Покажи се ОКТОМВРИйско мъниче, момче ли си или момиче - Тема 5

  • 25 233
  • 759
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 703
Един въпрос, че пропуснах да попитам на прегледа.
Миналият път се записах за ЖК и носих направление Н9. Сега трябва да ли да ходя за ново направление или то ми служи за цялата бременност?

Не, вече се ходи без направление, щом сте се записали

# 46
  • au bout du monde
  • Мнения: 5 262
Синът ни не е кръстен на никого. Така исках аз най-вече. Мъжът ми имаше колебание да е на баща му, който е починал, но аз бях против. В крайна сметка избрахме име, което харесваме. По случайност се оказа с буквата на свекървата и на мъжа ми. Просто съвпадение, с тази буква харесвам повече имена.

# 47
  • Мнения: 261
Момичетаааааа, току що бях на ФМ и ми дадоха резултатите от ФМ на момента. Направо откачам от вълнение 😱😱

Чакаме си момааа 💕💕💕💖💗

Резултатите според лекарката са добри - 1:20000, аз разбира се не съм доволна, че гледах много от вашите 1:100000, но мъжо ми забрани да мрънкам 😀😀

Имам само предна и ниска плацента, което не е оптимално, но казват, че ще се вдигне, пък явно ритничета ще усещам по-късно. 🤷♀

Някой друг има ли резултати за “Риск за изоставане в развитието преди 37-ма г.с.”?

🎉🎉🥳🥳❤❤

# 48
  • Англия
  • Мнения: 10
Здравейте, мами! Flowers Hibiscus

Много бързо се изписват тия теми, не мога да ви хвана. Гледам да се включа, защото сте още на темата за имената. Имам брат, с който имаме 7 години разлика- той е по-малък. Много ясно си спомням как свекъра на майка ми беше ужасно разочарован, че не е кръстен на него. Постоянно когато бяхме при тях на гости го наричаше Стоянчо.Оттогава ми е останала обеца, че винаги ще има сърдити.
Мен са ме кръстили на мене си, следователно майка ми цял живот ми е казвала да не се връзвам на никакви провокации и да избера име заедно с мъжа си, което ни харесва.
Е, така и стана.. миналата година без да искаме харесахме име заради участничка в МастърШеф и просто се влюбихме в него - Лора. Малко след това се опитах да съставя име от буквите на всичките ни родители - получи се Саня. Две наистина страхотни имена, ама за момиче Laughing 

За момче нямаме решение, аз искам Виктор, тъй като мъжа ми е Владимир и просто няма сила, която да ме убеди, че ако е момче не трябва да е на бащата ако той го е заслужил. Лошото е, че вече в семейството има Виктор първо и второ - мъжа ми не го харесва като име, защото познавал някой си и не бил добър човек. Flushed


За пола..нямам търпение. Тук в Англия не ти казват до 20г.с .. та сега около 19-23ти вече ще си запазя час в частна клиника, където да ме "сканират" в 16 седмица.

Моята приятелка, с която живеем е решила да ми прави изненада, та ще са дълги 2 дни докато разбера след прегледа дали е мома или момък. Confounded  Имам предпочитания, няма да си кривя душата. Само се надявам ако е другия пол да не се разочаровам много и се старая да си набия в главата как няма значение...неуспешно до момента.Grin

Вие ще правите ли някакви подобни "партита" ? Ще съобщите ли по специален начин на близките си?

Пак станах многословна...ама като не ви хващам навреме и се заблея по няколко дни....Ill

# 49
  • Мнения: 700
Ние вчера с моя мъж на шега избрахме име за момче.Аз му казах, че ако е момче ще го кръстя така, защото почва с буквата Н.И като почнат всички да се чудят, на кого е кръстен и да викат Н Н Н 🤔 да мога да им отговарям на Никой😂😂😂
Той пък каза, че това име много му харесва и така😁Утре съм на БХС.Цяла нощ сънувах кошмари .Да идва утре, че довечера най-вероятно ще е същата история 🙄

# 50
  • Мнения: 1 428
lollytea ,честито момиченце💜
Не се впрягай за риска,това е статистика, важното е бебе да е добре,щим на ФМ всичко е ок ,значи е. А този риск къде ти го пише за прееклампсия ли си правила?

# 51
  • Мнения: 261
lollytea ,честито момиченце💜
Не се впрягай за риска,това е статистика, важното е бебе да е добре,щим на ФМ всичко е ок ,значи е. А този риск къде ти го пише за прееклампсия ли си правила?

Ами явно, не съм искала нищо допълнително, АГ-то ми във Вита просто ми записа час и в резултатите имам и риск за прееклампсия и за това “забавяне на развитието”, което ми обясниха, че значи да се роди с по-ниски килограми, като там имам по-слабичък резултат.

# 52
  • Мнения: 61
Здравейте, мами. Вече съм в 13г.с, като преди няколко дни започна да ми изпъква вече коремчето и определено не изглеждах вече “преяла”, но от вчера като че ли изчезна този корем, не изглеждам въобще бременна. Confused Grinning  та питам се нормално ли е да се “крие” така, първа бременност ми е и ми е странно. А нямам търпение да ми проличи! Heart Вие как сте с коремчетата, показват ли се вече?

