Пазарът на недвижими имоти във ВАРНА-какво се случва реално? - 11-та тема

  • 43 404
  • 769
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 18 777
Да не ви шокирам, но за хората извън Варна целият град е гагаузки.
А, това вече е допълнено.

# 706
  • Варна
  • Мнения: 5 400
Хехе, мен пък никога не са ме наричали така, нито пък съм чувала такова нещо. Имам познати от всички краища. Единствено се говори, че тук има много турци, но го намирам нормално заради университетите, а и това си е факт и не е нещо лошо само по себе си, камо ли обидно. Хора като хора...

# 707
  • Варна
  • Мнения: 1 012
Чувал съм да ни наричат и византийци и гърци и има някаква малка логика предвид колко Варна е била български град в годините. Иначе аз от хората във Виница нямам впечатления, само от един човек който като обикалях да гледам строежи направи нещо мило за мен, което рядко се случва. Не знам дали е бил гагаузин Simple Smile.

# 708
  • Мнения: 15
В момента предстои прокарване на канализация по пътя за Виница. Там са вилни зони. Но някои са с отлична морска панорама. Ако нямате конкретна оферта, проверете т.н. местности - Трактата, Св.Никола, Св.Константин и Елена. Има добри предложения, с разлика в цените. Дано откриете подходящия дом, за вас !

Благодаря ви за информацията.
Дано🤗

# 709
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 330
Във Виница вече има хора от цяла България.
Не само варненци.
Иначе бих предпочела Виница пред Траката и други подобни,ако става въпрос за целогодишно живеене.
Поне има някаква инфраструктура-има магазини,лекар,зъболекар,аптеки,детски площадки.
Траката-за ваканционно жилище-да.


Наричат старите варненци византийци,защото  навремето във Варна е имало много гърци.
И повечето кореняци имаме по някой прадядо грък или баба гъркиня.

Последна редакция: вт, 13 юли 2021, 14:13 от -veni-

# 710
  • Мнения: 439
Диди и аз се смея на хора които предпочитат да живеят на място където редовно нямат ток и вода, но иначе уж биле близо до морето. Сигурно там ходят да къпят децата като им спре водата или се отопляват с морска вода. Иначе от Владиславово до морето по царя и Васил Левски е под 30 минути то голям проблем да отидеш до там. А сигурно хората от Виница ходят пеша до морето ей го къде е.

# 711
  • Мнения: 62
Относно Виница - препдолагам зависи от локацията. Тази пролет за първи път от дълго време се качих до квартала (на път за Аладжа манастир) и се втрещих колко застроено е вече покрай пътя, какво движение и пушилка се вдига там... Но, в самия квартал изглеждаше по-спокойно. За мен лично, без да коментирам проблемите с ток и вода, едно от големите предимства на Виница е близостта то Аладжа манастир и гората в района.
А относно гагаузите, ако някой го изтъква това като проблем (?!?!) - това са абсолютни глупости...

# 712
  • Варна
  • Мнения: 14 555
Във Виница имат канализация и всички нормални комуникации.
Вероятно по периферията имат някакви проблеми или са с незаконни строежи.
Диди, явно не познаваш местни виничани. Да ти поясня, че гагаузите ненавиждат турци и роми. Нехриязанта е още от турското иго. В т.н.гагаузки села наоколо неслучайно също липсват малцинстна. Гагаузите са християни, държащи на българските обичаи. Никога не биха позволили джамии, секти или др. небългарски религии и култури. Това им е основния, отличителен белег + гостоприемството.

# 713
  • Варна
  • Мнения: 5 400
Ти кога за последно си стъпвал/а във Виница? Аз говоря от личен опит, а не от 20 годишни спомени. 90% от хората, които изразяват негативно мнение за този квартал, са го виждали само на карта и са ходили там за последно още като е бил село. Аз съм живяла там в кооперация и то в най-севрната част. Токът не помня да е спирал. Водата - да, на няколко пъти за по няколко часа и наистина е много неприятно особено лятото, но не е нещо непреодолимо като недостатък, който е налице само от време на време. За разлика от локация, тишина, спокойствие, чист въздух и т.н. които са константа 24/7/365.
 Хората искат да виждат простор и море от прозорците си, а не бетон и никъде не са споменали, че ще си пълнят легените с морска вода или че ще ходят пеша на плаж...  Пък ти се смей на каквото си искаш. На мен ми е все тая, предполагам на въпросните хора от София - също. От Макаото във Виница до плажа на Дружба е 8 минути (3,7 км) по карта. От пазара във Владиславово до същия плаж е 30 минути, както сам каза, или 19,2 км. Карай си ги, няма лошо. Други може да не искат.

Вивиана, познавам - семейство турци, живеещи в огромна многофаминла къща там от поколения. Нормални, добри хора. А както някой вече написа - там отдавна живеят семейства от всички краища на страната. И с руснаци е пълно.

Последна редакция: вт, 13 юли 2021, 14:56 от Didi168

# 714
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 330
Виница е близо до Дружба и това е предимство.Има морска гледка-от по-високите етажи.Имам приятели там ,живеят на 6 етаж гледката е разкошна.
Виница няма циганска махала и това също е предимство.
Естествено има още какво да се желае.
Не ми харесва района до гората,който е презастроен и още не е асфалтирано.

Не живея и никога не съм живяла във Виница,но не бих я сравнявала с Владиславово в никакъв случай.

# 715
  • Sofia
  • Мнения: 4 108
Точно в центъра на квартала няма вода най-редовно. Миналата година в една от улиците и чакал видях ...Има всякакви жители факт, но и селения на ниво си има и не се шегувам. Не бих го сравнила с Владиславово обаче, ам си е далече и кошмарно за мен от години. За гагаузи - не им познаате манталитета явно  - дано не се налага да го опознавате.

# 716
  • Мнения: 1 260
По пътя Виница- Константин и Елена има ново строителство. Точно за къща все пак не гарантирам.

# 717
  • Мнения: 856
Това с гагаузите общо взето си е варненски фолклор. Погледнете броя на жителите през годините и сега и ще ви стане ясно. В момента са някаква малка част от т. Н. коренни жители. Иначе манталитета им може и да е жив. То като цяло съвременния варненски манталитет е чудо на чудесата.

# 718
  • Варна
  • Мнения: 14 555
За презастрояването са виновни от общината. Проблеми с водата има цяла Варна, през летния сезон. Дебитът е недостатъчен за хотелите в и около Зл.пясъци.
Канализацията във Виница е факт от години.
SunyD, оформи се спор кв. Красна Поляна (Владиславово) срещу кв. Бояна  (Виница).😉

Последна редакция: вт, 13 юли 2021, 16:38 от Viviana91

# 719
  • Мнения: 3 920
Какво сте се хванали за тази вода - преди няколко години топ центъра беше без вода с дни заради стария водопровод,  Цветен, Левски и тн.. по линията за Златни сме редовно без вода заради пробив по главния, гейзери, дупки, наводнени улици .. не ги коментирам изобщо

Ей Viviana голямо изхвърляне с това, че Виница е Бояна, виж под Виница около Екопарка може, но самата Виница .. айде нема нужда!

Общи условия

Активация на акаунт