Нашите цветя - обща тема 8

  • 29 428
  • 741
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 3 549
Оф, накрая ще изсипя един самосвал пръст на покрива и ще си направя истинска градинка. В саксии е толкова различно. Sad

# 631
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 066
Магни, ама саксиите са ти прекрасни, кичести, перфектни, идеално комбинирани!! Hug

Детелинки оксалис и мен ме радват, сях навън в саксия и нищо, сигурно си мислят че е още зима Rolling Eyes Anyyyone, твоите детелинки са много свежи, създават настроение веднага!

Mikkey, портокалът не смея да го слагам навън, да не се сецне нещо от промяната в обстановката. Виждала съм, че ги държат лятото навън, трябва само да се престраша. Седи в лятна неотоплявана стая. Много ми е мил и драг, не само защото е хубав, а и защото го взех за жълти стотинки от любимия супермаркет и вече няма такава аванта Satisfied

Саня, доколкото знам жасмин самбак цъфти само вечер, доста романтично и  необичайно!

polly, ако това е остеоспермум, те обичат стайна температура, може да му е студено там в момента, обичат и да им е влажно, да не е съвсем изсъхнала почвата. Стават и за саксия по принцип.

mystic woman, може сега да насадиш ранункулус, ще цъфне лятото. Красивичко е на вашата тареса!

Скрит текст:

Между другото, и у нас открих мутант! Scream
Скрит текст:
Тази вигела, която е шарена и цъфти розово пусна клонки в зелено и с бял цвят ScreamЧетох, че било при неблагоприятни температурни условия, навън е кански студ - или беше "конски"? Надявам се да не мутира цялото, шок и потрес Open Mouth Засега имам резервно, ама не ми е спокойно на душата, защото другото е едно хилаво и линеещо.
 


Тук посредата се крие една новопоникнала роза ругоза от семка.
Скрит текст:


За илюстрация, такива шипки остават след цвета, като репички, много декоративни - това не е мое

Да знаете, че се инфлуенсирах и си взех карамфил, моля чувствайте се виновни... Neutral Face  Ама пък с такава разцветка, не устоях. Мирише лекинко, но приятничко
Скрит текст:

# 632
  • Мнения: 3 417
Аз още нямам вест кога ще пристигне . Дано ми цъфне самбака и да дойде в добър вид . Цветя от сайтове не съм поръчвала никога.
Днес си купих пръст и малко саксийки - преместих фрезията в саксия и мушкатото репелент - дето ми се струва ще умре - нещо не върви добре.

# 633
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 989
Ефибуш, вариегатните се дължат на бактерия и минава като болест. Обикновено са по-слаби от колкото зеления им вид и е нормално между вариегатните да има смес със зелен. Точно поради горното. Тоест зеленото се счита
за “здраво” растение. Ако е генетично вариегатно ще си остане така, но ако вариегата е придобит след това постепенно може да се превърне в чисто зелен вид.

# 634
  • Пловдив
  • Мнения: 40 766
Едно цвете дето незнам как се казва...от на мама двора.

И любим божур...розовия не е цъфнал.

Една перуника..

# 635
  • Мнения: 2 651
Излезе ми като спомен отпреди година.
Сега пак са цъфнали същите красоти, но ме мързи да снимам:

# 636
  • Мнения: 3 771
Някой има ли Лантана?
На храст или в саксия я гледате?

Дайте идеи за летни цветя Blush

# 637
  • Варна
  • Мнения: 2 033
Здравейте, моля за съвет за отглеждане на карамфил. Всяка година умарям по 1-2. Вземам го есента примерно септември месец, успешно изкарва зимата- расте, цъфти, развива се и като настъпи лятото се гътва. Това е всяка година. Пробвах различни условия на отглеждане- на сянка, на слънце, да поддържам леко влажна почвата, да засушавам и винаги резултата е един и същ. Около юли месец обикновено го губя. Последният ми септемврийски карамфил отново е тръгнал да заминава, цъфти, но общо взето е в лошо състояние- пожълтели листа, грозна гледка. Simple Smile

# 638
  • Мнения: 5 378
polly, ако това е остеоспермум, те обичат стайна температура, може да му е студено там в момента, обичат и да им е влажно, да не е съвсем изсъхнала почвата. Стават и за саксия по принцип.
Ефи, може ли да разкажеш повече, как точно я отглеждаш в стая? На какво изложение, колко е топло, и т.н. Презимувала ли е, или е от тази година?

Мариета, лантана гледам в саксия навън. Сега и стана студено и спря да цъфти, но няма да я прибирам вътре. Според мен зимата не може да остане навън, ще измръзне.

Флорен, карамфилите напролет се орязват, за да се подмлади растението. Така и ще цъфти повече. Мисля, че още не е късно да поизрежеш старите клони, но не всички.

# 639
  • Мнения: 10 502
Как се гледат карамфилчета? Като прецъфтят махам прецъфтялото както на петунии и на другите цветя, поливам и толкоз. В момента е с много пъпки, но си мисля, че ще се изчерпа в един момент, ако не го гледам правилно.

# 640
  • Мнения: 21
Здравейте!
Понеже си бях на село за две седмици и оставих гарденията ми, но за жалост няма кой да я полива и тя май си замина. Може ли да споделите дали има някаква саксия, която да подава постепенно  вода, когато отсъствам за дълго време, че толкова много обичам гардения, а не мога да си позволя пак да взема и да я загубя. А няма на кого да оставя и да ангажирам да я поливат, пък да я мъкна с мен не е вариант.

# 641
  • DE
  • Мнения: 9 068
На принципа на скачените съдове, саксията долу, съд с вода отгоре, връзка за обувка натопена във водата, другият край в саксията. Оставяла съм цветята за месец докато сме в почивка като се върнахме всички бяха живи.
Оставени на грижите на дъщеря ми дадоха фира няколко саксии Rolling Eyes Flushed Grin

# 642
  • София
  • Мнения: 3 022
Може ли да споделите дали има някаква саксия, която да подава постепенно  вода, когато отсъствам за дълго време.
Може да и направиш капково напояване с "система",от тези дето слагат в болниците. Туба с вода поставяш нависоко ,отдолу вкарваш игла,а отгое направи малка дупчица(може с игла) да влиза въздух.И си нагласяш капките(да капе много бавно).

# 643
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
Моите карамфилчета цъфтят и ме радват. Чакам ги с нетърпение да отворят всички цветчета. Тези изкараха зимата навън под стрехата на терасата и сега съм доволна от изгледа им. Но това ще е докато прецъфтят и напече по-силно слънце, затова смятам Тази година смятам като прецъфтят смятам след като прецъфтят да ги преместя в друго сандъче или може би саксия и да ги сложа на сянка. На слънце винаги стават едни такива като изгорели и изглеждат много зле, така че ще експериментирам, пък ще видим какъв ще е резултатът.



# 644
  • Мнения: 5 997
Още малко цвят лилав .

Карамфилче съм решила догодина да включа.

Общи условия

Активация на акаунт