Деца от всички страни, добре сте дошли- 11!

  • 31 641
  • 745
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 111
Христос Воскресе! Браво, много хубави творения видях.

Ние боядисахме само яйца, не успяхме даже козунак (brioche) да купим, че в нашата пекарна нищо не беше останало. Най-интересното при боядисването на яйцата беше колко ще останат здрави до края Joy. И двамата счупиха по 2-3. Това ме отказа и от правенето на козунак...

И тук е хладно на сянка, но на слънце е доста топло. Не знае човек как да се облече. Миналата седмица валя, което е добре, че е голяма суша при нас.

# 256
  • USA
  • Мнения: 1 323
Воистина Воскресе!
Прекрасни козунаци и яйца браво на всики!
Ние изкарахме чудесно уикенда. Беше около 15-18 градуса.На пикника се събрахме много хора.По груби сметки около 80 Simple Smile Особености,всички ваксинирани без децата ,но няой от по-големите тийнс дори също бяха ваксинирани.
Много храна,много забавления,игра,борба с яйца.Децата заявиха,че американците не изпускат най-забавната част борбата с яйца. Simple Smile Като се прибрахме се изсипа порой и още вали.Много се радвам,че ни изчака.
Днес творим с децата.Нали ви споменах,че е седмица на благодарности за учителите и пада писане и рисуване на картички,лакумства,цветя,подаръци,всеки ден по нещо.Отделиха особено внимание на картичките.Направихме ги в стил с ковид годината. Те получиха също много готини тениски.От рода на "Оцеляхме по време на ковид и строежи" На Английски обаче идват в рима и добре се получават нещата.  Even from six feet a part you teach with all your hart беше едното. За директора също писаха. Толкова са развълнувани.Питат ме миналата година какво правихме и аз им казвам ,нищо щото си бяхме у дома и те още повече се въодушевиха.

# 257
  • USA
  • Мнения: 1 323
Къде се изгубихте всички? Пиша след себе си.Очаквах да сте изписали поне 2-3 страници Simple Smile
Утре е деня на майката в американски.Помня ,че и в други страни празнуваха на същите дни с нас. Пожелавам ви един прекрасен ден с любимите хора! Тук прогнозата е за дъжд и плановете ни отпаднаха,но ще мислим нещо в домашна среда. Днес правихме торта с децата за утре,че си имаме друг повод.Стана ни като дата за празнуване,защоо преди 15г. се заселихме тук. Седмицата с учителските подаръци мина и най-после си отдъхваме.Свършиха и тестовете на децата. Следващата събота са им тестовете по БГ само и приключваме съвсем. Малката завършва следващата седмица.Празненствата са предвидени да са на вън,а се очесртава студеничко,но пон са положителни температурите и без дъжд.
Купихме билти за бг и летимведнага с холадските авиолинии началото на юни. За момента само те не спират да летят.Направи ми впечатление,че самолета е полу празен като запазвахме места. поне първия презокеанския де.ЗА втория нямаше опция за места,но за 2-3 часа,не е драма където и да сме.
Как сте как върви училището,плановете за почивки,положението с вируса в страната ви?

# 258
  • Мнения: 2 472
И при нас утре е деня на майката. Нямаме нищо набелязано да правим. Хладно е като при вас.
Писна ми това онлайн училище. Мястото на децата е в училище. Вчера нашите управници предоставиха за идващата учебна година от септември отново право на избор на родителите как да учат децата им - дали от вкъщи или присъствено  в училище. Иначе гледам, че хората масово се ваксинират и чакат по 2 км опашка, за да им сложат първа доза.
Ние нямаме планове изобщо за БГ. Сигурно пак ще отидем на север някъде, където имам чувството, че съм в рая. Толкова е красиво, спокойно и релаксиращо!

