Розацея - тема 5

  • 37 760
  • 838
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 777
Фръц, на колко време е интервалът между процедурите тогава?

# 76
  • Мнения: 446
Фръц, на колко време е интервалът между процедурите тогава?
Роз 20 дена е минимума през което кожата да се успокои и да видиш примерно 60-80% от резултата след което да решиш как да продължиш. Няма точен интервал между процедурите 20-30-40-50 дена. Аз лично предпочитам около 4 седмици до 5 седмици, но това си е мое решение.

# 77
  • Мнения: 5 086
Фръц, на колко време е интервалът между процедурите тогава?
Между първите процедури 4 до 6 седмици, после се разреждат и повече. Има чуждоезична литература, може би и в някоя от връзките в първия пост беше разяснено.

# 78
  • Мнения: 777
Аз да се отчета за мутроруборила. Възхитена съм! Само с няколко дне мазане и има невероятен ефект. Изчезнаха ми онези ситни пъпчици и кожата някак се изравни. Нямам търпение да видя резултата след няколко седмици. Единствено не ми харесва, че има леко кир ефект след като нанеса върху него и хидратиращ крем.
Поръчах си също и корейска козметика- нов хидратиращ крем с centella asiatica и почистваща киселина PHA, за която се консултирах с дерматолог, че е единствената за дълбоко почистване за чувствителна кожа с розацея.

# 79
  • Мнения: 446
Аз да се отчета за мутроруборила. Възхитена съм! Само с няколко дне мазане и има невероятен ефект. Изчезнаха ми онези ситни пъпчици и кожата някак се изравни. Нямам търпение да видя резултата след няколко седмици. Единствено не ми харесва, че има леко кир ефект след като нанеса върху него и хидратиращ крем.
Поръчах си също и корейска козметика- нов хидратиращ крем с centella asiatica и почистваща киселина PHA, за която се консултирах с дерматолог, че е единствената за дълбоко почистване за чувствителна кожа с розацея.
Роз PHA я дават най-слабата киселина така че не би трябвало да дразни. Би ли споделила името на коремчето и аз искам да го пробвам? Също казваш поръчах го ако не се намира в аптеките сподели как го поръчваш?

# 80
  • Мнения: 777

Ето го крема с 80% centella asiatica. Поръчвам корейска козметика от kokos.bg. От тази марка Benton съм доста доволна. Вече няколко продукта ползвам.

# 81
  • София
  • Мнения: 769
И аз да се похваля. Сякаш понамаляха пъпките и кожата започва да се изравнява, не стои така релефна като преди. (С метронидазола и Клотримазол + Доксициклин) В понеделник съм на преглед да каже на тях ли оставам. Сега главния проблем е тези червени пигментни петънца появили се след завяхването на пъпките.  Адски упорити!Но не съм сигурна дали те с мазане могат да се заличат или по-скоро след време с лазер...   Вие имате ли такива и как се справяте с тях?  При мен са много , ситни и почти навсякъде.

# 82
  • Мнения: 777
Попитай за скинорен или метроруборил преди да опитате с лазер. Азелаиновата киселина е за такива пигментации и зачервявания.

# 83
  • Мнения: 71
Роз, метроруборил не ти ли изсушава много кожата? Знам, че се препоръчва за по-мазни кожи, а ти спомена че твоята е суха? Питам, защото и моята е суха и ми е интересно как ти се отразява?

# 84
  • Мнения: 777
Да, суха ми е кожата. Странно но не само, че не я изсушава, ами точно обратното сякаш. Мисля, че е обаче заради хидратирящият ми крем. Нанасям метроруборила(в началото има пощипване) и след него хидратиращ крем на Benton с какао. След няколко часа лъсвам, сякаш не попива добре хидратиращия, а по принцип не прави така. Ако сложа повече мутроруборил има и кир ефект.

# 85
  • София
  • Мнения: 769
И аз съм със суха кожа, но само на бузите и брадичката, там стои като изпръхнала , но пък на челото съм с доста мазна кожа. А да ви питам лющенето на кожата не е ли характерно само за сухите области, защото при мен лющене има и на сухите и на мазните участъци и то не малко. Имам най-много люспички  между веждите , както и вътре в тях?! Между самите косъмчетата, ако ги разчесам със суха четчица започват да падат люспички и няма спиране. Пробвах с обилна хидратация, но май няма особена разлика. А и малко не виждам логиката да се хидратират именно мазните участъци, там уж не би следвало да има такова белене на кожата.  Четох нещо за себореен дерматит на веждите и на скалпа, но не знам дали е това. Има ли някой със сходен проблем? Може би трябва да кажа за това и на дерматолога, да го има предвид.

# 86
  • Мнения: 777
Моите вежди също се лющят и между тях също. Повече хитратация и гледам да не ги пипам, не ги сресвам вече с гребенчето на молива за вежди. Ако пропусна да не ги мажа с крем, веднага започва белене там. Мисля, че ако е себореен дерматит си личи. Бебето има тъкъв и па снимки поне изглежда различно, с жълтеникави корички.
Иначе демодекса си живее в миглите. Гледах снимки на такива мигли, но моите изглеждат напълно нормално.

# 87
  • София
  • Мнения: 769
Значи не съм само аз. Да и аз гледах снимки на себореен дерматит точно с тези жълтеникави корички, не ми се струва да е такова, освен ако няма някакви различни видове, не знам.. И снимки на такива мигли също гледах, но при мен не знам как е (слагам си изкуствени от месеци и не мога да видя моите отдолу, а пък веждите ми са с микроблейдинг, но от години, та се чудех дали има някаква връзка, но мисля,че няма.) Такова лющене ми се беше появило и миналата година януари месец и ми мина за 1-2 седмици с хидратиращ крем Bioderma Rich, но този път не се повлиява от него, затова реших да питам.

# 88
  • Мнения: 71
Момичета, искам да попитам всички които са ползвали Солантра?!
От два месеца отключих розацея след използване на крем с киселина и от тогава на кожата се появи едно леко зачервяване, но най-лошото е, че стана хипер чувствителна, възпалена и реактивна! И все още не може да се успокои-усещам непрекъснато пощипване, на брадичката парене. Сутрин и вечер, след като почистя лицето, независимо с какво, кожата ми почервенява (най-вече на челото), както и след като се измия с шампоан.
Лекарите видяха, че имам Демодекс (въпреки, че нямам пъпки) и от известно време се опитвам да въведа Солантрата( първо през ден, докато кожата свикне), после всеки ден. Но при всеки един опит, кожата на следващият ден е по-зачервена и щипеща.
Някой имал ли е подобен проблем? Това ми е първата седмица със Солантрата, и може би е нормално лицето да реагира в началото зле, но ме е страх, ако почна да я мажа всеки ден да не влоша нещата!?

# 89
  • Мнения: 446
Диана поста ти е малко противоречив. Ако розоцеата ти се е отключили от киселина, най-вероятно си повредила епидермиса. Иначе всеки човек има демодекс, но в случаят най-вероятно не е това проблема ти. Пробвай с кремове за възстановяване на moisture barrier като много известен е LRP Cicaplast B5.

Общи условия

Активация на акаунт