Парламентарни избори, 2021 - мнения, оценки, коментари и всичко около тях

  • 836 006
  • 38 566
  •   1
Отговори
# 3 495
  • Варна
  • Мнения: 17 960
БОЕЦ атакуват оттеглянето на Борисов от избора за дапутат.
Тези пък са пълни смешници. Момчета за поръчки. Само се отвлича вниманието с такива глупости.

Аз като че имам спомен, че Борисов за втори път се оттегля като депутат въпреки че е водач на листа.. Първия път беше кмет на София и заради това отказа да е депутат.

# 3 496
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 811
Може би смятат, че  не постъпва според закона?! Може би искат да седне на столчето в НС, да изчака да го освободят като МП, на стане дапутат и тогава да подаде искане вече да не е пред новото НС. Някак да се върви по процедура, която ТЕ смятат, че трябва да бъде.

# 3 497
  • Мнения: X
Може би смятат, че  не постъпва според закона?! Може би искат да седне на столчето в НС, да изчака да го освободят като МП, на стане дапутат и тогава да подаде искане вече да не е пред новото НС. Някак да се върви по процедура, която ТЕ смятат, че трябва да бъде.
Въх, недей!
Следващият най-наболял проблем на държавата са правата на мъжете да се гримират като жени на работното си място.

Според мен на ББ здравата му е писнало и той искаше да се махне още поне от една година. Но вижда, че без него нещата отиват към разпад. От партията му е крайно време да оставят възрастния и уморен човек на мира и да престанат да очакват да ги води за ръчичка. Ако искат да оцелеят. Имат прекрасни шансове за това, предвид смешниците в ролята на техни опоненти.

# 3 498
  • Мнения: 15 216
Скрит текст:
Президента не може да разпусне НС-то в последните 3 месеца от мандата си. Правителство може да състави по всяко време.

Е добре, не съм разбрала.
Но това значи, че ако сега направят правителство и решат да подадат оставка, това трябва да се случи преди август, за да може Президента да разпусне НС и да насрочи нова дата за избори.
Тоест те за месеците май-юни-юли (летни и отпускарски) ще свършат страшно много работа, така ли...?
Те едва ли биха имали намерение да вършат много работа /не може да не осъзнават, че ще са за малко/. Ако успеят да направят закона за изборите така, както искат /промени искаха почти всички/, ще са готови да отиват на избори.

# 3 499
  • Мнения: X
Хайде, появи се новият желаещ да управлява от джипката...
P.S Сега да отправим дружна молитва снимката да е само иронична, а да не стане пак емблематична Simple Smile

# 3 500
  • инфантилно и разглезено хлапе
  • Мнения: 1 615
Немските медии: Имаме добра новина, ако това е краят на политическата кариера на Борисов
"На хората им писна от корупцията и лошото управление на кризата"
 36 сПолитика 109806Мирослав Митков
Най-бедната страна в ЕС, корупция и протести, трудно съставяне на ново правителство, може би предсрочни избори, поражение за Борисов - това са ключовите елементи, които изграждат следизборната картина в България според световните медии.

На хората им писна от корупцията и лошото управление на кризата

"Плесница за премиера" - така е озаглавила коментара си в берлинския прогресивен ляв вестник "Тагесцайтунг" журналистката Барбара Йортъл, която добре познава България.

Авторката пише: "Очевидно на повечето хора в страната вече им е писнало от корупцията, от безсрамното обогатяване на шепа хора с власт, от гушкането със съмнителни олигарси и от обвързаността между политиката и правосъдието".

# 3 501
  • Мнения: 47 990
Мисля, че забравяте нещо много важно. Борисов може и да се махне, ГЕРБ може и да се махне, но това нищо не значи. Определено хора просто се местят от ГЕРБ в следващата сила и продължават по същия начин. Това ще стане според мен. Дали ще е ББ или друг, истинска промяна е мираж

# 3 502
  • Мнения: X
Хайде, появи се новият желаещ да управлява от джипката...
P.S Сега да отправим дружна молитва снимката да е само иронична, а да не стане пак емблематична Simple Smile

Гей ли е?

Ясно е, че ББ си изживя времето. Но на кого ни остави...не е за приказване Grinning

# 3 503
  • Мнения: 15 216
Мисля, че забравяте нещо много важно. Борисов може и да се махне, ГЕРБ може и да се махне, но това нищо не значи. Определено хора просто се местят от ГЕРБ в следващата сила и продължават по същия начин. Това ще стане според мен. Дали ще е ББ или друг, истинска промяна е мираж
Напоследък ми прави впечатление, че Сачева изглежда все по добре и по добре /визуално/. Thinking

# 3 504
  • Мнения: 2 942
Цели пет дни писаха сценарий - накрая благодаря...
Така ли ще приемат решения в парламента - по сценарий?!

