Парвеню ли е българинът с пари?

  • 5 584
  • 108
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 370
Естествено, че изворът на постинга ми се крие в една много посещавана и обсъждана тази вечер тема. Това не е тайна. Ето, за начало си копирам постинга от другата тема.

Българинът с пари е парвеню.
Гледа да парадира с тях и да демонстрира.
Безвкусни замъци с кули и ако може, кола над 100000 евро минимум
Нагледен пример е утрешната сватба+колата МАЙБАХ на младоженеца.
П.С. Собственикът на ИКЕА притежава 12 милиарда.
Карал, бедничкият, ВОЛВО на 12 години и изисквал икономии от служителите си.
Возел се във втора класа самолет, тъпака му с тъпак.
Понякога се качвал даже на градски транспорт.
Да вземе да дойде в милото родно Бг и да почерпи челен пример.
Амахамаха-ше ми се прави на беден.
Бързо една 15 метрова яхта и 3 Майбаха в двора.

Какво мислите вие по въпроса? Притежава ли "култура за парите си" българинът?

# 1
  • Мнения: 5 622
Анкетка пусни. Тя ще си покаже най-добре.....


Според мен има хора и хора. Както във всяко нещо. Който си е прост без пари, ще бъде такъв и с пари.

Интелигентните хора, не парадират с богатството си. За съжлание, тук в Бг се наблюдава една тенденция, при която хората, когато забогатеят, видимо се променят и за съжаление, тази промяна е към по-лошо.....

# 2
  • Мнения: 25 744
Ама, разбира се!  Laughing
Комплексарчето винаги си остава комплексарче, независимо дали е гларусче на морето или "добре облечен бизнесмен". Всичко се прави за хората и "какво ще кажат съседите", а не за собственото благополучие.
Като зная на "белите" хора колко века им е струвало облагородяването, чудя се, на нашенчетата дали ще им стигне животът на планетата Земя?  newsm78

# 3
  • Мнения: 5 370
Анкетка пусни. Тя ще си покаже най-добре.....


Според мен има хора и хора. Както във всяко нещо. Който си е прост без пари, ще бъде такъв и с пари.

Интелигентните хора, не парадират с богатството си. За съжлание, тук в Бг се наблюдава една тенденция, при която хората, когато забогатеят, видимо се променят и за съжаление, тази промяна е към по-лошо.....
Тц, не искам анкетка. Искам просто да поразсъждаваме, мене проценти не ме интересуват.

# 4
  • Мнения: 5 622
Анкетка пусни. Тя ще си покаже най-добре.....


Според мен има хора и хора. Както във всяко нещо. Който си е прост без пари, ще бъде такъв и с пари.

Интелигентните хора, не парадират с богатството си. За съжлание, тук в Бг се наблюдава една тенденция, при която хората, когато забогатеят, видимо се променят и за съжаление, тази промяна е към по-лошо.....
Тц, не искам анкетка. Искам просто да поразсъждаваме, мене проценти не ме интересуват.

ОК  Peace Моето разсъждение го видя  Wink

Подкрепям Как' Сийка  Peace

# 5
  • Мнения: 1 983
не ми се разсъждава по тази тема, защото е много обширна, иначе с най-добри чувства  bouquet
само едно нещо от мен, което според мен в Б-я покриват 90 % от богатите хора  - Много богат и много прост, за мен лично тази комбинация е взривоопасна Sick

# 6
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
Всичко опира до възпитание.  Hug

# 7
  • Мнения: 835
Ами аз не съм съгласна. Ако утре ми се падне джакпота гледай кво става, аз съм на принципа че веднъж се живее. Щом искам нещо и имам възможност да го имам, защо да си мисля какво ще си помислят хората.

# 8
  • Мнения: 5 622
Един пример ще дам и едно съпоставяне ще направя между БГ и Америка в едно отношение:

Виждала съм тук момичете/жени да се качват в скъпи джипове и да гледат от там като, че са глътнали бастун или са хванали Моисей за жезъла....

Виждала съм момичете/жени, които  карат скъпи джипове(по-скъпи и от тукашните) в Америка, които си се качват в джипа, без много, много да се оглеждатза да да видят дали всички са ги забелязали, палят и заминават, без да се  интересуват как реагират околните на техният джип и на това, че карат такъв...

Много, много смешно, казвам ви..Смешни сме ние, то е ясно, има ли смисъл да пояснявам......

# 9
  • Мнения: 5 647
П.С. Собственикът на ИКЕА притежава 12 милиарда.
Карал, бедничкият, ВОЛВО на 12 години и изисквал икономии от служителите си.
Возел се във втора класа самолет, тъпака му с тъпак.

В този ред на мисли Тони Блеър се возел в Опел Вектра, но не от най-новия модел...

Иначе за българина- зависи си от човека. Нали знаеш, че има една приказка: "Дай на простия пари и власт и му гледай сеира", е, на това ставаме свидетели всеки ден. Болшинството, които карат скъпите коли и имат къщи с кули(например) са точно такива.

# 10
  • Мнения: 5 370
Ами аз не съм съгласна. Ако утре ми се падне джакпота гледай кво става, аз съм на принципа че веднъж се живее. Щом искам нещо и имам възможност да го имам, защо да си мисля какво ще си помислят хората.
Не говоря за това

В този ред на мисли Тони Блеър се возел в Опел Вектра, но не от най-новия модел...

Иначе за българина- зависи си от човека. Нали знаеш, че има една приказка: "Дай на простия пари и власт и му гледай сеира", е, на това ставаме свидетели всеки ден. Болшинството, които карат скъпите коли и имат къщи с кули(например) са точно такива.
А по-скоро за ето това.
Благодаря ти, Маделин, разбрала си ми перфектно целта на темата.

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 6 428
В повечето от случаите, българинът с пари е парвеню.Така е защото в нашето общество важи приказката " По дрехите посрещат...", но жалкото е ,че само първата част определя отношението.Имаш ли пари,можеш да си правиш каквото искаш и никой копче няма да ти каже.Може и по весниците да ти пишат излагациите  ,ама какво от това ,нали си в джаза,много важно ...Бедното общество ражда "бедни" духом хора.


Все пак си вярвам,че вървим към по-добро..

Един пример ще дам и едно съпоставяне ще направя между БГ и Америка в едно отношение:

Виждала съм тук момичете/жени да се качват в скъпи джипове и да гледат от там като, че са глътнали бастун или са хванали Моисей за жезъла....

Виждала съм момичете/жени, които  карат скъпи джипове(по-скъпи и от тукашните) в Америка, които си се качват в джипа, без много, много да се оглеждатза да да видят дали всички са ги забелязали, палят и заминават, без да се  интересуват как реагират околните на техният джип и на това, че карат такъв...

Много, много смешно, казвам ви..Смешни сме ние, то е ясно, има ли смисъл да пояснявам......

Да ама там масово си карат джипове, а тук само "богоизбраните"!

# 12
  • Мнения: 1 629
Нищо лошо и срамно не намирам в парвенющината. Лично мен ме забавлява. Понякога, чисто по женски, и аз парадирам с разни нещица(ама щото толкоз си имам, инак щеше да е по-мащабно Mr. Green). Имат си джип хората, ми радват му се, показват си го. Имат си къщи, имат си нает Джо Кокър, ми хубаво, ако почерпят и останалите - още по-добре. Но, не са длъжни.

