Покажи се ОКТОМВРИйско мъниче, момче ли си или момиче - Тема 5

  • 25 584
  • 759
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 700
Референтните са до 6 за небременни.
Не се подвеждайте да гледате референтни стойности.Както каза моята ендокриноложка повечето нито са полово разделени, нито възрастово и дават максимум и минимум на дадена стойност.Осен стойности в "границата" има и оптимални стойности.Това беше по повод на моето ТСХ , което беше 3.9 при референтна до 4.При бременност трябва да е да кажем 1.Референтната стойност на лабораторията е за възрастова група от 1 година до 99...
Моята глюкоза първя път като я пусках беше 5.2После 4.7, но с ограничаване на въглехидрати и многооо движение.Вечеря в 18:30 до 19:00 и никаква храна после.
Щом ти е 5.15 според мен трябва да си я следиш периодично.Моето едно ми каза в 24 до 28 задължително обременяване...

# 61
  • Мнения: 1 266
Да, тя док ми каза, че следващия път ще ми даде направление за ендо, да направя една консултация и да ме следи.

# 62
  • Мнения: 56
Привет и от мен в новата темичка. Миналата седмица ми беше БХС и казаха, че ще е 90% момченце Blue Heart, така че вече имаме някаква представа и ние. Останалите изследвания бяха добре, гледам да не изпадам в подробности и да търся в гугъл показатели и да сравнявам, за да не се филмирам излишно и се доверявам на доктора.
Някой беше питал в предната тема за болничния, но така и не видях отговор. Моля, ако знаете, споделете, казусът е следния:
Взела съм болничен от моя следящ АГ, който ми пуска разни неща по ЗК, но сега съм решила да се пренасоча към Токуда, на частни прегледи. Знаете ли дали може от там директно да ми удължават после болничните или веднъж издадени при един не може да се сменя после?

# 63
  • Мнения: 1 266
Според моята логика не би трябвало да има проблем да ти дават болнични. Ако досегашния ти док ти е дал 14 дни, то би следвало, за да се удължи да ти дадат направление за ЛКК. Те вече дават 30 дни. А ако започнат да те водят наново, новия ще ти даде 14 и после ЛКК. Въпросът е, че на частно някой път ЛКК-то е по-скъпо. В моята болница е 100лв и затова ходя в една поликлиника, че там е 30

# 64
  • Мнения: 56
Според моята логика не би трябвало да има проблем да ти дават болнични. Ако досегашния ти док ти е дал 14 дни, то би следвало, за да се удължи да ти дадат направление за ЛКК. Те вече дават 30 дни. А ако започнат да те водят наново, новия ще ти даде 14 и после ЛКК. Въпросът е, че на частно някой път ЛКК-то е по-скъпо. В моята болница е 100лв и затова ходя в една поликлиника, че там е 30

Аз вече лежах в болница фиктивно и си платих за престоя - 85 лв. Пуснаха ми болничен за 1 месец и сега всеки месец трябва да го подновявам при него, но ако искам да го сменя не знам на другото място може ли да се поднови.

# 65
  • Мнения: 43
Включвам се и аз в новата тема Heart

Все още не съм се записала за жк. Ходила съм само на частни прегледи към този момент. Не съм правила и никакви изследвания, освен бхс като тази седмица ще имам резултатите от него.

Исках да изчакам малко да намалее пика на заболелите, предвид третата вълна на ковид, преди да започна да обикалям. Надявам се, че не е много късно да се запиша на жк тази седмица (12 + 6). Малко се притеснявам и от идеята да ходя при двама лекари, но може би като започна да се следя ще се опровергаят притесненията ми.

Вчера гласувахме, и много се вълнуваме от резултатите. Успех на всички гласували!

Относно темата за имената, аз нямам нищо против традициите, както и другите начини за избор на име. Много либерална личност съм 😃 Важното е да няма лоши чувства и напрежение, и в крайна сметка всички да се радваме на детето ни. Обичам родителите и свекърите си, които са ми като втори родители, така че няма да се чувствам зле да кръстим детето ни на някои от тях.

