Обсъждане на имотни обяви-22

  • 46 582
  • 761
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 539
Първо беше над 2000е кв, около 105 000 после го коригираха и свалиха, на колко са го продали има 2 телефона, питай ако те интересува

# 61
  • Мнения: 9 906
Леле, втората обява в Младост, дето е в строеж - П-образна кооперация с "разкошен" изглед към Витоша и визуализация на балкона вътре в П-то, където гледката са всичките останали апартаменти от 2 страни Laughing

Обявата в Дианабад - тези помещения по 2,50 м. ли са широки?

Едното жилище е на ниво терен, до гаражите... Повече от това няма какво да коментирам.

Иначе всички обяви на 2-стайни са с квадратура до 62-65 квадрата ЗП макс, като класическа преустроена панелка, в най-добрия случай.

Току-що видях плеснат плакат на един празен парцел в моя квартал. Като отворих нета и видях, че от 28 апартамента, свободни са останали 17. Той парцелът си е празен, та няма какво да се рути и чисти, но и освен банера, нищо друго не е копнато дори.

https://opia.ideahome.bg/bg/obekti-za-prodazhba/

И ако се погледнат малките тристайни с 2 спални, граничещи една с друго (обща стена), може да се види каква ми беше идеята за използване на малка спалня за дрешник и офис (евентуално). Като се направи врата (ако не е носеща стената) между двете спални, половината малка спалня като гардеробна се свързва с основната спалня, а светлата част може да се обособи като офис/кабинет.

Само да подчертая, че на никого нищо не предлагам, примерът е само илюстративен.
https://opia.ideahome.bg/bg/apartament-4/

Последна редакция: нд, 11 апр 2021, 14:21 от man_darin_ka

# 62
  • Германия
  • Мнения: 3 452
Я да питам тук, от любопитство. Каква би била реалистична цена за 100кв 3 стаен апартамент(2 спални и хол), отделна голяма кухня (голяма поне колкото другите три стаи), баня, тоалетна? Строен 60те години, на спирката на Плиска, изложение изток-запад. Би имал нужда от ремонт и модернизиране (баня, тоалетна, коридор, кухня, нова дограма, нови врати...)

# 63
  • Мнения: 354
Я да питам тук, от любопитство. Каква би била реалистична цена за 100кв 3 стаен апартамент(2 спални и хол), отделна голяма кухня (голяма поне колкото другите три стаи), баня, тоалетна? Строен 60те години, на спирката на Плиска, изложение изток-запад. Би имал нужда от ремонт и модернизиране (баня, тоалетна, коридор, кухня, нова дограма, нови врати...)

150+ хил. евро.

# 64
  • Мнения: 6 349
Тристаен СС, ЕПК на 6-ти етаж в Люлин - хол, две спални, едната от които с вграден дрешник, отделна кухня, баня с WC и отделно WC с душ за гости, голям Г-образен коридор с вграден малък гардероб, портманто, шкафове и мокро помещение 87 кв.м. В тази квадратура не влиза голям балкон пред хола и малък пред кухнята, който е усвоен. Има всичко необходимо и помещенията са с нормални размери. Ето снимка на спалнята,на която се вижда и част от дрешникът.
Скрит текст:
Това е част от коридора, но нямам снимка на вграденият гардероб, който е до вратата на кухнята. Това предпочетоха синът и снахата пред нефукционалният им уж тристаен апартамент в центъра на София НС от 2010 г. холо-антре-кухня, мега голяма открита тераса за сметка на малка втора спалня от няма и 8 квадрата.
Скрит текст:
и кухнята

# 65
  • Мнения: 9 906
170+ евро - заради локацията и разпределението.
Ако е на самата спирка/булевард, е по-шумно. Ако е на втора линия, входът е приличен, не е партер/първи над партер, може и малко нагоре да е. Ако е над 2-ри етаж, трябва да има асансьор, иначе корекцията е надолу.

Щом трябва да се ремонтират баня, кухня, дограми и врати, значи е за тотален ремонт, "модернизиране" е евфемизъм за тотален ремонт.

# 66
  • Германия
  • Мнения: 3 452
Директно на спирката е, шумно е, но се свиква 😉, на 3тия етаж, с асансьор. Два балкона, единият остъклен, другият абсолютно неизползваем според мен 😂 входът е Ок, без да е уау.

Значи по принцип не е абсолютно наложително да се ремонтира, но е силно желателно, точно с цел модернизиране 😉 примерно ламперия, която е супер демоде, дървена дограма на 100 години и т.н. Лично аз естествено не мога да си представя, че някой би го купил без да има намерение да направи пълен ремонт и да си го направи както му харесва

# 67
  • Мнения: 1 282
Мандаринка, смятай, преди месец сграда Opia беше "очаквайте", преди 2 седмици гледах разпределенията,имаше двустайни на 87 к евро,което според мен не е ниска цена за местоположението си и сега пускаш сайта и има 0 свободни двустайни. Вярно,че сградата е малка и има по 1 двустаен на етаж,ама сама си видяла,че няма първа копка на място. Сградата ще е кукла и строителят е ОК,ама това скоростно купуване на всяка цена не е добър знак за мен.

