Обсъждане на имотни обяви-22

  • 46 604
  • 761
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: X
И аз съм на същото мнение. Ако е минус 30-40 процента от пазарната цена да го вземе човек компромисно, но да налее една торба пари и да се чуди как да си оползотвори коридора и предверията е безмислено. Абсолютно загубена площ в предверие, складче, чупка и прочее, а оставено пространство на места, където няма особен смисъл. Основната баня по-малка от родителската, тя по квадратура не е осезаемо малка, но е с чупка и вграден склад отпред. Много квадрати неграмотно разпределени. Иначе ми харесва много, че има прозорец за кухненския бокс, въпреки че когато е супер малко и тясно един прозорец даже пречи, но ако е достатъчно голямо пространството си е добре да има прозорец.
Апартамента може да се преформатира, ако е възможно да е без пари на етап строеж е най-добре, ако е готов ще хвръкнат едни пари.

Изчетох си мнението и установих, че съм използвала много "ако", т.е. наистина предполага много компромиси...
Основната баня е родителската. За първи път чувам някой да твърди, че банята на децата е основна 😀😂. Да не говорим, че при желание в квадратурата на детската баня може да се вкара и единият склад, но просто е безмислено. Той е идеален за мокро. С две думи този имот е супер функционален. Има голям добре осветен хол (33 м2)  с приличен кухненски бокс (6 м2), който на всичкото отгоре може да се отдели (което рядко се случва). Родителската спалня е със собствен дрешник и баня. Отделно има склад в коридора. Какво повече може да иска човек?
Скрит текст:

# 706
  • Мнения: X
Жената пита какво мислим, дали си струва... Вие ремонт направихте. Кой ще го плати, не разбрах? Тоалетни махате, коридори затваряте, тръби прекарвате...
Жената сама...
Скрит текст:
си пусна скица с корекции и пита дали не може да вземе коридора и той да се приобщи към кухнята. Това ясно показва, че е опция за нея да прави преустройства. При това извършването му въобще не е чак такава драма и повярвайте ми много добре знам за какво иде реч. Че то хора купуват коптори на по 80 г и ги изриват, а тук се коментира каква хамалогия и колко пари било да се бутнат няколко стени и да се прекара канал. Ако локацията му, цената и куп други фактори, които явно са ѝ повлияли, я карат да мисли над това, дали може този апартамент да бъде неин дом и да го направи удобен за себе си и семейството значи си струва да се помисли за решение на този проблем с "кухнята"...

Бе, не е баш така. Жената пусна запитването за малката кухня, после се появиха хора да ѝ бутат стени и вдигат пода. Чак тогава тя попита дали няма да стане еди-как-си (явно по-удобно и красиво за нея от показаните до момента). Но нека не спорим. Съгласявам се.

# 707
  • Мнения: 10 661
Нарекох я "основна", защото тя не е на децата, тя е банята/тоалетна на апартамента. Ако човек си прекарва деня в дневната и кухнята няма да тича да се изпикае в родителската тоалетна и тук визирам майката или таткото на децата, поне аз не бих обикаляла из апартамента, другото е че тази баня/тоалетна би се ползвала от всички посетители в жилището и при условие че е общо помещение е хубаво да е по-голямо.

# 708
  • София, Bulgaria
  • Мнения: 2 744
Всеки, търси в жилището си такава конфигурация, която му пасва на него. Разбира се, често правим компромиси, но няма как да не сме реалисти за възможностите си... На някой му е малко, на други голямо.... Имали сме случай, беше с къща, която беше супер попадение. 9 от 10 по всички критерии, че и в бюджета, но им беше прекалено голяма на конкретните купувачи, с всичките си 5 спални и толкова бани...
Често се налага да се избира. Например в един ап. през годините избрах да отделя 2 детски стаи, малки.... малки, че и с неправилни форми,  направо килерчета си бяха. Но всяко дете си имаше неговото си местенце. И сега и сега децата вече  големи хора се сещат с умиление и за този апартамент и за стаите си, в който живееха до завършване на гимназия. И казват, че въобще не са ги намирали за малки и че са били супер за тях.

# 709
  • Мнения: X
Нарекох я "основна", защото тя не е на децата, тя е банята/тоалетна на апартамента. Ако човек си прекарва деня в дневната и кухнята няма да тича да се изпикае в родителската тоалетна и тук визирам майката или таткото на децата, поне аз не бих обикаляла из апартамента, другото е че тази баня/тоалетна би се ползвала от всички посетители в жилището и при условие че е общо помещение е хубаво да е по-голямо.
За едно  бързо ходене до тоалетна са достаъчни и 2-3 квадрата. Основната баня винаги е родителската. Там се прекарва доста повече време отколкото в останалите и е нормално да е по-хубава и по-голяма. Моята къща е с  6 бани и най-голямата разбира се е в родителската спалня.

# 710
  • Мнения: 10 661
Wish007, при къща с 6! бани, коментираме апартамент с не много функционално разпределение. Когато човек има възможност да избира, естествено че ще избере най-доброто. Въпросът е че тук започнаха предложения за бутане на стени и изграждане на нови. Не споря и вече не ми е интересно да коментирам баните и тоалетните, т.к. всичко е субективно. В крайна сметка всеки има право на мнение, и аз съм изказала моето мнение. Спирам, че имам работа Simple Smile

# 711
  • Мнения: X
Определено не цял живот съм живял в къща с 6 бани 🙂. Преди това съм преустройвал не един апартамент за да пасне на нуждите и вижданията ми. Вероятно поради това ремонтите не ме плашат. А и спрямо ремонт на стар апартамент включваш пълно изриване, бутане и изграждане на стени, смяна на ВиК и ел. инсталация този е буквално детска играчка. Има да се премести една стеничка. П.П. Ти май наскоро се сдоби с ново жилище (дано не бъркам). Пожелавам много щастливи моменти в него.

# 712
  • Мнения: 294
http://www.partnior2000.com/projects/current-developments/bratya … shkorpil-1-1-6-24

конкретно питаме за този апартамент е как ви се струва цената му,спрямо квадратите?

# 713
  • Мнения: 3 598
не виждам за какво са ми 6 бани, освен ако не държа хостел у нас.
все едно да имаш 5 перални.

# 714
  • София
  • Мнения: 1 259
На мен ми харесва много. Има си всичко. За тези пари е супер, според мен. Спалните биха могли да са с една идея по-големи, но пък са 2 +кабинет. За тези пари нзн как е останал. Идете и вижте района как е...

# 715
  • Мнения: 41 789
Не е лош. Малки забележки:
- малки спални
- няма мокро помещение
- страх ме е дали няма да е тъмно в хола
- едната спалня май също е тъмница, не че е голям проблем
Цената изглежда много добре, в София ли е това?

# 716
  • Мнения: 294
да, въпросът е, че целите в този район вървят по 1000евро/кв., а тук е скромната цена 730 евро/кв., като тези строители преди повече от 2 години са продавали на 780евро/кв.
Консултирали сме се с близък наш адвокат, защото днес сме на среща и имаме предварителният договор, като има доста неща,които ще трябва да обяснят как и защо са така, но все пак реших да попитам и вас, защото според мен имате опит и наблюдение.

# 717
  • Мнения: 2 348
Цената като цена/м2 си е добра. Вероятно си забелязъл, но все пак  обръщам внимание, че едната спалня, дневната и кабинета са с доста скосявания (прекъснатите линии по разпределението маркират равният таван и в посока фасада на сградата се скосява на около 50- 100 см. от пода). Вижда се на модела на сградата, но е трудно да се прецени колко точно без разрез.  На мен не ми пречи и аз живея в мансардно жилище, но за доста потребители това е съществен недостатък. Изложение северозапад/югозапад. Бокса ще е тъмен, евентуално стъклена врата на кабинета би подобрила ситуацията. Много хубава тераса. За района нямам мнение.

# 718
  • Мнения: X
не виждам за какво са ми 6 бани, освен ако не държа хостел у нас.
все едно да имаш 5 перални.
  Към 4-те големи спални има 4 собствени бани. На първи етаж където е дневната част естествено също има една. Последната е до петата спалня, която е много малка (10-12 м2) и се ползва за втори дрешник.

# 719
  • Мнения: 3 598
така де, и 5 спални не ми трябват
MBZ имал 37. за кво?
хотелски feeling. няма лошо ако ти е хоби
правиш си ги тематични, и си ги редуваш
не дай си боже да си оставиш очилата в някоя и да забравиш в коя - има да си обикаляш да ги търсиш 😃

Общи условия

Активация на акаунт