# 13
  • Мнения: 7 837
Айде бе. И в съседната тема се точат едни ла.на.
Стига сте се извинявали със ситуацията в БГ. Шаркчицата, ти днес, като пазарува из МОЛ-а, замислили се за бедните в БГ?

# 14
  • Мнения: 4 978
Шарки, понеже парвеню е синоним на новобогаташ, излиза, че 99% от хората с пари в България са парвенюта.

Мен обаче ме озадачава факта, че в синонимния речник срещу парвеню пише и "простак". Синоними ли са тези две думи наистина?

# 15
  • Мнения: 5 370
Айде бе. И в съседната тема се точат едни ла.на.
Стига сте се извинявали със ситуацията в БГ. Шаркчицата, ти днес, като пазарува из МОЛ-а, замислили се за бедните в БГ?
Имам си начини да се замислям и не им е тука мястото да ги изтъквам.
Да не говорим, че аз не се смятам за имаща ПАРИ.
Апропо, трябва ли да ти дам отчет КАК ТОЧНО съм се замислила?

# 16
  • Мнения: 2 161
Много е трудно да имаш пари и да не се поизхвърлиш от време на време...Ако имаш някакво възпитание и ако си горе долу умен,ще те квалифицират като надут,високомерен.Ако пък имаш нещастието и да си по-простоват,направо ще те отрежат-простак.

# 17
  • Мнения: 7 837

Апропо, трябва ли да ти дам отчет КАК ТОЧНО съм се замислила?

who cares

# 18
  • Мнения: 5 370
Шарки, понеже парвеню е синоним на новобогаташ, излиза, че 99% от хората с пари в България са парвенюта.

Мен обаче ме озадачава факта, че в синонимния речник срещу парвеню пише и "простак". Синоними ли са тези две думи наистина?
По принцип превода на par venu грубо звучи като "придошъл". Аз му давам оттенък и на "случайно придошъл".
та оттам може би се е развило това допълнително значение на "простак".
Така тълкувам аз.

# 19
  • Мнения: 4 978
Шарки, понеже парвеню е синоним на новобогаташ, излиза, че 99% от хората с пари в България са парвенюта.

Мен обаче ме озадачава факта, че в синонимния речник срещу парвеню пише и "простак". Синоними ли са тези две думи наистина?
По принцип превода на par venu грубо звучи като "придошъл". Аз му давам оттенък и на "случайно придошъл".
та оттам може би се е развило това допълнително значение на "простак".
Така тълкувам аз.

И по метода на дедукцията да обобщим: хората с пари в България са простаци!  Joy

# 20
  • Мнения: 5 370
Шарки, понеже парвеню е синоним на новобогаташ, излиза, че 99% от хората с пари в България са парвенюта.

Мен обаче ме озадачава факта, че в синонимния речник срещу парвеню пише и "простак". Синоними ли са тези две думи наистина?
По принцип превода на par venu грубо звучи като "придошъл". Аз му давам оттенък и на "случайно придошъл".
та оттам може би се е развило това допълнително значение на "простак".
Така тълкувам аз.

И по метода на дедукцията да обобщим: хората с пари в България са простаци!  Joy
Ааааа, извинявай, ама тука се пробваш да ме действаш като адвокат на изслушване на свидетел. Аз ти дадох мое тълкувание-ти го вмени за аксиома.
Не съм съгласна. Laughing
А и не аз съм написала срещу парвеню думичката простак.

# 21
  • Мнения: 2 792
  Парвенюто е особен вид субект, изтъкан от своите си комплекси, има го навсякъде по света не случайно го титулуваме с чуждица и не мисля, че може да бъде обобщаващ израз за българин с пари.

# 22
  • Мнения: 4 978
  Парвенюто е особен вид субект, изтъкан от своите си комплекси, има го навсякъде по света не случайно го титулуваме с чуждица и не мисля, че може да бъде обобщаващ израз за българин с пари.

Много ясно, ние не откриваме топлата вода, само я преоткриваме  Wink

# 23
  • Мнения: 1 417
Първо според мен нещата опират до приоритети - имаме приятели, които имат доволно много пари, но нямат къща, колата им не е най-скъпа, за дрехите пък въобще да не говориме и въобще по нищо не им личи, че се занимават с доста мащабен бизнес. В същото време имаме приятели, които карат много скъпи коли, много скъпи дрехи и всичко, което правят или купуват се прави се цел да се покажат. Не може да се слагат всички под един знаменател, щом имат пари - значи са простаци  Shocked или парвенюта. Отдавна вече в Бг. има не малко интелигентни или находчиви хора, които с труда си печелят. Като заключение обаче, обикновенно хората, които изкарват лесни пари парадират, тези които печелят с  реален бизнес май няма нужда да парадират, просто го правят за собствено удоволствие и удовлетворение Simple Smile

# 24
  • София
  • Мнения: 1 244
Без да се консултирам с речник според мен парвеню означава богаташ, който парадира с парите си.  Много от българските "богаташи" са такива.
Пример: който е шофьор (пък и не само) сигурно е забелязал, че колкото по-лъскава е колата, толкова по-нагло кара шофьорът. Все едно като си с мерцедес незнам си каква класа и законите не важат. Това е само един от много примери.
Не е обобщаващ образ естествено, но пък един богат човек може да измисли много по-умни неща, които да свърши с парите си от това да ги показва.

Първо според мен нещата опират до приоритети - имаме приятели, които имат доволно много пари, но нямат къща, колата им не е най-скъпа, за дрехите пък въобще да не говориме и въобще по нищо не им личи, че се занимават с доста мащабен бизнес. В същото време имаме приятели, които карат много скъпи коли, много скъпи дрехи и всичко, което правят или купуват се прави се цел да се покажат. Не може да се слагат всички под един знаменател
Именно

# 25
  • Мнения: 2 755
Хм, като гледам хайлайфа ни от какви персони се състои..... Sick , отговорът е ясен.
Мисля си, че до голяма степен парвенющината се определя от възпитанието и средата в която човек е отраснал.

# 26
  • Мнения: 5 370
Хм, като гледам хайлайфа ни от какви персони се състои..... Sick , отговорът е ясен.
Мисля си, че до голяма степен парвенющината се определя възпитанието и средата в която човек е отраснал.
в тая посока на мисли ми дойде още един лаф от доброто старо  минало "Лайфът го живеят ХОРАТА, а ние тук живеем ЖИЗНЬ. hahaha

# 27
  • Мнения: 843
   АА, сега видях и тази тема.  Шапчицата.. написах ти по другата.Simple Smile)
   Точно това ме накара да "подскоча" - маането на пари, като вестници..
   Простотийка си е.  Но на хора като тях, какво да кажеш., няма да го прочетат тук. Ако беха чели ДОСТАТЪЧНО ,  щяха да са наясно :
1. Че можеш да си направиш сватба със същите пари... но да не я огласиш.  Не ЧАК толкова поне. В името  на добрия тон.
2. Че можеш  да рекламираш сватба за такива пари, но да я направиш с по- малко.. и да ДАРИШ сумата/ остатъчната/.... и това наистина ЩЕ се види и чуе./ Което  ТЕЗИ хора искат - да се ЧУЕ/
3. Че можеш на фона, на разбрицаната България, да си спретнеш пир по време на чума/  или поне ТЕжко заболяване на държавата/.   И само защото МОЖЕШ.

