Инсулинова резистентност и отслабване - Тема 36

  • 48 741
  • 739
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 289
Здравейте, чета ви от известно време след като правих обременяване с глюкоза. Всъщност изчетох много и най-различни източници, бях и на консултация с ендокринолог, според който нямам ИР, а хиперинсулинемия. Това защото хома индекса ми е 2.07. Ще ми е интересно да чуя вашето мнение. Истината е, че след като изпих глюкозата имах чувството, че ще умра. Наистина. От както правих изследването почнах да се храня нисковъглехидратно, не съм прегрешавала с нищо, освен с две парчета козунак по Великден, ама цял ден го правих и не можах да устискам да пробвам какво съм сътворила. Ендокриноложката ми прави измервания с един уред, според който имам да свалям още 8 кг и да кача мускулна маса. Напълняването ми е основно в корема и ханша. Тя каза, че одобрява фастовете, кисело мляко каза, че мога да ям след като аз си го квася. Прясно не консумирам понеже ми става много зле на стомаха. За фастовете каза, че е много за, и че не мога да издържам повече време заради инсулина.  Става ми ужасно лошо. Най-голям проблем имам със стомаха обаче, от както почнах режимно хранене съм адски запечена. Пробвах и с хуск, никакъв ефект. Направо съм се отчаяла. Прикачам си резултатите. Отделно четох в чуждестранни публикации, че Хома индекс над 1.9 те го считат за ИР.

# 691
  • Мнения: 1 388
Ами да, но при положение, че има толкова много материали във връзка с тия неща, хубаво е човек да попрочете. Все пак, става дума за нашето собствено тяло. Да, съгласна съм, че за много хора е някаква много отдалечена вселена дори и най-беглото медицинско познание. Явно всеки подхожда по различен начин. Аз лично, смятам грижата за моето здраве е първо моя лична отговорност. И в тоя смисъл обичам да чета, да слушам различни източници, предимно чуждоезични и съвсем нови. И не на последно място - НЕспонсорирани от фармацевтични компании.

# 692
  • София
  • Мнения: 19 221
Когато веднъж ми се дояде много шокола - си забърках 2-3 лъжички от сухо мляко, какао и кокосово масло, колкото да ми мине меракът. Дори не съм подслаждала, да има вкус на черен шоколад.

# 693
  • София
  • Мнения: 16 175
Еленче, с този инсулин на 60та минута си имаш ИР и още как!

# 694
  • София
  • Мнения: 19 221
Най-голям проблем имам със стомаха обаче, от както почнах режимно хранене съм адски запечена. Пробвах и с хуск, никакъв ефект.
За разхлабване - хуск, СМЛЯНО ленено семе, кокосово брашно. Предполагам, че и мазнините имат положителен ефект.
Назад писах, че едни НВ питки много добре ми влияят на перисталтиката. Ето ги пак: https://mywholesome.life/kokosovi-pitki/

# 695
  • София
  • Мнения: 6 249
Аз около Великден с този кето козунак (заради еритритола предполагам) и шоколада без захар (с малтитол) така се бях разхлабила, че се чудех какво мога да ям...
Може и агнешкото да е помогнало, но стигнах до активен въглен.

# 696
  • Мнения: 1 388
Еритритолът и мен ме кара спешно в тоалетната. Може би, защото стомахът ми не е свикнал на това чудо. Ям много рядко сладолед или някаква торта с него.

# 697
  • Мнения: 5 368
Аз също когато карах стриктен НВ-ВМХ имах проблеми в тоалетната.
Дори зеленият чай в един момент спря да ми помага, а винаги е действал безотказно при мен.
Сега съм минала на някакъв неопределен режим, в който съм изключила стандартните въглехидрати, но хапвам бобови, кисело мляко и лимецов хляб, но него с голяма мярка.
Килограмите ми тръгнаха надолу и вече и визуалнл се вижда отслабването. Засега така ми е добре и стомахът ми е редовен. Simple Smile

