боядиса бял.Мебелите не са тъмни-меката мебел  е светлосива и въпреки това там се чувствам все едно е целогодишна мрачна зима.

Имаше една серия на light and space dulux, но така и не я пробвах и мои познати за мнение също.

# 759
  • Мнения: 18 589
А какви по-точно са ѝ размерите и формата, имате ли някакво планче или снимка? Тя и моята баня е малка (малко над 3 квадрата), но напълно достатъчна за просторна душ-зона, мивка и WC.
Ще сляза после да я снимам.
Но в момента е строителна площадка.
Правоъгълник е формата, тесен, квадрати не мога да кажа,малка е доста. Един душ, мивка и тоалетна и това ще е пряко сила, а трябва някъде и един малък шкаф да измислим.
Не е основна баня в къщата, искаме да стане семпла и чаровна,колкото и малка да е, защото ще се ползва все пак в бъдеще.

# 760
  • Мнения: 9 944
А каква ви е идеята - какво точно да държите в този шкаф в малката баня? Ако има възможност такъв малък шкаф (тесен и висок, или по-широк и нисък) да се сложи в коридора до банята, мивка само със сифон от типа декоративни би олекотило малкото пространство. Единичният малък висящ шкаф под мивка, като се има предвид, че в него е скрит и сифона, за мен има само декоративна стойност, но не и практическа. Дори да е до земята почти (на крачета или висящ), пак има само един пълноценен рафт, долният, който пък е неудобен за ползване - трябва да клекнеш или да се наведеш, за да извадиш нещата от дъното му. За мен по-удобно е да има плот около/до мивката, за тоалетните принадлежности. Разбирам, че може би дразни естетическото чувство, но пък е удобно.
Да уточня, че разсъждавам само от моя лична гледна точка, не давам оценки. Аз не ползвам огромно разообразие от козметика и предпочитам да са ми на мястото, където ги ползвам - до мивката/душа.
Зависи и колко и какви хора ползват тази баня - двама възрастни, двама възрастни възрастни, възрастни и дете/деца. Повече хора - повече козметика, деца - шишета, кремове, лосиони, самобръсначки - всички такива неща е добре да бъдат недостъпни за децата, за безопасност или поне от икономичност, да излееш и разпениш половин шише шампоан е любима детска забава, както и да се омажеш с половин кутия крем. Ако ще къпеш малко дете в банята - тоалетните принадлежности/кърпите трябва да са ти под ръка за процеса, а след това да се качват на високо място. Та е според зависи.

# 761
  • София
  • Мнения: 2 781
Може ли да я премерите, някаква схема къде са ви канали,  изводи за мръсна вода, има ли неща, които не могат да се местят по канализацията и т.н. В темата за баните също се дават много добри съвети.

# 762
  • Мнения: 8 253
Банята и 2кв.м. може да е функционална, а и 4кв.м. може да не стигат... въпрос на размер, място на канал (за тоалетната) и спрямо това се разпределя пространството.
Бяхме с 2кв.м. сега сме с две бани по 3-3,2кв.м., едната с вана, другата с душ кабина, направо са си просторни Wink
Без скица с маркирано точното място на канала, просто няма как да се дадат идеи Hands V

ПП: Шкафовете под мивката са ми цели килери, нищо, че са 60х30х70см стъпили на пода с крачета. И двете полици се ползват, сифона заема в средата едно място за една бутилка шампоан...
Вътре се побират всичко козметики, бои за коса, резервна тоалетна хартия, някои мазила и т.н. В шкафчето до огледалото 15х15х70см се побират всички дребни неща... на практика всичко което не се позлва в момента, че да е на рафта над мивката и на ваната/буш кабината е прибрано в шкафа.

Последна редакция: вт, 11 май 2021, 10:21 от peneva_a

# 763
  • Мнения: 9 944
Близо сме до напомняне за пускане на нова тема. Надявам се опитен ентусиаст да пусне нова, пък започнатите обсъждания ще продължим в новата тема.

# 764
  • Мнения: 18 589
А каква ви е идеята - какво точно да държите в този шкаф в малката баня? Ако има възможност такъв малък шкаф (тесен и висок, или по-широк и нисък) да се сложи в коридора до банята, мивка само със сифон от типа декоративни би олекотило малкото пространство. Единичният малък висящ шкаф под мивка, като се има предвид, че в него е скрит и сифона, за мен има само декоративна стойност, но не и практическа. Дори да е до земята почти (на крачета или висящ), пак има само един пълноценен рафт, долният, който пък е неудобен за ползване - трябва да клекнеш или да се наведеш, за да извадиш нещата от дъното му. За мен по-удобно е да има плот около/до мивката, за тоалетните принадлежности. Разбирам, че може би дразни естетическото чувство, но пък е удобно.
Да уточня, че разсъждавам само от моя лична гледна точка, не давам оценки. Аз не ползвам огромно разообразие от козметика и предпочитам да са ми на мястото, където ги ползвам - до мивката/душа.
Зависи и колко и какви хора ползват тази баня - двама възрастни, двама възрастни възрастни, възрастни и дете/деца. Повече хора - повече козметика, деца - шишета, кремове, лосиони, самобръсначки - всички такива неща е добре да бъдат недостъпни за децата, за безопасност или поне от икономичност, да излееш и разпениш половин шише шампоан е любима детска забава, както и да се омажеш с половин кутия крем. Ако ще къпеш малко дете в банята - тоалетните принадлежности/кърпите трябва да са ти под ръка за процеса, а след това да се качват на високо място. Та е според зависи.

Банята ще се ползва от двама възрастни главно-50+
Идеята на шкафа е поне да събере основните принадлежности-шампоани, самобръсначки, сапуни, гъби четки за зъби, най-основното. Аз също смятам, че малък плот или шкаф с вратички над мивката е най-удачен.
Принципно също ползвам много козметика, но както казах няма да е основна банята.
А иначе коридор има, но той е предверие към самите стаи-евентуално там някакъв красив кош за препарати, някой шкаф малък, знам ли хич не мога да си го представя.
А то поне някой, парцал, кошче, 2,3 препарат, моп все ще има.
Ще ида да я снимам.

Последна редакция: вт, 11 май 2021, 10:32 от Snow_White5

Общи условия

Активация на акаунт