За бебета и деца от 0+ месеца: Бързи въпроси и отговори, съвети - 91

  • 20 678
  • 762
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 2 541
Ян, ще ти кажа едно - не се тревожи какво ще стане, докато не е станало! Защото може никога да не стане. На мен още от преди да родя всеки ми викаше "не го носи, ще свикне на ръце". Аз си го гушках и си го носех в слинга и всичко правех с него. На 5 месеца почна да ме буди и да иска да заспива сам в леглото до мене.
Умирах от страх за коликите - детето ми нямаше колики.
Сега всички ми викат, че е много грешно да спи при нас, щял до първи клас да спи. Ми да си гледат работата.
Та на въпроса, да и при нас се върна честото нощно хранене. Понякога спи цяла нощ до 5, понякога яде три пъти, понякога два пъти. Никога няма гаранция, че дори да правиш всичко като по препоръките, детето ти ще направи или няма да направи нещо . Особено пък за хранене. Аз не знам как може някой да остави детето си гладно нощно време (не ти ама такава беше препоръката на нашия лекар). Да, може да стане навик, може и да не стане. Какъв ти е полезния ход, да го държиш гладен и плачещ, или да си нахраниш детето?

# 706
  • Мнения: 1 686
Случвало ли се е на някого бебо да си върне нощното хранене? Моя е на 4м и спря да яде нощем още на първия месец. Правеше си по 7,8 часа пауза. В момента според календара на скоковете на растежа е в такъв период. Почна да се буди нощем в 3ч и да пищи, вода и чай не иска само мляко. Хапва и заспива. Възможно ли е да е от скока? Какво ще правя ако му остане този навик?! Хората намаляват броя хранения и захранват вече, моя си ги увеличава. Ужас....
Всичко е възможно.
И ако ми позволите един наистина непоискан съвет, на база на последните Ви постове - успокойте малко топката. Малките бебенца са малки изключително кратко време, опитайте се наистина да се радвате на всичко, което се случва, защото то е временно и наистина умилително Wink Като иска да яде нощем - нека яде. Като иска да се гушка, нека се гушка. Ако плаче и има колики - гушкайте и утешавайте. Не търсете проблем във всичко и си повтаряйте, че ако Ви е трудно, това е само временно и за кратко и ще мине. С най-добри чувства го казвам.

# 707
  • Мнения: 4 844
В повечето случаи всичко се променя постоянно, дори и да имате сега режим, той ще се изменя във времето още много пъти.
Какъв е проблемът, ако бебето се буди един път на нощ да яде? Как така какво ще правите, ще си го храните. Радвайте се, че сте имали поне период, в който не се е будел.
С времето може да започне да се буди и по-често, а може и да започне да спи по цяла нощ, недейте да гледате хората, всяко бебе е различно, не очаквайте, че каквото е днес, такова ще е и утре.

# 708
  • Мнения: 5 001
Притеснението ми беше дали не му стига млякото денем вече и затова да се буди нощем. Но през деня си яде на 4 часа,няма промяна. Напоследък е много раздразнителен от всяко нещо. Вчера му поднесох шишето с чая и той изтеряса. Не знам какво правя, просто е свръх емоционално дете тия дни. Както предполагам, се съчетават скока, регрес на съня и венците...

# 709
  • Мнения: 3 121
Здравейте и аз имам няколко въпроса.
Напоследък забелязвам, че бебо започва от време на време да мята ръце в съня си. Прави го няколко дни около 5 сутринта. Очите са затворени, но се удря сам с ръце по главата и се буди. Вчера обаче го правеше и вечерта, когато се опитвахме да го приспим, съответно вечерното приспиване се проточи 1 час/преди беше около 20-30 мин/, като всеки път се разплакваше щом се събуди.
Има ли вариант да му увеличим количеството мляко на едно хранене? Влезна в четвърти месец, яде на всеки 3 часа най различно количество 120-110-100-90-80, но понякога огладнява преди 3-тия час, особено ако е хапнал по малко на предното хранене. На АМ е затова гледам да спазваме часовете, че преди 2-3 седмици беше с 10-12 хранения на ден и беше ужас.
За нощното хранене трябва ли да чакам да се разплаче като индикация, че е гладен. С тези будения сега не знам дали е гладен или е нещо друго.
Имаме череша в двора струва ли си да замразя малко череши за захранването след време или да караме каквото е достъпно на пазара. И въобще замразяване на плод дали е добра идея. Ще го захранваме края на юли, началото на август, когато прави 6 месеца.