    Хората са избрали третото.  Защото на Патньорите/ делови и лични/ им това ще се хареса.
     Има куп  замъци  и селцаи градчета  до тях , до ден днешен в цяла Европа. Влизайки в супера, не може да различите хората... освен, ако наистина не са комплексари/ онези  от замъците/.  И това Селцето го знае и се подхилква..
     Смея се.!  Много сериозно се смея по темата! Laughing
    

# 28
  • Мнения: 5 370
Живяла съм една година в една от най-богатите провинции във Франция. Шампан.
Ясно е за какво иде реч там, Вьов Клико, Моет е Шандон и т.н.
Тук-там виждах някоя истински скъпарска кола или огромна къща.
Хората си карат масово техните , собствено производство, рена, пежа и ситроени.
единствено долу, по Ривиерата, я има тази показност, но това там  е нормално все пак. Щото говорим за Кан и Ница, все пак.

# 29
  • Мнения: 41
Може би първото поколение богаташи са леееко неподготвени за властта и парите, с които разполагат...

Първоначалното натрупване на капитала не винаги е много чисто дело...

Затова да се надяваме да възпитат едно следващо по-добро поколение, което да знае как да употребява парите си, така че да ни е приятно да ги гледаме и да им се радваме...

Евала на всички, които имат повече акъл от Мен, които знаят как се изкарват пари, добри пари...
 
Mr. Green

# 30
  • Мнения: 2 755
Може би първото поколение богаташи са леееко неподготвени за властта и парите, с които разполагат...

Първоначалното натрупване на капитала не винаги е много чисто дело...

Затова да се надяваме да възпитат едно следващо по-добро поколение, което да знае как да употребява парите си, така че да ни е приятно да ги гледаме и да им се радваме...

Мисля, че този постинг, изчерпва въпроса. Peace

# 31
  • София
  • Мнения: 1 244

Да, наистина го изчерпва.

Неподготвени са, защото не ги заслужават. Ясно е как са ги изкарали, често ги отстрелват по тази причина. Тарикатчето си е тарикатче, тва е. Сигурна съм, че и на запад подобни хора се държат по същия начин.
По честния начин по-трудно се изкарват тук и хората, които го правят, в повечето случаи са именно онези, които "не познаваш в супермаркета", както някой писа по-нагоре.

# 32
  • Мнения: 5 228
Парвенюта са повечето хора, които са водили мизерен начин на живот и в един момент по някакъв начин са се сдобили с много пари. Човек, който е свикнал да живее в лукс, не го приема като нещо, с което трябва да се парадира и не влиза в автомобила си, оглеждайки се на кого е направил впечатление. В България е имало много по-скъпи сватби (ако говорим за конкретния пример с Николай Бинев), за които са разбрали само поканените.

# 33
  • Мнения: 5 370
Може би първото поколение богаташи са леееко неподготвени за властта и парите, с които разполагат...

Първоначалното натрупване на капитала не винаги е много чисто дело...

Затова да се надяваме да възпитат едно следващо по-добро поколение, което да знае как да употребява парите си, така че да ни е приятно да ги гледаме и да им се радваме...

Мисля, че този постинг, изчерпва въпроса. Peace

Абсолютно съгласна!!!!
Агент провокаторе-франкофоните нямат грешка! Peace Hug

# 34
  • Мнения: 4 195
уф Бг парвеню - лоша порода. Както ти сама казваш - вижте другата тема и ще ви стане ясно.
Не съм била по света, но познавам някои богати хора тук - за съжаление само 2-3 от тях, които всъщност са най богатите, ценят парите си, влагат ги в бизнеса си, не парадират, не смятат че да караш Майбах е израз на голямо богатство.
Работех при такива хора - в бизнеса с метали. Президента беше такава скица неземна, аз изглеждах по богата от него Crazy Crazy. Всеки ден ми изяждаше домашния обяд, караше Волво на 8 години, но като му видех банковите извлечения и трудно преброявах нулите в сметката му. Отделно от това бе адски възпитан човек, ного новаторски настроен, много ценящ хората работещи за него. Собствения му син освен студент бе и шофьорче снабдител във офиса ни без никакви привилегии и дори ми беше подчинен CrazyТака че - не е много черно положението, но такива като него са рядкост ooooh!
всичко друго е мафия, гладни хора,пирамиди и жестока престъпност - но елате ме вижте, ще се омъжвам в рокля за над 50 хиляди Евро #Crazy #Crazy
боже а аз се чудя от къде да подсигурявам 540 лв на месец за памперси на децата в един дом......

# 35
  • Мнения: 843
Живяла съм една година в една от най-богатите провинции във Франция. Шампан.
Ясно е за какво иде реч там, Вьов Клико, Моет е Шандон и т.н.
Тук-там виждах някоя истински скъпарска кола или огромна къща.
Хората си карат масово техните , собствено производство, рена, пежа и ситроени.
единствено долу, по Ривиерата, я има тази показност, но това там  е нормално все пак. Щото говорим за Кан и Ница, все пак.
Благодаря.   Точно това имах пред вид. Не  съм живяла там,  но баща ми е бил .   И той ме научи на това.. ЧЕ  НЕ Е РЕДНО  да  демонстрираш благополучието си  ДИРЕКТНО.
    Трябва да е тактично. Нормално е да искаш уважение../  дали си личност или не.../  Но да искаш уважение за  парите, които Имаш, Наследил си или просто си откраднал.. е кофти.
   Тези хора ги уважават, когато са  честни и добри с останалите./ било то, френско село, градче.. или българско такова/ Тези хора демонстрират. съпричастност.   Тяхно право.  Могат и искат.
        МОЕ право, обаче  е да НЕ  харесвам  първенющината. тук.   Не защото имат пари.  Обратното. Защото не могат да добият  девиденти и от това.
   
      

# 36
  • Варна
  • Мнения: 1 134
Всеки да разполага с парите СИ както намира за добре. Ако иска да инвестира, ако иска да парадира, ако има на сърце- да дарява.
За мен парвенющината е да парадираш с пари кото реално нямаш. Да караш последен модел Мерцедес, а да не плащаш на работници, служители и доставчици, щото "няма пари". Или пък, в по-"народния" вариант- нямаш с какво да си платиш тока, но за сметка на това си с мноооого маркови дрешки и телефон за 2000лв.

# 37
  • Мнения: 1 264
Парвенюта са повечето хора, които са водили мизерен начин на живот и в един момент по някакъв начин са се сдобили с много пари. Човек, който е свикнал да живее в лукс, не го приема като нещо, с което трябва да се парадира и не влиза в автомобила си, оглеждайки се на кого е направил впечатление. В България е имало много по-скъпи сватби (ако говорим за конкретния пример с Николай Бинев), за които са разбрали само поканените.

smile3521

# 38
  • Мнения: 2 255
фукла го е обяснила добре:)  така наречените новобогаташи.от тях извира целия този кич,наваксват с това което не са имали и става неистова пародия.кич връз кич. онези за които това си е начин на живот  си се държат естествено,така е живяла баба им ,майка им .....отплеснах се и само повтарям казани вече неща.накратко:
 от цървул обувка не става

# 39
  • Мнения: 2 022
Може би първото поколение богаташи са леееко неподготвени за властта и парите, с които разполагат...

Първоначалното натрупване на капитала не винаги е много чисто дело...

Затова да се надяваме да възпитат едно следващо по-добро поколение, което да знае как да употребява парите си, така че да ни е приятно да ги гледаме и да им се радваме...

Мисля, че този постинг, изчерпва въпроса. Peace

Абсолютно съгласна!!!!
Агент провокаторе-франкофоните нямат грешка! Peace Hug
Обикновено възпитават децата си в същото и става още по-грозна картинка! Много рядко е простак да умее да възпита добре детето си. Има и свестни хора с пари, но не им личи или като им личи то е , че правят добро впечатление. Парите са да живееш по-добре и независимо живота си, а не да впечатляваш околните ама явно някои не го разбират така и се променят.

# 40
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Парвенюта са повечето хора, които са водили мизерен начин на живот и в един момент по някакъв начин са се сдобили с много пари. Човек, който е свикнал да живее в лукс, не го приема като нещо, с което трябва да се парадира и не влиза в автомобила си, оглеждайки се на кого е направил впечатление. В България е имало много по-скъпи сватби (ако говорим за конкретния пример с Николай Бинев), за които са разбрали само поканените.

Така мисля аз.........има една такава мания на живелите в бедност и сдобили се с пари- да купуват безумно скъпи неща, заради идеята........че могат да си го позволят............ като живели в ужасната реалност на комунизма и мечтали си за Запада, като за място където хората си имат всичко.........така става с някои хора

# 41
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Подкрепям Агент Провокатор (бравос, чудесно мисли, като за сутиен с лилави тигрови шарки - будалкам се  Laughing).  Hug

# 42
  • Мнения: 1 052
Липсата на култура и възпитание не може да се компенсира и с тонове пари и власт.
Простакът и ниско образования човек си остават такива, без значение дали са облечени от Армани или от Илиянци Pret a Porter.
Колкото до първоначалният капитал, казано е още преди време "Не ме питай за първия милион, питай ме всичко за другите".
В България няма "self made" нито биснесмени, нито биснесуомани. Въпрос на поколения и време, да се създаде подобна порода и тук.

# 43
  • Мнения: 6 167
Какво мислите вие по въпроса? Притежава ли "култура за парите си" българинът?

познавам само 2-3 семейства с много пари в България, които не мога да вкарам в описанието ти. невероятни хора. вечни приятели, работещи, образовани и скромни в рамките на многото.
във форума също познавам семейство, което очевидно има средства, но не се вписва
в описаното.
останалите са точно такива, каквито описваш, не искам да се повтарям.
забалвяват ме. и понякога ме натъжават. понякога срещам безумните им теми, или по улиците на София ще ме смачкат с колите си в стил 'правителствени', но не познавам лично такъв персонаж.
забелязала съм, че във всички случаи богатия българин - парвеню или не , е много много мразен човек. което пък не ми харесва точно толкова, колкото и простотията и парвенющината.

# 44
  • Мнения: 6 243
Ами има и парвенюта, и не-парвенюта с пари.
Има и бедни парвенюта, които са повече от богатите.

Написаното по-горе от Фукла много ми харесва. Парвенющината не е функция на реалното имане, а на претендираното.

За мен много по-жалки са разни "псевдо" богати персони, които само претендират със скъпи покупки, а вечер се прибират в мизерни панелки из кварталите. А тоя дето има пари - да си ги харчи, както си иска. Ако някой богат направи мащабно дарение за дом за сираци, пак ще има теми "Тоя парвеню гледайте как парадира с парите си".

# 45
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Има пари, позволява си неща.
Показва ги - едни да цъкат, други да завиждат...
Защо да не може българин да покани Джо Кокър на сватбата си или да се вози в Майбах... и да му се лепне етикет "парвеню"
Нещо не мога да схвана, сори..

# 46
  • Мнения: 6 167


да, това ми напомня парнаджията на една болница, за който се говореше, че е  заложил каквото се сетиш, за да си купи черен мерцедес.
живееха в къща в някакво софийско село с външна тоалетна.

# 47
  • Мнения: 920
Няма начин да не е парвеню. България е в периода на първоначално натрупване на капитали с наченки на преразпределение. И кои най-много парадират с парите си - фолкпевици и мутреси. Дори футболистите са по-културни, защото ходят по чужбинско и виждат. Има много богати хора, които не парадират и по тази причина не ги знаем.

Ако си се родил с пари, не ти прави впечатление. У нас няма такива хора. Дори за висшите партийни кадри
не може да се каже, че са имали много.

Има много милиардерски щерки но защо Парис Хилтън  е толкова известна - с добрите си обноски и култура?!

# 48
  • Мнения: 5 370
Има пари, позволява си неща.
Показва ги - едни да цъкат, други да завиждат...
Защо да не може българин да покани Джо Кокър на сватбата си или да се вози в Майбах... и да му се лепне етикет "парвеню"
Нещо не мога да схвана, сори..
Защо мислиш, че Парис Хилтън, примерно, е вечно в устата на жълтата преса???
Имащите милиарди на Запад и в Америка са немалко.
Но далеч не всички парадират.
Именно там се крие парвенющината, за мене. По-горен постинг бях описала собственика на ИКЕА.
Нима той има по-малко пари от нашите богаташи?
Няма начин да не е парвеню. България е в периода на първоначално натрупване на капитали с наченки на преразпределение. И кои най-много парадират с парите си - фолкпевици и мутреси. Дори футболистите са по-културни, защото ходят по чужбинско и виждат. Има много богати хора, които не парадират и по тази причина не ги знаем.

Ако си се родил с пари, не ти прави впечатление. У нас няма такива хора. Дори за висшите партийни кадри
не може да се каже, че са имали много.

Има много милиардерски щерки но защо Парис Хилтън е толкова известна - с добрите си обноски и култура?!


ето, и тук има добър отговор.  bouquet

# 49
  • Мнения: 6 243
И кои най-много парадират с парите си - фолкпевици и мутреси. Дори футболистите са по-културни, защото ходят по чужбинско и виждат. Има много богати хора, които не парадират и по тази причина не ги знаем.
Тъй де, ама баш фолкпевиците и мутресите ли са "хора с пари". Имат си някои работи жените в гардероба, марко скъпа козметика, някоя и друга кола, в най-добрия случай - някакъв малък бизнес (салон, кафе)...това не са хора с пари. Те вдигат шум край себе си, ама то това е част от "длъжностната им характеристика" Grinning

# 50
  • Мнения: 6 167
Няма начин да не е парвеню. България е в периода на първоначално натрупване на капитали с наченки на преразпределение. И кои най-много парадират с парите си - фолкпевици и мутреси. Дори футболистите са по-културни, защото ходят по чужбинско и виждат. Има много богати хора, които не парадират и по тази причина не ги знаем.

Ако си се родил с пари, не ти прави впечатление. У нас няма такива хора. Дори за висшите партийни кадри
не може да се каже, че са имали много.

Има много милиардерски щерки но защо Парис Хилтън  е толкова известна - с добрите си обноски и култура?!



Г-жа, и аз си помислих за Парис Хилтън.
Но тя прави бизнес с простотията на хората, които харесват това малоумно поведение.
Самата тя е доста умно момиче, което в момента прави пари от каквото се сетиш.

БГ не е в етапа на първоначалното натрупване на капитала - тоз етап отмина отдавна.
20 години са това , Госпожа. Натрупа се вече  Wink

В БГ има хора, с много 'потомствени' пари.
Има семейства, които не се демонстират по никакъв начин, в стил ПХ, това им е номера.
Един такъв ми е бил нещо като гадже, притежаваше половината софийски център , реституция. Той пък се 'криеше' , за да не го надушат мутрите.
Познавам и други хора с огромна реституция. Които много успешно влязоха в мн. едър бизнес.
Има една книга за Софийските фамилии - последния път в БГ я видях, но голяма не ми влиза в багажа и предстои да си я купя. Видях там интересни имена  Wink

# 51
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Има пари, позволява си неща.
Показва ги - едни да цъкат, други да завиждат...
Защо да не може българин да покани Джо Кокър на сватбата си или да се вози в Майбах... и да му се лепне етикет "парвеню"
Нещо не мога да схвана, сори..
Защо мислиш, че Парис Хилтън, примерно, е вечно в устата на жълтата преса???
Имащите милиарди на Запад и в Америка са немалко.
Но далеч не всички парадират.
Именно там се крие парвенющината, за мене. По-горен постинг бях описала собственика на ИКЕА.
Нима той има по-малко пари от нашите богаташи?


Парис Хилтън (мое мнение) е провокативна личност, имаща желание да е винаги в светлината на прожекторите, търсеща изява и т.н.
Но това не я прави парвеню, поне за мен.
А собственикът на ИКЕА не го кефи да е на показ постоянно, примерно.

Може и да не съм се изразила много ясно в по-горния си постинг, но, идеята ми е, защо винаги, когато някъде нещо стане в средите на хай-лайфа (и бъде отразено с 3 реда в пресата), веднага се почва "парвеню", "еснаф", "той ще не помисли за сираците, бедните, бла-бла..."

И Сладка хапка наистина го е казала добре  bouquet

# 52
  • Мнения: 5 370
Ми просто щото в България няма истински хай-лайф-затова.
И тези, които са може би наистина ХАЙ-те просто стоят далече от ЛАЙФА.
Лени го написа по-горе.
Имало е доста спорове по темата , но аз стоя твърдо зад тезата, че в България все още истински ХАЙЛАЙФ просто няма.
Не е само да притежаваш парите и да се обличаш луксозно и да си неизменен гост на всяко набедено за ХАЙ парти.
Има неща, които човек трябва да притежава в гена си, за да е истински ХАЙ.
Но тук вече темата мисля, че се измести. Confused

# 53
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Зависи кой от къде гледа....

я да питам, аз тогава:
"Парвенюта ли са родителите, които купуват колички Куини, макси Кози, които струват безбожни суми, или не са".
и що не купят Маг Ингланд, Чиполино?



# 54
  • Мнения: 920
Има, Лени, но и тях не ги пощади социализма. 45 год. са това - 2 поколения.  Някои са избягали в чужбина, някои са пълни простаци - познавам такива, някои са успели да се съхранят, въпреки всичко.

20 г. демокрация - да, но мисленето на много хора не се е променило.

# 55
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Зависи кой от къде гледа....

я да питам, аз тогава:
"Парвенюта ли са родителите, които купуват колички Куини, макси Кози, които струват безбожни суми, или не са".
и що не купят Маг Ингланд, Чиполино?





И що трябва да уведомяват форума при всяко пазаруване в знаменития МОЛ  Grinning

# 56
  • Мнения: 5 370
Зависи кой от къде гледа....

я да питам, аз тогава:
"Парвенюта ли са родителите, които купуват колички Куини, макси Кози, които струват безбожни суми, или не са".
и що не купят Маг Ингланд, Чиполино?





Тук вече темата съвсем се измести, смятам аз.
Имаше отделно за цените на количките и кой каква сума смята за нормална, както и обосновката.
В случая една количка КУИНИ или МАКСИ КОЗи са далеч като суми от това, за което говорим.
А за мене лично купуването на подобна количка си е инвестиция.
Щото като счупя 2 колички по 300, да речем-какво става като сума??? ooooh!

# 57
  • Мнения: 6 167
Ми просто щото в България няма истински хай-лайф-затова.
И тези, които са може би наистина ХАЙ-те просто стоят далече от ЛАЙФА.
Лени го написа по-горе.
Имало е доста спорове по темата , но аз стоя твърдо зад тезата, че в България все още истински ХАЙЛАЙФ просто няма.
Не е само да притежаваш парите и да се обличаш луксозно и да си неизменен гост на всяко набедено за ХАЙ парти.
Има неща, които човек трябва да притежава в гена си, за да е истински ХАЙ.
Но тук вече темата мисля, че се измести. Confused

ма какъв хайлайф има в българия?
напълно съм съгласна.
има к.. ви и момченца, които си мислят, че са хайлайф,
защото могат да си платят уиски 30 лева.

тук няколко пъти вече виден форумски простак твърди, че е меценат.  Crazy
харесала му думата и решил да я употреби.
такива са масови.изобщо не знае какво означава тази дума,
но ако го  питаш и той е хайлайф Mr. Green
темата се измести.

на българия й липсват цели етапи - или е прескачала такива и ли не ги е преживяла и тн.
или ги е преживяла набързо, за да е в 'крак' с изискванията на някоя велика сила.
все някой ни е насилвал за нещо: буржоазна революция без аристокрация, революжия на пролетариата, без пролетариат, пазарна икономика без средна класа и тн и тн.

затова и понятия като ' хайлайф' , 'елит', ' аристокрация', 'първоначално натрупване на капитала' и тн. изобщо не могат да се проектират към бг.

и затова така беснее парвенющината в БГ - всичко е на ценностно ниво.
и ако една Парис Хилтън прави пари, колко с поведението й са родени.
висящи на едно кафе и кола цяла нощ в някое заведение, чакащи някой с пари да се 'закачи'.

извинете за офф-а.

# 58
  • Мнения: 7 474
Болшинството са  ooooh!, особено тези с "лесните пари" .  Thinking

# 59
  • Мнения: 6 167
Има, Лени, но и тях не ги пощади социализма. 45 год. са това - 2 поколения.  Някои са избягали в чужбина, някои са пълни простаци - познавам такива, някои са успели да се съхранят, въпреки всичко.

20 г. демокрация - да, но мисленето на много хора не се е променило.


ооо, тук мога да ти говоря страшно много)))
като се почне от 'квартирантите' партизани у нас през 50те и се мине през единстврните бг аристократи , които живееха 10 души натикани в един апартамент 45 години.
или моя приятел, който по 'онова време' се редил на опашка пред тоалетната нощем с оше 2-3 поколения. но тия хора вече си получиха обезщетението.
сега като си пиеш кафето на Театъра ти махат отгоре от балкона  Mr. Green

# 60
  • Мнения: 5 370
Ми просто щото в България няма истински хай-лайф-затова.
И тези, които са може би наистина ХАЙ-те просто стоят далече от ЛАЙФА.
Лени го написа по-горе.
Имало е доста спорове по темата , но аз стоя твърдо зад тезата, че в България все още истински ХАЙЛАЙФ просто няма.
Не е само да притежаваш парите и да се обличаш луксозно и да си неизменен гост на всяко набедено за ХАЙ парти.
Има неща, които човек трябва да притежава в гена си, за да е истински ХАЙ.
Но тук вече темата мисля, че се измести. Confused

ма какъв хайлайф има в българия?
напълно съм съгласна.
има к.. ви и момченца, които си мислят, че са хайлайф,
защото могат да си платят уиски 30 лева.

