Рано ли е за тест

  • 12 147
  • 112
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 1 457
Александра, най-добре отидете на лекар. Изглежда положителен, но най-точно показва кръвния. Диди, струва ми се рано с осемдневно закъснение уринарен тест да отчете. След два-три дни бих направила кръвен. При мен на десети ден след трансфер на ембриони показа високо ЧХГ.

# 106
  • Мнения: 4 838
Аз ли нещо не разбирам? Как така ще е рано за уринарен или кръвен тест на 8 дни закъснение?
Че то даже няколко дни преди менструацията хващат, какво остава на 8 дни закъснение?

# 107
  • Мнения: 1 457
Аз ли нещо не разбирам? Как така ще е рано за уринарен или кръвен тест на 8 дни закъснение?
Че то даже няколко дни преди менструацията хващат, какво остава на 8 дни закъснение?
Те може и на пети ден да покажат, но не са 100% сигурни. Затова я съветвам да си направи кръвен. Нещо лошо да съм казала?

# 108
  • Мнения: 1 685
Аз ли нещо не разбирам? Как така ще е рано за уринарен или кръвен тест на 8 дни закъснение?
Че то даже няколко дни преди менструацията хващат, какво остава на 8 дни закъснение?
Те може и на пети ден да покажат, но не са 100% сигурни. Затова я съветвам да си направи кръвен. Нещо лошо да съм казала?
Не, но казахте това:
Диди, струва ми се рано с осемдневно закъснение уринарен тест да отчете.
което не е вярно и може да заблуди някой. За закъснение говорим.

# 109
  • Мнения: 4 838
Лошо не сте казала, но неправилно да.
В инструкциите на тестовете си пише да се направят на един ден закъснение, но всъщност често отчитат и преди това.
Вие казвате, че 8 дни закъснение е рано, не е, даже е късно. На 10 дни закъснение ЧХГ вече отива към 1000 и може да се види даже на ехограф, абсурд уринарен тест да не отчете такова ЧХГ! Освен това съветът ви е да изчака още няколко дни за кръвен тест? Освен да изчака още месец за по-сигурно?
То й е време на жената да ходи на преглед за установяване на бременност (макар че сигурно няма такава, щом има отрицателни тестове), вие  казвате, че било рано да отчете.

# 110
  • Мнения: 1 457
Нямам намерения да навлизам в обяснителен режим. На 10-и ден моето ЧХГ беше много под 1000, резултатът е успешна бременност. Стойностите на ЧХГ е нещо толкова индивидуално за всяка бременност. Исках да кажа, че аз лично на уринарни тестове вяра нямам. Жената пита дали може да се довери на кръвен и аз й го препоръчах. Точка на безсмислената дискусия.

# 111
  • Мнения: 4 838
Да, индивидуални са стойностите. Но май не можете да вникнете в написаното.
Дискусията не е безсмислена, не знам защо се противопоставяте толкова на твърдението, че 8 дни закъснение не е рано за тест. Това всеки го знае.
При положение, че вие сте имала положителен тест на 10ти ден от трансфер, защо казвате на авторката да изчака около 25 дена от овулацията, за да направи кръвен тест ( около 14 дена от предполагаемата овулация, плюс 8 дена закъснение досега и вие й казвате да изчака още 2-3 дни)? Къде е логиката?

Вие май говорите за съвсем различно нещо!
На вас на 10ти ден от ТРАНСФЕР ЧХГ е било много под 1000 и това е нормално. На 10 ден ЗАКЪСНЕНИЕ  ЧХГ вече би трябвало да е горе-долу толкова, може и по-малко да е, но няма да е недостатъчно за кръвен или уринарен тест.

# 112
  • Мнения: 7
Рано ли е за тест ? Възможно ли е този 10 дни след акта да е бил лъжливо отрицателен?

Моят случай.

Момичета, на този етап на съм планувала бременност, този месец се пазихме с метода на pull out т.е извън, оказва се повреме на фертилните ми дни. Днес съм в 4ти ден закъснение, имам симптоми на ПМС, пробождане в яйчниците, леки такива, странно чувство в стомаха като напрежение, правих тест бърз 10 дни след акта, в който се съмнявам, че е възможно нещо да е станало - беше негативен, нямам изострено напрежение в гърдите, цикъл - последните месеци редовен , макс на 28 дни, имам голям апетит, имам ли повод за притеснение според Вас? Помагайте 🙏 Благодаря предварително.

Общи условия

Активация на акаунт