Парламентарни избори, 2021 - мнения, оценки, коментари и всичко около тях

  • 836 245
  • 38 566
  •   2
Отговори
# 13 470
  • Мнения: 15 242
Скрит текст:
Абе толкова ли не могат да ползват някой военен хеликоптер, ако се налага 2-3 пъти годишно?
Вдигането на такъв хеликоптер отнема часове за стиковане между службите. Нали не си представяш, че може шефа на ПСС-Банско да се обади в авиобаза Крумово и да каже:Пратете един Кугър да издирваме турист.
И още нещо- разлика между военен и спасителен хеликоптер има, огромна. Както в оборудване, така и в технически специфики . То ако можеше, щяха ли производители да предлагат различни видове хеликоптери?!
Но какво ли не измисля човек, само за да оправдае безумията и лъжите на Краля- Слънце.
В Румъния има такава система. Цялата работа е в организацията.

# 13 471
  • Мнения: 1 522
И още нещо- разлика между военен и спасителен хеликоптер има, огромна. Както в оборудване, така и в технически специфики .
Е военните нямат ли спасителни хеликоптери?
Останалите реплики са просто тъй, за парлама да става. Въобще не съм намесвала ББ, ама ти да си го кажеш Grinning. Как ще живеят някои хора без него, не знам.
Не, не намесваш, намекваш за безпогрешност, оправдаваш- ясно кого.
И да, аз също се чудя КАК ще живеем някои хора без Него, мъдростта Му и оптимизмът Му за бъдещето на страната ни , ни крепи еври дей 😆😆
Става смешно да се обясняваш за хеликоптери, особено с аргументи на лаик- би било добре и ако можеше- сигурна съм, щяха да използват военни/спасителни, но явно- не може! Измислете там  друга опорка за оправдаване на тежкото състояние на ПСС и я аргументирайте по- добре.
Мама Нана, дали в Румъния спасителни и военни хеликоптери са едни и същи?

Последна редакция: вт, 11 май 2021, 09:38 от ellis

# 13 472
  • София
  • Мнения: 4 258
Медицинските хеликоптери не се използват само при спасителни акции, а и при транспортиране на тежки случаи от една болница в друга, когато факторът време е от ключово значение.

# 13 473
  • София
  • Мнения: 24 839

Не, не намесваш, намекваш за безпогрешност, оправдаваш- ясно кого.
И да, аз също се чудя КАК ще живеем някои хора без Него, мъдростта Му и оптимизмът Му за бъдещето на страната ни , ни крепи еври дей 😆😆
Става смешно да се обясняваш за хеликоптери, особено с аргументи на лаик- би било добре и ако можеше- сигурна съм, щяха да използват военни/спасителни, но явно- не може! Измислете там  друга опорка за тежкото състояние на ПСС и я аргументирайте по- добре.

Да, за някои ще е огромен проблем, да опитат дори, един ден да не споменават Борисов.
Без значение, че е единствено да го оплюят.
Стокхолмски синдром го наричат и който успее да го пребори, ще се почувства свободен да не търси вината винаги в другите и в случая- в един човек.

За хеликоптерите беше обяснено, че има поръчка и ще трябва да се изчака.
Това е положението, след като частната фирма, която е имала оборудване, не е успяла да се договори с държавата и го е продала на Грузия.

Аз си мисля, че е много по- добре сега да се гледат под лупа тези, които ще предложим пак за парламента, за да не натикате същите отпадъци и да се чудим какво да правим после.
Ако със същия хъс бяхте проучили биографиите на Мутрите, на ДБ, на Славчо, нямаше да позволите да изместят младите, образовани и красиви, които искахте да ни водят напред.

# 13 474
  • Мнения: 4 471
Сутринта слушах преподавател по конституционно право.
За доста неща говори, но конкретно за внесената жалба за изборния закон, уточни, че едва ли КС ще се произнесе до изборите. Ако го направи след тях, няма да има последствия за вече проведените, защото действието на решенията на КС са само за напред. Просто новите ще трябва да го променят.

Остава да следим дали пък КС няма да се забърза с произнасянето, Герб били поискали бърза процедура, но до сега е имало само една такава.

# 13 475
  • Мнения: 5 081
Нищо не им пречеше да гласуват задължително преброяване и отчитане на гласовете от хартиените фишове от машинен вот. Така поне едно от съмненията за манипулации щеше да отпадне. Но...целта оправдава средствата

# 13 476
  • Мнения: 19 501
Според мен естественото място на Москов е в ДБ. Но той си знае, аз го харесвам, но имам тотална непоносимост към т.нар "патриоти" във всичките им разновидности. Така че според мен само ще загуби ако се коалира с тях, по-добре да си остане извън парламента, отколкото да го асоциират с подобни лицемерни продажници.
ДБ нямат абсолютно нищо общо с Москов като идеи. На тия само името им е "градска десница". Иначе са си типична ляволиберална формация с динен формат (зелени отвън, червени отвътре).
Ген. Атанасов червен? Нещо не ми се вярва. А и ако беше така, можеше да се прегърнат с БСП и да съставят правителство, нали? Или пък РР да даде мандат на тях, а не на БСП. Нито едно от тези неща не стана.

# 13 477
  • Мнения: 2 677

Не, не намесваш, намекваш за безпогрешност, оправдаваш- ясно кого.
И да, аз също се чудя КАК ще живеем някои хора без Него, мъдростта Му и оптимизмът Му за бъдещето на страната ни , ни крепи еври дей 😆😆
Става смешно да се обясняваш за хеликоптери, особено с аргументи на лаик- би било добре и ако можеше- сигурна съм, щяха да използват военни/спасителни, но явно- не може! Измислете там  друга опорка за тежкото състояние на ПСС и я аргументирайте по- добре.

Да, за някои ще е огромен проблем, да опитат дори, един ден да не споменават Борисов.
Без значение, че е единствено да го оплюят.
Стокхолмски синдром го наричат и който успее да го пребори, ще се почувства свободен да не търси вината винаги в другите и в случая- в един човек.



Стокхолмски синдром ще бъде ако отидем и гласуваме за него.

# 13 478
  • Мнения: X
А за всички които се чувстват като заложници на Баце - вярно. За останалите...Нищо такова.

# 13 479
  • София
  • Мнения: 24 839
Не знам защо някои са толкова против Патриотите?
Защото бранят идентичността ни, защото са против ИК, защото  не са съгласни да има "родител 1" и "родител2"? Или защото не искат да клекнем на Македония и  да й отстъпим историята си?

Соросоидните упорито се опитват да заменят "патриот" с "националист" и в едни по- други ширини вече са успели да промият мозъците на хората.
Ние все още не сме се докарали масово до тяхното положение и за да не стане, мястото на патриотичните партии е в НС.

# 13 480
  • Мнения: 15 242
Мама Нана, дали в Румъния спасителни и военни хеликоптери са едни и същи?
"Нямаме лични хеликоптери, но работим много добре с хеликоптерите на Главния инспекторат на авиацията. За спешните медицински случаи използваме червените хеликоптери Eurocopter EC135 и с тях планинските спасителни екипи достигат до ранените - понякога кацаме на земята, ако теренът го позволява, друг път изтегляме пострадалия с лебедка", разказва проф. Сабин Корнойу, председател на Националната асоциация на планинските спасители в Румъния.


Скрит текст:
Главен инспекторат по авиацията (General Inspectoratul de Aviație) (по-рано Специално авиационно звено - Unitatea Specialǎ de Aviaţie) е Министерство на вътрешните работи на Румъниявъздушен компонент. Първоначално звеното е създадено през 1947 г., но е преструктурирано през 1978 г. Основното му седалище е в Международно летище Aurel Vlaicu и изпълнява три териториални полета в Клуж-Напока, Яш и Тулча. В момента функционира Специалният авиационен блок Ми-8, Ми-17 и EC-135 хеликоптери.
Румънците не са изчегърквали.Wink

Не знам защо някои са толкова против Патриотите?
Защото бранят идентичността ни, защото са против ИК, защото  не са съгласни да има "родител 1" и "родител2"? Или защото не искат да клекнем на Македония и  да й отстъпим историята си?
Защото цялото им поведение е отблъскващо и написаното /това, за което се борят/ нито са го реализирали, нито ще го реализират, така както са тръгнали.
Или с други думи - добри идеи с лоши изпълнители.

# 13 481
  • София
  • Мнения: 1 010
В списъка с министрите не видях Министър на образованието. За мен най-важните фигури в служебния кабинет ще са министрите на здравеопазването и на образованието, защото там има нужда спешно да се произнесе някой как ще продължи управлението на кризата, как ще завършат учениците, как ще продължим с мерките и т.н. Другите министри да организират честните избори. Едва ли ще има големи промени, но все пак е възможно и други малки партии да успеят да прескочат бариерата и да стане още по-цветно в парламента. Ако стане така, вероятно ни чакат отново избори...
И аз се надявам патриотите да са вътре. Добре, че поне някой се опитва да надига глас против новия ИК.

# 13 482
  • Мнения: X
Скрит текст:
Според мен естественото място на Москов е в ДБ. Но той си знае, аз го харесвам, но имам тотална непоносимост към т.нар "патриоти" във всичките им разновидности. Така че според мен само ще загуби ако се коалира с тях, по-добре да си остане извън парламента, отколкото да го асоциират с подобни лицемерни продажници.
ДБ нямат абсолютно нищо общо с Москов като идеи. На тия само името им е "градска десница". Иначе са си типична ляволиберална формация с динен формат (зелени отвън, червени отвътре).
Ген. Атанасов червен? Нещо не ми се вярва. А и ако беше така, можеше да се прегърнат с БСП и да съставят правителство, нали? Или пък РР да даде мандат на тях, а не на БСП. Нито едно от тези неща не стана.
Не знам за ген. Атанасов, обаче Зелените са си чисти любеници, а Да, България са типични леви либерали. РР си има ангажимент към БСП, все пак от тяхно име се явява като президент.

# 13 483
  • Мнения: 8 567
Медицинските хеликоптери не се използват само при спасителни акции, а и при транспортиране на тежки случаи от една болница в друга, когато факторът време е от ключово значение.
Ползват се  и при катастрофи, спасяват човешки животи.

 

Хем параноично, хем невярно Grinning.
Всъщност това си е чиста критика от моя страна, че иначе съвършеният ББ, огряващ и най-тъмните кътчета на държавата ни, не е уредил и този въпрос - с малка организационна промяна. Не мога да повярвам, че военните не разполагат със спасителни хеликоптери, не мога да повярвам, че им трябват всеки ден. За такава малка държава като нашата с население колкото средно голям мегаполис, е напълно безсмислено всяка службичка да разполага с оборудване за милиони, които да използва 3-4 пъти годишно.

Спасителните медицински хеликоптери са съвсем различни, кацат и излитат от места, където други не могат, беше обяснявано надълго и нашироко от специалисти. Нашите мислеха да оборудват няколко Кугъра, но май не става поради горната приина, а и спасителни акции с тях щели да струват два пъти по-скъпо.

# 13 484
  • Мнения: 19 501
Не знам защо някои са толкова против Патриотите?
Защото бранят идентичността ни, защото са против ИК, защото  не са съгласни да има "родител 1" и "родител2"? Или защото не искат да клекнем на Македония и  да й отстъпим историята си?


Защото не са никакви патриоти, които защитават описаните от теб ценности, а са просто по-лоша версия на ГЕРБ в управлението - безпринципни, нагли, нахални, калинки и далавери. Не ги слушай какво говорят, виж какво правят. За справка например - Джамбазки.

Общи условия

Активация на акаунт