Грижа за лицето за дами в прекрасната възраст 40+ № 11

  • 62 053
  • 555
  •   1
Отговори
# 300
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 382
Полудяхте с тия копринени калъфки 😂 Козметичната и естетична индустрия ще останат без работа след като всички се обзаведат с калъфки 😂

# 301
  • Мнения: 8 530
Сатенена калъвка не става ли?

# 302
  • Мнения: 541
Моята е взех заради къдравата си глава и действително косата ми не се изсушава толкова много, когато спя на нея, не се заплита, не става но туфи. Допълнителна полза е, че уж е превенция срещу бръчки.

# 303
  • гр. София
  • Мнения: 563
Като се разрових в нета, има доста копринени калъвки ....
Филоргата не ми даде желания ефект, явно не е за мен, по-доволна бях като ползвах 35+ на AVON, реших със това свличане и появата на тук там бръчици, да включа някаква по-тежка артилерия, ама ще сменям / ползвам крем, серум, пяна за измиване, включително и балсам за устни си взех/ ми вече ги привършвам и не кожата ми не е така сияйна, да не говорим че се появиха и много черни точки
Сега ще пробвам  с калъвката, въпросът е какъв крем да си взема - на 40 съм, Октомври правя 41

# 304
  • Мнения: 39 330
И може ли едно уточнение за копринажите. Simple Smile Коприната може ли да се пришие към вече съществуваща калъфка или трябва лицевата ѝ част да се махне и да остане само на коприна? Щото под коприната пълнежът на възглавницата е оформен пак в някаква калъфка оот друга материя.

# 305
  • Мнения: 1 997
Никаква разлика не намирам от копринена калъфка, нито за косата нито за лицето, а взех доста скъпа от амазон и една си уших ( от чиста коприна, а не сатенирана )

# 306
  • Мнения: 340
Момичета, присъединявам се към групата на "копринените луди гъби" /в най-добрия и закачлив смисъл/. Намерих в къщи 2 шалчета от 50% коприна и 50% полиестер - много фини, меки, гладки. Ще ги прикрепя към възглавницата или зашия на калъфка и ще зачакам да се подмладя поне с 5 години /хахаха/. Да видим.

# 307
  • Мнения: 22 887
Който очаква крем да му върне младостта, има да си чака. Sad
Не се побърквайъе по корината.Идеята е, че не поема толкова влагат от кожата/косата и не ги кара да се намачкват, защото се плъзгат по нея.Но не е някакво чудо.

# 308
  • София
  • Мнения: 8 932
И на челна стойка да спим - егн-то не прощава. Мен най ме дразни свличането на контура. Бръчки нямам кой знае какви, предимно около очите, но цял живот съм била с мазна кожа.

# 309
  • София
  • Мнения: 11 707
И на челна стойка да спим - егн-то не прощава.
Любим мой лаф и много верен.Но можем все пак да опитаме някаква превенция,там,където такава е възможна.

# 310
  • Мнения: 1 325
Здравейте. Дали можете да ми препоръчате скраб за устни и ...не знам дали има такова нещо- нощен крем за устни( сега слагам просто балсам, но ...никакъв ефект няма.Искам устните ми да живвнат, сега изглеждат...спаружени😂😂😂 и, имам плътни, хубави устни, просто ги хапя редовно и се напукват)?
И, бихте ли споделили какво ползвате като маска за шия и деколте? Знам, че каквото се слага на лицето, но аз не уцелвам явно подходящият продукт😒, а ми се ще да хидратирам...сякаш малко шията.

# 311
  • София
  • Мнения: 2 161
За шия и деколте мога да препоръчам този крем:
 

Много го хвалят. Аз го ползвам от няколко дена и май забелязвам леко подобрение на бръчките на шията.
Но, да предупредя, че кремът е като лепило, както изглежда на снимката. Лично за мен не е драма.

# 312
  • Мнения: 1 298
Дами, нахлувам при вас, защото ми е интересна темата на разговор. По отношение кожата на лицето си, никога не съм имала проблеми, но с течение на годините, определено лицето се "свлича" , колкото и да е неприятно това. Също забелязвам лека двойна брадичка, която е вследствие отпускането на кожата там. Вода също не пия денем, защото не ям и на ожаднявам.Ако пия вода, то е нощем. Пуша от 30 години, а самата аз съм на 52 г.
Не харесвам "тунинговането" /филъри, ботокс, мезоконци и т.н/на лицето, и предпочитам да съм  естествена. Факт е, че възрастта се издава основно от шията и ръцете.

Последна редакция: пт, 02 сеп 2022, 20:32 от Lioness77

# 313
  • Варна / UK
  • Мнения: 372
Silver_Mist, благодаря много за информацията за крема, поръчах го. Аз съм почти на 49 и шията си иска повечко грижа.
Интервенции (филъри, ботокси) и аз не смятам да правя - каквото - такова Joy, но с кремове обичам да се глезя.

# 314
  • Мнения: 745
Seeflower, при мен много добре действа тази маска, нанасяш преди лягане, но трябва редовно употреба. 
https://altereight.com/product/laneige-lip-sleeping-mask-berry-20g/

Общи условия

Активация на акаунт