Покажи се ОКТОМВРИйско мъниче, момче ли си или момиче - Тема 5

  • 25 423
  • 759
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 20
Присъединявам се и аз към новата тема! Яренце, отново благодаря! ❤

Бяхте писали в миналата тема и се замислих какво нещо е живота.. и моята баба си замина декември месец, а януари забременях. Отива си един живот, но се появява друг...😞🤍

Кафето аз го спрях още преди да забременея. Започнах да пия чайове, имах цистит ииии без да искам го отказах. Имам други бременни приятелки и те си пият, по едно на ден не е проблем.

Боби, успех на БХС утре. Всичко ще бъде наред! 👍👍👍

# 16
  • Мнения: 399
Кафето го спрях, защото ми се гадеше от него. Понякога пия мляко с нес

# 17
  • Мнения: 278
Благодаря за новата тема!⚘
Име нямаме все още и пола не знаем...когато разберем какво е бебчето, тогава ще мислим име.. Иначе когато съобщих на големия син че отново ще става батко,реакцията му беше: " Йес! Супер! Ще кръстим бебето  Ани! "
Но това име не го харесвам😒.. има време
Кафе пия всеки ден по 1

# 18
  • Мнения: 398
Аз пия безкофейново но още  от преди да забременея , че на ден ми се събираха по 3-4 кафета , а сега едно и то само когато не ми се гади от него.

# 19
  • Bарна, морето, сините вълни
  • Мнения: 6 021
Благодаря за темата, Яренце! bouquet

Victoriiia, аз също много съм разсъждавала над темата... Понякога сякаш освобождават място за новия живот. На 24 декември 1998 е починал бащата на тати, на 23 март следващата година съм се родила аз.
На 22 ноември 2017 почина свекъра ми, на 03 декември 2018 се роди нашето дете.
Бабата на ММ пък му е казала, че когато той се ожени и има дете, тогава тя ще си отиде. Почина на 89 години, когато детето ни беше на 9 месеца. А с ММ са родени на една и съща дата, с точно 60 години разлика.

# 20
  • Мнения: 1 837
И аз много мислех по тази тема.. Понеже следя овулация, бях и на преглед точно преди нея и знам с точност кога е била, съответно и кога съм забременяла. В същия ден почина добра приятелка на майка ми, за която все още ми е много мъчно. След това в деня, в който бях на преглед и чухме пулса й правиха 40дни. Като прегледа ми случайно се падаше в същия ден.

# 21
  • омъжена
  • Мнения: 589
Добреди да разбера пола и се чувсвах все едно чакам играчка от kinder suirprise. Много си е вълнуващо. Да ви кажа намерих супер яко приложение след като се роди бебето ,като се на кърми записваш колко време от едната и от другата. Или колко мл е изпило от шише. Напомня през колко време да яде и мн. др работи. Чудя се обаче като знам какъв е екшън дали ще имам време за такова приложение.

# 22
  • Мнения: 116
Супер темичка момичета ❤️❤️❤️ И аз 1 месец не понасях кафето, но сега пийвам по едно сутрин. Кръвното всеки ден ми е ниско, главоболие направо ужас.
Азалия и аз сега лекувам тези гадини, спокойно слушай си какво ти казва АГ и бъди спокойна. 😇😇😇

# 23
  • САЩ
  • Мнения: 471
Прекрасна темичка, ще бъде интересно да видим колко момченца и момиченца ще излязат!!! Аз започнах пак да пия кафе, но не всеки ден и не ми е така вкусно. Вече съм в 14та седмица, а още ми се гади. Вчера цял ден ми беше много зле, а не успях да повърна.
Мойта свекърва е американка и е много разбрана и много се обичаме, но малко ме дразни напоследък. Много иска бебето да е момиче и постоянно повтаря че ще е момиче, сякаш няма до го обича ако не е. Казахме и да прави списък с имена, само за да не почне да купува бебешки дрешки. Подари ми дневник за бременост и тениски (бъдеща мама и бъдещ татко), казали сме и да не купува други неща засега.
Много ще ми е трудно да харесам име, нямаме много идеи.  Хубавото е че ММ харесва славянски имена, ще търсим нещо с български корен, но лесно за произнасяне. На всичкото отгоре презимето тук също ние го измисляме, не е на бащата, та ще трябва две имена да мислим.
За болничните ми се вижда кофти че трябва да се лъже че има проблеми, аз съм малко суеверна и не бих го направила. Вие си знаете в какви условия работите и дали си заслужава.

