Деца от всички страни, добре сте дошли- 11!

  • 31 641
  • 745
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 2 133
Аз също бих ги ваксинирала, особено ако е с жива ваксина. Вече има разработени, но още не са пуснати на пазара. Живата ваксина дава 100% защита от зарразяване.

# 286
  • USA
  • Мнения: 1 323
Честита да е Джулия! Да е здрава и много щастлива!
Сноуче,тук като при вас на всякъде до скоро имаше маски на вратата и ръкавици в ресторантите. Тук вече между 50 и 75 % от възрастните в различните щати са ваксинирани.В много щати махнаха задължителното носене на маски. Аз съм ваксинирана,но маска си нося. Нали давам пример на чаветата. Винаги имам в колата. Имам и в чантите. Мм обаче вечно забравя и все му дават където е задължително де.Тук вече не чакаш по опашки за ваксина и не трябва да се записваш.Отиваш и ти слагат.
Много наши близки и познати вече ваксинираха тинеджърите.  Децата ще ги ваксинираме като стане разрешена за възрастта им.За момента са твърде малки.
Якамоз да ви оздравява кучето и да се успокоите!
Бибит при вас е наистина сложно ходенето на фризьор хаха
Ние имахме хубав уикенд.Децата минаха успешно теста по БГ ,а след това имахме пикник на двора в училището с рисунки с тебешир,хвърчила,сапунени балончета,топки и много игри и сладолед.
При големия мислих ,че са свършили вече тестовете,но и тази седмица покриват държавни.Учителката му ми писа в екстаз,колко е впечатлена от резултатите му. По принцип гонеше резултат за края на годината 216 точки,а е отбелязал 235 което е низо за края на 4кл,а не за трети в който е в момента.
Оставям ви,че време пак не ми стига...

# 287
  • Мнения: 202
Здравейте дами,

Пак не съм редовна с включването 😊, но поне всичко прочитам.
Ние сме добре, децата си ходят на училище. От днес вече и каката ще може в зала да тренира. При нас няма маски и ръкавици в магазините. Ако някой не носи маска на входа му кзват да си сложи, но въпреки това съм виждала хората пак да влизат. Предната събота големите също направиха теста за външно оценяване в българското училище. Баткото има 1 грешка, каката няма греши. Но и двамата казаха, че е било много лесно.
За момента не мислим да се ваксинираме. Няма никаква яснота след няколко години какво ще е действието или последствията от ваксините.
В понеделник бяхме с малкия на кардиолог. Последно преди 2 години имаше 2 много малки дупчици между двете камари на сърцето. Доктора е очаквал, че ще се затвирят, но не са. Кардиограма и ехограф са идеални сърцето работи добре, няма никакви проблеми. Единственото, което трябва да правим е ако някога има операция, вадене на зъб или друга интервенция първо ще трябва да приема антибиотик за да се предотврати инфекция. Иначе е напълно здрав, няма ограничения с нищо. Може да си е активен без ограничения като здраво дете.
Та така при нас. Най - вероятно пак със самолет ще ходим към България. Не знам защо, но тази година  ми се искаше  с кола. Децата също казаха, че искат с кола да пътуват. Ако успеем да намерим нещо на добра оферта може и да стане.
Това е общо взето, нищо ново при нас.
Чета ви с интерес 😀.

# 288
  • Мнения: 111
Плами, пътували ли сте вече с кола с децата до България? Ние пътуваме 500 км в едната посока до свекърите и ми е тежко това пътуване.

Калалили, браво на твоето дете! При вас има ли практика децата да прескачат клас, ако са много напред с ученето? Питам, защото тук е често срещано и на мен не ми харесва, че е толкова често.

И моят син прави теста за българското училище. Да си кажа честно, засега не виждам защо е необходим такъв тест. В България има ли подобни тестове на края на всяка учебна година?

По въпроса с ваксините срещу ковид за деца съм раздвоена. Все си мисля, че трябва да се изчака още известно време, да се ваксинират всички възрастни, преди да се започне с децата. Трябва много внимателно да се прецени съотношението полза/риск, особено за по-малките.

Последна редакция: чт, 20 май 2021, 15:44 от авил

# 289
  • Мнения: 2 133
Кала, браво! Ама те твоите деца са винаги много напред с материала Heart

И аз не разбирам защо са тези тестове и какво целят с тях. Моите деца не ходят в Бг училище, но забелязвам русначетата от малки все се готвят за някакви тестове. Може да е някакъв съветски модел, знам ли.

Софи започна новото училище и е страшно щастлива! Голямо облекчение за мен. Само ме е яд, че не го намерих една година по-рано, когато сън не спях и търсех училища... Но явно така е било писано. Мисля и малката от януари да я пусна там, само да спре да спи на обяд, че там не ги слагат. Ако сме още тук де. Вече знаем със сигурност, че ще направят оферта на ММ за Италия, остава само да разберем дали ще ни устрои финансово.

# 290
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Кала, завиждам за диференцираното обучение при вас...
Тук все още е лукс, макар учителката на Дзвер да се опитва.
Сега нали правиха реферат: избрал си тема и му дали да ползва само търсачки за деца. Да, но темата е техническа и нищо не намерил. Беше бесен, работи вкъщи.

Сноуче, браво за училището.
Търсиш ли сега училища в Италия 🤪
То вярно не е лесно местенето, но поне различни култури виждаш.

Плами, дано и занапред да няма проблеми детето със сърцето!

При нас времето още е гадно, силен вятър, ту вали, ту грее слънце. Стоим близо до вкъщи, че често се изсипва порой.
А. става на 2 другата седмица, трябва да подготвя парти.😁

# 291
  • Мнения: 202
Здравейте от мрачна, студена и дъждовна Холандия 😀.

Авил, за последно пътувахме 2016,когато бях бременна с третото човече. До тогава нямахме приблем с пътя, често спирахме, пренощуваме някъде и така. Но с малкото не сме пътували много.

Сноуче, чудесно е, че сте намерили подходящо училище. И най-вече, че девойката е доволна 😀.

Олее Ася, минаха ли 2 години 🤔. То все едно вчера роди малката 🙈.

Чудя се и аз как чуждите деца бързо порастват, а като се замисля и моите неусетно стават големи. Все едно не са били малки.

Много лошо това време, не се стопли и това е. Ходим си с дебелите якета, нищо че ще ходя тези дни чехли и сандали да купувам 😂. Не се знае може да ни потрябват.

# 292
  • Немция
  • Мнения: 6 878
Ася, вярно, кога минаха тези 2 години? Чуждите деца така бързо растат. Grinning
С моите момчета първите бебешки месеци много бавно минаваха, особено с големия. После след 5-ия, 6-ия месец времето по-бързо се затърколи. И двамата не бяха лесни бебета.
За разлика от тогава училищният период хвърчи неусетно.
Макар че с това учене вкъщи хич не е толкова неусетно. Satisfied

Кала, браво на Лекси, все така да са впечатлени учителките от него!

При нас прескачане на клас е рядкост, не е често явление. Гледат се не само познания и интелект, а и цялостната зрялост на детето. Виж, повтаряне на клас по-често се среща, обикновено 1-2 деца повтарят клас.

Плами, бих се навила без деца на едно пътуване до България, иначе не - струва ми се утрепия. Ние в самата България имаме доста път между различните места, на които ходим.
Другият вариант е да се заредим с много време за междинни спирки тук и там. Но не сме го правили.
Дано нямате тревоги със сърцето и всичко е така спокойно, както досега.
Докога е възможно да се затворят дупчиците?

Тази пролет наистина се задържа хладна, не си спомням скоро да сме имали такава. Утре навлиза пак хладен фронт и ще са 11 градуса, максимално.

# 293
  • Мнения: 2 133
Така е за чуждите деца и бързото растене... Сега като бяхме в Швейцария, всеки ден гушкахме племенничката на 5 месеца, но честно казано вечер с удоволствие я предавах на майка й и отивах да си спя. Нямам сили и нерви за още деца. Много се възхищавам на жените с повече от две. Иска ми се понякога, но осъзнавам, че няма да мога да дам на още едно дете, това което съм дала на първите две. Всъщност аз дори исках да си вържа тръбите след второто раждане, но ММ ме разубеди, защото съм много млада. Все пак трябва да си дам срок и след него да го направя, за да ми е по-спокойно.

Моите също не бяха лесни бебета, а и още не са. Все още не си спят по леглата - на 3 и 5 години са. С ММ не знам откога не сме спали заедно, защото единия спи с едната, другия - с другата. Ако ги сложим по леглата после идват при нас и трябва да спим 4 човека заедно, не мерси. Добре поне, че ги слагаме рано да спят и в петък ги оставяме на детегледачка и излизаме, та имаме някакви моменти да сме сами двамата.... Липсва ми понякога живота ми и свободата. Дано като поотраснат малко още да можем да сме по-свободни.

# 294
  • Наблизо
  • Мнения: 6 090
Здравейте! Ние сме добре,полека-лека огранизираме пътуването за България,след 3 седмици сме на втора доза ваксина и се чудя от кое летище да взема билети.Една много голяма част от полетите са отменени и друга са направо махнати от летищата.Ще намерим начин,но с малко дете си е доста стресиращо.

