Вмествате ли се в доходите си, що се отнася до лични неща?

  • 10 459
  • 114
  •   1
Отговори
# 75
  • France
  • Мнения: 165
За моите лични покупки тип дрехи, обувки, фризьор, се вмествам в рамките на личния ми доход и се съобразявам с другите разходи за месеца. Ако примерно се очертава ремонт няма да си купя скъпа козметика.

# 76
  • Мнения: 5 381
Rockstar, вмествам се в моят доход и не обичам да искам пари от ММ за мои си глезотийки.
Ние нямаме общ доход, поради простата причина, че всеки си има банкова сметка, по която получава заплата. Когато трябва да платя нещо аз го правя от моята сметка, съответно той от неговата
Той изкарва доста повече от мен, съответно поема и по-голям част от месечните и извънредните разходи.
Аз поемам по-голяма част от разходите за малкия, защото основно аз се занимавам и му пазарувам пюрета, дрешки, играчки и тнт. Simple Smile

# 77
  • Варна
  • Мнения: 5 192
Ние нямаме някакъв обособен общ бюджет, но сме и млада двойка, без деца още. Той изкарва много повече от мен, съответно той плаща по-големите разходи като ток, вода, големите сметки в супермаркета. Аз плащам дребните интернет и телевизия, входна такса, рандъм покупки от малките магазинчета. Отделно всеки сам си покрива дрехи, козметика и хоби разходи. Често си правим подаръци един на друг без повод. И двамата имаме спестявания, които са си лични. Случвало се е текущите пари да не стигнат за нещо и си помагаме, за да не се разбутват спестяванията. И двамата не смятаме за редно в една двойка единия изцяло да легне на плещите на другия, дори и другия да може да си го позволи без проблем. Хубаво е всеки да даде своя справедлив принос, без да се цепи стотинката разбира се и без кокошарски сметки.
Разговорът за кой какво да плаща го проведохме още като заживяхме заедно и двамата сме съгласни, че този вариант най ни пасва на нас.

# 78
  • Мнения: 3 505
Абе разбрахте ме, ама се правите. Говоря предимно за лично удоволствие.
Ако кефът не е за сметка на потребностите на семейството, не виждам проблем понякога да похарчиш и за нещо над възможностите ти.

# 79
  • Мнения: 2 887
Веднъж си млад, веднъж се живее, купувай си, човек трябва и сметка да си прави все пак де. Те парите са да се харчат.

# 80
  • Мнения: 2 157
В много от случаите си взимам от "моя" бюджет. В редки той е предложил (и ме е убедил) да плати за някоя глезотийка. Smile
При нас всеки си има отделна сметка (живеем заедно, но нямаме брак) и си имаме ориентировъчен бюджет, който включва предполагаеми приходи (той е на проектна база, така че има разлики по месеци) и разходи. Разбрали сме се, че аз имам едни спестявания, които не се пипат и са за конкретна дългосрочна цел. Не следим кои неща от чий джоб се плащат. Спестеното се отделя за общи неща - почивки, неща за дома, ремонти по колите. За съжаление в последната година остатъците са малко.
По принцип той е от типа мъже, които смятат, че трябва да издържат семейството, т.е. той да изкарва всичко за домакинството, а аз да мога си харча за себе си и за глезотии. Реално и двамата си харчим за домакинството и по случайност вкарваме горе-долу еднакви пари всеки месец в бюжета (често той повече, така че е доволен ).
За спорадични лични разходи от типа на 20-40-50лв. не се консултираме. Ако нещо надминава тази сума, си казваме предварително и в случай че няма някакъв сериозен проблем с бюджета през месеца, се купува каквото е там.
Обикновено разходите над 100лв са някакви общи (не ползвам толкова скъпа козметика или процедури), така че са съгласувани от двамата.

# 81
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 302
Напълно се вмествам в това, което изкарвам. Обикновено от моята сметка се плащат някои режийни и повечето храна, от другата сметка- големите разходи( наем, лизинг и т.н.). И от неговата сметка да си платя глезотията, все тая, няма разлика, парите са общи.

# 82
  • Мнения: 201
За мен да се вместваш в собствените си доходи за лични неща означава да плащаш половината от всички сметки на двойката/семейството и с остатъка да си купуваш лични неща. Доста потребителки коментират, че партньорът им плащал големите сметки като ипотека, ток или храна при големи пазарувания. А те си купували козметика, дрехи и др. лични неща от своите доходи. Това по каква логика означава, че се вместват в собствените си доходи? Ако живееш при мама и татко и не плащаш наем, режийни сметки и храна, но не искаш пари от тях за козметика и дрехи, това също ли означава, че се издържаш сама? Като зависиш от заплатата на съпруг или гадже за ежедневните си разходи, за да си купиш личните неща от твоята, по какъв начин е различно?

# 83
  • Мнения: 2 887
То няма лошо, щом мъжа може да си го позволи, жената почти винаги върши домакинските задачи, така, че и в този случай може да са квит.

# 84
  • София
  • Мнения: 38 505
На практика, повечето от "моите" пари отиват за децата.
Акооо...нямам деца и мъж, моите пари ще ми стигат напълно, вкл. да си плащам за някакъв вид жилище.
Но имаме някакви семейни уговорки, според които сме така, както сме сега.

Последна редакция: ср, 28 апр 2021, 13:51 от Rockstar

# 85
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 095
Темата ми е странна. Личните неща аз ги разбирам като такива дето си купуваш сам, иначе си е подарък ¯\_(ツ)_/¯ Четох, четох и не разбрах има ли жени, които вземат заем за да си купят червило или такива дето питат мъжа си за джобни пари Thinking

# 86
  • Мнения: 5 381
Темата ми е странна. Личните неща аз ги разбирам като такива дето си купуваш сам, иначе си е подарък ¯\_(ツ)_/¯ Четох, четох и не разбрах има ли жени, които вземат заем за да си купят червило или такива дето питат мъжа си за джобни пари Thinking

Аз все повече ще започна да искам джобни от ММ, защото от другия месец минавам във втора година майчинство и тези 380лв, които ми се полагат, до никъде няма да ми стигат.
Не съм свикнала той да ми дава пари за мои лични неща, но нямам намерение да се отказвам от някои процедури, които досега винаги съм си позволявала. Simple Smile

# 87
  • Мнения: 15 356
Рокет,и аз така  Grinning .Имам някой лев в картата,но като цяло ще взимам от общите пари вече .

# 88
  • София
  • Мнения: 3 160
Много гаден момент, чака ме за втори път. Но ММ ме видя навреме че съм смотана и не мога да си искам, затова го организирахме по-елегантно и се сдобих с карта към неговата сметка. Сега харчим и двамата спокойно 😂.

# 89
  • Мнения: 2 887
Браво на вас, има мъже дето не се сещат, че жената има ниски доходи втората година, та да отпуснат, ако всеки си държи парите в него си. Добре, че имам та не ми се е налагало да искам.

Общи условия

Активация на акаунт