Темата на Ибо 🎧 Ибрахим Челиккол и Демет Йоздемир в "Doğduğun Ev Kaderindir" №72

  • 36 233
  • 736
  •   1
Отговори
# 45
  • Плевен / София
  • Мнения: 17 823
Айра, съгласна съм, че това е сериозен договор, но все пак финалът за мен беше нескопосан, като замисъл...и изигран добре....

# 46
  • Бургас
  • Мнения: 849
https://vk.com/dizimedya?fbclid=IwAR0eY1_a8UufiLKuJ_8ncVbfCZvKm1 … l_wall_-132999259
сд 37 - Баръш защитава Мехди  - рус.суб

Жал ми е вече за Баръш...Колко усилие и най-вече разум се изисква да подтиснеш егото си и да останеш до любимия човек...Защо ли съм настроена песимистично за връзката им?
Май останах сама в залата ...затова лека нощ и от мен  
Скрит текст:

Последна редакция: чт, 01 апр 2021, 02:09 от Аniksi

# 47
  • Мнения: 865
Явно аз съм единствената, на която сцената с края на Мехди ѝ хареса. Просто той попадна в абсолютна безиосходица и не знам по какъв различен начин можеха да се случат нещата при него Rolling Eyes И играта накрая на всички беше зверски добра!

Всъщност Сади беше представен като голям мафиот, но не познаваше Мето, затова каза, че той трябва да е някакъв кокошкар - дребна риба и вероятно действа без знанието на шефа над него. Али Ръза тръгна с жените, за да не привличат внимание с охраната на Сади. Изобщо не очакваха, че къщата на Мехди е била под наблюдение и че ще им устроят клопка. По-скоро Сади, Нух и Мехди очакваха хората на Дженгиз да дойдат, за да си поискат парите. Сади излезе по работа и каза на Мехди да не прави нищо на своя глава, но той естествено не го послуша. В разговора, когато бяха само двамата му каза, че има проблеми, затова ходи на психиатър (или психолог - все ги бъркам), та там е разбрал, че всъщност всичко идва от баща му... това беше елегантна препратка към самия Мехди. Той обаче, като говореше с Мето, полудя и му каза веднага да му прати адреса, че ще дойде лично да го убие. Другото го знаете. За мен много достоверно бяха представили нещата. Опитът на Зейнеп да избяга и реката, която я спря, раненият Мето, който в мизерията си реши да не убие Мехди, а да стреля по най-обичаните от него, за да му е още по-гадно... Браво на екипа от мен Hands Clap Всички бяха сила Hands Facepunch
Кате, Аз в първия си коментар се застраховах, че като не знам какво приказват, може и логично да са се случили нещата.
Но от последните серии беше напълно ясно, че отмъщението на Дженгиз ще бъде като го удари по най-милото. И още тогава ни беше ясно, че това са Зейнеп и малката Мюжгян. Дженгиз знаеше, че Мехди няма откъде да вземе парите. Ако имаше, щеше сам да си реши въпроса в затвора. Затова му  ги поиска веднага, когато Мехди отказа  да му служи. Просто не разбирам как всичко в сценария на този епизод така се подреди, че Дженгиз абсолютно безпрепятствено /ако не се смятат дузината избити гавази/ осъществи плана си: Удари Мехди по най-болното му място - Зейнеп и бебето, отвлече ги /Зейнеп по поръчка  отиде за бебето!!!/ и уби Мехди, защото никога няма да му върне парите и трябва да си получи "заслуженото" от Дженгиз.
Ето на тези въпроси, ако с превода получа отговор, ще съм доволна.
Аз към артистите претенции нямам, но към СЦ, моля...
Що се отнася до новия мафиот...Искам да ви кажа, че каквото и да е излязло от устата му, този артист успешно вече може да играе роли само на пияници и мъже-ревльовци. Съжалявам, но дори артистите, с които имаше диалози , според мен го слушаха, защото нямаше какво друго да правят. Израженията им за да не бъдат съжалителни, бяха отсъстващи...

Последна редакция: чт, 01 апр 2021, 00:59 от mari08

# 48
  • Мнения: 9 388
От телефона съм, затова набързо само за темата, а по сериала малко по-късно.

Има много време, докато почне новият проект на Ибо. Ако може да изпишем тази тема, че е озаглавена все още с неговото име като част от ДЕК, защото докато не излезе новият му образ, той известно време ще си остане майстор Мехди. Все още споменът за героя му ще оцветява сюжета на ДЕК. Да се простим в темата подобаващо с героя му, пък после ще чакаме новото му превъплъщение и ще прекръстим и темата по някакъв начин.

А Демет си заслужава тема несъмнено.

# 49
  • Мнения: 5 446
Не че нещо, но да знаете, че до излизането на новия сериал, ако е в Нетфликс, може да мине и година. Първо снимат цялото- колкото серии са планирали, после постпродукция и чак тогава се пуска на платформата. Но както решите- все ще се намерим някъде.

# 50
  • Мнения: 865
Здравейте, шегувайте се - това е здравословно! Hug
Присмиването е лош вариант  и обикновено не предизвиква смях! Smirk

Като пълен невежа "как се прави тема"  - да кажа мнението си. Laughing
Аз лично ще следя и две теми, ако имат. Ще следя и Ибрахим, и  Демет, както  досега, а ако имат нови роли в други проекти с удоволствие ще участвам в колективното обсъждане. Blush
Абсолютно безполезна ще бъда в "творческите им паузи", просто защото няма да имам принос в представяне на нова информация от други източници. Rolling Eyes
Иначе какво и да решите, момичета, аз съм с вас! Няма да се чувствам раздвоена от две теми!  Yum

# 51
  • Мнения: 18 631
рейтинга.....


повечето сериали в сряда са със знак минус.....
https://twitter.com/dizilah


# 52
  • Плевен / София
  • Мнения: 17 823
рейтинга.....


повечето сериали в сряда са със знак минус.....
https://twitter.com/dizilah


Дано не е било от любопитство към края на Мехди...

# 53
  • Мнения: 865
Добро утро на свежа глава!
Снощи бях леко обострена - реших повече да не си причинявам гледане на живо онлайн. Отдавна не гледам телевизия, та бях забравила какво е да чакаш да пуснат реклами, за да мръднеш от стола, пък после като ги пуснат - да се чудиш ще свършат ли изобщо...
Но най-вече - заради фрустрацията от гледането на нещо чакано и важно, без да разбираш диалозите.
Да, с моя сериален Турски разбрах доста повече неща, отколкото очаквах - отделни думи и фрази, останалото от контекст, емоции, лицеви изражения и т.н.
Но не е същото.

Може би затова като дойде момента със смъртта на Мехди, бях толкова безстрастна, дори не можах да се разплача, както предвиждах.. Вероятно защото до последно се надявах, че интелигентният сценарий и предлагано досега качество повеляват подобаващ край - със съответния добре обмислен ход, с който хем да отдадат заслуженото на Ибрахим и Мехди, хем зрителите да усетят тази раздяла като горчиво-сладка, не трагична.
Но не би...както каза Гости - фетиша на турските дизита към мъката и страданието надделяха и го докараха на Индийски сериал.

Нелепо беше, несправедливо, чак задушаващо...обаче реалистично.
Защото ако във филм или сериал има изненадващи обрати и надхитряване на "лошите", в реалния живот Мехди остана верен на импулсивната си природа и изобщо не помисли за рисковете от това да тръгне сам, що се отнася до най-ценното за него - Зейнеп и бебе Мюжгян, то собственият му живот нямаше значение...
И без да разбирам думите, ми стана ясно, че също както преди да почине, Мюжгян се "сбогува" с мили думи и прегръдки с най-близките си, докато Мехди галеше лицето на Джемиле и трепереше с Нух, а Бенал сънува...краят е предизвестен.

Не виждам причина Зейнеп да се чувства виновна за смъртта на Мехди, предвид че отвличането (второ поред за нея) беше пак заради него и наивните му планове. Да, влезе в затвора и срещна Дженгиз заради жалбата на Зейнеп, а жалба защо беше пусната? Защото реши, че единствения изход да наложи волята си над нея е да я принуди да го слуша като я отвлече.
Но...после и той започна да се осъзнава. От доста серии насам се виждаше един замислен Мехди, отвън като статуя, а отвътре душата му гори - доста равносметки си направи, много истини проумя, но...за жалост не успя да живее достатъчно, за да види промяната..
Иначе тема за Деметка - ще я направим рано или късно, но не виждам причина да спираме да пишем в тази тема - след края на ДЕК някой ден, просто ще променим името ѝ според следващите проекти на хоризонта.
Имам още доста неща да науча за кодирането, за да стане достойна за Демет тема, не искам да е посредствена, затова - търпение!

Последна редакция: чт, 01 апр 2021, 14:37 от ♛𝐵𝑒𝒶 𝒮𝓃𝑜𝓌♛

# 54
  • Плевен / София
  • Мнения: 17 823
Здравейте момичета
Беа за споделеното....
Гледайки тази сутрин онлайн озвучката разбрах, че и аз доста неща съм схванала и усетила правилно...и пак ще кажа, че финалът не ми хареса....Наистина беше като в индийски сериал...Джемиле не ме докосна, за разлика от Зейнеп....ронеща безвучно сълзи..несмееща да докосне Мехди....
Това го споделих и в друга тема тази сутрин...Всеки носи отговорност за решенията, които взема в живота си...Мехди го доказа отново....Умря, защото не можеше да чака друг да спаси любимите му хора...Зейнеп и Мюжгян...Допусна голяма грешка заключвайки Зейнеп в страха си да не я загуби, влезе в затвора и каза майчиното си мляко на грешният човек и лавината след това го затрупа...Мафията те пуска в себе си, но оставаш с нея до гроб...Мето си "начеса" егото разстрелвайки Мехди....
Тежко беше на Баръш, но браво, че каза истината...Мехди би защитил Зейнеп, но не би стрелял по нея...Бенал е вярна на себе си...А влизането на новият герой за мен беше безплодно....
Няма смисъл да казвам, че имаше и много по добри начини Мехди да си вземе сбогом със сериала....
Никога не съм разбирала феновете, които започват да мерят кой от ГГ е по главен и важен...Отново съм разочарована от някои коментари, но всеки има право на мнение..Бъдещето и следващите серии ще покажат чия история гледаме в ДЕК...

# 55
  • Бургас
  • Мнения: 849
Чудесен рейтинг....  Hands Clap , но какво ли не прави човешкото любопитство? Включително такива като мен още 2 часа след полунощ да изслушат и руското озвучаване.....
С нищо не промени разбирането, чувствата и емоциите от гледането на картинки! Напротив...изпари се и последната ми надежда, че казаното с нещо ще оправдае действията...Разочарована съм и наистина ще прекратя да си причинявам това с онлайн гледане. И не ме разбирайте грешно, не от играта на актьорите - те се справиха отлично с някои безумни сценарийни от там и режисьорски решения. И както не пестях суперлативи в началото, така сега ще критикувам, защото се чувствам ограбена... Фраговете ми отнеха изненадата, а притупаните, безмислено дълги сцени на финала ми докара морска болест. Head Band Спирам до тук, за да не изпреварвам групата
Ето и поста на Incinur Sevimli- Бенал за сбогуване с Ибрахим : "Скъпи @ibrahimcelikkol, 38 епизода без да се нараняваме един друг, приятелски, топли, забавни работихме с теб. Ти стана моят късмет. За щастие те опознах, за щастие работихме. Пътят е дълъг и ще се срещнем отново. Нека късметът ви да е красив. Сладур, обичам те!"

И снимка с техническия екип

А аз ще ги запомня така:

# 56
  • Мнения: 18 631
Беа, за споделеното! Hands Thumbsup
според мен няма нужда от това бързане за темата на Демет Wink Мисля, че е по-разумно - да се обмисли добре и да се съберат възможно най-много материали, за визията не се съмнявам, че ще се справиш!!
Скрит текст:
аз правя темата за Къванч от 5 години, ако искаш погледни за идеи
https://www.bg-mamma.com/?topic=1300804
а и Дани помоли да изпишем тая тема...Blush
Гости...и мен хич не можа да ме трогне Джемиле с мъката си, преигра доста, но грешката беше на режисьора и оператора.


Аникси Hands V

Последна редакция: чт, 01 апр 2021, 12:35 от Airra

# 57
  • Мнения: 3 225
Идвам и аз да споделя разбърканите си мисли Sunglasses Още вчера останаха много неща, които исках да кажа Kissing Face Та да започвам Hands V

Получи се достойно изпращане на Ибо. Дали беше заложено по сценарий героят му да умре в този епизод, или предложението от Нетфликс промени плановете на екипа, вероятно никога няма да разберем. Важното е, че всичките му колеги се разделиха с него много трогателно. Написаха невероятни думи за човека и актьора Ибрахим Челиккол и честно да ви кажа, възхищавам се на тази сплотеност и уважителност, която турците проявяват в подобни ситуации. Няма да правя сравнения, ако това се беше случило у нас, защото вероятно изводите няма да са много в наша полза, но и сами можете да се сетите какво щеше да избие на повърхността Rolling Eyes

Посланието на Наз е много хубаво Heart Сега слагам само снимката, която го прудружава. Фотограф им е Демет. По-късно ще преведа и текста.



Елиф (Джемиле) също е почела колегата си.



Според мен, епизодът не е променян. Бил е готов още миналата седмица, но действително не го пуснаха заради мача на националния отбор, а и за да имат повече време да обмислят какво да снимат оттук нататък. Мисля, че не сбъркаха, защото всички стрелки на рейтингите са в зелено (при това не с малко) и макар другата седмица вероятно да има сериозен спад, по този начин, екипът и зрителите отново отдадоха заслуженото на Ибо и Мехди. Знаете как в спорта понякога изкарват някой играч малко преди края, за да обере овациите на публиката - ами, точно това направиха и с Ибо и аз го намирам за абсолютно заслужено Hands Clap

Относно образа на Мехди - за мен той стана олицетворение на това как миналото може да ти отнеме и настоящето и бъдещето. Един много трагичен, но и много истински герой, който не прилича на никой друг от турските филми, които съм изгледала. Невероятен Ибрахим в тази роля - за един сериал ни показа толкова нюанси в образа на Мехди, колкото на други негови колеги не им се случва да изиграят за цялата си кариера.

Сега започва наистина трудното за сериала. Цялата тежест ще се стовари върху Демет. Нека да ѝ пожелаем сили и късмет и да могат да завършат подобаващо една история, която вече година и половина ни вълнува Flowers Tulip

# 58
  • Мнения: 9 748
Привет Hug

Искам за 5 минутки да бъда адвокат на Ибо Simple Smile
Той сам си го каза при сбогуването- Мехди е до тук, за да може да завърши и историята на Зейнеп .
Това за мен означава, че всичко е по сценарий.
Историята започна със Зейнеп- изгарянето на тетрадките, болният й брат, пияницата баща, безпомощността на майката, която реши да я даде на Нермин...годежа, случайна среща с Мехди...
И сега в обратен ред- жизненият път на Мехди завърши, на ред е Зейнеп- как ще устрои живота си сама, без да се съобразява с Мехди и семейството му, без да се налага да избира между Сакине и Нермин/надявам се/...
Дори и да не е бил написан целият сценарий, Ибо е бил наясно, през какво ще мине героят му , затова не би трябвало да е проблем за него дотам, че да се налага да излиза от сериала. Искам да вярвам, че е отговорен и държи на думата си.
Ако наистина е по сценарий по- ранното му излизане, то за него не е проблем да се огледа за следващ проект.

# 59
  • Мнения: 865
Сбогуването е тънка работа.
Има различни видове сбогувания.
Различните хора се сбогуват по различен начин.
Но сбогуванията зависят основно от сбогуващият се. Той може да се сбогува шумно, а може да си тръгне тихо. Всякак може да го направи.
Сега говорим за сбогуване "с работа" и "с колеги".
Ибрахим заради сценария или заради новия проект е знаел, че ще си тръгне пръв. Смятам, че е направил всичко възможно да си тръгне относително тихо, но всички да разберат колко много съжалява за всички и за всичко, но... вече ще вървят по различни пътища.
Това е тайната на един човек, не само на артист...как ще го направиш.
Затова казах, че сбогуванията са тънка работа, която зависи от сбогуващия се...

Общи условия

Активация на акаунт