Наднормено тегло при децата

  • 5 967
  • 133
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 28 559
А каква е причината за наднорменото тегло? Открихте ли я?

# 46
  • Мнения: 500
Често истината е неудобна и се крие в прекомерно хранене и нездравословни навици. Ако няма здравословен проблем естествено, това е първото, което трябва да се провери. Да си генетично дебел е малко несериозно.
Калкулаторът е добра идея, много хора нямат никаква представа колко храна поглъщат ей така между другото.

# 47
  • Мнения: 781
Днес бяхме при личната, премери го, претегли го, измери гръдна обиколка, премери кръвно, прослуша сърце. Каза, че не е кой знае колко извън нормите на техните таблици, но ми даде направление за ендокринолог и в понеделник ще минем преглед. Ще пиша как са нещата. Да изключим / дай Боже/ здравословен проблем.

# 48
  • Мнения: 11 908
Използвам случая да питам, тъй като рядко и трудно намирам информация - има ли някъде таблица ръст/кг за деца над 7 г(само под 7г намирам) За деца 15-16 какви са нормите(по скоро за ръст питам)

# 49
  • София
  • Мнения: 28 559
Ендокринолог е добре.

# 50
  • София
  • Мнения: 38 476
Това намерих:

# 51
  • Мнения: 11 908
Пак до 12 е, а за възраст 15-16 не виждам.
Вчера синът ми, който наистина е по-дребен от останалите, се върна много огорчен от някакво игрище. Как можело дете на 10г да е колкото него високо.
Извинявам се, че отклонявам темата, но си мисля, че както кг, така и ръст създават комплекси и родителите трябва да помогнат на децата и в това.

# 52
  • Мнения: 5 380
Пак до 12 е, а за възраст 15-16 не виждам.
Вчера синът ми, който наистина е по-дребен от останалите, се върна много огорчен от някакво игрище. Как можело дете на 10г да е колкото него високо.
Извинявам се, че отклонявам темата, но си мисля, че както кг, така и ръст създават комплекси и родителите трябва да помогнат на децата и в това.

При ръстта мисля, че е генетично и там опциите за помощ са по-малко.
Моят син е още бебе на 10 месеца, но отсега си върви дребничък. Всички ми обясняват, че ще се издължи в един момент, но според мен няма как да настигне деца, които в момента са с по 5-6см над него. Особено, че иназ и баща му не сме високи 165см аз, 175см баща му.
Та и аз съм се замисляла за ръстта с леко притеснение дали ще успеем да му изградим достатъчно самочувствие, за да не страда от това, че няма да е 180-190см. Sad

ПС: Пак може да се направи консултация с ендокринолог, за да се види има ли фактори, които забавят или пречат на растежа.
Но ако и вие в семейството не сте много високи, по-скоро е наследствен фактор.

# 53
  • Мнения: 1 686
Та и аз съм се замисляла за ръстта с леко притеснение дали ще успеем да му изградим достатъчно самочувствие, за да не страда от това, че няма да е 180-190см. Sad
Аз съм 164, бащата обаче е 160, та можете да си представите колко ще е синът ми като порасне. Беше ми ясно, че ще трябва да го възпитавам да разчита повече на характера си, отколкото на външния си вид. Wink
Генетика, какво да се прави.

# 54
  • София
  • Мнения: 38 476
Моята дъщеря беше дребна на 12-14, даже я отхвърлиха от волейбола. Сега е 171-2, а отбора фалира. 😈

# 55
  • Мнения: 1 318
Да си генетично дебел е малко несериозно.
Да си генетично дебел наистина е несериозно. Но може да се генетично едър или дребен. Аз съм 176 см 74 кг с едър кокал, мъжът ми е 185 см 100 кг с месеста структура (тип балканлия) - е не може да се очаква синът ни да е дребен и слаб. То при него е предимно месо и едър тежък кокал, малко са тлъстините по коремчето и паласките само. Дори бузи няма. А допреди короната като имаше спорт в училище и тренировки в залата не беше и дебел - просто едър.

# 56
  • София
  • Мнения: 2 481
Моето мнение едва ли е релевантно. Татко и майка, редовно трениращи, и двамата с тънки кости, мама с Хашимото, дебела, но стегната, тате 2 м., мама 1.60. 3 деца, най- голямото  на 10 с избирателно хранене години наред, сега яде всичко, но с помощ. Мама ненавижда плодове от дете, не се сеща и да купува, тате тоже. Всички, освен мама ядат хляб. Запалена готвачка съм, хапват с апетит. Зеленчуци, домашни сладкиши по повод,  много месо, много сирене и кашкавал. 25, 24 , и 12.5 са кг., средното на 8, е най високо.Тактиката: знам, че аз съм била слабо и злоядо.Ако не щат
-няма папане, сори. Гледам да ядат месо, риба, яйца и зеленчуци. Купувам боклуци, малката реве за Барни, не знам какво ще стане. Не ходят на спорт големите, сега, но качват с мен 14 ет. 2 пъти на ден. На външен вид са като солетки, както аз бях, завид

Последна редакция: нд, 11 апр 2021, 13:48 от Little Evil

# 57
  • Мнения: 2
Здравейте!
Дъщеря ми е на 11 и е 39 килограма.Тя е 144 см. Преди около една  години беше 29 кг .Това нормално ли е?

# 58
  • София
  • Мнения: 28 559
Според таблицата, която е само няколко поста по-нагоре, височината отговаря на възрастта, но килограмите са с няколко повече. Това, разбира се, е ориентировъчно.

# 59
  • Мнения: 24 331
А според мен това момиче е дребничко и слабо или с нормално телосложение

Общи условия

Активация на акаунт