Пазарът на недвижими имоти във ВАРНА-какво се случва реално? - 11-та тема

  • 43 462
  • 769
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 152
Penkoman, и на мен не ми харесва забавянето, но да кажем, че до 6 месеца е съвсем приемлив срок за забавяне... Още повече,че първоначалните срокове при започване на строежа, бяха обявени 2019г. преди пандемията, която се е отразила и върху работниците на обекта...
До колкото знам и другите строежи са вече с просрочени срокове...

# 226
  • Мнения: 446
Така или иначе им се вижда краят. Двата комплекса вървят ръка за ръка а пътят ще бъде между тях. Ето сега ренесанс завършиха първите 2 сгради и вече имат акт 14. Обаче без завършване и на сезони трудно ще се живее там. Сега ренесанс започна 3тата сграда така че очаквам догодина всичко да бъде готово за живеене. Вчера четох че скоро започва разширението на царя до летището, което ще оправи и феликсова, така че инвестиция от сега за 3тата сграда на ренесанс която ще свърши последна за мен беше добра опция.

# 227
  • Варна
  • Мнения: 1 016
Всичко извън надценения център е добра инвестиция, но аз вече апартаменти няма да купувам, ще работя усилено за парцел и къща. Ей го на, снощи си лягам в два, днес в девет и половина съседа отгоре почна с дрелките. Нещо си пробива човека за двайсетина минути ама можеше един ден в седмицата да се наспя като човек. Ей затова ще работя защото ми писна тая свинщина.

# 228
  • Мнения: 3 934
Пенко, в момента и по селата няма тишина - косачли и резачки от 8ч вият Simple Smile запушиха и барбекютата

# 229
  • Мнения: 204
Penkoman, и на мен не ми харесва забавянето, но да кажем, че до 6 месеца е съвсем приемлив срок за забавяне... Още повече,че първоначалните срокове при започване на строежа, бяха обявени 2019г. преди пандемията, която се е отразила и върху работниците на обекта...
До колкото знам и другите строежи са вече с просрочени срокове...

Всъщност не е приемлив и затова има договори със срокове и неустойки при неизпълнение. Пандемията е удобно извинение, но аз не мисля, че им е повлияло реално по някакъв начин. Очаквах да спрат със троежите по време на локдауните, но всъщност това не се случи. Следях шест строежа и всичките продължиха работа. Планирането на доставки на материали според мен е/е било по-проблемно. Забавянето там в световен план е сериозно.

# 230
  • Мнения: 152
По принцип и аз не съм съгласна да има закъснения. Нека да видим накрая кога ще вземат акт 16 и пак ще коментираме.

# 231
  • Варна
  • Мнения: 1 016
Кре10 е прав, не е приемливо, но в повечето случаи хората си замълчават за да не разсърдят строителя, че е взел едни пари и има контрол върху жилището, в което ще живееш. Ако си го взел за инвестиция едно забавяне от година ти струва има няма едни 2000-3000 евро примерно.

# 232
  • Мнения: 70
Здравейте, някой проявява ли интерес към проект в Чайка на Явор Simple Smile

# 233
  • Sofia
  • Мнения: 4 136
Здравейте, някой проявява ли интерес към проект в Чайка на Явор Simple Smile

Аз се изтересувам - може ли да ми кажете нов проект ли е това? Може ли информация, може и на лични.

# 234
  • Мнения: 70
Здравейте, някой проявява ли интерес към проект в Чайка на Явор Simple Smile

Аз се изтересувам - може ли да ми кажете нов проект ли е това? Може ли информация, може и на лични.
Да,  някой ако има нова и актуална информация може да сподели.

# 235
  • Варна
  • Мнения: 1 016
Актуална информация за момента няма. Записвате се в Явор за известие като почнат продажбите, другото го има на сайта им, очаква се да започнат да предлагат имотите лятото, но кога ще е готов проекта не се знае.

# 236
  • Мнения: 94
Честно казано съм изненадан от това колко хора имат желание да живеят в сграда с 17 етажа, 2 входа и стотици съседи и то при цени на 1600 евро / кв.

# 237
  • Sofia
  • Мнения: 4 136
Честно казано съм изненадан от това колко хора имат желание да живеят в сграда с 17 етажа, 2 входа и стотици съседи и то при цени на 1600 евро / кв.

1600 евро ли е при Явор? Това е доста над цените в София ...

# 238
  • Мнения: 446
И аз се чудя обаче живи примери са К скай, градина и тази сграда до К скай аз му викам хотела но май се казва оркид. За всеки влак си има пътници явно.

# 239
  • Варна
  • Мнения: 1 016
Ами аз се интересувах, но честно казано не искам защото по груби сметки за апартамента, който искам за същите пари ще си построя къща в рамките на града. Тепърва ще видим дали съм бил прав или не.

Общи условия

Активация на акаунт