За бебета и деца от 0+ месеца: Бързи въпроси и отговори, съвети - 91

  • 20 679
  • 762
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 1 459
Здравейте мами бебка е на 7 месеца , препоръчайте ми слънцезащитен крем за лице 😊
Аз взех Юриаж за деца, фактор 50+, спрей, лесно се нанася и попива бързо.

# 736
  • София
  • Мнения: 3 408
Аз тъкмо вчера се сдобих и с на Биодерма, но първо ще си доизползвам Гарниер, 50 фактор. Малко белее лицето като го намажа, но не е изгарял засега. За тяло още не съм взела.

# 737
  • Германия
  • Мнения: 3 431
Аз кашлица на бебе или малко дете до сега не съм лекувала със сиропи. Изписаха ми за първи път сироп (Проспан), когато дъщеря ми беше на 3г5м. Иначе винаги “терапията” е била много течности. Два пъти сме инхалирали със Салбутамол, при много дълга и упорита кашлица.

Иначе ако е леко подкашлянв до 4-5-6 пъти на ден, не виждам никаква причина от сиропи и други илачи. И все пак най-добре лекар да види детето, а не по телефона да изписва нещо 🙄

# 738
  • Мнения: 1 752
За слънцезащита взех на Хип (ролон). Доволна съм и не белее, нито мазнее.

# 739
  • Мнения: 515
За слънцезащитен гледайте да е медицинска козметика и да пише, че става от 6м+ или 0+. Не се сещам за марки, който да са за под 1г. На ла Рош има един спрей, който се води бебешки, но дали е от 0+,6м+ или 1+ - не знам.
За кашлица може да пробвате с инхалации с физиологичен разтвор. Не мога да помогна със съвет от личен опит, освен с бабини илачи за големи. Grinning Изцеден сок на лук (обикновено се слага и мед, но само ако е над 1г; и аз бих сложила много малко в такъв случай). Другото беше да се издълбае кладенче в черна ряпа (пак се слага мед, но след 1г) и се пие сока, който си пусне.

# 740
  • Мнения: 5 380
Нашият на Bioderma е за под годинка.
Фактор 50+ с някаква специална минерална защита.
Ако не забравя после ще го снимам. Simple Smile

# 741
  • Мнения: 539
И нашата педиатърка каза, че трябва да пише минерал на кремчето, ние имаме Uriage 50+spf. Тя ни го препоръча още миналото лято, когато бебка беше на 1-2м.

# 742
  • Германия
  • Мнения: 865
Приличат ли ви на лишеи?

# 743
  • Мнения: 844
Прилича ми на атопичен дерматит. Усеща ли се сухо/грапаво?

# 744
  • Германия
  • Мнения: 865
Да, тя е с АД, но петната взеха да ми приличат на лишеи. Не мога да хвана добре с телефона и незнам как точно да обясня. Нали при АД зачервеното място е по-голямо, има повече пъпки. А тези са оформени и по-малки.

# 745
  • София
  • Мнения: 19
Нашият младеж сега става на 6 месеца и ще започнем да слагаме. Препоръчаха ни A-Derma Protect AD  за атопична кожа. Имате ли впечатления?

# 746
  • Мнения: 539
От A Derma нямам впечатления. Ние сме ползвали Avene Xeracalm и Uriage Xemose и двете измивен гел+лосиона за мазане след къпане. При нас не се повлияха атопичните участъци от Авен, сменихме с Юриаж и много ми хареса, че е душ олио и кожата ставаше много мекичка, но пък се появиха ситни пъпчици, които само се усещаха на допир, без да се виждат. И сега сме с измивен гел на SebaMed, а мляко за тяло на Бюбхен и всички проблемни участъци изчезнаха.

# 747
  • Мнения: 112
Възможно ли е мъника да се подсече само на 1 място и в малък участък ? Забелязах едни пъпчици, бяха само отстрани на сгъвката, а сега видях че се е зачервило и под топките има колко пръст широко обривче. С крема на wooden spoon за под пелените мажем всеки път при смяна, и такова нещо не се е случвало. Възможно ли е да е алергия някаква или защото често ходим със слинга и се запарва там малко повече?

# 748
  • Мнения: 1 446
Съществува ли наистина такова нещо като "обърнат режим" при бебето?
През деня спи по 3,4 часа,а нощно време будува. Как може да се процедира?Или и това е период,който трябва да отмине?

# 749
  • Мнения: 844
При децата почти всичко е период (и хубавите неща също). Нощем може да го тормози нещо или да се превъзбуда преди лягане. На колко е детето?
АД при нас се повлия много добре като намалихме къпането до 2 пъти седмично, през другото време само миене на дупето веднага подсушаване и крем. Ползвам юриаж олио за баня, не сапун или душ гел. И се преродих с крема на биодерма atoderm inrensive baume.
За подсечено дупе никакви мокри кърпички, миене при всяка смяна на пелена, кожата са се остави да диша поне 5 минути при смяна (сега е топло, вече е удобно детенцето да се остави голичко) и Babygal  на Галафарм македонска мас е, евтина и много добра, всички приятелки ползваме нея за децата и не сме имали подсичане

Общи условия

Активация на акаунт