Вмествате ли се в доходите си, що се отнася до лични неща?

  • 10 448
  • 114
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 613
Да, за личните глезотии, и аз така разбрах темата. За бюджета е дъвкана много пъти.
Няма значение кой колко изкарва, нали сме семейство, най - вече деца общи имаме, много ясно, че всичко ще е общо.

# 46
  • Мнения: 15 356
Бюджета е общ и при нас,но имаме друга организация.Както всяко семейство.Аз се пънах и блъсках като вода в бряг сто години.Вижте ме,мога сама Не ми плащай уискито,имам пари.Доказах си,мога .Сега ми е готино,да са ми джобни всички мои приходи,а общи да са на мъжът ми .Не се чувствам на гърбът му,така сме си направили организацията на нашият бюджет  .Така че,моите глезотии ги вмествам,и него глезя с обувки,хубаво уиски и т.н.

# 47
  • София
  • Мнения: 38 423
Горе-долу същото е и при нас. Въпреки че в последните 12 м, 3 караме с мои пари. Как де е.
Иначе, по принцип моите са си мои, обаче и на другата мацка /дъщерята/, а нейните глезотии станаха доста...
А, да! И на него му пазарувам дрехи, ама много рядко.

# 48
  • Мнения: 2 638
Силна жена си ти.
 Вмествам се, обикновено. Ако не се вместя, не съм гузна. И ти не трябва да си.

# 49
  • Мнения: 2 879
На мен малко ми звучи като, дали може да изхарчим заплатата за глезотия, пък мъжа да му мисли за другото. Ама еднократно може, то няма само да готвим и чисти хахаха.... Grinning

# 50
  • Мнения: 2 925
Пак тема за финанси. Обяснявам - за мен е логично, когато купувам или правя нещо за себе си, да го вместя в моя доход. Говоря примерно за дрехи, аксесоари, козметика, излизане с приятелка, козм. процедура, курс, хоби...

Вие така ли правите?
Да. Нямам мило, от което да имам финансови очаквания.
Когато имах пак беше така.

# 51
  • Мнения: 217
Бюджета ни е общ.  Вмествам се в него.

# 52
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 677
Бюджета ни е общ.  Вмествам се в него.
И аз така. Ако е за лекар, зъболекар и т.н, много ясно, че ще трябва да се надскоча. Но за лиготийки не бих, не ми е толкова важно.

# 53
  • Мнения: 25 732
Пак тема за финанси. Обяснявам - за мен е логично, когато купувам или правя нещо за себе си, да го вместя в моя доход. Говоря примерно за дрехи, аксесоари, козметика, излизане с приятелка, козм. процедура, курс, хоби...

Вие така ли правите? Или пипате от общия бюджет? Или искате от милото?
Ние комуникираме.
Казвам му, искам да похарча Х лева за У.
Обсъждаме, и се решава.
Но аз не купувам глупости с пари на "милото". Пестелива съм.
И той не харчи без да сме се консултирали.

# 54
  • Мнения: 2 211
Ние имаме обща сметка, от която излизат всички месечни плащания и разходи по хранене и т.н. И двамата внасяме месечно една определена сума в тази сметка. От там нататък всеки си харчи каквото му остава както намери за добре. Аз винаги съм имала свои доходи и мразя да завися 100% от някого финансово, имам си и свои лични спестявания, които като реша си харча за разни глезотии и изобщо не ми е гузно, тъй като съм си ги изкарала сама. Ако си харесам нещо скъпо, спестявам няколко месеца и си го купувам. Мъжът ми изобщо не изпада във възторг като разбира колко пари харча за козметика и други женски прищевки, затова много по-добре да е в невидение. Вече ако става въпрос за много много сериозни харчове и много скъпа материална придобивка, тогава се свиква семейния съвет, но то и това е субективно - за някои хора нещо може да е голям разход, а за други същата сума не е препъни камък в семейния бюджет.

Последна редакция: сб, 03 апр 2021, 16:24 от poppy-fairy

# 55
  • Мнения: 2 613
Моят също не изпада във възторг от нуждата от типичните женски дреболии и затова хич не се обяснявам кое колко струва. Веднъж щеше удар да получи като чу случайно колко  струват едни кристали за коса Grinning

# 56
  • Мнения: 15 356
Моят пък вече май ми обърка дрехите ,купих си две малки чанти ,видя ги и нищо .Друг път казва"а нова чанта".Сигурно мисли,че са от архива.Днес кецове и блузка си купих,ще видя дали ще ги забележи изобщо.

# 57
  • София
  • Мнения: 38 423
Аа, това ми е редовен номер пред другия "мъж", който ми следи разходите /синът/- "ааа, това го имам от много отдавна, просто не си го виждал". 😆

# 58
  • София
  • Мнения: 35 058
Ако мъж седне да ми следи парцалите и боичките - няма да ми е мъж. Или поначало не си е бил такъв.

# 59
  • Мнения: 2 613
Дрехи, чанти, обувки - хич не ги забелязва моя. Да не говорим за бельо, парфюми и гримове. Знае, че се дават периодично едни пари за " подръжка" , но не задълбава в подробности. В същото време и той си има  хобита и забавления, за които дава пари, така че сме квит.

Общи условия

Активация на акаунт