# 24
  • Мнения: 207
За близко до Таня предлагам Танита.
И аз съм на мнение, че децата си имат техен път в живота и не е нужно да носят името на някой. Дъщеря ми не е кръстена на никой. Свекито в началото пробутваше техните имена, но като видя, че няма да стане и се отказа. Обаче после като им казахме между кои имена се чудим и реагираха много остро и негативно. Ние съответно се ядосахме и всички разбраха името на детето в деня на раждането. Иначе още в началото на предната бременност един ден си говорихме с ММ и се разбрахме преди да научим пола да не мислим имена, че и без това е трудно. Чак след като разбрахме пола започнахме да го мислим, но чак в 9 месец имахме единодушие. 😁
За кафето така ми се пие, но с това гадене още не мога да пия.

# 25
  • Мнения: 703
Момичета, относно болничните, имате ли информация дали е задължително да е от една и съща болница, става въпрос за непрекъснат болничен, тъй като първият ми е от МД, а сега вече ще си взимам от Аг от родния ми град

# 26
  • Мнения: 176
Честита ни нова темичка. Аз пия по една мляко с нес на ден. За приложението за кърмене и аз ползвах такова и ми беше много удобно.Не изисква някакво време за да го ползваш, слагаш на гърда и го пускаш. Аз за всичко си теглех приложения де 😀 и за контракциите имах и преди да тръгна към болницата засичах да са на 5 минути от него. На като цяло аз с мъж с програмист може би съм малко изкривена от към ползване на технологии за всичко 😀.

# 27
  • Мнения: 99
Супер е новата тема. Аз кафе започнах да пия редовно през последната година. И сега с гаденето от месец не ми се пие, не изпитвам нужда от него.
Ние имаме имена и за момче и за момиче, само чакаме да разберем пола. Но също като Яренце смятам, че не е необходимо да казваме името преди детето да се е повявило на бял свят. Дори не смятам да споделям на майка ми или пък на свекърва ми. Като се роди, ще разберат всички, няма нужда от излишни драми и въпроси преди това. Детето си е наше и никой няма право да се бърка в решенията на родителите. 🙃
По повод днешната тематика на деня вие гласувахте ли?

# 28
  • Мнения: 1 266
Аз си пия кафе. Кръвното ми е много ниско и ако не пия, цял ден ме боли глава. Ако много ми се пие още си правя безкофеиново.
Утре съм при док, за да видим какви са резултатите от първите изследвания и да ми даде болничен. Изобщо не съжалявам, че се реших за болничен, защото днес говорих с колежка и още имало болни при нас 🙄

# 29
  • Казанлък(Бургас)
  • Мнения: 607
Яренце , темата е страхотна!
Аз в последно време трудно наваксвам с четенето на темата, и все не мога да се включа. Къщата е пълна, и тези дни все се намира кой да ме ядоса. Дали пък аз съм по-раздразнителна?! И свекървата вчера захапах...
Относно имената моето наблюдение е, че когато си кръстен на някой много приличаш на него. Точно затова не исках децата ми да са кръстени на някой. А и никак не си падам, кагото се съберат на едно място дядото и внука примерно, и почва едно поясняване на кой говориш. Когато избирахме име на сина ми бащата му каза: "Нямам претенции. На баща ми вече има кръстено дете (има преден брак) Не, че съм искал. А майка ми не си харесва името." Кръстих го Филип. Попаднах на статия с имена, докато пътувах във влака, когато бях в 3-4 месец и друго не съм мислила. Просто го усетих, че е неговото. С дъщеря ми беше пак така. Просто си го почувстах - бях пак 4 месец, пътуваме с ММ към Велико Търново, прехвърлихме имена, но само за едно и двамата бяхме съгласни и повече не отворихме дума. Като тръгнах да раждам го питах: "Това ли ще е името?", а той: "Ми ние май друго не измислихме." И така се появи Вая. Свекърва ми си направи устата да я кръстим на нея - Диана или поне да е с "Д", хем и на майка ми (тя е Димитринка ) Но аз бързо я попарих (много съм лоша понякога), че не харесвам децата да се кръщават на някого и да се радват, че са имали друга снаха, защото сега внукът й нямаше да се казва Стефан. Синът на ММ е кръстен на баща му. И до тук се приключи с преговорите. Blush
И двата пъти мислех имена след като научих пола. И сега така ще направя, но се услушвам и когато ми хареса някое си го записвам. Миналата седмица си направих пренатест, и до края на тази ще знам дали всичко е наред с дребосъчето. Броя дните и се моля да е така. А бонусът ще е, че ще разберем и пола. Heart

Последна редакция: нд, 04 апр 2021, 22:49 от yanac

Общи условия

Активация на акаунт