# 259
  • Мнения: 5 133
Привет дами! Върнахме се. В Родината беше топло, слънчево, хората си се движеха свободно....абе, сякаш няма вируси и пандемии. Документите ни бяха готови за...три дни. Чак да не повярваш. Пътувахме с кола и всичко беше ок. Само на връщане, като влизахме  в Австрия имаше някаква много странна проверка. 800 метра ги взехме за три часа и половина и накрая едни младежи само ни огледаха, разгледаха паспортите, попитаха за къде пътуваме и...О, там е много хубаво.Приятен път!   Така и  не разбрах защо беше това. Тестове искаха само на влизане в България.

Последна редакция: нд, 09 май 2021, 14:37 от cardhu

# 260
  • Мнения: 104
При нас има 10 дневна ваканция по никое време. Свързана е с празници тук и понеже тази година всички училища следват местния календар, почиваме си до другата сряда. После малко преговор и през юни има изпити и завършва учебната година. Чува се, че май след ваканцияте учениците ще бъдат присъствено, но не е сигурно.

Все още заведенията са затворени и деца не се допускат в моловете, маски навсякъде... казвам го, понеже Калалили попита, но честно вече съвсем ми писна от всичко това и ми идват идеи "за бягство". Плануваме към началото на юли да пътуваме за България, но изчакваме с купуването на билетите.
Калалили, прекрасна ваканция ви желая!

Карду, звучиш много добре. Радвам се, че сте се разнообразили и сте доволни от престоя там.

А_тита, вие поне си имате хубава природа, но аз лично не мога да си представя още едно лято тук. Липсват ми родителите, а и те самите чакат с нетърпение да се видим.
А за деня на майката, дати имаме мноооого. От време на време получавам поздравления, в зависимост кой от коя държава е, тук смесицата на хора е голяма и предковидно все някой нещо празнуваше.
Официално денят на майката е на 21.03, но днес една приятелка  филипинка ме поздрави. Предполагам, че те следват американската дата.

Сноуче как сте?

# 261
  • Мнения: 2 603
Здравейте! Честит празник на всички майки! При нас също беше днес. Дъщеря ми много се беше постарала, научила е стихотворение, имаше картички и са правили гривни в градината. Всъщност за пръв път усетих, че е някакъв по - специален ден.
Ние бяхме на едно езеро, децата караха колела, абе беше много хубаво.
Планове нямаме за сега.

# 262
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Привет,

последните 3 дена бяха като у Сноучето преди време: двамата с мъжа ми болни 🤐
В петък на него му сложиха ваксина и беше замаян, после го втресе.
А. домъкна сопол от яслата, Т и аз прихванахме. В петък следобед и събота се валяхме по леглата, но в неделя децата че бяха здрави, но ние не, даже по-зле бяхме. Точно в неделя беше 30 С, накарах Т да пусне вода на двора да си играят, но уви не беше за дълго.
Иначе Т беше направил хартиен букет в училище. Учителката им има все ефектни и лесни идеи, така че децата винаги да успеят и да се радват. И тук беше ден на майката.

# 263
  • Немция
  • Мнения: 6 878
Моите момчета днес са на училище, направо ми пораснаха криле. Joy Само до обяд са, но и това е нещо.
При нас паднаха числата до определен брой и в нашия регион отвориха училища през ден, с половин клас, с тестове. Да видим колко ще изкарат така, че специално в нашия град сме с по-високи числа, открай време.
Но моят кеф няма да продължи дълго - в четвъртък е празничен ден и петъкът е почивен за учениците.

Аз получих картичка от малкия за Майчин ден, материалите бяха от училището.
Ходих да си взема един парфюм и децата после да ми го подарят. Stuck Out Tongue Winking Eye

Ася, оправяйте се!
Писа в друга тема, че си правила бърз тест и е бил отрицателен. Ако те съмнява, след време, след 4 седмици, може да провериш дали имаш антитела за ковид. Такъв тест видях в Дм, със сигурност го има и по аптеките.

Вчера и при нас беше рязка промяна с времето, 28 градуса,тежък и влажен въздух. Отидохме на разходка до едно естествено езеро, недалеч от нас.