Коментарите под мъдрите му мисли не са много положителни, напълно очаквано според мен.
Сценарият стига до свалянето на ББ, след това какво правим, взимам си пуканките и аз, макар че не ми е много забавно - ковид се разпространява бързо, а нищо не се прави по въпроса...
Какво да се прави по въпроса с Ковид. Да се затваря държавата когато вируса се свива. В момента Ковид се свива,   R 0.82. Аз не очаквам Ковид да е проблем до есента заради пролетно-лятната обстановка която пречи на вируса да се предава толкова ефективно колкото в периода есен/зима. По въпроса за Ковид Гербаджийте каквото можаха осраха за 1 година пандемия. От ваксините, през мерките кога и какви, през икономическата програма за засегнатите от мерките, през посланията до информационната кампания. На тях дължим позорното 7-о място в света по починали на глава от населението за цялата епидемия. На тях дължим и че за първи път предизобрната кампания уби хора. Защото гербаджийте имат кръв по ръцете си. Махането на мерките на 1 март, при покчаващ се вирус и ясно виждаща се наближаваща вълна, е причната днес да умират по един самолет хора.
Още известно време ще умират по един самолет хора заради неадекватното герберско управление на епидемията, и ще почнат да намаляват като премине времевият лаг с оттеглянето на вълната, което в момента се случва. Аз въпреки че съм за мерки, твърд антимангъровец, пък съм против сега да се затваря държавата, при положение че вълната се оттегля. Все пак трябва да се мисли и за икономиката. Но съм на мнението че трябва да се търси отговорност за действията на Герб довели до толкова погубени животи.

# 3 505
  • Мнения: 24 467
Заслушвала съм се понякога в представителите на ДПС и те имат интересни идеи за Зелената сделка, за водорода и т.н. Доста на място коментират. Правителството на Трифонов би било такова на малцинството, но с широка подкрепа за избирането. Ако съумее да се обгради с хора, които знаят, изградени специалисти, прокара идеи, търси съгласие около политики, нещата ще се случват и ще открива подкрепа винаги. Толкова ли е трудно някой наистина да се заеме и да оправи тази педя земя и тази шепа хора?


Може дружно да не ги обича българинът, но те ПОНЕ са умни. В по-голямата си част. Не се напълниха с плодове, зеленчуци и дребна фауна.
Ако Борисов първоначално си бе взел умни съветници, които да покриват успешно огромните му празнини и да сръшат и някя работа, без да се излагат, нямаше да стигне до тук. Имаше широка подкрепа на избирателите,  първите два мандата.

Хайде, появи се новият желаещ да управлява от джипката...
P.S Сега да отправим дружна молитва снимката да е само иронична, а да не стане пак емблематична Simple Smile

Гей ли е?

По-скоро нечий не особено скопосан опит за бъзик. Момченцата и момиченцата нямат място във високата политика. Независимо от джендърската им ориентация.

# 3 506
  • Мнения: 1 415
Слави ако си мисли че така може да разиграва и нарежда на българския народ както го прави с персонала си, дълбоко греши. Ще изтече в канала заедно с много други неслучили се пишман политици. Най-малкото от което имаме нужда в момента е някой да ни наказва и да ни начуква канчето за нещо.....За мен между логореята на Борисов от джипката и мълчанието на Слави няма разлика. И от двете нищо няма да излезе и не става така да се управлява държава....
А ти какво точно очакваш сега да излезе да ти каже Славчо? Много ми е интересно.

# 3 507
  • Мнения: X
Слави ако си мисли че така може да разиграва и нарежда на българския народ както го прави с персонала си, дълбоко греши. Ще изтече в канала заедно с много други неслучили се пишман политици. Най-малкото от което имаме нужда в момента е някой да ни наказва и да ни начуква канчето за нещо.....За мен между логореята на Борисов от джипката и мълчанието на Слави няма разлика. И от двете нищо няма да излезе и не става така да се управлява държава....
А ти какво точно очакваш сега да излезе да ти каже Славчо? Много ми е интересно.
Не е към мен, но след такова трепетно очакване трябва много, много да внимава какво ще каже. Че очакванията са прекалено високи.

# 3 508
  • Варна
  • Мнения: 17 960
Скрит текст:
Слави ако си мисли че така може да разиграва и нарежда на българския народ както го прави с персонала си, дълбоко греши. Ще изтече в канала заедно с много други неслучили се пишман политици. Най-малкото от което имаме нужда в момента е някой да ни наказва и да ни начуква канчето за нещо.....За мен между логореята на Борисов от джипката и мълчанието на Слави няма разлика. И от двете нищо няма да излезе и не става така да се управлява държава....
А ти какво точно очакваш сега да излезе да ти каже Славчо? Много ми е интересно.
Не е към мен, но след такова трепетно очакване трябва много, много да внимава какво ще каже. Че очакванията са прекалено високи.
Тези с трепетното очакване са по скоро другите партии влезли в парламента и техните симпатизанти.

Чакат да каже нещо, че да почнат да го громят.Joy

# 3 509
  • Мнения: 15 216
Високи очаквания - дълбоки разочарования. По добре да има умереност. Ако се издъни, няма да е първия, ако успее, повече доволни, повече подкрепа.

Общи условия

Активация на акаунт