Розацея - тема 5

  • 36 366
  • 838
  •   2
Отговори
# 795
  • Мнения: 878
А оригиналният Метроруботил на коя фирма е? При търсене ми излиза само на Изифарма.
Пак е на ISIS PHARMA, но е изчерпан във всички онлайн аптеки. Може да са прекратили производството или вноса.

# 796
  • Мнения: 424
Метроруборил е с активна съставка метронидазол, а не азелаинова киселина.
Незнайно защо от isispharma са решили да използват същото име и за крем, в който няма никакъв метронидазол - въпросният Метроруборил A Z.
Оригиналният Метроруборил (с метронидазол) е подходящ и при Купероза, но не съм сигурна дали все още се предлага по аптеките.
При мен азелаиновата киселина нямаше абсолютно никакъв ефект. Соолантра ме спаси, но аз явно имах голям проблем с демодекс и ми отне около половин година да се отърва от пъпките и неравностите.
Старият метроруборил вече не се произвежда. Новият е с азелинова киселина.

# 797
  • София
  • Мнения: 769

Ето го метроруборила, който си съдържа азелаинова к-на 15%, а за такъв садържащ Метронидазол сега чувам.

# 798
  • Мнения: 132
Метроруборил Стара формула е бил с метронидазол,а  по новата формула нямал метронидазол вече .Ако някой иска тази съставка , то тя е в Метроза гел. Преди време в аптеката ми правеха крем по рецепта на докторката и видях , че сложиха Метроза гел и Канещен крем . В рецептата пишеше трихомонацид,  обясниха ми , че това е метронидазол .Ефективно е , но е малко по -изсушава кожата и трябва да се подхранва

# 799
  • Мнения: 103
включвам се и аз... Метротуборил AZ -  почти никакъв ефект, вече е само АК 15% е, но по препоръка на дерматоложката взех АК 20% и ефектът е чудесен. Била съм и на 10% и на 15%, но на 20% вече ефектът е много сериозен. Взех от аптека в Турция. Ако сте ползвали само по-слабите и не сте видели ефект пробвайте с по-висока концентрация. Аз съм удивена.

# 800
  • обл. Шумен
  • Мнения: 336
Mika, кремът с 20 % АК как се казва?

# 801
  • Мнения: 2 937
На мен АК не ми понесе, дори напротив.

# 802
  • Мнения: 103
Mika, кремът с 20 % АК как се казва?

Azelderm 20%, струва около 10лв.

На мен АК не ми понесе, дори напротив.

Жалко… аз го мажа само в зоните на зачервяванията - бузи и нос, не на цялото лице, че ми пламват другите дерматити (купон голям е мойта муцуна) от него, бая засушава. Почнах с 10%, само вечер и в началото ме парваше, но после премина. Сега с 20% само позитиви.

Последна редакция: вт, 11 апр 2023, 09:32 от Mikaaa

# 803
  • обл. Шумен
  • Мнения: 336
Благодаря! 🌺🙂

# 804
  • Мнения: 41
Знаете ли къде в Пловдив може да се намери Солантра

# 805
  • Мнения: 103
Знаете ли къде в Пловдив може да се намери Солантра

В аптеките. При това с рецепта.

# 806
  • Мнения: 41
Имаше липса в складовете, затова питам. Днес успях да поръчам в аптека Централфарм

# 807
  • Мнения: 103
Имаше липса в складовете, затова питам. Днес успях да поръчам в аптека Централфарм

Не знаех, че липсва по складовете, но важното е, че сте го намерила. Аз още страдам по спрения Купелиак Sad

# 808
  • Мнения: 1 012
Привет, аз нямам пъпки, но имам капиляри по бузите и като се притесня, пия кафе или ям шоколад , топли напитки - пламвам. Кой от всички коментирани кремове в темата смятате че е най-добре за мен? Ползвала съм старият метроруборил и ми беше май най-добре и като цвят, но руборила не ми харесва. Нямам демодекс, при мен е вътрешно... Да пробвам АК, но не знам концентрация, а не живея в БГ и тук лекарите не са ок... Почнах да пия пробиотици и Омега, но без ефект

# 809
  • Мнения: 103
Привет, аз нямам пъпки, но имам капиляри по бузите и като се притесня, пия кафе или ям шоколад , топли напитки - пламвам. Кой от всички коментирани кремове в темата смятате че е най-добре за мен? Ползвала съм старият метроруборил и ми беше май най-добре и като цвят, но руборила не ми харесва. Нямам демодекс, при мен е вътрешно... Да пробвам АК, но не знам концентрация, а не живея в БГ и тук лекарите не са ок... Почнах да пия пробиотици и Омега, но без ефект

По принцип избягвам да давам такива съвети, защото всеки организъм е индивидуален особено като става въпрос за хранене и режими, но розацеята (както и всяко друго състояние) е винаги И вътрешно. Различни храни (с високо съдържание на хистамини) я дразнят в т.ч различни видове алкохол, риби, както и захарите било то фруктоза или други прости захари - доказано, мога да цитирам научни източници до утре. Мазала съм каквото се сетите, но нищо нямаше такъв ефект както премахването на всякакви захари, алкохоли и изобщо въглехидртаи (минах на т.нар ниско въглехидратен високо мазнинен режим на хранене). Разбира се не се премахна изцяло, но преди ходех на лазер за махане на капиляри поне 2 пъти годишно, а откакто съм на режим не ми се е налагало. Ако се спазва стриктно това е начин на живот, не просто "диета", но препоръчвам и съгласуване с лекар, в моя случай това беше ендокринолог, тъй като проблемът ми беше комплексен. Все пак да се намали хапването на захар не би трябвало да е толкова сложно, предвид, че вече има захар абсолютно навсякъде - това лесно може да се провери от четене на етикети. Аз лично не осъзнавах колко захар приемам докато не почнах да го следя изкъсо - примерно в една проста (уж полезна) Активия има тоооолкова много.

Азелаиновата к-на е базов метод т.е не може да навреди (не е като кортикостероид), но може да помогне, ако понася добре, зависи от кожата. Процентите може да са по усмотрение според това колко е чувствителна кожата - аз почнах с 10%, защото ми е много чувствителна, сега съм на 20%. Друго просто средство е измиващо/крем със сяра, които пак са безвредни. Понякога базови неща могат да имат голям ефект. Информация има доста из нета, особено ако знаете английски език, където проучванията са обстойни.

Общи условия

Активация на акаунт