Любители на кучета - 116

  • 22 102
  • 746
  •   1
Отговори
# 720
  • sofia
  • Мнения: 3 706


Моята гостенка за уикенда,  не бях я виждала от есента.  Променена е, малко понаедряла, малко побеляла, малко космясала😀😀😀
 Най важното е, че не ни е забравила и с желание остана.
Цвете, а защо не си вземете шпаньол? Виждам, че ги харесвате! Simple Smile

# 721
  • Бургас
  • Мнения: 6 007
ТуигJoyJoyJoy
Пак навреме са те отключили:joy:

Пловдивчанки, все се каня да ви питам защо на парка до пеещите фонтани има знаци "Забранено за кучета"? Значи ли, че не може в парка да минеш с куче?

# 722
  • Мнения: 3 229
ТуигJoyJoyJoy
Пак навреме са те отключили:joy:

Пловдивчанки, все се каня да ви питам защо на парка до пеещите фонтани има знаци "Забранено за кучета"? Значи ли, че не може в парка да минеш с куче?

Срамота, но не мога да дам точен отговор. Винаги е имало кучета в градината. Миналата година въведоха ограничения заради ковид, с кучета до 9.30 и след 18.30. И пак не беше пълна забрана.
Сега не знам как е.
Но градината ни е много хубава. Скоро ще пуснат и пеещите фонтани.

# 723
  • Русе
  • Мнения: 2 605


Моята гостенка за уикенда,  не бях я виждала от есента.  Променена е, малко понаедряла, малко побеляла, малко космясала😀😀😀
 Най важното е, че не ни е забравила и с желание остана.
Цвете, а защо не си вземете шпаньол? Виждам, че ги харесвате! Simple Smile

Точно кокер сме " уговорили" или поне на 50% т.е майката е кокер. Родени са преди седмица,  ще ги видим уж след 2 седмици.

# 724
  • Мнения: 2 907
Я да ви разкажа аз за нежната душа и снага на Макс. Играят си вчера с Вивата, като играта им е малко неравностойна заради телесната маса на Макс 😁 Та играят си тия двамата, Вивата съборена по гръб, Макс прав. Почва един рев, едно скимтене. Помислих, че е Вивата а говедото я е настъпил, но не.. Поглеждам и виждам Макс опънала предна лапа настрани и реве с все сила и идва на три крака директно при мен. Ама скимти и пищи да не ви разправям. В първия момент ми спря сърцето, викам си край, изкара я тая лапа от ставата, счупи лапата и все в тоя ред. Почнах предпазливо да опипвам и натискам лапата, а нашия не спира да реве. Аз още повече се шашкам, че явно е нещо много сериозно. На пипане не установявам нищо, а магарето все още реве с цяло гърло. Седна той и почнах да го масажирам по лапата и гърба и по някое време млъкна. Така и не разбрах какво се беше случило, сигурно се е боднал или стъпнал накриво, ама за пръв път от 6 години го чувам да реве и скимти така. Изкарах си акъла, а той глезан неземен се оказа. До края на разходката примрънкваше за внимание, гушкане и масажи. Знае той, че му треперя за всяко неразположение и се възползва на максимум. А като се сетя Вивата през какви неща е минала още от съвсем една шепа бебе и никога не е мрънкала или показвала, че я боли.. Ама така са те мъжете, нежни души дето мрънкат за най-малкото, а жените стискат зъби и не показват, че нещо ги боли 😂

# 725
  • Варна
  • Мнения: 10 545
Аз нали съм ви разказвала как Бизу си навяхна лапата при скачане от леглото, еее Каду го имитира.
Актьори са си и то големи, ревност ли е, за повече внимание ли е не знам.

# 726
  • под тепетата
  • Мнения: 9 285
Доколкото знам, в градската градина е забранено по алеите, с изключение на площадката за кучета. Забранено е и по цялата главна улица, макар да виждам много кучета и им се радвам . Скоро не са се сетили, но глобяват. Пак ще кажа - във Виена може по центъра с куче, в Пловдив не може!

# 727
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
С тия малоумни знаци ме е било страх да мина с кучето си през градината по време на пандемията. Но по главната си вървя. И аз, и още хиляди други с кучета на повод. Никога не съм виждала от общинска охрана или от полицията да правят проблем на стопанин и куче на повод, които се разхождат по главната. Никога. В градината не бих го пуснала да тича по полянките, но да ми забранят да пресекат парка или да се разходя по алеите - няма да се съобразявам с подобни тъпотии.

# 728
  • Пловдив
  • Мнения: 2 416

Принц търси работа - тествам матраци, възглавници, пухени завивки...

# 729
  • Бургас
  • Мнения: 6 007
Туиг, като юрист посъветвай как би постъпила в такава ситуация - ако искат да те глобят, защото си в парка?
Ние сме минавали оттам с Елза, също само по алеите.

# 730
  • под тепетата
  • Мнения: 9 285
Вярно, че е стара статията, но си е така още
https://trafficnews.bg/bulgaria/plashtash-danak-kuche-a-niama-ka … azhozhdash-14695/
http://www.vzemime.org/index.php/news/420-----qq

Последна редакция: сб, 17 апр 2021, 10:33 от bilqna_69

# 731
  • sofia
  • Мнения: 3 706
Добро утро от облачна и студена София. Още не е заваляло и успяхме да си направим разходката.

# 732
  • Bарна, морето, сините вълни
  • Мнения: 6 021
Леле, Сиви! Изтръпнах, докато те чета, а то какво било. Артист от Болшой. Grinning
Ерос най-силно е пищял и плакал, когато му затиснах опашката с багажника на колата. Сърцето ми спря...помислих,че съм я счупила. От тогава и двамата сме много предпазливи. Винаги първо опашката врътва навътре като се качва.

# 733
  • тук-там
  • Мнения: 5 689
С тия малоумни знаци ме е било страх да мина с кучето си през градината по време на пандемията. Но по главната си вървя. И аз, и още хиляди други с кучета на повод. Никога не съм виждала от общинска охрана или от полицията да правят проблем на стопанин и куче на повод, които се разхождат по главната. Никога. В градината не бих го пуснала да тича по полянките, но да ми забранят да пресекат парка или да се разходя по алеите - няма да се съобразявам с подобни тъпотии.
По главната и уличките около нея и ние сме се разхождали с двамата косматковци.

# 734
  • Мнения: 231
ТуигJoyJoyJoy
Пак навреме са те отключили:joy:

Пловдивчанки, все се каня да ви питам защо на парка до пеещите фонтани има знаци "Забранено за кучета"? Значи ли, че не може в парка да минеш с куче?
Според мен тази забрана е за кучета без повод или за детските площадки  ,  макар че и такива съм виждала . Като сме минавали с мрън-мрън не сме имали проблем даже охраната й се радваше и искаха да я водим по-често . Пък и няма много голяма логика да е пълна забрана защото е в близост до кучешки парк ,  много малък и почти не използван,   но все пак . Две снимки от нас
 

Общи условия

Активация на акаунт