# 698
  • Мнения: 18 542
Здравейте, чета ви от известно време след като правих обременяване с глюкоза. Всъщност изчетох много и най-различни източници, бях и на консултация с ендокринолог, според който нямам ИР, а хиперинсулинемия.
Скрит текст:
Това защото хома индекса ми е 2.07. Ще ми е интересно да чуя вашето мнение. Истината е, че след като изпих глюкозата имах чувството, че ще умра. Наистина. От както правих изследването почнах да се храня нисковъглехидратно, не съм прегрешавала с нищо, освен с две парчета козунак по Великден, ама цял ден го правих и не можах да устискам да пробвам какво съм сътворила. Ендокриноложката ми прави измервания с един уред, според който имам да свалям още 8 кг и да кача мускулна маса. Напълняването ми е основно в корема и ханша. Тя каза, че одобрява фастовете, кисело мляко каза, че мога да ям след като аз си го квася. Прясно не консумирам понеже ми става много зле на стомаха. За фастовете каза, че е много за, и че не мога да издържам повече време заради инсулина.  Става ми ужасно лошо. Най-голям проблем имам със стомаха обаче, от както почнах режимно хранене съм адски запечена. Пробвах и с хуск, никакъв ефект. Направо съм се отчаяла. Прикачам си резултатите. Отделно четох в чуждестранни публикации, че Хома индекс над 1.9 те го считат за ИР.
Това е някаква семантика. Хиперинсулинемията е и причина и резултат от т.нар метаболитен синдром и инсулинова резистентност. Без значение как точно ще се нарече, води до едно и също и "лечението" е също едно и също.

# 699
  • Мнения: 417
Това за НОМА индекс над 1.9 да се счита за ИР е някакъв ориентир.

При мен при всички други показатели в норма, без холестерола. Добре, че имах късмет да ми направят натоварване. Живяла съм си така с години.

Изходна стойност на НОМА на диагностика - 1.03. А си имам ИР и още как.. След вкарване на спорт, хранителен режим и Глюкофаж за 3 месеца е станал 1.04.  
Един вид класически пример как уж изведнъж - при по-голям стрес или при срещата с тежко инфекциозно заболяване да скоча в диабета.  Изведнъж, друг път. И аз гледам да проучвам кои са оптималните стойности на показателите, а не референтните. И още повече комбинациите от няколко неоптимални в съответната посока.. Обаче като не съм лекар..

Последна редакция: пт, 14 май 2021, 12:44 от inka5

# 700
  • Мнения: 5 368
Inka5, а какво ти беше телосложенивто преди режима и спорта?

# 701
  • София
  • Мнения: 19 221
Някоя от вас разчупва ли таблетка Глюкофаж наполовина?
Някога съм си купила 1 г по неизвестна причина, но четох, че по принцип това не е добра практика, защото основната съставка може да не е разпределена равномерно.

# 702
  • Мнения: X
Някоя от вас разчупва ли таблетка Глюкофаж наполовина?
Някога съм си купила 1 г по неизвестна причина, но четох, че по принцип това не е добра практика, защото основната съставка може да не е разпределена равномерно.

Редовно, но от обикновения, не от този с бавно освобождаване.

# 703
  • София
  • Мнения: 19 221
А, и моят е обикновен. Значи да си го пия, стига стомахът да го понесе.

# 704
  • Мнения: 12 624
Някоя от вас разчупва ли таблетка Глюкофаж наполовина?
Някога съм си купила 1 г по неизвестна причина, но четох, че по принцип това не е добра практика, защото основната съставка може да не е разпределена равномерно.
Ако има делителна черта таблетката, значи си е предвидена да може да се дели и взема половината. Когато няма делителна черта, тогава вече производителят не гарантира че активното вещество е равномерно в таблетката и не знаеш в половинката дали е половината от него, повече или по-малко. Някои са даже с деления на 4 и на 8 направени, зависи от лекарството.
Не знам на Глюкофаж дали има черта, аз ги виждам само затворени цели кутии.

Общи условия

Активация на акаунт