Отговори
# 285
  • Мнения: 572
А за подплънките за кърма-има едни на Авент за многократна употреба,перат се и се сушат,препоръчаха ми ги в аптеката,какво ще кажете? newsm78Или от еднократните да си взема?Също и крем за зърна не съм си взела -пак на Авент има ама не знам дали е хубав?

danielad, това с подплънките за пране - само ще ти е до пране и на подплънки!! Особено в първите дни! Еднократните са супер, но има и по-евтини, не на Авент, от Пакостник например, пък и в Щъркел.
Кремът за зърна на Авент се препоръчва особено, защото не се отмива преди кърмене, не е вреден за бебчо. Аз в момента се мажа с Авент против стрии и сърбеж (напоследък много ме сърби коремчето и областта на кръста), много е хубав.

Ekaterina85, миличка, много сладко го казваш това наистина нямам търпение!... bowuu И аз така като теб...само си ни представям... Hug

# 286
  • Варна
  • Мнения: 893
ох хем нямам търпение да си гушна бебче, хем искам да си стои до последно вътре че да излезе възможно най-развито и тлъсто Praynig

за горни дрехи аз се чудя също.ще раждам в частна клиника - МД Варна.там има климатик в стаята ама знам ли....трябва на следващия преглед да говоря с акушерката Thinking
за МД Варна знам че трябва да носиш само свой багаж,другото е от болницата дори превръзките и памперсите,(с парите дето си ги дала де, ама поне не се разкарваш с 10 куфара) нощниците трябва да са 2-3. и чорапите също да са повечко че има вероятност да се оплескаш с кръв и сополи  Rolling Eyes първия ден след раждането гащи не се слагат щото минават лекари през 2-3 часа да те гледат как си. на втория можело да се обуеш вече.
облеклото на бебчо също е осигурено от болницата  за теб оставало само един комплект за изписване да носиш и евентуално залъгалка. но все пак си мисля за одеалце и някакви по-топли дрешки за всеки случай,ами ако хване някой студ  Thinking

из форума има списъци за болниците в коя какво искат да си носиш,може да си откраднем някое списъче за 1ва страница? Wink

оф почна се с подготвителната треска момичета  #Crazy


ауу забравих да се жалвам - снощи след душчето се престраших да взема огледалце и да се огледам - задника ми се е нацъфкал и краката от вътрешната страна също  Sad  слава богу по корема и гърдите не видях...за сега,все пак има още месец Rolling Eyes вие как сте със стриите? като се има предвид че имам от преди по задника и гърдите се учудвам направо как ми се е разминало толкова леко този път?! но ще си говорим пак като родя и ми се отпусне кожата....

Последна редакция: ср, 18 окт 2006, 10:49 от Virginity

# 287
  • София
  • Мнения: 505
danielad аз съм решила да си взема от еднократните подплънки. С такива бях и първия път и съм доволна. С пране не ми се занимава хич!

За крема за разранени зърна съм се спряла на Лансинох /не се отмива преди кърмене/, но няма да го купувам предварително - само ако ми се наложи да ползвам - все пак не струва стотинки! Всеки решава за себе си, но имайте предвид, че не всяко кърмене е съпроводено с разраняване на зърната. Съветвам ви да влезете в Библиотеката на Кърмаческия и предварително да прочетете как може да се избегне това разраняване - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=1844.0

Аз стрии за сега нямам, а и с нищо не се мажа. Миналия път получих след раждането и сега съм решила да се мажа последния месец от бременността и един месец след раждането.

# 288
  • Мнения: 3 324
Си мама, айде снимай комплекта да го видим. Както вече казах нищо не ми хареса, освен това таткото иска да е розов пък аз като не съм 100 % сигурна....
Бети ако искаш тати да присъства ще трябва да платиш  още 100 лева за родилна отделна зала, и 100лева за татито, така през цялото време ще сте си заедно от влизането в болницата - в Тина Киркова поне е така.
Вержи, пак си се объркала - лунарните са 10 месеца пълни т.е. от 36 г.с. влизаш в 10-ти лунарен месец който ти е последен.
Фапуа, радвам се че писа отдавна не си се вяскала. Дано бързо се оправите, и до раждането внимавай , макар че с тия дребосъци.... Случайно да имаш връзка с Весето Кулева - тя нали ти беше землячка, какво ли стана с нея...Дано всичко да е наред.

# 289
  • Мнения: 572
...хайде да си дам и аз предложение за новата темичка...

Дните до Декември жадно поглъщаме, здравички бебчета да си прегръщаме!

