Розацея - тема 5

  • 36 814
  • 838
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 5 083
Плодове бих посъветвала да не са кисели, а чаят да е билков успокояващ - напр мента, липа, лайка.

# 61
  • София
  • Мнения: 769
Добре, Фръц ще го имам предвид това. Искам също да питам по-опитните, вие на строга диета/режим ли бяхте когато започнахте с лечението или от време на време си позволявахте нещо ,,забранено'' ?
Защото списъкът с храните наистина се оказва дълъг, а  пък аз така или иначе не ям доста храни попринцип, ако трябва и още храни да зачеркна не знам какво ще остане. Май само плодове и зеленчуци... (даже и от тях не всичко е подходящо) Дерматолога на мен ми забрани конкретно млечни, кафе, пикантно и горещо (въпреки, че не съм забелязала да правя реакция от тях).
Та, въпросът е до колко е фатално например веднъж-два пъти месечно да хапна нещо, което не трябва? Ще се отрази ли зле на лечението?   За мен най-трудно е това с кафето. Знам, че не трябва да го пия, особено както го пия всеки ден и с мноого пр. мляко. (От 25ти март досега съм пила само 2 пъти)
Сега съм в процес на търсене на заместители на кафе, мляко и сладко (вместо кафе- разтворима цикория, вместо сладко- сушени плодове,банани, от ядковите млека пробвах всички май, но не ми харесват..)
Вие как се справихте, всичко ли махнахте от раз или..? И Сладко никакво ли не ядете и по- точно никаква захар или само нищо шоколадово? (понеже срещнах противоречиви мнения)
Ако може споделете и нещо за кафето (на мен това ми е болката Sweat Smile ) сигурно си е индивидуално, но много ли зле се отразява при вас?

# 62
  • Мнения: 5 083
О, не, аз нямам такъв аскетски хран режим. Наблюдавам индивидуално храните или техники на готвене, които ми пречат и ги изключвам в последствие.
Пия кафе всяка сутрин, преди био разтворимо, сега разтворимо крема кафе на Нескафе. Други видове кафета не ми понасят.

# 63
  • Мнения: 437
Лоло всичко което изброяваш са възможни тригери, но не че са за теб такива. За кафето най-добре не го пии горещо, изчакай да изстине това е и за чая. Иначе ако е демодекс всичко това отпада. Естествено рафинираната захар и нарушен хормонален баланс винаги води до голяма бъркотия в кожата, но всичко останало примерно глутен, лактоза много рядко но е възможно. Обаче еднообразна храна може да ти докара други проблеми. Тоест час по скоро трябва да намериш причинителят за да знаеш какво да правиш.

# 64
  • Мнения: 38
Лоло, забрави за тен и слънце като цяло. Моята теория е, че си отключих втория етап на розацеята след едно цяло лято прекарано на плаж. Преди това с години бях на етап купероза без никакви пъпчици и след това проклето лято преди 4 години започнаха пъпките и проблемите

# 65
  • София
  • Мнения: 769
Ох, ужасно..Възможно  е от слънцето, да. Поне вече ще знаем.  Като се сещам и аз всяко лято колко съм се излагала на слънце - на макс, и то дори без особена защита... Но съм си мислела,че нямам проблем. Иначе съм си голям привърженик на тена и на слънчевите бани (мога по цял ден да се пека, е знам,че не е добре).                   
 В такъв случай да попитам нещо друго- може да ми е малко странен въпроса, но все пак ще питам Smile  Ако лятото лицето си го пазя изключително много  (с 50 SPF,шапки и др.), въпросът е може ли поне тялото да се излага на слънце от време на време  с по-нисък фактор (например 30 SPF или под 30 да речем) това ще повлияе ли зле по някакъв начин на лицето?

# 66
  • Мнения: 5 083
Не се излагам на слънце и горещина въобще, на плаж също не ходя

# 67
  • Мнения: 38
Предполагам, че щом си такъв фен, можеш да си правиш умерени слънчеви бани в подходящите часове - преди 10:00 и след 17:00. Но истината е, че слънцето ти е враг в момента, хахах. Даже за хора със здрава кожа не е ок да се пекат често. Също, не съм чувала дерматолог някога да е казвал "да, няма проблем, лежи на слънце с часове". Пък да не захващаме и темата с меланомите и рака на кожата...

