Пазарът на недвижими имоти във ВАРНА-какво се случва реално? - 11-та тема

  • 43 278
  • 769
  •   1
Отговори
# 720
  • Варна
  • Мнения: 14 547
Скаридка, права си. Дадох общ ориентир на Suny D. Евсиноград да си остана наша тайна мечта.😄

# 721
  • Мнения: 435
Видяхте ли новата сграда C max center  в Младост. Който търси нещо в Младост може да провери дали му харесва.

# 722
  • Варна
  • Мнения: 1 558
Не знам дали е обсъждано,Явор АД имат разрешително за строеж за сградата в Чайка от м.Май.

# 723
  • Мнения: 2 079
Видяхте ли новата сграда C max center  в Младост. Който търси нещо в Младост може да провери дали му харесва.
Тази сграда поразително ми прилича на Панорама парк в Бриз като идея.

# 724
  • Мнения: 28
Владиславово се намира на около 10 км, от центъра. Какви са предимствата,  освен съседите роми ?

Къде са гагаузите, къде са ромите... Никога не бих купила къща по баирите на Владиславово,  там също вече строят заможни роми, познавам лично. Да не споменавам и кражбите в района.


Във Виница имат канализация и всички нормални комуникации.
Вероятно по периферията имат някакви проблеми или са с незаконни строежи.
Диди, явно не познаваш местни виничани. Да ти поясня, че гагаузите ненавиждат турци и роми. Нехриязанта е още от турското иго. В т.н.гагаузки села наоколо неслучайно също липсват малцинстна. Гагаузите са християни, държащи на българските обичаи. Никога не биха позволили джамии, секти или др. небългарски религии и култури. Това им е основния, отличителен белег + гостоприемството.

Абсолютно вярно.


Видяхте ли новата сграда C max center  в Младост. Който търси нещо в Младост може да провери дали му харесва.


Интересна е, но повечето апартаменти са със северно изложение. Известни ли са цените? В сайта им няма обявени Kissing Face

Последна редакция: вт, 13 юли 2021, 22:33 от Slav76

# 725
  • Мнения: 581
Не знам дали е обсъждано,Явор АД имат разрешително за строеж за сградата в Чайка от м.Май.
Имат, да, но започнаха ли с продажбите?

# 726
  • Sofia
  • Мнения: 4 057
Не знам дали е обсъждано,Явор АД имат разрешително за строеж за сградата в Чайка от м.Май.
Имат, да, но започнаха ли с продажбите?

Тези не искаха ли 1600 евро на квадрат на тъмно зелено?

# 727
  • Варна
  • Мнения: 996
Тези си продават сградите на 90% преди първа копка. Тези, ако искат ще сложат цена и 3000 евро на тъмно оранжево, ако има кой да ги плати не виждам какъв е проблема? Добре, че в Чайка поне има канализация... Grinning

# 728
  • Варна
  • Мнения: 987
Някой с опит в парцелите може ли да изреди, неща за които да се внимава при закупуване на парцел?

# 729
  • Мнения: 840
Е как искат 1600 евро като не продават. То канализация май се установи, че навсякъде има. Какви спорове 2021, борба за канализация. За парцели съм гледал, но опит нямам за сега.

# 730
  • Варна
  • Мнения: 5 290
Аз гледам за парцели в тоя сайт - agup.varna.bg - ПУП-овете по райони дали и колко отчуждаване се предвижда заради пътища и т.н. Иначе ако се стигне до сделка - задължително адвокат, който да прегледа дали всичко е наред с документите. Той всъщност само от към собственост може да каже дали са ок нещата. Загледах едно парцелче, което няма прекарани ток и вода и обмислям да предложа на собственика да пусне молби за проучване към ВиК и енергото, ако трябва аз да ги платя, по сто и нещо лева са, за да съм спокойна, че ако го купя, ще мога да си прекарам комуникациите. Не би трябвало да ми откаже. За разрешително за строеж мисля, че трябваше да е над 300 кв.м. мястото, с лице на път поне 14 метра. Не трябва да има наблизо далекопроводи, гледаш си кинт и плътност колко са... 
 И аз не съм подробно запозната и бих се радвала на съвети от хора, минали по този път.

п.п. някой знае ли какво означава "водосборна зона"? Попаднах на този термин, разглеждайки един проект за канализация във вилните зони.

# 731
  • Варна
  • Мнения: 14 547
Didi168,за празно място ВиК не дават разрешение за прекарване на вода. Трябва да има постройка или одобрен план за строеж

# 732
  • Варна
  • Мнения: 5 290
Не съм казала, че искам разрешение за прекарване на вода, а предварително проучване само дали има възможност.

# 733
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 298
Бихте ли си купили северен апартамент?
За инвестиция.
Апартаментът е на добра цена,добра локация,на среден етаж,не е краен,но е северен и това ме спира.

# 734
  • Варна
  • Мнения: 14 547
Твърдо не.

Общи условия

Активация на акаунт