# 53
  • Мнения: 2 025
Аз правих 4 ФМ при предишната си бременност, Joy но и доста се бях филмирала без основание, разбира се.
Сега със сигурност ще направя отново 3, макар че последната била пожелателна. При ФМ лекарят дава и диск, освен снимките и документите и така ти остават много мили спомени. При БХС се чака повечко за резултати, надявам се да не мине повече от седмица от взимане на пробата.
Знам, че в темата има момичета, които се следят в Селена и искам да ги питам дали винаги се чака толкова много в тяхната лаборатория и винаги ли е такава бъркотия? Уж, викат поименно, но някои чакат повече от час, а други идват и веднага влизат. Има ли някакво значение кой лекар те изпраща?
liliagirll, съвсем в реда на нещата е особено при първа бременност да ти проличи по-късно, особено ако си и слабичка със стегнат корем. Simple Smile

# 54
  • Мнения: 71
Здравейте, мами! Flowers Hibiscus

Много бързо се изписват тия теми, не мога да ви хвана. Гледам да се включа, защото сте още на темата за имената. Имам брат, с който имаме 7 години разлика- той е по-малък. Много ясно си спомням как свекъра на майка ми беше ужасно разочарован, че не е кръстен на него. Постоянно когато бяхме при тях на гости го наричаше Стоянчо.Оттогава ми е останала обеца, че винаги ще има сърдити.
Мен са ме кръстили на мене си, следователно майка ми цял живот ми е казвала да не се връзвам на никакви провокации и да избера име заедно с мъжа си, което ни харесва.
Е, така и стана.. миналата година без да искаме харесахме име заради участничка в МастърШеф и просто се влюбихме в него - Лора. Малко след това се опитах да съставя име от буквите на всичките ни родители - получи се Саня. Две наистина страхотни имена, ама за момиче Laughing 

За момче нямаме решение, аз искам Виктор, тъй като мъжа ми е Владимир и просто няма сила, която да ме убеди, че ако е момче не трябва да е на бащата ако той го е заслужил. Лошото е, че вече в семейството има Виктор първо и второ - мъжа ми не го харесва като име, защото познавал някой си и не бил добър човек. Flushed


За пола..нямам търпение. Тук в Англия не ти казват до 20г.с .. та сега около 19-23ти вече ще си запазя час в частна клиника, където да ме "сканират" в 16 седмица.

Моята приятелка, с която живеем е решила да ми прави изненада, та ще са дълги 2 дни докато разбера след прегледа дали е мома или момък. Confounded  Имам предпочитания, няма да си кривя душата. Само се надявам ако е другия пол да не се разочаровам много и се старая да си набия в главата как няма значение...неуспешно до момента.Grin

Вие ще правите ли някакви подобни "партита" ? Ще съобщите ли по специален начин на близките си?

Пак станах многословна...ама като не ви хващам навреме и се заблея по няколко дни....Ill

И моя мъж е Владимир и аз искам да е Виктор ама той- не🤣! Нищо, нищо не ми идва на ум, това с имената е много труднооо!

# 55
  • Мнения: 1 266
Здравейте, момичета! Днес бях при АГ-то за резултати от първите кръвни. Каза, че всичко е наред, само глюкозата ми е задоволителна, което ще коментираме на 12.04,когато съм на БХС. Каза Дуфастон да пия до 13гс. За момичетата, които се чудиха за болничните, това което ми обясниха е, че аг издава 14 дни, а след това дава направление за ЛКК и оттам ти дават по 30дни. Каза, че няма проблем да се прекъсне и пак да се даде след това. Моят казус е, че ще трябва да ида да си приключа нещата май месец, та той каза че няма проблем сега да ми даде и после пак да ми даде 14 дни и оттам вече през ЛКК до 45 дневния. 30 лв. е комисията.

# 56
  • Мнения: 452
В Дания  вместо Владимир си имат Валдемар 😄

# 57
  • Мнения: 1 837
Здравейте, момичета, връщам се от преглед:) Бебчето е пораснало, чухме пулса, всичко изглежда нормално. Микробиологията ми уж е чиста, но се оказа, че нямам лактобацили, а било добре да ги има🤔 Изписа ми вагинален пробиотик за цели 3 месеца х 10 дни. На преглед съм чак след месец, да видим как ще издържа до тогава 😄

# 58
  • Мнения: 1 323
Момичета, днес мина и моят БХС. Чакаме момченце 💙💙💙 Въпреки, че и двамата искахме май момиченце, сме много щастливи. Свекървата не остана особено очарована, но... даже вчера ми подари бебешко розово комплектче с надпис it's a girl. Тя беше твърдо убедена, че е момиче,даже се била хвалила наляво и надясно.
За самото изследване - ходих при д-р Стоилов в Пловдив. На ехографа всичко беше перфектно, според думите му - нухалната  транслуценция е 1,6мм, всичко си има, но когато излезе скринингът, стойностите силно ме притесниха.
Възрастовия ми риск е 1:786, въпреки че съм на 27 години, а моят риск е 1:2938. Което сравнено със стойностите, които качвате вие е направо плашещо за мен. Веднага възклицнах и той каза, че изобщо не бил висок риска, даже бил много нисък.
Имам обаче висок риск за гестационен диабет- 1:80, и ми каза, да си направя обремвняване с глюкоза  в 30 г.с., което ми се струва адски далеч.
Мисля да се доверя на доктора и да запазя спокойствие.

# 59
  • Мнения: 1 266
Честито на всички, които вече знаят пола. Да са ви здравички бебчетата 🙏 Взех изследванията и видях, че глюкозата ми е 5,15. Видях в друга тема, че са коментирали, че за бременна трябва да е до 5, за да няма риск от гестационен диабет. Според вас много ли е, при положение, че референтни са до 6?

Общи условия

Активация на акаунт