Оставям ви, че бързам да правя чистка в детските стаи на спокойствие. Grinning

Последна редакция: вт, 11 май 2021, 08:35 от Бибит

# 264
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Бибит, антиген тест е този бързия, който си правих. Не е за антитела. И аз се скарах на мъжа ми, че грешния е купил 😆

При нас е под 100, ама кел файда, децата са през ден.

Днес ще имаме родителска, да видим какво ще ни разказват.

# 265
  • Немция
  • Мнения: 6 878
Ася, не се бъркам- знам, че бързият тест е антигенен.
За антитела се прави седмици по-късно, за да се разбере дали си карал ковид. Друг тип тест е.
Затова и предложих, ако имаш съмнения, след време да си направиш един за антитела.

Последна редакция: пн, 10 май 2021, 15:34 от Бибит

# 266
  • Rennes, France
  • Мнения: 478
Привет Дами!

Честит празник на майката, на патерици, на тези които са празнували. При нас е края на месец май.
Ася, дано минава бързо, като те чета лошо ми стана, че и без помощ от никъде!
И при нас тази седмица са само 2 учебни дни. Вече имам чувството че е ваканция, ама още не е...иска ми се, явно.
Бибит, хубава снимка. Браво за хубавото време. При нас не беше толкова топло, но беше супер приятно. Днес, не толкова, ама тази седмица така го дават: дъжд и вятър, и от време на време слънце. Ние пак отпрашваме на морската къща, ще довършвам первази - аман, искам вече да сръши, ама още малко остана...
Калалили, приятно пътуване на вас - дано е безпроблемно. И на макс да се възползвате от почивката в БГ. Ние още сме в неизвестното, защото не знам дали ще успея да се ваксинирам...
Перла, дано успеете да отидете до БГ.

# 267
  • Мнения: 111
Здравейте Simple Smile

Честит празник на майките, когато и да е! Аз и идея си нямам кога точно е тук. В училище на децата правят подаръци за любимите си хора, без да се казва дали са бащи или майки, и ги носят вкъщи някъде началото на юни. Причината са децата от сложни семейства (самотен родител или разведени в сложни отношения родители...)

Къти, тъкмо успях да се ваксинирам с доза (Модерна) на някой отказал се в последния момент в близкия ваксинационен център. Часовете на нашия са на сайта keldoc, но в други градове са на doctolib. При нас часовете на Модерна си стоят, хората предпочитат Пфайзер.
Като цяло преживяването във ваксинационния център не беше приятно, всичко отне час и половина. Организацията е добра, но целта е да се сложат възможно най-много дози, затова карат хората да чакат, а не ваксиниращите. (Личната лекарка каза, че третират хората като животни, а на една дама на опашката ситуацията ѝ изглеждаше като преди голям концерт. Joy)

# 268
  • Мнения: 5 133
Девойката учи у дома тази седмица. Като се върнахме от България тя се засили за училище, но междувременно се оказва, че в класа има дете  ( или деца ) с положителни тестове за ковид. Не знам как издържат тези, чиито деца учат дълго неприсъствено? Ужас. Моята Д е много стриктна в ученето и много амбициозна. И за два дни ме изцеди. Да оздравяват болните и да тръгват на училище.

# 269
  • Немция
  • Мнения: 6 878
Карду, за моите момчета дистанционното не е проблем, но омръзва в един момент на всички ни. Stuck Out Tongue Winking Eye

Авил, честито ваксиниране! Да минава леко и да дишаш по-спокойно вече. Grinning

Денят на майката в Германия е винаги няколко дни преди Деня на бащата и има връзка с Великден.
Тоест Денят на майката е в неделята преди Възнесение Господно, на български казано. На Възнесение са 40 дни от Великден и тогава е Деня на бащата. Така че има възможност и двамата родители да бъдат поздравени в рамките на 1 седмица. Grinning
Малкият Бибитко направи картичка и за татко си, в четвъртък ще му я подари, когато ще е празничния ден(Възнесението).
Надявам се, да сте разбрали моите обяснения. Grinning

Общи условия

Активация на акаунт