# 68
  • Мнения: 776
Според мен тялото с много висок фактор може да се пече за час два макс. Но само тялото, лицето в никакъв случай и с шапка под чадъра. Аз имам вече няколко шапки.
Да попитам отново- Можете ли да ме оприентирате с някакви цени на лазерите? Колко трябва да си отделя?
Искам още сега да започна да спестявам.

# 69
  • Мнения: 71
RoseBlossom, цените на PDL лазера са такива, каквито са ти казали. Между 330лв и 380лв за цяло лице. Правят се в интервал от 20 дни. Принципно, за да има по-осезаем резултат се правят поне 4-ри процедури.

# 70
  • Мнения: 776
Благодаря! Имам големи надежди.

# 71
  • Мнения: 5 083
RoseBlossom, цените на PDL лазера са такива, каквито са ти казали. Между 330лв и 380лв за цяло лице. Правят се в интервал от 20 дни. Принципно, за да има по-осезаем резултат се правят поне 4-ри процедури.
Този интервал от 20дни е измислица на Леге артис.

# 72
  • Мнения: 71
Момичета, искам да попитам тези, които са правили лазер. До колко време отшумява червенината и топлината по бузите ви след процедура? През следващите дни от време на време зачервяват ли ви се отново бузите и имате ли чувство на леко парене?
Аз не съм имала до сега флашове, но след лазер няколко дни кожата ми е по-зачервена и топла на бузките. Някой изпитвал ли е подобно нещо?

# 73
  • Мнения: 437
Момичета, искам да попитам тези, които са правили лазер. До колко време отшумява червенината и топлината по бузите ви след процедура? През следващите дни от време на време зачервяват ли ви се отново бузите и имате ли чувство на леко парене?
Аз не съм имала до сега флашове, но след лазер няколко дни кожата ми е по-зачервена и топла на бузките. Някой изпитвал ли е подобно нещо?
Диана при мен след 2ят ден всичко се връща както преди процедурата и до 3та седмица бавно се вижда подобрението. Естествено всяка кожа е индивидуална и също настройките на лазера за всеки са различни. Виждал съм в нета фрапиращи неща непосредствено след ПДЛ ако настройките са супер агресивни все едно някой те е набил, тогава може да се наложи и 2 седмици докато кожата се успокои. Много е важно да питате за настройките, съгласен съм че докторът най-добре знае какво да прави но все пак кожата се е ваша и сетивата ви, вие знаете най-добре какво се случва след всеки лазер и  можете да помогнете с решението на доктора да увеличите малко интензитета.

# 74
  • Мнения: 71
Момичета, искам да попитам тези, които са правили лазер. До колко време отшумява червенината и топлината по бузите ви след процедура? През следващите дни от време на време зачервяват ли ви се отново бузите и имате ли чувство на леко парене?
Аз не съм имала до сега флашове, но след лазер няколко дни кожата ми е по-зачервена и топла на бузките. Някой изпитвал ли е подобно нещо?
Диана при мен след 2ят ден всичко се връща както преди процедурата и до 3та седмица бавно се вижда подобрението. Естествено всяка кожа е индивидуална и също настройките на лазера за всеки са различни. Виждал съм в нета фрапиращи неща непосредствено след ПДЛ ако настройките са супер агресивни все едно някой те е набил, тогава може да се наложи и 2 седмици докато кожата се успокои. Много е важно да питате за настройките, съгласен съм че докторът най-добре знае какво да прави но все пак кожата се е ваша и сетивата ви, вие знаете най-добре какво се случва след всеки лазер и  можете да помогнете с решението на доктора да увеличите малко интензитета.
Да, Nohope,така е. Всяка кожа е индивидуална. При мен настройките не са високи. Дори вторият път на лазера не посмяха да ми ги вдигнат, защото кожата ми е много чувствителна и реактивна. И вече трети ден след процедура от време на време бузите почват да се зачервят и леко да парят. А преди лазера имах само лека червенина, не и парене.Сега е по силна, за това съм леко притеснена и исках да те попитам дали  и на теб ти се е случвало подобно нещо.

Общи условия

Активация на акаунт