Последна редакция: ср, 18 окт 2006, 15:46 от Sarra

# 290
  • Мнения: 7
   ClanG, ще видя тези дни да го снимам, но е беличко с разни дантелки,но не много разбирасе!
 Незнам щом татито ви иска да е розов....аз също гледах да е цветен, но нещо нито един не ми хареса така както този  Thinking На него всичко му е както исках(като изклучим,че се надявахме да е нещо шаренко),но най-важното е, че е много хубава материя и много топличка..точно като за бебчо  baby_neutral 
  Момичета,аз говорих с моята приятелка която роди края на септември и каза да не се подлъгваме да купуваме от подплънките които се пераът, защото си е направо тормоз с тях!Най-добре с еднократни!
  А за стрии аз имам малко по гърдите и се бях хвърлила да купувам един крем на биубхен,който струваше 16 лв, но продавачката в магазина, ме увери, че няма да съжалявам, ако се мажа с крем нивеа и с нищо друго  newsm78   видя ми се странно ,но започнах и да ви кажа съм доволна  Wink

# 291
  • Варна
  • Мнения: 893
значи на лунарния да гледам 10-ти не 9-ти! ок

за темичката аз съм навита няма какво да му мислим с тая скорост дето пишем  #Crazy
остава някой компетентен да се заеме щото както поясних въпреки желанието ми хич ме няма в тая област  Sad

# 292
  • Пловдив
  • Мнения: 319
Момичета, знаете ли дали Скарлатината е опасна за нас. В детската градина на сина ми в една от групите има болни деца.

# 293
  • Мнения: 3 324
Си мама, откъде го купи? Аз да ти кажа много не ми се ще беличко, щото едно повръщане и край петното си седи! Цветното по носи на петна. Не че кой знае колко ще го облича, ама ако го петноса от първия път после само ще ме дразни и няма да го сложа повече. Аз розовия цвят по принцип не го харесвам много но май ще трябва да свиквам. Предложих му на таткото алтернатива - жълто, зелено, оранжево все хубави цветове обаче той - не! Направо съм в чуденка! Другия вариант да си сглобя сама комплект, обаче ако харесам гащеризон - нямат пелена за него, ако имат цветовете се разминават, ако купя и тръгна да обикалям ще стане дявол на магаре...

# 294
  • Мнения: 7
   Купих го от еди магазин тук близо до нас.Незнам дали ще ти е удобно да дойдете до тук....иначе магазина е новичък и има много хубави бебешорски работи, ако решиш....
  А Вела, аз съм чувала, че е опасна, но за всеки случай, ако искаш се обърни към доктор, а през това време внимавай!!!Специялно за скарлатината говоря...
   
  А утре  ще ходите ли на  лекцията???

# 295
  • Мнения: 3 324
Къде е това "тук"? Кой квартал?

# 296


За присъствието на бащата - вие нали не си представяте, че той стои отпред и гледа сеир? Напротив, той е от страни на майката, до главата й и й държи ръката, ако тя иска и й помага да диша и т.н. ,


Нашия татко ще е на раждането, ходихме и на подготвителен курс, за да знае с какво да ми помага, не само да седи като пън, да видим какво ще излезе..
Ако иска може и да гледа  от страната на акушерката  smile3556(аз не давам! Naughty)
Да ви питам, от кога имате намерение да изкарвате бебоците навън?Все пак януари си е доста студено, но и разходката трябва да я има..

# 297
  • Мнения: 7
ClanG, писала съм ти на лични!
  Относно разходките на бебето ,е малко рано да се мисли,но все пак аз сум решила да не го затварям цяла зима вътре  Naughty   Като е по-хубаво времето навън мисля, че няма да е лошо да излизаме за малко! Немисля, че ще им се отразява по-добре, ако ги затворим вътре и не ги изкарваме сумати време след раждането им....
   Нека мамите с повечко опит да кжат?

# 298
  • Мнения: 3 324
Си мама, пълна ти е кутията. Верно си далечко! Аз съм в Бъкстон..... Имам приятелка живее там обаче дали ще се наканя да отида.... То магазини бол , ама аз съм крива , все намирам кусури, все претенции, " намаш угодия" вика мъжът ми.
За изкарването навън аз съм ЗА! Кардам е роден на 22.10 и на 7 дни беше навън. През зимата количката не се виждаше от сняг, а той опакован като буба спи , та знае ли се! По 2-3 часа! Свекърва ми изпадаше в ужас , обаче на мен не ми пука! Не знам дали наистина има връзка но децата ми са много калени и да чукам на дърво не знаем какво е антибиотик, дори настинка! Така бях смела и с големия, и не съм съжалявала ни за миг!

Последна редакция: ср, 18 окт 2006, 14:56 от ClanG

# 299
Права си че е рано, обаче мен този въпрос ме тормози от 3-4 месеца..искам да излизам всеки ден на разходка, ако чакам да стане топло не трябва да я изкарвам до 6-а/7-а месец
 tantrum

Общи условия

Активация на акаунт