Майките които вече имат деца, може ли да споделите кога разбрахте пола на бебето, като изключим пренатеста?

Хубав ден на всички Heart Nature Sunny Flowers Cherry BlossomFlowers Cherry Blossom

# 66
  • Мнения: 1 837
Аз го разбрах чак в 19гс на втората фетална морфология:)

# 67
  • Мнения: 398
Аз го разбрах в 12г.с на първота ФМ сега също се надявам да разберем в 12г.с.

# 68
  • Англия
  • Мнения: 10
В Дания  вместо Владимир си имат Валдемар 😄

Като върл фен на Хари Потър... даже не се замислям Grinning Не искам да отгледам злодей Sweat Smile Sweat SmileSweat Smile

# 69
  • Мнения: 233
Записвам се и аз в новата тема. Вчера бях на работа цял ден, което не ми се беше случвало отдавна, защото работим дистанционно. Въпреки представите ми, че ще бъде много изморително, се чувствах много добре, независимо, че беше много натоварено. Определено този тип общуване, а и цялата работна среда имат своите предимства.
От няколко дни ме болят прасците доста, дори в покой и при допир. Леко са и подути. Мерих си кръвното ок е. АГ-то ми каза да пусна урина, и тя е ок, с изключение на това, че излязоха бактерии и ще пускам и стерилна урина. Но това няма общо с болката в краката. Имали ли сте такива болки в прасците и какво правихте, за да минат?

# 70
  • омъжена
  • Мнения: 589
Прасците понякога ме болят като стоя по дълго време права и просто полягвам малко и ги вдигам на възглавница.Бях на преглед всичко е ок само се чудя от началото качвах с по 2-3кг за две седм. А сега съм качила 900г. А иначе доки каза ,че всичко е ок. Вярно,че не го питах коя седм показва и колко е голям бебока,но той е такъв ,че ако има нещо страшно щеше да каже.Аз заспивам късно и ставам рано,че нали пия ЛТироксина и трябва рано в точен час. Та после не заспивам и нз това добре ли е,но от известно време не ми се спи вече като преди цял ден Сънчо не ме пускаше🙂

# 71
  • Мнения: 1 266
С първата бременност разбрах пола в 5 месец, но все пак преди 12 години 😊 С втората 100% сигурен пол разбрахме на 3D прегледа. Сега се надявам да го разбера на 12.04 на първи БХС, ще съм в 12гс и 3 дни.
С втората бременност получава крампи в пръсците, много са болезнени. Док ми увеличи магнезия тогава.

# 72
  • Bарна, морето, сините вълни
  • Мнения: 6 021
С първата бременност разбрахме пола в 14г.с. която съм и сега. Утре ми е прегледа, още в 8 сутринта, нямам търпениееее. Много се надявам да се види пола. Нали бях под карантина, сега не знам дали вече е късно за БХС, нали се прави 11-14г.с.

# 73
  • Мнения: 99
Излязоха ми резултатите от изследванията. Хемоглобина ми вече е в норма и съм супер хепи, че няма да дъвча за сега желязото, че хич не е приятно. Обаче имам кръв в урината, не е много, пуснах днес отново, но пак има наличие на еритроцити. Чакам отговор от АГ-то, въпреки че смятам, че най-вероятно е от фраксипарина и аспирина, които приемам всяка вечер. Нямам други оплаквания, нямам и бактерии, та не знам какво ще излезе накрая.

# 74
  • Мнения: 1 837
Попи, аз също имах следи от кръв в урината, отделно и кристали. АГ каза да пия повече вода също червена боровинка, дали на таблетки или плод, без значение.

Аз да се похваля, взехме си количка😄 Проблема сега е, че супер много се ентусиазирах, а имаме още толкова много време 😄

Общи условия

Активация на акаунт