Избор на планетарен миксер

  • 19 720
  • 93
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 574
Еххх големи промоутъри сте... пролетта половинката ме караше да вземем Бош серия mum имаше доста голяма отстъпка, обаче аз се дръпнах нещо. След вашите хвалебствия яд ме хвана. Че дебна по черен петък

# 61
  • Мнения: 10 489
Имаме лидълски планетарен. Щерката го спуква от експлоатация от 2г и не е мръднал.
На предната работа имахме Кичън ейд... Еми да си призная за домашно ползване не виждам никаква разлика или ползи за в пъти цената.
За тесто й се получава идеално, както и за кремове и всякакви печива.
Хляб конкретно меся в хлебопекарната.

# 62
  • Мнения: 1 414
Моят ръчен миксер се развали и сега съм н чуденка какъв да взема, планетарен или отново ръчен/обикновен?
Искам да меся и тесто с него, както и да мога да разбъркам нещо малко като смес за палачинки

# 63
  • София
  • Мнения: 1 538
Моят ръчен миксер се развали и сега съм н чуденка какъв да взема, планетарен или отново ръчен/обикновен?
Искам да меся и тесто с него, както и да мога да разбъркам нещо малко като смес за палачинки

Според мен, планетарният не замества ръчния - много е голям и тежък, за да го вадя за всяка дреболия. Затова имам и двата вида, но много по-често ползвам ръчния. Като ми се счупи, ще си купя друг - и без това са по 50-тина лева. За тесто, разбира се, ползвам платетарния миксер, главно за това го купих.

# 64
  • Мнения: 10 489
Съгласна съм с предното мнение, имаме и двата. Ползваме и двата, но само планетарния не бих за нещо дребно.

# 65
  • Мнения: 1 414
Благодаря ви за отговорите, то тогава дали не е по удобен вариант хлебопекарна пред планетарен миксер? Извинявам се за простите въпроси но не съм имала планетарен миксер и хлебопекарна !

# 66
  • Мнения: 10 489
Благодаря ви за отговорите, то тогава дали не е по удобен вариант хлебопекарна пред планетарен миксер? Извинявам се за простите въпроси но не съм имала планетарен миксер и хлебопекарна !
Хлебопекарна имам отделно Simple Smile Simple Smile В нея пека хляб само ..
Тесто и кексове, сладкиши с крем - в планетарния...
Набързо нещо за бъжкане или малко колчество - с обикновения...
Зависи какво и как готвите, колко място имаш.. ей такива Simple Smile

# 67
  • Paris, France
  • Мнения: 14 051
Ако търсиш уред, който да меси основно малки количества тесто за хляб и имаш място, хлебопекарната е най-добрия вариант. Тя може да бърка и тесто за кекс, макар и да не съм сигурна, че всяка хлебопекарна има тази опция. За леки смеси като за палачинки хлебопекарната не става или поне не е удобна. Ръчен пасатор върши по-добре работа.

 За мене ръчния миксер е много важен уред и бих си го купила него, защото не заема място.

Планетарен миксер - само ако ще седи постоянно на плота и ще се ползва често. Моят седи в мазето поради липса на място. Ако се развали - няма да купим друг, освен ако не се преместим в жилище със 100 квадрата кухня.

# 68
  • Мнения: 1 414
Отказах се от планетарният миксер, като прочетох коментарите ви се усетих, че щеше да бъде поредният ненужен уред в малката ми кухня. Такива количества със сигурност няма да меся, най много 1 кг. и то веднъж седмично. Може би ще си купя хлебопекарна, но задължително хубав ръчен миксер.  Благодаря ви много Heart

# 69
  • Мнения: 4 598
Аз ползвам планетарния около веднъж седмично. Но е доста по-универсален от хлебопекарна, защото мога различни неща да бъркам в него, включително кайма за кюфтета. Уточнявам, че понякога пускам обикновено тесто, което не е капризно, в кухненския робот. Моя планетарен не заема много място и лесно се прибира и събира в шкафа под мивката. Меси тесто до 1.7 кг., не е от големите, а и аз обикновено правя до около 500-600 грама. Палачинки рядко бъркам с миксер, какъвто и да е.

Единственото, което не ми харесва, е това, че ако се налага да разбия един белтък например или някакво съвсем малко количество, не става добре, по-бавно е. С ръчния един-два белтъка на сняг се бият по-бързо. За кекс и двата вършат работа. Плюсът е, че планетарният просто го включвам и оставям, пък когато иска да ги избие Simple Smile 

Със сигурност разбива и меси доста по-добре от ръчен миксер на поставка.

# 70
  • Paris, France
  • Мнения: 14 051
Зависи от планетарния миксер. Моят Kenwood и половин белтък разбива идеално. Разбира се няма да тръгна да цапотя огромни приставки и 6 литрова купа за един или 2 белтъка, които с диск се разбиват с ръчния пасатор за точно 10 до 30 секунди.

Кайма за кюфтета машината за хляб меси. На програма кекс се слага.

# 71
  • София
  • Мнения: 9 934
Гледахме пекарната на Рудолф... и ни хрумна дали с планетарен миксер не може да се прави тесто от захар и мед (и вода)? Тъй като не е евтина (готовата смеска)... а за пролетното захранване си трябват в килограми за пчелина.
Отделно ще го ползваме за хлебно тесто - хлебопекарна отдавна нямам, но ако взимам ще от неръждавейка...
Друго в какво би могло да се ползва (не съм запален кулинар) но може и да стана ако/като взема читава фурна. Grin
Профи тестомелачка почва от 800лв... но ще я ползвам веднъж годишно. Отпада.
Трябва да е с по-дълъг срок на годност. Силвъркреста дали ще смогне?
ПП> Гледам има и  такива с планетарен+ блендер + месомелачка...

Последна редакция: ср, 08 ное 2023, 18:22 от Starrydream

# 72
  • Мнения: 10 489
Колко ти трябва да замесиш? Ако месиш по 1-2 кила (щото повече няма да събере ефективно), доста мазане ще падне Simple Smile Simple Smile

# 73
  • София
  • Мнения: 9 934
Колко ти трябва да замесиш? Ако месиш по 1-2 кила (щото повече няма да събере ефективно), доста мазане ще падне Simple Smile Simple Smile
. Е за един месец все ще омеси...15кила

# 74
  • Мнения: 10 489
Еми взимай тогава и бъркай Simple Smile 15 кила и на ръка можеш Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт