Нашите орхидеи – тема 34

  • 29 893
  • 741
  •   1
Отговори
# 630
  • Down south
  • Мнения: 7 634
Преди 2 месеца ми подариха орхидея, която имаше около 50 пъпки. Доста се притесних и направо исках да я върна.
Явно се справям горе-долу добре, след толкова време още цъфти, дори получих още две. Ще взема да ги харесам Simple Smile
Крива снимка, но се добива представа, колко съм "напреднала" Joy

Последна редакция: чт, 10 юни 2021, 15:17 от Daylily

# 631
  • Русе
  • Мнения: 1 826
Моята брасада цъфтеше много редовно, а преди да реша да я пресадя беше отворила три цветоноса едновременно. Оттогава не е цъфтяла, голямо растение е и расте също така каскадно.

# 632
  • Мнения: 13 665
А Моята е цъфнала един път, преди сто години (моята май беше Рафа) след което каза че ще мре, имаше от сухото гниене при което камбриите сякаш изпадат в летаргия. Накрая ми писна и я орязах. Оставих няколко що годе читави булби и ги бучнах в Една саксия заедно с друга болна камбрия - одонтония Самурай. Понеже двете трудно се различават едната дава признаци на живот. Да видим коя от двете.
Све аз много се кефя и на брасадата ти ина онази красота ФренчТаунСумит. Не съм Виждала друг освен теб да я цъфти. Моята отдавна е в орхидеения рай. Там между другото всяко второ цвете е мое....

# 633
  • Русе
  • Мнения: 1 826
Ааа, _re_ge, едва ли и аз го населвам подобаващо орхидеения рай, особено с фалчета.
Между другото преди дни го оглеждах адаглосума  и засега няма признаци да цъфти. Набръчкала е едната булба, но гледам и една нова се подава, та дано пак я докарам до цъфтеж.

# 634
  • Мнения: 7 917
Мен питате ли ме, всека година май-юни започва мокрото глиене вкъщи Close
Преди два дни едно бебе (с 5 листа вече и дебели дълги корени в саксийката) беше със странно изглеждащо междинно листо - като го пипнах ми падна в ръката - мокра основа, явно гниене точно в пазвата. Корените са хубави, дебели, активни и ново листенце изкарва... Намазах с куадрис, отделих настрани, ама каквото стане - стане. Ако е само тази, ще черпя. Не са поливани поне 12 дни...

# 635
  • Варна
  • Мнения: 1 951
Офффф - този период е много коварен Unamused Затопля се и ни подлъгва да сме по-активни в грижите, а същевременно е влажно и на сянка усойно. Щом моите, дето ги моря от пресъхване, не се налага да ги поливам по десетина дни.... Даже зимата поливам по-често.
Дано успееш да ги опазиш хубавиците...

# 636
  • Мнения: 5 226
И аз колкото растения имам, сигурно оше толкова съм уморила докато се науча какво да купувам. И пак се подлъгвам понякога в магазина.
Значи аз правилно не ги поливам много-много в момента, въпреки, че през деня е топло. И изглеждат свежи.
При мен е повече от мързел Blush оглеждам ги, и който ми се стори за поливане - само него на чешмата проточно.

Да се похваля с един пинокио, който беше тръгнал да мре. След като ме окуражихте тук го пресадих, и живна. Листата му си възвърнаха нормалния петнист цвят Grinning

# 637
  • Бургас
  • Мнения: 2 123
Привет Hug

Получих вчера Милтонията, която поръчах от Еквадорския сайт. Много дехидратирана с две нови булби, общия и вид е лош, но толкова дни затворено в кашон... моля се да се съвземе и да го покажа.

има някаква надежда това миди да се възстанови, както и минито което беше тръгнало да заминава в орхидеиния рай пуска ново листенце Smile

# 638
  • Бургас
  • Мнения: 2 123
Днес открих плажния сезон Hug

Поздрав и от слънчева Милтония Сънсет и тя се раздава подобаващо.

# 639
  • Мнения: X
Последните цветове за този сезон, надявам се на зима пак Heart Eyes
Скрит текст:
сдобих се с това израстъче, но нямам никаква идея дали ще стане нещо Confused, даже не знам какво трябва да направя

# 640
  • Мнения: 36 195
Сега видях, че в Кауфланд ще има екзотични орхидеи по 12 лв, другата седмица. Изкушавам се да взема някоя, доста е изгодно...

# 641
  • Бургас
  • Мнения: 5 675
Какво ви е мнението за тази орхидея:


Скрит текст:
За папкане е, ама не се сдържах Blush

# 642
  • Мнения: 5 226
Ахаха, тъкмо щях да пиша, че листата са много подозрителни и веднага да предприемеш нещо  Grinning Но корените са много реалистични.

Ето какво ме зарадва тази сутрин

# 643
  • Мнения: 360
Здравейте, преди време бях писала относно притесненията ми за едно кейки-Мини Марк. Още не съм го отделила от майката,но искам съвет дали е време вече. Чакам трети корен доста време,но мисля,че излиза цветонос. Освен това и на основното растение също излиза цветонос. Притеснявам се да не се натовари много, а от друга страна,ако сега отделя бебето, да не спре растежа. Моля за съвети.


# 644
  • Варна
  • Мнения: 25 212
Изчакай, няма да се натовари. Аз гледах филаделфия и бебе няколко години, цъфтяха заедно. Накрая отделих бебето просто защото цветоносът се пречупи от тежестта. Но имаше няколко големи корена.

Общи условия

Активация на акаунт