Розацея - тема 5

  • 35 606
  • 838
  •   1
Отговори
# 825
  • Мнения: 103
Моите пори много се запушват. Преди си правех парна баня, но спрях след като се появи розацеята. Ходех на козметик да ми прави парна баня, но рядко. Не ползвам фондьотен, но си мисля че ако започна, съвсем ще си запуша порите. Всъщност ползвам само измивна пяна, метроруборил и слънцезащитен понякога - и двата на Изифарма.
Та въпросът ми е как си почистване порите?

И аз съм така - всичко ме изпъпчва. Подобрение видях след като почнах да правя двойно почистване, особено вечер с измиващо и после мицеларна вода. Сутрин ползвам само мицеларна вода - ползвам Bioderma Sebium или на SVR Sensifine AR (зависи кое докопам на промоция), мисля че това помогна значително в махане на омазняването/запушените пори + много добра хидратация винаги. Освен това, метроруборилът е просто една Азелаинова киселина, никаква хидратация не предоставя, а даже напротив изсушава, а това също е много важно - сухата кожа, компенсира със себум = запушени пори.

# 826
  • Мнения: 480
Mikaaa, има ли някакво зачервяване или проблем с розацеята след почистване с мицерална? Аз съм доволна от една на Балеа за чувствителна кожа, но само околоочен грим свалям с нея, защото имам лош опит с почистване с гел, масла и всякакви други неща освен мляко или пяна. Обаче ако мицералната вода е добре поносима ще взема да пробвам.

# 827
  • Мнения: 103
пробвайте, в крайна сметка на всеки понася различно, на мен ми действа ок на цялото лице даже ми попремахна розацейните папюли.

# 828
  • обл. Шумен
  • Мнения: 332
Благодаря, момичета! 🙂
Мikaaa,  ти връщаш жеста, ама в тази тема ! 😆😆😆

# 829
  • Мнения: 103
Благодаря, момичета! 🙂
Мikaaa,  ти връщаш жеста, ама в тази тема ! 😆😆😆

да и аз забелязах, че се засичаме тук таме 😅 това си е мал шанс. Успех с пробите 😊

# 830
  • Мнения: 480
Като попрочетох назад виждам, че има хора, на които им е правено изследване за демодекоза. На мен досега такова не ми е предлагано, не е и правено. Имам опасения, че от естеството на тази моя розацея (пъпчиците с люспички най-вече) накрая ще излезе точно този паразит. Доколкото разбирам специалиста е д-р Христозов в Стара Загора. Някой знае ли дали самото изследване за демодекоза става в рамките на посещението или се чака за резултат? И друг въпрос - някой дали е посещавал и проф. Обрешкова в София във връзка със същото изследване и какви са впечатленията ви? Към кой специалист е по-добре да се насоча?

Последна редакция: пт, 28 апр 2023, 21:59 от lenchita

# 831
  • Мнения: 125
Здравейте,записвам се в темата,все още не съм на 100% убедена,че моята диагноза е розацея,но след доста четене на статии,май ще се окаже това.Ще отделя време и тук да прочета информацията,,на първа страница видях,че не бива да се ползват кортикостероидни кремове.На мен точно такъв ми изписа дерматоложката,дори доста мощен,който за съжаление помогна временно и после обривът пак се появи.
Сега съм започнала да ограничавам определени храни,алкохол,ползвам минимум козметика,за да видя дали ще мога да повлияя на тези червени петна да намалея и избледнеят.
Купих един бебешки крем с био-календула,пантенол и цинк,който много добре ми се отрази 4-5 дни,но от снощи сякаш забелязах пак увеличаване на зачервяванията.Може да е от някоя храна.
Доста зле се чувствам от този обрив.

# 832
  • Мнения: 131
Здравейте , в началото 2021год,в лутане какво ми е , попаднах на дерматоложка , която ми назначи Адвантан ( Крим кортикостероид) без да знае ,че е розацея .Според нея беше лупос ( пълни глупости )
Реших , че ще спазя лечението й и купих крема.
Първите дни щастие , но послееее....с такава сила избиха червенини и подутини,  чак не искам да си спомням .
Лошото е, че по -късно друга дерматоложка наред с класическо лечение , знаейки че имам розацея потвърдена....и пак ми изписа Адвантан за " спешни случаи"....
Внимавайте , докторите могат и да ви поведат!
Кортикостероидни при розацея не са добра идея

# 833
  • Мнения: 480
Да похваля един cc крем, който се отразява мн добре на моята кожа (с розацеята):



Искаше малко пренастройване за нанасяне с ръце, но след 2-3 опита му свикнах и съм предоволна. Свикнала съм да нанасям cc или фон дьо тен с блендер или четка. Досега използвах продукти на Буржоа и с тях нямаше проблем, но точно този са нанася по-добре с ръце. С блендер по никакъв начин не успявам да го разнеса равномерно, а с ръце става чудесно следвайки линиите на лицето. Не възпалява, не изсушава, не лъщи. Покрива зачервяванията и изглажда релефа. Като единствен недостатък може би виждам това, че е само един нюанс. На моята кожа пасна идеално, но предварително прочетох ревюта в Амазон, че е идеален за кожа с жълт или маслинен нюанс. За много светла или много тъмна кожа няма да се слее добре може би. Имам резерви за летния сезон, когато със защита или без лицето просто постепенно потъмнява. Ама да дойде лятото пък тогава ще му мисля

Скрит текст:
че като гледам какво време е навън през май ме е яд, че прибрах топлите дрехи Joy

# 834
  • Мнения: 103
Като говорим за Frezyderm, аз ползвах този с 50 фактор: https://remedium.bg/freziderm-sun-screen-velvet-krem-litse-spf50 … 0ml-2290-068899/p

Не е таргетиран за хора с розацея, но покривността му е достатъчна (като ББ крем е), без да прави ефект маска и да лъщи. Хубав е, ако търсите нещо с цвят и неутрализира червенините поне при мен.

Хора с розацея винаги с 50ти фактор на муцуните Simple Smile А и по принцип - против фотостареене.

# 835
  • Мнения: 125
Някой от тези мисля да си взема,все  нещо ще помогнат да туширам зачервяванията:


Не мога да прикача втората снимка.

# 836
  • Мнения: 2 920
BB крема не пази достатъчно, ако ще със 100 фактор да е. Изобщо не ползвам такива измишльотини 20 в 1. За розацеята си трябва щедро, хубава слънцезащита, пък отгоре - кой, каквото иска.

# 837
  • Мнения: 480
Като говорим за Frezyderm, аз ползвах този с 50 фактор: https://remedium.bg/freziderm-sun-screen-velvet-krem-litse-spf50 … 0ml-2290-068899/p

Не е таргетиран за хора с розацея, но покривността му е достатъчна (като ББ крем е), без да прави ефект маска и да лъщи. Хубав е, ако търсите нещо с цвят и неутрализира червенините поне при мен.

Хора с розацея винаги с 50ти фактор на муцуните Simple Smile А и по принцип - против фотостареене.

Благодаря за споделеното мнение! Видях аз, че имат и SPF50 отделно Freezyderm, ще го имам предвид като ми свърши това, което използвам сега като слънцезащита (Виши, и той не е за розацея, но не ми възпалява кожата).

# 838
  • Мнения: 345
Заповядайте в новата тема!
https://www.bg-mamma.com/?topic=1553602.new#new

Общи условия

Активация на акаунт