Розацея - тема 5

  • 36 151
  • 838
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 420
Мортиша тип 1 или 2 е розацеята ти? И в двата случая етеричните масла са голямо НЕ, само дразнят кожата и може да стане бела. Хомеопатия и розацеа забрави. И все пак ако е тип 2 има ивермектин, метронидазола, азелинова киселина, централа азиатика, ТТО, дори много слаба силицилова киселина може да помогне. Някои препоръчват дори слаб ретинол. Има какво да се опита поне до зимата когато ако не се получат нещата може да опиташ някои естетични процедури. Честно казано според мен дори и най-упоритите пъпки могат да се излекуват с мазане и хапчета. По-трудно става с белезите които остават и фоновото зачервяване там е истинска мъка.

# 136
  • Мнения: 5 078
Абсолютно е така - най-трудно преборима и хронична е еритемата. За пъпките винаги има причинител и когато се открие той може да се атакува. А червенината....все така неразгадана си остава.

# 137
  • Мнения: 13
Проблемът при мен е, че кърмя и не искам още да стигаме до отбиване заради АБ терапия. Солантрата също не е съвместима с кърменето. Затова търся алтернатива да успокоя пъпките.

# 138
  • Мнения: 420
Проблемът при мен е, че кърмя и не искам още да стигаме до отбиване заради АБ терапия. Солантрата също не е съвместима с кърменето. Затова търся алтернатива да успокоя пъпките.
Да ивермектин е противопоказен при кърмене но Азелиновата киселина не е, защо не пробваш с метроруборил или финацеа? Дори и да не помогне 100% няма да навреди на теб и бебето.

# 139
  • Мнения: 13
Благодаря!
С метроруборил се мажа, но за сега няма промяна. Дерматоложката ми предписа и Елидел крем, Метронидазол и Cicalfat Avene. Правя и компреси със смрадлика.
От всичко това имаше подобрение, но за кратко и сега пак съм в много остра фаза.
Може ли да споделите какви изследвания са ви правени? Как да се установи от какво се образуват пъпките, кой е причинителя?

# 140
  • Мнения: 1 431
При мен казаха, че не е розацея, ама аз не съм сигурна. Ту се появява, ту изчезва, на носа е. Но докторът каза, че има връзка с колита. Мисля, че има връзка и с хормоните, забелязвам обостряне и в тези моменти.

# 141
  • Мнения: 423
Благодаря!
С метроруборил се мажа, но за сега няма промяна. Дерматоложката ми предписа и Елидел крем, Метронидазол и Cicalfat Avene. Правя и компреси със смрадлика.
От всичко това имаше подобрение, но за кратко и сега пак съм в много остра фаза.
Може ли да споделите какви изследвания са ви правени? Как да се установи от какво се образуват пъпките, кой е причинителя?

Мисля, че се прави обременяване с глюкоза, изследват се глюкоза и инсулин, но нека и другите момичета да споделят.
При мен зачервяванията по кожата се отключиха в периода на кърмене или по-скоро когато отбих. Мислех, че е от хормоните, но се оказах със завишени кръвна захар и инсулин. Казаха ми да спра всичко сладко, но аз си мисля, че е по-скоро от стреса.

# 142
  • Мнения: 13
Благодаря!
С метроруборил се мажа, но за сега няма промяна. Дерматоложката ми предписа и Елидел крем, Метронидазол и Cicalfat Avene. Правя и компреси със смрадлика.
От всичко това имаше подобрение, но за кратко и сега пак съм в много остра фаза.
Може ли да споделите какви изследвания са ви правени? Как да се установи от какво се образуват пъпките, кой е причинителя?

Мисля, че се прави обременяване с глюкоза, изследват се глюкоза и инсулин, но нека и другите момичета да споделят.
При мен зачервяванията по кожата се отключиха в периода на кърмене или по-скоро когато отбих. Мислех, че е от хормоните, но се оказах със завишени кръвна захар и инсулин. Казаха ми да спра всичко сладко, но аз си мисля, че е по-скоро от стреса.

И аз мисля, че стресът ми отключи розацеята. Уви, насъбра ми се доста от него в последната година.
За сладкото- пробвах вече да го спра и нямаше промяна. Правиха ми пълни кръвни изследвания и Ana profile, защото единия лекар се съмняваше за лупус, но всичко ми беше ОК в показателите.
Сега последното, което ми казаха е да си изследвам мъжките хормони и тези на щитовидната жлеза.

# 143
  • Мнения: 1 138
Ако лицето се пази през лятото има ли проблем да се правят лазерните процедури?

# 144
  • София
  • Мнения: 769
Ако лицето се пази през лятото има ли проблем да се правят лазерните процедури?

JoySS аз не бих рискувала.. колкото и да се старая да го пазя.. 🙄

# 145
  • Мнения: 5 078
Ако някой лекар се съгласи да ми прави лазер на лице през лятото, бих се усъмнила в професионализма му и лекарската етика.

# 146
  • Мнения: 38
Няма нужда да генерализираме така, има всякакви хора и всякакви ситуации. Познавам хора, които изобщо не излизат през деня от тях, работят от вкъщи и не им се налага. Ако ти е толкова важно да започнеш лазерните процедури сега, ще направиш осъзнат избор сам за себе си да прекараш цяло лято вкъщи без ваканции, без море, без никакво слънце. Има хора, които биха го направили. Всеки сам си преценява

# 147
  • Мнения: 1 138
Derma Act за пуснали изгоден пакет за Laser Genesis...та за това се чудя, че го пускат лятото. Явно за пари, защото както вие казвате лятото не е сезона за него...

# 148
  • Мнения: 6
Весеука, вземали ли са материал за посявка от пъпките? Изглежда като възпаление. Gladskin твърдят, че стафилококите имат участие във възпалителните процеси при розацея и пуснаха доста скъп продукт, който унищожава само стафилококи ауреус - упорита и все по-устойчива на АБ. Но общо взето всяка коменсална бактерия може да причини проблем при нарушен баланс. На докторите не им се занимава с проби и антибиограми и стрелят в тъмното с широкоспектърни антибиотици, при положение че все повече бактерии стават резистентни, а при гъбички са противопоказни.
Аз се интересувам дали някой е пробвал Ентеросгел, външно и/ или вътрешно, и какво мнение имате.

# 149
  • Мнения: 1 431
Vivi, нищо не са ми взимали. За момента съм ходила при един лекар, но просто имам и други проблеми и ми писна да обикалям. Със сигурност ще направя и втора консултация, но забелязвам, че се влияе пряко от храната. Примерно ям нещо и след малко се зачерви носа на определени места, има и пъпчици, около носа към бузите, но съвсем в началото - също се зачервява. Мисля, че е розацея това, колкото и да ми казват, че не е. И с каквото и да мажа,мисля, че проблемът е вътрешен и трябва диета. Но аз си имам колит и докторът каза, че има връзка, та съм на проба-грешка с храните. Забелязвам, че млечните и сладкото обострят нещата. Но сега си похапвам черен шоколад, защото пък се очертова някаква анемия да имам. Общо взето вде гледам да не дразня червата и да ям определени храни, но ето, че се появяват липси. Може ли липсата на определен витамин да е причина ? Мен желязото ми е на долна граница, сигурно и В12 и фолиева, дали има връзка ?

Последна редакция: чт, 03 юни 2021, 11:33 от veseuka

Общи условия

Активация на акаунт