# 710
  • София
  • Мнения: 3 407
Yan, спокойно. Бебето си е напълно окей. Просто има и по-тежки периоди. Малкият на 7++ някои нощи яде, други не. Сега със зъбите е постоянно будене, пак се храни около 2-3 вечерта, а не 4-5-6 сутринта. През деня е крив, мрънкащ, ревящ. Не могат да са винаги спокойни, игриви, усмихнати. Имам познати с деца на по 2г, които никога не са имали нощ, в която детето да не става и да не яде.

Регресията в 4ти месец наистина е ужасна, но ще се преживее, няма как.

Miss chichi, имаше го този период при нас също. Точно около 5-6 сутринта ставаше, отмина си сам. Отдадохме го на регресията, новите умения и нервната система.

Череши знам, че могат да се замразяват, но те се въвеждат по-късно. Аз лично ще му дам пресни в сезон, но той вече яде и необработени термично плодове. Черешата не знам дали ще си запази вкуса.

# 711
  • Мнения: 6 926
Възможно ли е от грах детето да се закашля ...вече се чудя ...обядва грах с пуешко и започна да кашля, не да се дави...суха,влажна кашлица ...започвам да звъня на личната..😕

# 712
  • Мнения: 4 844
Суха или влажна кашлица? За първи път ли яде грах? Какво ви е точно притеснението, алергична реакция ли?

# 713
  • Мнения: 955
Да не и е останала някоя люспичка на гърлото и да я дразни?

# 714
  • Мнения: 6 926
Не дали е алергична,по -скоро да не е кашлица да вземе да се разболее...
Не яде грах за първи път
Изписаха ни Гринтус,звънях за всеки случай че идват почивни дни Simple Smile

# 715
  • Мнения: 770
Мили мами здравей те.
Днес сме на консултация при педиатър на частно във поликлиника Благодаря.
Бебчо кашля има сополки и хрипове
Стискайке палци всичко да е наред със моето слънциче

# 716
  • Мнения: 515
Бейбимънки, някъде от 2м започват да се заглеждат и много се разсейват от тук нататък. На мен също ми беше много трудно да кърмя през деня, но упорствах. Може да пробваш да сложиш на краката си бебето и да го люлееш, като му се доспи и му бутай цицата. При мен дневното кърмене най-често беше в сънената фаза - преди и веднага след сън. Може в затъмнена стая, на бял шум. Ако трябва така се нагласи, че ако тръгне да се оглежда да вижда стената. Grinning
Мими, забелязала ли си да има повече слюнка, покрай никненето на зъбите? Понякога нашата от това кашля. Оня ден в колата, както спеше и нещо се задави със слюнка и почна да кашля. Ако утре й няма нищо, може да е било или от слюнка, или както са ти писали по-горе - някоя люспа от граха да е останала на гърлото.

Последна редакция: пт, 07 май 2021, 16:14 от Miya_73

# 717
  • Мнения: 199
Ян25, според мен, бебето на тази въдраст, трябва да се храни на 3-3,5ч.
През 4 часа е много. Колко хранения, по колко мл на ден имате?

# 718
  • Пловдив
  • Мнения: 13 470
Зависи и Ян на каква схема го храни на точно определени часове или на поискване.

# 719
  • Пловдив
  • Мнения: 1 913
Споко, нашата в 3 и 4 месец си беше супер, беше спряла нощните хранения, след това пак ги започна. Сега се буди по 2 пъти на нощ да яде , а е 8++. Като ги спре, тогава, изобщо не ми пречи и не се напрягам за това.
През деня си яде и закуска, и обяд, и сз, така че не е от яденето през деня. Може навик , може зъби, може глад да си е... 😃

Общи условия

Активация на акаунт