Розацея - тема 5

  • 36 384
  • 838
  •   1
Отговори
# 780
  • София
  • Мнения: 769
Doroti, благодаря ти, а след колко време прием се забелязваше  вече ефект?

# 781
  • Мнения: 132
Аз от този съм мнооого доволна , още първата седмица от приема му ми се успокои кожата , както нищо друго , което правех в неравна борба с тези горящи пламтежи.  Благодарна съм , че ми излизаше реклама постоянно и накрая опитах .Препоръчвам плюс крем с пробиотик от същата марка

# 782
  • Мнения: 38
Аз определено се оправих със Соолантра по мое усмотрение. Е, и малко IPL. Метронидазола и Азелаиновата дори споррд мен ми влошаваха положението. Сега не мажа Соолантра, но вечер мажа Цикалфат на Авен плюс три пъти седмично Третиноин. Странно и неочаквано за мен есенно-зимния сезон ми е най-натоварващ.

Третиноина с какви цели го мажеш? Акне / бръчки? Или като поддържаща терапия против демодекозата?

А за пробиотика, и на мен постоянно ми го рекламират и мисля да го пробвам най-накрая, колкото и скептична да съм. В сайта на сноуборн пише, че се пие поне 2 месеца веднъж дневно за видими резултати, което значи 2 опаковки по 30 капсули - 67 лв! Дано да не е поредната тъпотия...

Последна редакция: пн, 27 мар 2023, 16:49 от Liliyah

# 783
  • Мнения: 15
Аз от една седмица пия същия на Snowborn, но за сега не виждам резултати. Дороти на теб колко време ти трябваше докато започна да действа?

# 784
  • Мнения: 1 140
Някой правил ли е терапия “Cool view” за лечение на Розацея?

# 785
  • Мнения: 812
Аз от една седмица пия същия на Snowborn, но за сега не виждам резултати. Дороти на теб колко време ти трябваше докато започна да действа?
Момичета,след месец прием заедно с използването на пробиотичният крем се видя ефект.Кожата видимо се успокои и не е силно зачервена.,като при мен става въпрос за периорален дерматит.

# 786
  • София
  • Мнения: 769
Doroti, а за кой точно крем става въпрос, ако може да споделиш

# 787
  • Мнения: 2 937
Третиноина ми го даде кожната, в най-ниска концентрация, защото не мога да прилагам никакви пилинги или механично почистване на порите, а тя има нужда от време на време.

# 788
  • Мнения: 812
Doroti, а за кой точно крем става въпрос, ако може да споделиш
Ето този
PROBIO REDNESS RECOVERY – SOS ЗАЩИТА ЗА НАЙ-ЧУВСТВИТЕЛНАТА И РЕАКТИВНА КОЖА!

# 789
  • Мнения: 132
Здравейте, не се отчайвайте , бавно действат кремчетата. Трябва време .Кожата е нещо , което трудно се поддава на лечение, най -големия ни орган . Търпение е нужно .Аз лично ако не ми дразни кожата едно мазило , му давам шанс седмица -две-три ...и наблюдавам.Сега и аз си поръчах новата серия от snowborn,  която е за розацея точно .До скоро ползвах defence крем и водата им от друга  серия .Така че ще споделя по -нататък как влияят .Но в момента кожата ми е много спокойна.Пробиотикът на таблетки (произволни марки от аптеката ) не съм го спирала .При мен проблемът е вътрешен , а не само от кожата и за това мисля , че най -много това ми е от полза .

# 790
  • обл. Шумен
  • Мнения: 336
Здравейте! До сега съм ползвала 2 крема
La Roche-Posay Rosalia - не видях никаква полза от него.
ISISPHARMA Metroruboril  - вземам вече втора опаковка, сякаш с този съм по-добре.
Между Metroruboril и Солантра, кой ще ми препоръчате, кой има по-добър ефект за слаба розацея но и за купероза?

# 791
  • София
  • Мнения: 769
Куперозата доколкото знам си е друго нещо,за нея не знам какво действа и изобщо действат ли мазила или само лазер, не съм запозната. Единствено се сещам по спомени,че имаше един крем Coupeliac /Купелиак, майка ми си беше взимала.защото е с капиляри по бузите(но не знам дали купероза) и нямаше ефект.   При розацея също може да има видими капиляри по лицето. Не при всички,но при някои хора розацеята се характеризира с такива. Соолантра се прилага с лекарско предписание при розацея , активна съставка Ивермектин, използват го и в конски пасти. Метроруборил също се ползва при Розацея с активна съствка азелаинова киселина, която повлиява зачервяванията и пигментни петна останали от пъпки или др. подобрява текстурата на кожата ако е релефна и т.н.  и двата продукта са си ,,силни'' кремове  по мое мнение и точно затова трябва да се въвъждат плавно и постепенно,за да няма дразнене на кожата. От същата серия и марка като Метроруборила е  крем Руборил  (пак на isispharma), kaто той вече е по-лек е,мисля,че би свършил работа при по лека розацея за успокояване на кожата предимно,  с недразнещи съставки е, много го харесвам и си го подновявам, ползвам го сутрин за хидратация.

# 792
  • обл. Шумен
  • Мнения: 336
Имам няколко капиляра около носа, затова не съм сигурна за куперозата. Иначе розацеята отдавна ми е потвърдена от лекар, какви ли не кремчета ми беше препоръчала. Ползвах поне 4-5 вида, само пари на вятъра. Последните 2 години Метроруборила от които има полза, но все пак реших, че може да има и нещо по-добро.
Благодаря за изчерпателния отговор! ☺️🧁☕️

# 793
  • Мнения: 878
Метроруборил е с активна съставка метронидазол, а не азелаинова киселина.
Незнайно защо от isispharma са решили да използват същото име и за крем, в който няма никакъв метронидазол - въпросният Метроруборил A Z.
Оригиналният Метроруборил (с метронидазол) е подходящ и при Купероза, но не съм сигурна дали все още се предлага по аптеките.
При мен азелаиновата киселина нямаше абсолютно никакъв ефект. Соолантра ме спаси, но аз явно имах голям проблем с демодекс и ми отне около половин година да се отърва от пъпките и неравностите.

Последна редакция: вт, 04 апр 2023, 07:27 от Superficial

# 794
  • обл. Шумен
  • Мнения: 336
А оригиналният Метроруботил на коя фирма е? При търсене ми излиза само на Изифарма.

Общи условия

Активация на акаунт