За бебета и деца от 0+ месеца: Бързи въпроси и отговори, съвети - 91

  • 20 668
  • 762
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 515
Аз да си допълня горния коментар, след като коригирах няколко простотии хаха. Може да се огъва и дърпа, не само защото иска да оглежда, а и заради скок в растежа; стачка; силна струя; слаба струя; контракции в корема, предхождащи изхождането по голяма нужда; (тих) рефлукс /по изправена позиция на хранене/; рядко - зачервено гърло; запушен нос; болка в ухото.
Ако ползвате слинг и има консултант по бебеносене - може с негова помощ да пробвате да кърмите в слинга. Аз само 1 път пробвах и беше вече доста голяма и някак неудобно, докато се нагласим.

# 721
  • Мнения: 5 000
Яде си 5 пъти по 180мл и всичко беше супер. Сега определено всичко стана хаос и със спането. Днес обедния сън от 2 часа беше 20мин. с много зор и протест да заспи. Явно тези скокове на растежа много силно ги изживява...

# 722
  • Мнения: X
Здравейте. Синът ми е на 3 месеца и от време на време му се зачервяване клепача на окото. Отвътре няма зачервяване, няма секрет имаше леко сълзене веднъж два пъти. Зачервява се и като че ли съвсем леко се подува на зачервеното. Промивам със сребърна вода и разтвор. Случва се веднъж на няколко дни и не през целия ден ами сутринта е зачервено, наобяд не е. Имате ли някаква идея или предположение какво може да е? 🤔

# 723
  • Мнения: 545
Здравейте. Синът ми е на 3 месеца и от време на време му се зачервяване клепача на окото. Отвътре няма зачервяване, няма секрет имаше леко сълзене веднъж два пъти. Зачервява се и като че ли съвсем леко се подува на зачервеното. Промивам със сребърна вода и разтвор. Случва се веднъж на няколко дни и не през целия ден ами сутринта е зачервено, наобяд не е. Имате ли някаква идея или предположение какво може да е? 🤔
при малкия е така , ако си бръкне в окото или косичката му влезе за един ден и минава

# 724
  • Мнения: 5 380
Yan, възможнон е бебчето дс е увеличило времето на будуване между съня.
Водиш ли се по някаква таблица за интервалите на сън и будуване в различните месеци?

# 725
  • Мнения: 5 000
Да, спазваше си ги от самосебе си. Но днес е будувал 5 часа, общо спа час и половина за цял ден.. Просто като чета за тия скокове на растежа едно към едно е положението...

# 726
  • Мнения: 6 921
Какъв сироп давате за суха и влажна кашлица(над една г )?

# 727
  • Мнения: 1 976
Мими, кашлицата е или суха или влажна - с каква последно е детето? Педиатъра какво каза?

# 728
  • Мнения: 6 921
И с двете , повече е суха ...на обяд й звънях каза Сироп Гринтус сега мъжа ми ходи до аптека и й дадохме поне да спи спокойно

# 729
  • Мнения: 15 356
Ян,и при нас е имало дни в които е спала много малко,или е пропускала дрямка и без скок.Ако мислиш че не му стигат калориите,увеличи млякото през деня.Нашето дете е на почти годинка и все си яде вечер .И на мен ми казваха,че лошо я уча,до прогимназия ще яде нощем и ще спи при нас.За яденето не знам,но изобщо не спи при нас сега и не ще да я гушкам.Иска само да щурее.

# 730
  • Мнения: 6 921
Някой който е лекувал кашлица,може ли да сподели горе долу за колко дни минава 🙄

# 731
  • Мнения: 4 843
Всяка кашлица е различна, зависи от какво е, може бързо да мине, а може и доста време да кашля детето.

# 732
  • Мнения: 1 686
Да, тя кашлицата е симптом, не болест. Така и не разбрах какво му е на детето? Или Вие се обадихте на лекар, казахте "То кашля" и Ви изписаха сироп? Какво точно каза лекарят?
Обикновено нямам против лечението по телефон, обаче в случая не знам каква е целта на сиропа за кашлица точно.

Последна редакция: сб, 08 май 2021, 10:22 от Viola d'Amore

# 733
  • Мнения: 376
Здравейте мами бебка е на 7 месеца , препоръчайте ми слънцезащитен крем за лице 😊

# 734
  • Мнения: 3 124
Бих отишла да преслушат детето.

Общи условия

Активация на акаунт