тук няколко пъти вече виден форумски простак твърди, че е меценат.  Crazy
харесала му думата и решил да я употреби.
такива са масови.изобщо не знае какво означава тази дума,
но ако го  питаш и той е хайлайф Mr. Green
темата се измести.

на българия й липсват цели етапи - или е прескачала такива и ли не ги е преживяла и тн.
или ги е преживяла набързо, за да е в 'крак' с изискванията на някоя велика сила.
все някой ни е насилвал за нещо: буржоазна революция без аристокрация, революжия на пролетариата, без пролетариат, пазарна икономика без средна класа и тн и тн.

затова и понятия като ' хайлайф' , 'елит', ' аристокрация', 'първоначално натрупване на капитала' и тн. изобщо не могат да се проектират към бг.

и затова така беснее парвенющината в БГ - всичко е на ценностно ниво.
и ако една Парис Хилтън прави пари, колко с поведението й са родени.
висящи на едно кафе и кола цяла нощ в някое заведение, чакащи някой с пари да се 'закачи'.

извинете за офф-а.

Съгласна!!!!  bouquet

# 61
Spored mene i s pari,i bez pari si e vse parveniu.Bai ti Ganio.

# 62
  • Мнения: 1 113
Аз пък искам да попитам колко пари трябва да има човек, че да го окачествяват като "българин с пари"?

# 63
  • Мнения: 5 370


И що трябва да уведомяват форума при всяко пазаруване в знаменития МОЛ Grinning
Хм....откога пазаруването в МОЛ се счита за притежаване и демонстриране  на ПАРИ??? newsm78
Ясно е за какви ПАРИ се говори в темата.

# 64
  • Мнения: 920
А какво да кажем за новые руские? Руснаците с пари.

# 65
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Извинете за офф-а.
Беше емоционално отклонение  Laughing

# 66
  • Sf
  • Мнения: 808
Познавам новобогаташи, които се движат с 10 мерцедеса и 20 бодигарда и сигурно живеят в непрестанен страх. Или просто искат да се покажат...

Познавам и такива, които ходят пеша, не се появяват на коктейли, не рекламират, няма ги в публичното пространство и не иска да бъдат споменавани. Държат се разумно, дори са незабелижими и когато ги погледнеш, не би и помислил, че пред теб стои милионер. Те са умни достатъчно и отпреди да станат новобогаташи и са съумели да завъртят и умножат дадените им възможности отпреди време.

Сигурно и аз бих постъпила по подобен начин Simple Smile

Парвеню може да бъде и някой с не дотолкова много пари и възможности... Зависи с какво парадира и показва Simple Smile

Пазаруването в МОЛ не е форумно уведомление Simple Smile И кои сме ние, че да се съдим един друг Simple Smile

# 67
  • Мнения: 5 370
Извинете за офф-а.
Беше емоционално отклонение  Laughing
Извинена си!!! Heart Eyes  bouquet
А какво да кажем за новые руские? Руснаците с пари.


Смутена, точно за това мислех да пиша по-горе, ама руслото на мисълта ми се отклони. ooooh!
Гледах преди време на диск от вестник ОЛИГАРХ.
Просто тръпки те побиват.....но истината е много горчива и жестока, да не я цитирам пак, че съвсем ще ме обвинят в "зломислие спрямо парЕимащите".

# 68
  • Мнения: 1 616
За мен много по-жалки са разни "псевдо" богати персони, които само претендират със скъпи покупки, а вечер се прибират в мизерни панелки из кварталите.

Съгласна! Не познавам лично безумно богати хора, за да преценя дали са парвенюта или не... Но бедните парвенюта ме изумяват. За мен е дивотия да гладуваш и стискаш от 300-левовата си заплатка, за да си накупиш скъпарски дрешки и обувки, а да нямаш пари на едно кафе да седнеш... Да имаш ултрамодерен телефон, а да призвънкваш и затваряш на приятелите си, за да те наберат, щото нямаш пари да си платиш сметката...  newsm78 Всеки е в правото си да се чувства неудобно от бедността си, но в такъв случай вместо да заблуждаваш околните с някакъв изнасилен "лайфстайл", по-добре да се напънеш, да намериш начини да постигнеш така желания стандарт...

# 69
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Зависи кой от къде гледа....

я да питам, аз тогава:
"Парвенюта ли са родителите, които купуват колички Куини, макси Кози, които струват безбожни суми, или не са".
и що не купят Маг Ингланд, Чиполино?


Тук вече темата съвсем се измести, смятам аз.
Имаше отделно за цените на количките и кой каква сума смята за нормална, както и обосновката.
В случая една количка КУИНИ или МАКСИ КОЗи са далеч като суми от това, за което говорим.
А за мене лично купуването на подобна количка си е инвестиция.
Щото като счупя 2 колички по 300, да речем-какво става като сума??? ooooh!

ето, виждаш ли, всеки го гледа от неговата камбанария... за едни покупката на количка Макс Кози, напр., е инвестиция. За други покупката на Майбах.... нали всеки прави инвестиции според джоба си...
защо, в конкретния случай с тази прословута сватба, не го погледнем като инвестиция, напр????
и не мисля, че се е изместила темата.... Wink

# 70
  • Мнения: 2 407
Има хора, който не са имали пари и като се видят в повечко и съвсем изглупяват.Но има и хора със спечелени много пари ,който нито се показват, нито са се променили.И аз мисля, че е въпрос на култура и възпитание.

# 71
  • Мнения: 920
Спира 1 с Лада до 1 с Майебах.
- Колега, тая кола как е, върви ли?
- Ами да.
- Щото гледам, че не ги карат много... newsm78 

# 72
  • Мнения: 5 539
Ще минат 1-2 поколения време и нещата ще си дойдат по местата. Ние, българите, не сме нито по-лоши, нито по-добри от останалите народи. Просто постоянно в историята ни се налага да постигаме за броени години това, което другите са постигнали за векове.

# 73
  • Мнения: 3 324
Не прочетох всички мнения - но ДА! Парвеню е ! Говоря за новобогаташите, които се роят по бързо и от пчели. Има -няма кинти , важно е да парадира с тях. Наред с псевдо културата ( въведена от същите), псевдовизията, псевдоживота им, ние отглеждаме децата си и  им налагаме "другите" ценности, което ги обърква още повече.

# 74
  • Мнения: 495
определено си е до човека - манталитет, но също е важно дали произхожда от богато семейство или досега е бил беден като църковна мишка и изведнъж, хоп, става богат - не коментирам как
визирам приказката с въшката, дето цъфнала на челото на човека, след като се насмукала, и си помислила, че тя е господаря....

# 75
  • Мнения: 3 423
Българинът с пари е парвеню.
Гледа да парадира с тях и да демонстрира.
Да, така е, съгласна съм с тебе.
Разбира се, има и изключения,
но демонстрацията на имане е
масов спорт. Почни от непрестанното
вадене на мобилни телефони по
повод и без повод (това на ниско ниво),
през пищните разгулни сватби (по етажите
на уж несъществуващата мафия).

Какво мислите вие по въпроса? Притежава ли "култура за парите си" българинът?
Не, българинът гледа да се изхвърля,
особено този българин, който никога
нищо не е имал и изведнъж се замогне.

Много ми хареса изказването на Лени, цитирано по-горе.

Последна редакция: нд, 08 окт 2006, 12:44 от Liska

# 76
  • Мнения: 2 755
Може би първото поколение богаташи са леееко неподготвени за властта и парите, с които разполагат...

Първоначалното натрупване на капитала не винаги е много чисто дело...

Затова да се надяваме да възпитат едно следващо по-добро поколение, което да знае как да употребява парите си, така че да ни е приятно да ги гледаме и да им се радваме...

Мисля, че този постинг, изчерпва въпроса. Peace

Абсолютно съгласна!!!!
Агент провокаторе-франкофоните нямат грешка! Peace Hug
Обикновено възпитават децата си в същото и става още по-грозна картинка! Много рядко е простак да умее да възпита добре детето си....
Cygnus, не мога да се съглася с теб. Naughty Вярно е, че родителите са основният фактор при възпитанието на децата, но....има едно НО, когато човек разполага с пари, може да подсигури на децата си най-добрите детегледачки, педагози, елитни училища, колежи и престижни университети, които доста биха вдигнали нивото на отрочетата му. Така че, всяко следващо поколение, ще бъде с повече подобрения от предходното. Е вярно, че трябва да минат поне 2 поколения, но....това е положението. Rolling Eyes
Мислиш ли, че дъщерите на Христо Стоичков, са с неговото възпитание? Не ми се вярва. Самият той, е с доста подобрения, благодарение на средата, до която получи достъп. Нямам лоши чувства към човека, просто го използвах като аргумент.

# 77
  • Мнения: 5 370
Да доразвия искам писаното от Тонита.
Всички знаем с какви пари разполагат футболистите от националния отбор и какви възможности имат. Тези , обаче, които са съобразили, че няма вечно да ритат топката, започнаха да дирят други поприща. Да се образоват или да се ДООБразоват.
Пример-навремето във Великотърновския университет се беше записал да следва, според мълвата, как се казваше.....един дребничък, риж футболист от Америка' 94????
А де??? newsm78 ooooh!

# 78
  • Мнения: 5 647
мълвата, как се казваше.....един дребничък, риж футболист от Америка' 94????
А де??? newsm78 ooooh!

Киряков.

# 79
  • Мнения: 5 370
мълвата, как се казваше.....един дребничък, риж футболист от Америка' 94????
А де??? newsm78 ooooh!

Киряков.
Точно!!!!  bouquet

# 80
  • Димитровград
  • Мнения: 1 745
Моите наблюдения и впечатления показват,че българина с пари е парвеню,колкото и да ни е тъжно.

# 81
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
някой по-надолу беше казал за разликата между хората в Америка и България.
там или в страни с добър стандарт не прави впечатление  кой какво кара, защото в повечето семейства има хубави коли и то не една.
но погледнете и в Щатите тамошните звезди какво показно правят на дрехи, коли, къщи. едва забогатял и вече купува къщи, коли.
докато има хора  като нас, които ги коментират, ще ги има и тях, които се показват.
не е само българско явление..
а и не е само за хората с пари.
в по-малките градове клюкарника е на пълни обороти. никой не говори коя книга е прочел. всеки гледа кой какво носи и кой колко е слаб......
и да си дърдорим и не , пак ще го има.
не е от днес и няма да свърши утре.

# 82
  • Мнения: 6 167
обаче, за да кажем нещо положително за българина ( с пари и без)
нека споменем 2 ( според мен ) абсолютни феномена:
единия се казва Радио ФМ Классик, другия Радио БГ Радио.
според мен съществуването ( особено на първото) е нещо, с което българина
може да се гордее и говори много за нивото.
сега сигурно ще скочим да говорим, че хората, които слушат Классик ФМ са бедни интелектуалци.

сетих се за тези феномени, защото тук, Италия, 2006 няма нито едно радио или тв канал , който да показва или пуска нещо различно от Парис Хилтън и нейния псевдо-хит.
имаме програма Классик, която се заплаща с 10 евро над таксата за 'кабелна', която е 50-60 евро месечно. А така съм се затъжила за класическа музика ( никога не съм вярвала в това!)..
резултата е , че ако искам Классик трябва да се откажа от Синема в пакета на ТВ-то.

Докато в БГ има страхотни неща, за тези, които имат очи да ги видят, разбира се.
Все още не  е част от глобалното промиване на мозъци. Дано запази това.

Незнам дали има общо с парвенющината, но се сетих за това...

# 83
  • Sf
  • Мнения: 808
Нека тогава да допълним списъка с човек, който е извадил от калта два български завода и ги е върнал към пълен капацитет на производство, от което е спечелил не само той, но и всичките 3000 човека, които работят за него, както и държавният апарат от редовните данъци!

Същият, който ходи пеша Simple Smile

# 84
  • Мнения: 5 370
А някой беше споменал името на един от доста богатите българи, помогнал финансово за операция на дете??? newsm78
Кой беше той?
Аз бих включила него.
И всеки друг, който даде вместо за сватбена рокля 50000 евро за операция на крайно нуждаещо се детенце. Praynig
Пък нека да е пак ПИАР, няма значение, важна ще е каузата.

# 85
  • Мнения: 258
Обикновено възпитават децата си в същото и става още по-грозна картинка! Много рядко е простак да умее да възпита добре детето си....
Cygnus, не мога да се съглася с теб. Naughty Вярно е, че родителите са основният фактор при възпитанието на децата, но....има едно НО, когато човек разполага с пари, може да подсигури на децата си най-добрите детегледачки, педагози, елитни училища, колежи и престижни университети, които доста биха вдигнали нивото на отрочетата му. Така че, всяко следващо поколение, ще бъде с повече подобрения от предходното. Е вярно, че трябва да минат поне 2 поколения, но....това е положението. Rolling Eyes

Абсолютно невярно предположение. Crossing Arms Голямата част от възпитанието се получава в семейството, така че децата усвояват модела на поведение на техните родители. А тъй като детегледачките спазват изискванията на родителите, влиянието им върху възпитанието на децата не се различава особено от това на родителите. И докато се стигне до елитните училища, отрочетата вече ще са изградили поведение, еднакво с това на родителите им.

# 86
  • Sf
  • Мнения: 808

Аз ако имам толко пари, ми то половината на теб ще ги дам, беееее Simple Smile

А как бихме се разговорили за мамините и татьовите синчета и щерки на парвенютата, които убиват хора, изказват се по парламенти, крадат, стоят в арести, но ги измъкват след 15 минути и изнасилват без наказание... Това не е ли по-страшно от парвенющината?!?!