Това за малките деца е вярно..Аз искам второ някой ден,но като попорасне моето и когато мама се пенсионира живот и здраве.С Ковид кризата и това,че сега ще си търся работа в тези времена ,много лошо ми действа.А моето пу пу е доста спокойно дете,но вече почна да проявява характер и да се теъшка като не е на неговото,а е твърде малко,че да не го следя какво прави и да го оставям да му мине.А и диалога не е още като с по-голямо дете,въпреки че всичко разбора почти.
Казва няколко думи,има си любима,и слага Мама в изречение понякога. Много му се радвам! Проблемът е ,че не иска да се храни само и с памперса изобщо не сме започнали махане..А след година тръгва на училище.Дали ще се справим за една година??
И при нас е студено,почна да не вали по цяяял ден,но си вали.Майка все пита защо детето е с пуловер-защото е 8 градуса,мами!

# 295
  • Мнения: 2 133
Бюти, на колко е твоят юнак? За памперса, моят опит показва, че след една определена възраст става от раз, но ако започнеш твърде рано, ще се мъчиш с месеци или години. Голямата беше на 3г. и 1 м., когато за точно два дена махнах дневен и нощен памперс. Малката я започнаха в училище на 1г. 10м. и още се мъчим. Вече навърши 3. Сега иска да ака само в памперса, иначе за пишане махнахме вече и дневен и нощен. Тези дни ще я пробвам да ака без памперс. Но като цяло с първото дете е по-стресиращо това, с второто вече няма такива проблеми, защото знаеш. че рано или късно ще се случи.

За мен най-големия дерт са безсънните нощи и че искат да спят с мен и да не се отделят от мен, както и постоянният рев, който моите момичета практикуват.

# 296
  • Наблизо
  • Мнения: 6 090
На година и половина е.Надявам се да се справим до училището,защото ще тръгне по-малък,роден е в края на годината.
И твоята не е лесна,Сноуче.Моето спи в стаята си в леглото,миналото лято още го отделихме,защото некстомито му стана малко и нямахме никакви драми.Само дето за да заспи трябва да съм в стаята,но ще го минем това.
Четох някакви апокалиптични статии за ситуацията в Германия с инфлацията,при нас е същото.Всичко става все по-скъпо.
Притесняват ме и изборите догодина.Екстремистите и от двете страни набират сила,а аз се чувствам безсилна,защото все още не мога да гласувам.

# 297
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Не се оплаквайте, Дзвер е на 9г. и още не иска да спи сам.
Ревът също още е често използвано оръжие.
Добре, че малката е малко по-спокойна, не реве толкова, освен от яд, но бързо й минава. Но и тя спи залепена до мен. Не нон стоп, но ме търси да се гушкаме. Ние не можем и да излезем без тях, не че сега има и къде де Laughing
Въобще влачим се всички заедно.

Бюти, много отрано това училище...
с Дзвер беше зор, също не искаше да ходи по голяма нужда в тоалетна. Сега малката ще стане на две и от няколко дена казва, че идва аки. Трябва да подготвя гърнето. Но тя например от няколко месеца се качва и слиза като голям човек по стълбите, не пълзи, не назад, а нормално. Това се счита като маркер, че мускулите са готови и за стискане. Дзвер бая време взимаше пълзешком стълбите.

Бибит, да ти кажа и на мен ми се струва, че с Дзвер много бавно минаваше времето. Хем с него толкова неща правех: плуване, гимнастика, игри в група, пеене. Сега отлита.

Някой да има трик как детето да се концентрира при тестове и да преодолее страха?
Всичко знае вкъщи, като иде на училище и има тест и блокира, панира се и половината е грешно. После се ядосва зверски. Грешките са елементарни, не е от незнание.

# 298
  • Мнения: 2 133
Моите и двете до 2г. си спяха сами в отделна стая. Даже заспиваха сами - оставях ги будни в леглото и излизах от стаята. На 2г. отказаха, а ако заспя с тях в стаята и после стана от леглото или пък ги оставя в креватчето - стават и почват да мен търсят или реват. Голямата вече е по-добре де.

Ася, за концентрация може да пробвате да правите задачи под час. Също някакви игри. Ние играем мемори и в началото София трудно се концентрираше, но с времето задобря. Може да таймираш игри или каквото и да е друго, просто задача под време, за да може да свикне с напрежението.

# 299
  • MI
  • Мнения: 11 803
Здравейте, на мен явно ми е каръшки период. Малката успя вкъщи на гладък терен да си сцепи веждата и я шиха, сега се оправя, взема антибиотик, но има малко температура. Ще видим утре и педиатърката ѝ какво ще каже. На мен се оказа че един зъб няма вече накъде и ще трябва имплант, та доста време ще се разправям с това. И много други дребни гадости, но да се надяваме че сега е ред на късметлийски период. Simple Smile
И ние сме така с памперса, но въобще не се притеснявам. Все до септември догодина ще го измислим. Иначе със спането сама никакви шансове засега. Тя нарочно ми ляга върху завивката, да не може да стана без да ме усети, за какво говорим просто... Sweat Smile
Бюти, как върви подготовката? Остави мислите за търсене на работа и изборите за след това. Че да не се додепресираме... Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт