Нашите цветя - обща тема 8

  • 29 422
  • 741
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 2 895
Наина, сподели моля Simple Smile, много изящни са каладиумите, и искам да си купя още няколко !
Ти на тераса ли ги гледаш, оросяваш ли листата? Извинявай, че така те затрупах с въпроси Simple Smile!

# 721
  • Мнения: 5 376
Диди, отдели саксията от другите, да не ги заразиш. Акари се третират със специален препарат-акарицид, не всеки инсектицид ще свърши работа. Най-добре попитай в агроаптека. Покажи им снимки или направо листенце с паяжини в аптеката.

# 722
  • Мнения: 7 039
Какви сакъзчета и мушки имате само!
Моите са умрели в кожата си. Взех ги мънички, така обичам, да гледам как растат. Но в това кофти време при мен, едва ли ще видя цвят скоро. Disappointed

# 723
  • Мнения: 502
Pipi, не си сама Wink. И моите сакъзи са като заспали.
Нат, твоите са разкошни. Има един балкон на съседен блок, 7-8 сандъка преброих миналата година, подобна приказка бяха. Но сега и те дремят още
При мен калибрахоетата пощуряват, но много въшлясват и се въздържам да не прекалявам с тях.

Средната саксия е с един къдрави петунии, до сега не бях виждала подобни. Изкушиха ме много. Имам още една подобна, но ще я покажа като разтвори повече цветове, че сега е само един
Флокс, влюбих се в твоите бели и розови красоти, чието име не можах да запомня.
Мариета, правиш страхотни аранжировки Flowers Hibiscus
Ефи, и аз много ще се радвам да видя снимка на цялата градина. Почти си я представям, и една фея в човешки ръст в нея Simple Smile

# 724
  • Мнения: 3 771
Благодаря, Буба!

# 725
  • Мнения: 2 895
Бубе, благодаря, и твоите калибрахоета са много хубави, със страхотни цветове Simple Smile, петунията е супер !
 Аз тази година още не съм купила петунии, какво чакам и аз незнам.
Мариета, наистина много готини аранжировки, и аз пробвах ама не ми се получиха Simple Smile!

# 726
  • Мнения: 3 417
Някой от вас правил ли е поръчки в сайт Палми център https://palmi.bg/ ?
Поръчах един жасмин самбак на 13 май и си чакам вече ....
Обаждах се поне 5 пъти и все идва .
Мина ми мерака.
 Красиви са цветя имате .
Моите фрезии прецъфтяха и вече май няма да цъфтят .
Дали листата ще изсъхнат сами и да прибера луковиците или

# 727
  • Мнения: 3 771
Natt,
Благодаря. Снощи пуснах нова тема -28ма, Градинарство - моето хоби 28, и съм описала малко техника на правене на аранжировките, помага Simple Smile опитай!

Май и тази иска нова

# 728
  • Стара Загора
  • Мнения: 933
Моите презимували сакъзи изглеждат така:
Скрит текст:







Кои по-добре,кои не чак толкова. Надявам,се да се сгъстят,имат доста нови листа,но дали ?

Момичета,някой отглежда ли лилиум в градина? Посадих,три които ми бяха подарък за осми март,след като прецъфтяха. Избили са и трите.Дали се самонасаждат или не?

# 729
  • Варна
  • Мнения: 1 916
Калибрахоето ми е цялото във въшки. Чудя се с водка ли да напръскам или със сапунена вода. Второто става ли с веро и в какво съотношение? Кое според опита ви е по-ефикасно?

# 730
  • Мнения: 14 078
Скоро четох за вода, сапун и олио, че мори въшките. Не съм го пробвала.

# 731
  • Варна
  • Мнения: 1 916
Скоро четох за вода, сапун и олио, че мори въшките. Не съм го пробвала.
Да, но сапуни имам само тоалетен, освен това трябва да го настържа примерно, и се чудя за веро или шампоан.

# 732
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 987
Веро и вода, но съотношение не знам. Пробвала съм такава смес за мана и също става.

# 733
  • Мнения: 502
Stenly, аз ги топя в разтвор с веро (т.е. някакъв препарат за съдове). Слагам на око, не знам съотношение, в един леген и обръщам внимателно цветето с короната надолу (придържам стъблото към пръстта, да не се изсипе цялата саксия) и го потапям 2-3 пъти така. Малко се шокира в началото, но се оправя после. Като изсъхне хубаво пръскам и поливам с моспилан. Само с домашни средства не знам дали ще се отървеш от въшки
Миналата година даваше ефект, тази пак така изчистих лилавото калибрахое преди около 10 тина дни

# 734
  • на чист въздух
  • Мнения: 178
манделеевка и аз иман лилиум в градината от миналата година и сега са напъпили, пак от осмомартенски
подарък.
За въшки действам само с цигарени вода и капка веро действа

Общи условия

Активация на акаунт