# 68
  • Мнения: 9 906
Аз не следя сайтовете за нови строежи, просто този ми е в квартала. Точно преди една седмица нямаше нищо на оградата (минавам оттам веднъж седмично през уикенда).  Оглеждам се, да не ме сгази кола, излизаща от парцела (досега беше паркинг, неофициален). Та затова забелязах. А и се загледах в задната част на строежа на Инфинити сграда Графит), вече са готови май и със задната фасада. Новият строеж ще бъде на чистак-бърсак празен парцел, до него има едни вече изоставени сервизи, та се чудя - те сигурно са следващ етап.
За цените - от другата страна на кръговото на Сточна гара (Константин Стоилов и Панагюрище) анонсираха преди почти 2 години цени ОТ 850евро на квадрат при започване на строежа, сега вече са на етап довършителни работи. Но там е Драз махала, а от южната страна на Сливница - Кюлуците. Цена от около 1200 евро на квадрат на етап още без изкоп или изкоп от южната страна на Сливница си бяха такива преди около 2 години, когато се интересувах и бях звъняла да питам. Та ето каква голяма разлика има от 2-те страни на един и същи булевард, почти едно срещу друго.
От южната страна на сградата не е толкова шумно, доста голяма е разликата откъм шум. От север към булеварда на отворен прозорец няма да се получи да стоиш. Но и от север, и от юг няма да има кооперации, които да ти засенчват, нито пък ще гледаш съседите по прозорци и балкони.

# 69
  • Мнения: 1 013
Няма ли завивките да миришат на храна в случай,че заложите на нещо рехаво за преграда?
Не бих купила такова жилище,ако семейството ми е голямо,по-добре стойте под наем,докато излезе нещо читаво,и без това наемите са доста ниски спрямо цената на жилищата в момента.
[/quote]


Е що реши, че съм под наем? Въпросът ми не беше ти какво би купила.
Благодаря за отговорите!

# 70
  • Мнения: 2 865
Мандаринка, смятай, преди месец сграда Opia беше "очаквайте", преди 2 седмици гледах разпределенията,имаше двустайни на 87 к евро,което според мен не е ниска цена за местоположението си и сега пускаш сайта и има 0 свободни двустайни. Вярно,че сградата е малка и има по 1 двустаен на етаж,ама сама си видяла,че няма първа копка на място. Сградата ще е кукла и строителят е ОК,ама това скоростно купуване на всяка цена не е добър знак за мен.

Защо? Ако се изкупят риска за провал не намалява ли? Строителя ще си има пару да ги довърши. Иначе цената ако е 1350€/кв за тази локация май бива, не съм запознат с района, но ми изглежда близо до ценъра, ако е баш на Сливница ще е неприятно шумно и прашно, но какво да се прави.

# 71
  • Мнения: 9 906
Поне по нотариални актове, а и по кадастър, си е баш център.



Забележи какво пише до числото 403, което е в кръг - Център.

И като неформатиран текст, обясненията от допълнителен прозорец - Оборище, Местност по регулация   ЗОНА Г-14, Кадастрален лист 315 Регулационен квартал   530, УПИ   IV - 11,    Устройствена зона   Ц2 - Зона на стария градски център, Предназначение на устройствената зона   Предимно в зоната на стария софийски център. Завишените показатели се прилагат за застрояването по фронта на главните градски булеварди и в градска среда с квартали, изградени с подобни параметри. Плътност на застрояване (%)   60 до 80КИНТ   3,5 до 5 Мининална озеленена площ (%)   30 до 20 Кота корниз (м.)   Вид собственост   Частна собственост, Площ, определена от ЦМ (кв. м.)   875

Да, практически е точно на Сливница (локалното до Сливница), през един парцел от Централно управление "Митници" (бивша сграда на щаба на Сухопътни войски. За шума - вече казах, шумно е, но задната фасада, гледаща на юг, е значително по-тиха.

# 72
  • Мнения: 1 282
Gogo1979,  аз за строителя не се притеснявам,че ще завърши сградата. Смущава ме, че в рамките на 2 седмици от изнасяне на чертежа онлайн всички двустайни апартаменти са изкупени,а първа копка няма даже. И това не е единичен случай.
А двустайните се купуват често с цел инвестиция, по-рядко за живеене (все пак се сключва договор за 3 години за завършване на строежа). За мен не е нормално толкова бързо да се изкупуват и то на чертеж още.

# 73
  • Мнения: 9 906
Двустайните и маломерните тристайни се купуват първи, защото са по-достъпни, като тотал сума.
Колкото и да се твърди в темите във форума, че хората имали пари и заплатите им се качвали (което сигурно е така), но не съм убедена, че тези групи са особено голям % от потенциалните купувачи, които търсят за живеене. Разбира се, че по-малките апартаменти са търсени и за т.нар. "инвестиция". И се наслагват 2 групи търсещи. Отделно, 2-стайните са по-малко като бройка, настрана оставям кооперациите, които са преобладаващо с малки жилища в или около Студентски град, които таргетират инвестиращи и мама и тате и цялата рода на настоящ/бъдещ студент.

# 74
  • Мнения: 2 865
Това обсъждано ли е?
https://www.luximmo.bg/bulgaria/oblast-sofia/sofiya/luksozni-imo … jba-v-sofiya.html

Без комисиона и дават отстъпки при закупуване на два.

Общи условия

Активация на акаунт