Обсъждане на имотни обяви-22

  • 46 550
  • 761
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 2 840
В такава къща нямаш ли спа зона със 7ма баня? Не ми се мисли как се поддържа и чисти това. Дано имаш пари и за чистачка Simple Smile. И аз бях попаднал на една къща почти всичко ми удовлетворяваше, цената беше подарък, но квадратурата огромна, много спални, всяка с дрешник и баня… довършването щеше да седне цифра, а жената каза, че без чистачка не се навива и се отказахме, въпреки привлекателната цена.

# 721
  • Мнения: X
така де, и 5 спални не ми трябват
MBZ имал 37. за кво?
хотелски feeling. няма лошо ако ти е хоби
правиш си ги тематични, и си ги редуваш
не дай си боже да си оставиш очилата в някоя и да забравиш в коя - има да си обикаляш да ги търсиш 😃
Хубавите къщи е нормално да имат повече от 1-2 спални. Нормално е всяко дете да си има собствена спалня и като прибавим кабинет се оказва, че стаите не са толкова много 🙂. Ето първата попаднала ми симпатична къща. Баните са повече от нашите. Явно е строена и се ползва за хостел 😂. https://www.youtube.com/watch?v=tkhijwrmuzM.  П.П. Гого, естествено, че има жена, която да помага.

# 722
  • Мнения: 6 320
http://www.partnior2000.com/projects/current-developments/bratya … shkorpil-1-1-6-24

конкретно питаме за този апартамент е как ви се струва цената му,спрямо квадратите?

Кухнята е свряна в ниша без прозорец и много далеч от такъв. Там е мястото за пералнята и като гледам миялна може да има до нея ама тесничка, да не се бутат вратичките.Иначе мястото на котлоните е ужасно 1во, защото са сврени в стената и 2ро, защото са на 20/30 см от мивката.  Това е адски неудобно от опит пиша. Голямата спалня е с мижав прозорец. Никакъв склад/килер.

# 723
  • Мнения: 738
http://www.partnior2000.com/projects/current-developments/bratya … shkorpil-1-1-6-24

конкретно питаме за този апартамент е как ви се струва цената му,спрямо квадратите?


Добра е цената, чак прекалено, бих търсила кусурите, защо е толкова ниска.
Направи ми впечатление доста малката ширина на стаите. Под 3,5 м ми се вижда тясно за помещение.
Ако сградата е в Люлин или Обеля мога да си обясня ниската цена, но за други по-хубави квартали бих била внимателна Защо.

# 724
  • Мнения: 2 840
То си пише че е в надежда 4, последен етаж със скосявания. Северозападните кв са по 700е/кв от строител или в строеж. Този е със скосявания. Не виждам нищо нешогично в цената. Ако на човека му харесва квартала и скосяванията, да взима.

# 725
  • Мнения: 294
Този апартамент е в надежда 4, като не е точно последен етаж. И все пак до преди 2 години в надежда 1, същият строител продава на 780евро.
Друг строител, но надежда 2 е на цена 1000евро/кв.
А други пък строители продават и на цени над 1100евро/кв.

# 726
  • Мнения: 18 635
Пишете какво сте решили след срещата.
И на мен ми стана интересно.

# 727
  • Мнения: 128
Благодаря ви за комемтарите. В крайна сметка няма да го вземем този апартамент. Както някой беше писал по-нагоре има прекалено много АКО. И не си заслужава. А най-вече ме спря това, че сградата е с акт 16 от миналата година,ОБАЧЕ нещо са се изхитрили и апартаментът по скица не е това,което е реално. По чертеж е с голяма тераса, която обаче са я усвоили и сега щели да оправят документите в кадастъра,за да си отговаря както си е. Ми не ми се рискува да ги чакам евентуално да оправят документите, не знам защо така са го направили, каква им е врътката,ама няма да ги чакам. Ще търся друго, успех на всички с търсенето. Вече сигурно 1,6 год. търсим и толкова ми е писнало,амаааа няма да купя нещо, което не е в реда на нещата,защото след това няма строителя д ами връща кредита.

# 728
  • Мнения: 294
Относно апартамента в Надежда 4 и срещата ни вчера с човек от фирмата и свързан с продажби.
- Цената си е такава каквато я имаме, а иманно 730 евро/кв.м., като при промяна на цената има среща за договаряне
-  относно онази спалня 12 кв, която има само прозорец към терасата..има пропуст от проектантите и сега се работи по нов проект, защото трябва да има и прозорец на скосеният таван.

И сега начинът на плащане, койтооо ме притеснява, а той е :
- 30% при подписване на договор
-60% при груб строеж(акт 14) - при нас ипотечен кредит
-10% - така да се каже под масата, но все пак ще се получи бележка, че са дадени тези пари на ръка

На един друг оглед на апртамент, който уж се очаква Акт 16 дек.2021/яну2021 имаха изискване строителите, че не става малко или много с ипотечен кредит и 30% участие, защото искат цялата сума преди Акт 16.

Нямам опит в тези неща, но ми нахлъват мисли, че се разчита само на пари от купувачите и ако нещо стане(има реални примери)  ще привикват и ще трябва да се подписва нов договор за други цени предполагам... и на мен са ми малко рискови.
Ще ми е интересно вашето мнение, защото пък друг строител иска с предварителен договор 30% и другите вече на Акт 16.

# 729
  • Мнения: 2 840
Не съм чул да има практика след подписване на договор да се променя цената. Това е абсурдно и не бих се навил. Нали целта е да си направи сметката човек, иначе какво става ако в последствие цените се вдигнат или паднат? Ако нямаш пари да додадеш или не искаш/не ти се струва че си заслужава. Губиш време, а вместо това е можело да си купиш друг имот, готов и сигурен. Купувачите, които се съгласяват на такива сделки са кръгли идиоти.

# 730
  • Мнения: 294
Това ни каза тази жена в офиса им, че при промяна се ходи и се договаряш...което ме навява на мисълта,че ако не си съгласен може да изгориш с тези 60%+30%  и да си виснеш и с кредит.

# 731
  • Мнения: 41 368
Това ни каза тази жена в офиса им, че при промяна се ходи и се договаряш...

Това е тотално крейзи??? Сигурна ли си, че си разбрала добре какво има предвид? А ако си разбрала, забрави.

# 732
  • Мнения: 18 635
Много озадачаващо.
Сигурно ли е, че е имала предвид основната цена, а не някакви допълнителни екстри, които понякога хората искат да им бъдат направени по време на строежа, преди да влязат техните майстори.

Най-вероятно е имала предвид точно това, което всички мислим, но все пак...

# 733
  • Мнения: 294
Обясни ни,че при желание и преди да започнат да дигат стените вътре ще ни се обадят,ако знаят че искаме да кажем за то няма този "кабинет" и да не се затваря като стая, но ако искаме такива неща отиваме при тях и на скицата се подписваме ние и те, за да няма после въпросителни.

# 734
  • Мнения: 41 368
Обясни ни,че при желание и преди да започнат да дигат стените вътре ще ни се обадят,ако знаят че искаме да кажем за то няма този "кабинет" и да не се затваря като стая, но ако искаме такива неща отиваме при тях и на скицата се подписваме ние и те, за да няма после въпросителни.

Това е доста различно нещо - имате договор и ако искате нещо в повече или в по-малко подписвате анекс към този договор с промяна на цената. Но само ако искате, не е те да ви налагат нова цена без нищо.

Общи условия

Активация на акаунт