Първокласници- 2021/2022

  • 30 332
  • 715
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 12 492
Записвам се и аз с първокласичка при вас. От София сме, записана е вече в желаното от нея училище, в което брат И учеше до 7-ми клас. Буквално е израснала в него покрай родителските срещи или докато го изчакаме в двора да си свърши мача си и не даваше да се спомене за друго училище. Нищо че сме декемврийче ,като на Suprema, първокласничката е близо 29 кг. към днешна дата, и раницата ще си я носим на едно рамо Laughing , та избираме само по десен Laughing Спряла съм се за сега на тези с твърдо дъно Herlitz и Belmil.
Ако не са цял ден в една стая (клас-занималня), раницата си тежи по 4-5 кг и не е препоръчително да се носи на едно рамо заради гръбнака.

# 91
  • Мнения: 358
Сега, като подавах почна да увърта. Не можела да обещае, че ще е при нея, но можела да си избере...Ами все едно ми каза," мога да я избера
Не знам от къде сте, но в София тече сега записването. Трети ден записваме деца и постоянно идват родители, които желаят да са при определен учител. Имаме около 30-35 желания само за 1 учител. Няма как да бъде удовлетворено желанието на всички, затова никой не се наема да обещава. Има си критерии за разпределение по паралелките, като например брой момчета, брой момичета и прочие.

# 92
  • Точно където трябва
  • Мнения: 4 761
Да де, то е ясно, че няма да стане. И понеже аз съм никоя, а със сигурност там ще има такива, на които не може да откаже. Само че тя обещаваше, щяла да каже, че съм и роднина и т.н. Не са очаквали такъв наплив, дори отварят още един паралелка. Както и да е. Няма да я запиша там по тези и още 1000 причини.

# 93
  • Мнения: 12 492
Сега, като подавах почна да увърта. Не можела да обещае, че ще е при нея, но можела да си избере...Ами все едно ми каза," мога да я избера
Не знам от къде сте, но в София тече сега записването. Трети ден записваме деца и постоянно идват родители, които желаят да са при определен учител. Имаме около 30-35 желания само за 1 учител. Няма как да бъде удовлетворено желанието на всички, затова никой не се наема да обещава. Има си критерии за разпределение по паралелките, като например брой момчета, брой момичета и прочие.
В Русе в 3-4 училища паралелките са профилирани - език, ИИ, информатика, математика и така се кандидатства за определена паралелка.
Аз редих за детето три желания в само едно училище, това по район.

# 94
  • София
  • Мнения: 378
Здравейте ,има ли дечица ,които септември ще са на 6 и половина ( март месец е моето ) и ще тръгнат с предишен набор ?
Интересуваме дали е подходящо ,аз съм била по този начин с по-големи и сега се чудя ...

Благодаря .

# 95
  • Мнения: 1 290
Здравейте ,има ли дечица ,които септември ще са на 6 и половина ( март месец е моето ) и ще тръгнат с предишен набор ?
Интересуваме дали е подходящо ,аз съм била по този начин с по-големи и сега се чудя ...

Благодаря .
Моето е така, 2015 е родено,но ще тръгне с 2014 набор. Колко е удачно времето ще покаже. За мен лично, това беше много добро решение, понеже детето определено и доста по- напреднало от наборите си.

# 96
  • Мнения: 744
И моето е набор 2015, но ще тръгне с набор 2014 наесен. Родена е в началото на февруари. Водих я и на обследване за училищна готовност след като я записах. Справила се перфектно по думите на госпожата, а по нейни думи въпросите били много лесни.

# 97
  • гр.София
  • Мнения: 48
Записвам се и аз с първокласичка при вас. От София сме, записана е вече в желаното от нея училище, в което брат И учеше до 7-ми клас. Буквално е израснала в него покрай родителските срещи или докато го изчакаме в двора да си свърши мача си и не даваше да се спомене за друго училище. Нищо че сме декемврийче ,като на Suprema, първокласничката е близо 29 кг. към днешна дата, и раницата ще си я носим на едно рамо Laughing , та избираме само по десен Laughing Спряла съм се за сега на тези с твърдо дъно Herlitz и Belmil.
Ако не са цял ден в една стая (клас-занималня), раницата си тежи по 4-5 кг и не е препоръчително да се носи на едно рамо заради гръбнака.
В кръга на шегата, разбира се Blush

# 98
  • Мнения: 636
Привет!
Да се запиша и аз с бъдещ първокласник -Стара Загора /стандартно училище, близо до вкъщи/.
Мама Ru, браво за приема в музикално училище. Аз до последно се чудих, но при нас МУ е много далеч и няма да ми е удобно. Иначе той от 5-годишен пее в школа към операта в града. Има концерти и изяви Simple Smile.
Купих раница на ESTIL, много лежерно я караме в подготовката. Срича по малко, със задачите е по добре положението. Избутах баткото до 12 клас, сега отново първи клас.

# 99
  • Мнения: 12 492
Мама Гали, не го приеха. Сега чакаме да попълнят свободните места и да ни се обадят с предложение да променим желанията.

# 100
  • Мнения: 744
На мен вчера ми се обади новата класна на детето. За моя радост ще бъде в класа на учителката, която посочих, че предпочитам. На 23.06 ще бъда на родителска среща.

# 101
  • Мнения: 1 611
Да се похваля вече с класиране в първи клас. Остава да я запиша. Надявам се в четвъртък да мога да изляза от работа по обяд и да свърша тази задача. Много се надявам да бъде и с приятелките си в един клас. Тогава ще е е супер щастлива.

# 102
  • Мнения: 1 611
Вчера записах бъдещата първокласничка. Казаха ми, че са получили заповед и за всички първокласници ще има еднократна помощ от 300 лв, изплатена на 2 пъти, без да е обвързана с дохода. Но да проучим сроковете и тогава да ходим за уверения.

# 103
  • Мнения: 12 492
Уверенията преди четири години ги даваха на първата родителска среща през юни при нас. Аз още лятото си подадох и получих помощта за първокласничката. Сега май и уверения няма да са нужни, защото за детските вече не искат - проверката става електронно

# 104
  • София
  • Мнения: 4 587
Казаха ми, че са получили заповед и за всички първокласници ще има еднократна помощ от 300 лв, изплатена на 2 пъти, без да е обвързана с дохода.
Дали?...
Някак не ми се вярва ей така да тръгнат да дават пари без никакви условия и ограничения. Въпреки че, не би било зле.

Общи условия

Активация на акаунт