# 87
  • Мнения: 5 370

Аз ако имам толко пари, ми то половината на теб ще ги дам, беееее Simple Smile

А как бихме се разговорили за мамините и татьовите синчета и щерки на парвенютата, които убиват хора, изказват се по парламенти, крадат, стоят в арести, но ги измъкват след 15 минути и изнасилват без наказание... Това не е ли по-страшно от парвенющината?!?!
Уффффф, не вливай ми в сърце отрова, чееее....това ми е една от болните теми и тогава наистина ще си освободя клавиатурата докрай и ще излея това, на което съм способна-а то не е никак лицеприятно. ooooh!
Този факт заслужава отделна тема.......някой ден и тя ще изплува.
Само дето не пожелавам на никого от пишещите тук да се сблъска лично с подобен "меценат" и да мине от другата страна...... Praynig

# 88
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Сега ще видите, ако гепна двата милиона на 6/49, какво чудесно парвеню ще излезе от мен!  Party

# 89
  • Мнения: 5 468
Сега ще видите, ако гепна двата милиона на 6/49, какво чудесно парвеню ще излезе от мен!  Party
И аз чакам 17:00 ч., за да стана парвеню Party.

# 90
  • Мнения: 822
И с много пари,и с малко пари,смятам,че българинът до голяма степен не може да се отърси от парвенющината...И тя не е само по отношение на материалните придобивки.
Но съм съгласна,че това качество е присъщо и на много други националности-тук в огромни мащаби се наблюдава и при румънци и при китайци...
За мен това е свързано преди всичко с ценностната система на хората...

# 91
  • Мнения: 5 103
Има хора и хора не смятам, че всички парадират с парите си, някои даже се крият да не почне да се говори много, много за тях.

# 92
  • Мнения: 3 423
Сега ще видите, ако гепна двата милиона на 6/49, какво чудесно парвеню ще излезе от мен!  Party

В Германия вчера имаше в тотото 35 милиона.
Сума народ се изниза и от съседните държави
да пуска фишове.

# 93
  • Мнения: 5 539
Сега ще видите, ако гепна двата милиона на 6/49, какво чудесно парвеню ще излезе от мен!  Party
И аз чакам 17:00 ч., за да стана парвеню Party.
Как е? Има ли новоизпечени парвенюта във форума? Даф, Ню? Sunglasses

# 94
  • Мнения: 2 755
Сега ще видите, ако гепна двата милиона на 6/49, какво чудесно парвеню ще излезе от мен!  Party
И аз чакам 17:00 ч., за да стана парвеню Party.
Как е? Има ли новоизпечени парвенюта във форума? Даф, Ню?
Шшшшшт, тихо. И да са спечелили, не смеят да се похвалят, защото все завистливки сме се събрали тук. Wink Laughing Joy

# 95
  • Мнения: 1 417
Ами, аз пък не ги разбирам тия дето имат достатъчно пари и живеят, като скотове! Confused

# 96
  • Мнения: 5 539
Сега ще видите, ако гепна двата милиона на 6/49, какво чудесно парвеню ще излезе от мен!  Party
И аз чакам 17:00 ч., за да стана парвеню Party.
Как е? Има ли новоизпечени парвенюта във форума? Даф, Ню?
Шшшшшт, тихо. И да са спечелили, не смеят да се похвалят, защото все завистливки сме се събрали тук. Wink Laughing Joy
Като изтрезнеят, ще се похвалят, няма начин Sunglasses Упс, тя Ню не пие Laughing

# 97
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Сега ще видите, ако гепна двата милиона на 6/49, какво чудесно парвеню ще излезе от мен!  Party
И аз чакам 17:00 ч., за да стана парвеню Party.
Как е? Има ли новоизпечени парвенюта във форума? Даф, Ню?
Шшшшшт, тихо. И да са спечелили, не смеят да се похвалят, защото все завистливки сме се събрали тук. Wink Laughing Joy
Като изтрезнеят, ще се похвалят, няма начин Sunglasses Упс, тя Ню не пие Laughing
на следващото теглене; Не губете кураж, идва следващий тираж Simple Smile

# 98
  • Мнения: 7 640
темата се е поизместила- аз по същество Laughing
Според мен е парвеню, и то не само българинът, а всеки, който не е заработил сам парите си

# 99
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Урочасахте ме  Crossing Arms
Имам тройка, но надявам се никой не е гушнал милионите, тъй че пак ще пусна.

# 100
  • Мнения: 7 837
Днес обикалях МОЛ-а. Пазарувах...

Не че има значение, ама ей така, да си го кажа... Laughing

# 101
  • Мнения: 3 777
Днес обикалях МОЛ-а. Пазарувах...

Не че има значение, ама ей така, да си го кажа... Laughing
Бързо в съседния форум със снимков материал, има хора, които сън няма да ги хване Laughing

# 102
  • Мнения: 7 837
О, не, това е парвенюшки просташко  Naughty

Ама, много неща си купих, да знаете Sunglasses Включително и една количка, но не за детето  Laughing

# 103
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 969
От  българинът с пари ми се  Sick, защото така съм се напатила, че нямам думи. Преди време чух и за едно изказване на една бизнесменка / парвеню от класа, а работеше като чистачка в един почивен дом/  , чийто син иска явно и кметско място да си купи, по повод на болната й от рак от снаха: "Ау, не трябва хората  да знаят, че е болна, защото ще кажат, че сме богати, а нямаме здраве в семейството. Може да я изпратим на лечение в Швейцария и тогава ще ни завидят" С една дума: имам ли пари, всичко мога да направя. Колко потресаващо!!!   

# 104
  • Мнения: 5 468
Как е? Има ли новоизпечени парвенюта във форума? Даф, Ню? Sunglasses
Sad Не съм парвеню Close... измъкнаха ми се парите под носа. Само 5 числа не ми достигнаха, за да пропия тази нощ.

# 105
  • Мнения: 2 212
Ню, пак си била близо, на мен само един пуснат фиш с 6 верни числа не ми достигна  Mr. Green

# 106
  • Мнения: 5 539
Аз пък спечелих 2 лева, защото хич и не пуснах фиш Crazy

А иначе винаги играя с твърди числа: 1, 10, 21, 24, 46 и 49 Simple Smile

# 107
  • Мнения: 2 212
Аз пък спечелих 2 лева, защото хич и не пуснах фиш Crazy

А иначе винаги играя с твърди числа: 1, 10, 21, 24, 46 и 49 Simple Smile

 Laughing Laughing Laughing Не рискуваш ли евентуалната ти печелба да се намали 20 000 пъти споделяйки тук твойте си числа  Mr. Green

# 108
  • Мнения: 239
Много неща се изписаха за парите ми. Кажи ми сега ти на мен защо да не харчи Банев при положение, че е направил всичко точно и на гърба на балъците? Братчеда има фраза: 'Ако балъците изчезнат и тарикатите ще измрат'. Уважавам го. Вие също. Гледам, че и теми за него пишете даже.

Онзи от ИКЕА като е хомосексуалист проблемът си е негов. Всички знаем, че са стиснати - виж само кой с какви пакетчета влиза в тоалетната на Ялта за да ти стане ясно.

Най-богатият човек в света (без онова лъки програмистче) също казва, че живее в Омаха и кара стара кола, но много народ знае, че това е ПР измама. Помислете добре и разберете.

Общи условия

Активация на акаунт