Пролетта на прага чука, нови плетки диплим тука - юбилейна тема 100

  • 38 066
  • 751
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 444
Diorela,  тук съм!
Здравейте на всички!
Браво на всички, виждам имате хубаво настроение.
Това боди е подиумно предложение. Съмнявам се че някой ще го плете. Има много различни методи на плетиво  и не мога да знам всичко. Това е подгъв и трябва да се пробва по различни начини. Изглежда ми като първо изплетено обикновено с лицеви бримки, а когато се прави подгъв през 2 или през 3 изпускат бримките и една заплитат. Но все пак преждата е дебела и подгъва от тази прежда ще е доста дебел, а на снимката подгъва дебел  е като друго плетиво и затрва не знам. Точно с това сега се занимават рускоговорящи плетачки - взимат идеи от подиум или стари списания,  правят свои описания и продават.
Последната ми работа за мъжа ми. Пуловер реглан-погон. Мерино 2400 м/100 гр в 5 ката. Около 500 гр. 2 пъпи от начало го преплитах, а 3 път само от подмищниците нагоре. И май стана добре. Хозяин доволен. Сега имам два големи проекта костюми ( горнище и долнище) за децата ми и плюс продължавам проект на игли.

Последна редакция: нд, 09 май 2021, 21:52 от anji75

# 316
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 38 932
Simple Smile той много доволен изглежда.
но аз като видях сладоледа изтръпнах. Simple Smile имам си и извинение - синчето и с геврек може да се окапе, същински майстро на омазването е.

# 317
  • Мнения: 552
Diorela, имам схема (всъщност много схеми на 1 кука, запазени в Pinterest, а и много отпечатани) - мога да помагам и да я кача тук, ако имате интерес. Вкл. и с разяснения за означенията. Предпочитам схеми, пред обяснения на плетката.

Лично аз много харесвам такива комбинации от плат + плетиво. Simple Smile

Страхотно се е получило, Lady Brinne. И на мен ми харесва много комбинацията плат + плетиво. И бих те помолила за схемата. Аз съм начинаеща с едната кука, но съм много надъхана. . .

Последна редакция: пн, 10 май 2021, 10:00 от nas_nina

# 318
  • Мнения: 6 843
Йеее, Анжи, заслужавало си е разплитането! Ти си перфекционист и си ги направила страхотно. Много красив пуловер е станал!. А и цветът му е много приятен, същия като сладоледа. Simple Smile

Последна редакция: пн, 10 май 2021, 22:12 от Diorela

# 319
  • Бургас
  • Мнения: 6 174
Diorela, имам схема (всъщност много схеми на 1 кука, запазени в Pinterest, а и много отпечатани) - мога да помагам и да я кача тук, ако имате интерес. Вкл. и с разяснения за означенията. Предпочитам схеми, пред обяснения на плетката.

Лично аз много харесвам такива комбинации от плат + плетиво. Simple Smile

Страхотно се е получило, Lady Brinne. И на мен ми харесва много комбинацията плат + плетиво. И бих те помолила за схемата. Аз съм начинаеща с едната кука, но съм много надъхана. . .

И на мен, и даже измислих къде мога да приложа нещо такова.Само, че как се прикрепя? Плете се на роклята или се зашива допълнително?

# 320
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 317
Първият ред е нисък (терличен) бод и е плетен върху ръба на роклята. Схемата ще я намеря и кача.

# 321
  • Бургас
  • Мнения: 6 174
Първият ред е нисък (терличен) бод и е плетен върху ръба на роклята. Схемата ще я намеря и кача.

Ако може да обясниш и как се започва върху ръба първия ред Smiley

# 322
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 317
Първият ред е нисък (терличен) бод и е плетен върху ръба на роклята. Схемата ще я намеря и кача.

Ако може да обясниш и как се започва върху ръба първия ред Smiley

Ще снимам стъпка по стъпка.

Ето схемата на мотивчето. Ако има нещо неясно, съм насреща:

Последна редакция: вт, 11 май 2021, 16:56 от Lady Brinne

# 323
  • Мнения: 6 843
Ха  ха , всичко. Simple Smile Нямам идея как се разчитат такива схеми. Joy
Лейди, направо се вкара в приключение с нас. Благодаря ти.
Да се пооправя, май ще потърся да понауча поне още малко за плетенето на 1 кука.

# 324
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 317
Ха  ха , всичко. Simple Smile Нямам идея как се разчитат такива схеми. Joy
Лейди, направо се вкара в приключение с нас. Благодаря ти.
Да се пооправя, май ще потърся да понауча поне още малко за плетенето на 1 кука.

Ще изнамеря наименованието на означенията, но гарантирам, че със схема е по-лесно, отколкото с описание с думи. Поне на мен ми е по-лесно.

Ето:





# 325
  • Мнения: 2 830
Ха  ха , всичко. Simple Smile Нямам идея как се разчитат такива схеми. Joy
Лейди, направо се вкара в приключение с нас. Благодаря ти.
Да се пооправя, май ще потърся да понауча поне още малко за плетенето на 1 кука.
Аз съм се учила от ето тази книга

Препоръчвам я с две ръце. Много разбираемо обяснени нещата. Ако искаш мога да ти я изпратя да я прочетеш.

# 326
  • Бургас
  • Мнения: 6 174
Аз пък на всякакви други езици слушам и малко нашите не ги знам, но горе долу вече от опита мисля,че разбирам кои са.На мен по-скоро не ми е ясно как да го започна на роклята.

# 327
  • Мнения: 6 843
Благодаря, момичета, записах си снимките с означенията.  Ще търся и всяко означение как се плете. Защото и това не зная. Имаше един бг сайт за плетене на 1 кука. Ще го потърся и него, спомням си ,че беше добър, има уроци.
Ето го https://na2kuki.com/ , също YT канала https://www.youtube.com/channel/UCs-kDzqwt0Lx69DCiHXgsTA
Дори открих един начален урок с видове бримки https://na2kuki.com/%d0%be%d1%81%d0%bd%d0%be%d0%b2%d0%bd%d0%b8-% … 1%83%d0%ba%d0%b0/

Предлагат и хубави прежди в другия им сайт https://yarnspot.bg/

 Мила, не сега, благодаря. Книгата изглежда добра, но още не ставам за плетки и няма смисъл. Само се облизвам около плетенето в момента. А и ще имам още здравословни проблеми да решавам, пак ми предстоят болници, като се пооправя. Търчане по лекари и изследвания. То и сега е така, де. И гледам да събирам сили за тези дейности. Много е гаден този КВ. Всяко движение още ме затруднява много, но поне се измъквам засега. Дано да продължи така и занапред, ще стигна и до плетенето. Simple Smile
Ама се радвам много на вашите плетки. Такава глътка свеж въздух са ми! Благодаря ви на всички!

Последна редакция: пт, 14 май 2021, 01:06 от Diorela

# 328
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 317
Аз пък на всякакви други езици слушам и малко нашите не ги знам, но горе долу вече от опита мисля,че разбирам кои са.На мен по-скоро не ми е ясно как да го започна на роклята.

Обещавам утре да снимам, че ще имам време - събота е. По друго време няма как да ми се получи. Снощи направих един ред на новия проект и стана време за лягане... Simple Smile

# 329
  • Мнения: 47 898
Напоследък плета чантички, и гледам https://www.prada.com/ww/en/women/bags/products.raffia_tote_bag. … _F0442_V_OOO.html 950 евро, момичета стегнете се, ние можем да правим къде по-хубави неща. Плетените чантички са на мода, да плетем Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт