Създаване на група за близки на болни от Алцхаймер 3

  • 16 205
  • 288
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 1 919
Обикновено давам по половин Фурантрил сутрин. При нужда, подуване, давам цял плюс Спронолактон от 25мг. Може да дам и още един фурантрил, ако сме изпуснали положението и вече се е подула. Вечер не се дава, за да има време да изкара течностите.

# 166
  • Мнения: 5
Обикновено давам по половин Фурантрил сутрин. При нужда, подуване, давам цял плюс Спронолактон от 25мг. Може да дам и още един фурантрил, ако сме изпуснали положението и вече се е подула. Вечер не се дава, за да има време да изкара течностите.

Благодаря. Ще започна с половин сутрин да видя какъв ще ефекта.

# 167
  • Мнения: 18
Здравейте, баща ми страда от деменция и онкологично заболяване. Деменцията напредна и майка ми е нон стоп до него. Проблема е, че няма пълномощно от него, а той получава пенсията си в банка, отделно има сметка и в друга банка, до която майка ми няма достъп. Какъв е варианта да се направи пълномощно на майка ми, при условие че той все по рядко е с акъла си и не знам дали нотариусите ще се съгласят на това. Някой сблъсквал ли се е с този проблем?

# 168
  • Мнения: 1 919
Говорете с нотариуси. За майка ми направихме пълномощно при късна деменция, можеше да се подписва и не беше с акъла си от доста време.
Ако човек е видимо, че не може сам да си отстоява интересите, е  нормално да дадат права на друг.

# 169
  • Мнения: 18
Говорете с нотариуси. За майка ми направихме пълномощно при късна деменция, можеше да се подписва и не беше с акъла си от доста време.
Ако човек е видимо, че не може сам да си отстоява интересите, е  нормално да дадат права на друг.
Благодаря за отговора. Говорих с един, но той не е склонен на това, пък баща ми все още не е съвсем зле. Дано намеря някой защото иначе е голямо ходене по мъките, време  и разходи за запрещение. Вие при кой Нотариус сте били, ако е в Сф и аз да отида при него

# 170
  • София
  • Мнения: 2 970
Трябва да ви е познат и много да ви вярва. Неслучайно процедурата за поставяне под запрещение е така сложна, за да защити максимално интересът на недееспособното лице. Стават злоупотреби. Включително деца, взимащи всичко от родителите си с такива пълномощни и оставяйки ги на произвола на съдбата.

Надявам се разбирате защо го казвам.

# 171
  • Мнения: 1 355
Ако баща Ви е съгласен да подпише пълномощно, говорете с нотариус. Ако трябва, говорете с няколко. Все пак баща Ви упълномощава съпругата си, а не случаен човек, и дава съгласието си за определени неща, не за всичко. При нас дойде нотариус в дома ни, защото нямаше как да заведа болната си роднина до канцеларията.

# 172
  • Мнения: 18
Общо взето вариантите са два. Или да имаме познат нотариус или да го поставим под запрещение! Поставяне под запрещение е сложна процедура, скъпа, отнема време, вадене на много документи и т.н. Много тънък казус, защото какво биха правили двама възрастни хора, ако няма кой да им помогне в такава ситуация? Кой ще ходи по институциите, по лекарите, пък и е скъпо? Като пример давам, картата по която баща ми получава пенсията си изтича, нямаме пълномощно, не е под запрещение! Как да си получи парите. Изобщо кой помага на нуждаещите се в такава ситуация? Всички които имате близък с деменция знае каква мъка е това за близките, пък идва един момент като този и си с вързани ръце, помощ от никъде...

# 173
  • Мнения: 5
Общо взето вариантите са два. Или да имаме познат нотариус или да го поставим под запрещение! Поставяне под запрещение е сложна процедура, скъпа, отнема време, вадене на много документи и т.н. Много тънък казус, защото какво биха правили двама възрастни хора, ако няма кой да им помогне в такава ситуация? Кой ще ходи по институциите, по лекарите, пък и е скъпо? Като пример давам, картата по която баща ми получава пенсията си изтича, нямаме пълномощно, не е под запрещение! Как да си получи парите. Изобщо кой помага на нуждаещите се в такава ситуация? Всички които имате близък с деменция знае каква мъка е това за близките, пък идва един момент като този и си с вързани ръце, помощ от никъде...

Тъй като майка ми не може да се движи следствие на мозъчен инсулт нотариуса го извиках в нас. Той видя, че деменцията е напреднала, но нищо не каза. Даже аз ѝ помогнах да се разпише.

# 174
  • Мнения: 1 919
Нашият нотариус беше познат на брат ми. Пълномощното беше част от изискванията, за да го назначат от общината за личен асистент. Може да го накарам да пита и за вас, и да пратя координати утре. За София става дума.

# 175
  • Мнения: 209
Тези неща за нотариусите си ги пишете на лични съобщения, защото може да си само навредите и да навредите и на длъжностните лица. Ще ви дам пример от преди 12г. извика нотариус в къщи по подобен случай, този нотариус имайки опит в тези неща взема със себе си свидетел помощник нотариус, извикахме и двама свидетели съседи по искане на нотариуса и снаха ми, за да се знае, че няма нищо злонамерено, но същата предяви несъгласие, като заяви, че упълномощителя пие обезболяващи-онкоболен и не бил адекватен, но свидетелите и нотариусите видяха действителното състояние, че болният е адекватен и знав какво подписва и завериха пълномощното. Това е съвет, случаят е различен с болестта, но ако ползвате други начини, не ги пишете публично.

# 176
  • Мнения: 1 355
Имайте предвид, че банката може да има специфични изисквания какво да пише в пълномощното. Може например да сте упълномощен да получите картата и пин кода, но не и да откривате, закривате сметки от името на това лице, да теглите, да правите преводи.  Според мен, не ви трябва познат нотариус, а такъв, който иска да си свърши работата както е редно.

# 177
  • Мнения: 4 611
Още нямаме диагноза за баба, но направихме КАТ и се видя корова атрофия. Изписаха Мексия, която приема от около седмица, но се изяви страничния ефект главоболие. Някой с подобен опит как е процедирал - спряхте ли хапчетата или продължихте да давате половинка хапче?

# 178
  • Мнения: 57
Здравейте, момичета! Незнам дали въпросът ми е точно за тази тема,но ще питам!Та баба ми която аз гледам е с деменция която прогресира и колкото и да не ми се иска да мисля за това може би ще се наложи да я дам в старчески дом,въпроса ми е може ли да дадете някакви мнения за частните домове в и около София!? Благодаря ви!

# 179
  • Мнения: 6
Здравейте, от коя марка мемантин сте по-доволни?
Виждате ли разлика в действието? Знам, че някои компании слагат добавки и затова може действието да е по-различно. Каква разлика усещате и имате ли странични ефекти?
В България се продават Axura, Imana, Мексия, memantin accord, Мемигмин, Nemdatine.
Скрит текст:
А, знаете ли някое с по-добро действие?

Общи условия

Активация на акаунт