Тема за страха

  • 2 211
  • 51
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 8 917
Освен страхът от неизвестността - как ще е детенцето ми никакъв друг страх не съм изпитвала през цялата бременност Peace

# 16
  • Мнения: 1 117
От самото начало с първата бременност знаех ,че ще се справим с всичко - грижи , отглеждане ,боледуване и т.н
Изпитвах страх от това да не би да се случи нещо с нашия бебчо при раждане или да се окаже ,че нещо не е наред с него.
С тази бременност се чувствам много по-уверена в това отношение, но остават горещите молитви всичко да е добре Simple Smile

# 17
  • София
  • Мнения: 4 423
Страха още не ме е напуснал Confused и не знам докога ще ме държи.
Сега е двоен и за двете кукли

# 18
  • Мнения: 1 517
Същите дивотии си ги мислех и аз. И най-вече дали ще съм добра майка. Споко, всичко ще е наред, просто мисли позитивно! Ти си една нормална бъдеща майка и най-нормално се страхуваш от нормални неща  Grinning
Успех в живота занапред!   bouquet

# 19
От както започнах да усещам бебчо ,всички тези страхоже се въртят и в моята глава , но жсеки страх си има приоритет,за сега наи големият е "дали всичко ще е наред до края".Вярвам в сбе си , знам че когато детето се пояжи ще се спражя но все пак ме е страх.Сигурно е нормално.

# 20
  • Мнения: 27
Страх ме е да. От нейзвестното. В едно съм сигурна, аз лесно не се давам и бързо се уча. Ще се учим двечките с дъщеря ми. Сигурна съм, че и тя ще ме научи на много неща. Страх ме е най много от вмешателството на свекърва ми и свекър ми. Дали ще ги издържа и няма да спретна скандал незнам. От това най- ме е страх. Confused

# 21
  • Мнения: 1 986
  Нормално нещо е страхът....мен най-вече ме е страх дали всичко с бебето е и ще бъде ли наред,отколкото от самото раждане-както беше писала горе една мама-то ще мине и замине,ами после?!?Но,най-важно е позитивното мислене и нагласа PeaceНяма смисъл от истерии и паника Naughty

# 22
  • София
  • Мнения: 177
щом се страхуваш значи всичко е наред.Според мен,а и според изследванията е съвсем нормално при бременните жени да се страхуват,затова се препоръчва т.н.споделяне на бременността с близки,приятели,лекари,клубове.При нас за съжаление,това е моето впечатление лекаря ти измерва височината на матката ,пуска ти изследвания,чат,пат някой секрет и ехограф и с това неговия ангажимент е изчерпан.Психо фактора,нормалния човешки разговор,подкрепата това са неща на милиони светлинни години от наблюдаващият те лекар/извинявам се на тези който са изключение/.Така че миличка сигурно и док.ще ти каже страха е нормален,трябва да се страхуваш,трябва да те боли-"майка лесно не се става"/колко я мразя тази фраза/защо нещата да са по-лесни,като могат и да са сложни.
Ако това те успокоява и аз се страхувам,какви ли не черни фантазии не минават през главата ми,колко сълзи съм изплакала,,аз лично ти препоръчвам заетост,намери си нещо с което да се занимаваш за да не мислиш за страховете си.Хубаво би било да не само да си пишем но и да се срещаме ние бременните, за да си помагаме взаимно.

# 23
  • Мнения: 3 500
Напълно нормално е да се чувстваш така. Всяка жена го е изпитала. Аз също много се страхувах - как ще протече раждането, бебето ще е добре ли, ще му се случи ли нещо лошо, ще е здраво ли, как ще се справя, дали ще съм добра майка.Въпросите не ми излизаха от главата.Постоянно тормизех мъжа ми, а той само - Спокойно бе жена всичко ще е ок. И много ми се смееше.Нормално е, мачйнското чувство се обажда.Леко раждане!Всичко ще мине перфектно и ще имаш здраво и красиво бебе.

# 24
  • Мнения: 6 164
Страхувах се, докато бях бременна - от същото. Проблемът беше, че имах твърде много свободно време за размисли. Laughing Окакто родих съм толкова погълната от мъничето, че само му се радвам и нямам време да се плаша. А и някак ми дава сили и дори да имам проблем, като го погледна само си мисля "Всичко ще бъде наред. Всико ще е идеално!". И най-големия песимист да си, ще се превърнеш в оптимист и няма да се страхуваш. Леко раждане!  bouquet

# 25
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
От самото начало знаех ,че ще се справим с всичко - грижи , отглеждане ,боледуване и т.н
Изпитвах страх от това да не би да се случи нещо с нашия бебчо при раждане или да се окаже ,че нещо не е наред с него
Постоянно сънувах кошмари. Сега съм по-спокойна и самоуверена. Пожелавам ти всички твои страхове да са били неоснователни!  Hug

# 26
  • Торонто
  • Мнения: 837
Страх ме беше единствено дали всичко ще е наред с бебето (здравословно). Нищо друго не ме е плашило и даже интересувало - роднинска намеса, как ще кърмя и т.н.

# 27
  • Варна
  • Мнения: 199
След 20-тина дни ми предстои раждане. Страх ме е малко, защото ще ми е за първи път. Но това е страх по-скоро от неизвестното. Но най-големия ми страх е дали бебето ще бъде здраво. Нямам никакъв по-голям страх и притеснение от това!

# 28
  • Мнения: 144
Страх ме беше от раждането, от болката - родих не много лесно, но почти не си спомням преживяното освен хубавия момент когато си видях бебчето. Страхувам се дали ще се справя като родител, дали ще я възпитам добре, дали не съм прекалено строга, дали няма да я прогоня от себе си, дали в момента не прави някоя сериозна беля както обикновено, дали диша вечер докато спи... Страх ме и ще продължава да ме е страх. Страха е съвсем нормална реакция на съзнанието на родителя - на един отговорен за най-скъпото му същество човек. Въпроса е да не става прекален.
Успех, и знай че ще се справиш.

# 29
  • Мнения: 2 015
Пуснах същата тема преди да родя, но вярвай ми с раждането всичко си идва на мястото и дните ми минават, като на сън.Мен много ме беше страх, как ще пипам такова малко човече, а от първия ден и дори в болницата съм си го къпала сама.

Общи условия

Активация на акаунт