Пазарът на недвижими имоти в България, какво се случва реално? -Тема 54

  • 49 872
  • 755
  •   1
Отговори
# 735
  • София
  • Мнения: 1 255
https://www.pariteni.bg/novini/imoti/poskypvat-zhilishtata-v-zat … -kompleksi-239327
Ето още една статия за увеличаващи се цени на затворените комплекси. Като потвърждение - в нашия комплекс миналата седмица са препродали апартамент за 1700 евра на м2. А е купен за под 1000 Евро преди 8 месеца. Без подобрения, на шпакловка и замазка. Сега е на акт 14, а е купен на зелено. Предложиха ни да продадем и нашия, защото имало голямо търсене.

# 736
  • Мнения: 9 815
Хубаво де, дори да беше офертна цена 1700 евро (за Банишора говоря), до колко според Гого би могло да се свали - 1100-1200???  Щеше ли да има реална сделка с подобни контраоферти?

А Модерно предградие го коментирахме - локацията е много зле, там можеш да продаваш само, ако държиш ниски цени - под 900 евро на квадрат.

Ето една обява за много добър 3-стаен готов в Модерно предградие - единственият му кусур като разпределение е сравнително малкият кухньохол. Всичко друго си е повече от ОК - големи спални, големи бани, голямо мокро помещение, входен коридор с възможност за портманто. Ама ей го на - 725 евро на квадрат, заради локацията.

https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5&adv=1c16023308326320 … k=6tyz7k&f1=1

# 737
  • Мнения: 177
Напълно реално е да се сключи подобна вторична сделка преди Акт 16 в Парк Вю, колкото пъти съм минал, агентът развежда клиенти из малкото останали. За тристаен ще се намерят доста хора да дадат 1,7 без кой знае колко замисляне, особено ако целенасочено искат да живеят там.

# 738
  • Мнения: 2 817
Ами нали и аз това казвам. Когато някой е отчаян ще плати. МП изобщо не го коментирам като локация, а какво намерение има даден човек, инвестирал там. Такива намерения имат много продавачи на вторичен пазар в момента. Ако търся нещо то би било от строител директно, без брокер, без натоварена печалба, но всеки си знае.

# 739
  • Мнения: 177
Обаче оферти от рода на 77 евро за 3-стаен на проект, даже без първа копка в Карпузица, ми се вижда леко оптимистично наистина Grinning

# 740
  • София
  • Мнения: 1 255
Обаче оферти от рода на 77 евро за 3-стаен на проект, даже без първа копка в Карпузица, ми се вижда леко оптимистично наистина Grinning
Не реалистично бих казала 😁 За тези пари - двустаен, на тъмно зелено

# 741
  • Мнения: 1 883
Двойна печалба, кво лошо има. Аз бих продал ако поемат разходите. Някои хора цял живот изплащат или събират пари за апртамент. Ако на някой му изпадне възможност да си удвой парите които цял живот изплаща това си е ранно пенсиониране.
Като е купен за собствено ползване няма никакъв смисъл. Нали като го продаде, ще трябва да се търси друг имот, който ще е също на такива цени. Безсмислено упражнение.

# 742
  • София
  • Мнения: 156
Ние ходихме да гледаме SoHome до зоопарка - затворения комплекс. Част от сградите са готови - огледахме някакви апартаменти тристайни, които са останали. Неочаквано, но ми хареса, приемлив е комплекса. Цените са си височки, но не са космически. Единственият ми проблем е, че не съм сигурен че ми се живее в затоверен комплекс. Искам нещо по-простичко...

# 743
  • Мнения: 46 535
Моля, пуснете нова тема.

# 744
  • Мнения: 3 295
Ние ходихме да гледаме SoHome до зоопарка - затворения комплекс. Част от сградите са готови - огледахме някакви апартаменти тристайни, които са останали. Неочаквано, но ми хареса, приемлив е комплекса. Цените са си височки, но не са космически. Единственият ми проблем е, че не съм сигурен че ми се живее в затоверен комплекс. Искам нещо по-простичко...
130-140 за едноспален на бетон и 190-200 за 2 спален пак на бетон, ако не е космическо не знам.

# 745
  • Мнения: 1 013
Може ли някой да каже кое му е хубавото на Банишора, че е така скъпо?

# 746
  • Мнения: 481
200 хил евро нищо не е на фона на високия стандарт в Бг. Едно семейство с 4 хил лв месечен доход ако мине на хляб и вода и не харчат за нищо друго ще го изплатят за има няма 10 години. Хората 80 хил евро за нищо ги нямат щом една и съща обява е пусната с такава разлика
https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5&adv=1b16133808102833 … k=6u1jse&f1=3

https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5&adv=1b15905781247704 … k=6u1jse&f1=3

# 747
  • Мнения: 1 271
Едното в с ДДС,другото без. Така че само 30тина к е разликата. Този апартамент е в Динев и резидънс,там само да свирнат и им оправя общината парка и паветата отпред,последно тротоара смени. При положение,че от другата страна на ФМИ е плачевно и ако не си с джип ще ти изпопадат пломбите,а тротоарът е ремонтиран преди да се родя последно.
В тази сграда не е пестено от нищо и наистина си заслужава,ако имаш парите и не те притесняват съседите. Ама при положение, че те си имат цял курорт на морето,едва ли ще те притесняват често, та пак си е топ за мен.

# 748
  • София
  • Мнения: 407
200 хил евро нищо не е на фона на високия стандарт в Бг. Едно семейство с 4 хил лв месечен доход ако мине на хляб и вода и не харчат за нищо друго ще го изплатят за има няма 10 години. Хората 80 хил евро за нищо ги нямат щом една и съща обява е пусната с такава разлика
https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5&adv=1b16133808102833 … k=6u1jse&f1=3

https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5&adv=1b15905781247704 … k=6u1jse&f1=3

Какво са 30000 евро разлика за подбона уникална бърлога на ромски барон Satisfied  Ама като зная за какви други кичозни землянки в тази сграда съм срещал обяви, явно целият катун ще се мести там SatisfiedSatisfied

А иначе и тук холокухнята е покъртителна, а спалнята по-скоро прилича на коридор. Може и да е малко по-широка от 2 метра Satisfied Уникални архитектурни решения Satisfied Но за 300 - 350 000 евро толкова. Ако ромският барон купуващ това уникално жилище иска спалня с нормални размери, трябва да се бръкне повече Satisfied  Примерно 600 - 650 000 евро Satisfied

P.S. Това е поредното доказателство, че пазарът на имоти в момента е абсолютно сбъркан, а участващите като купувачи явно са мазохисти...

Цитат
В тази сграда не е пестено от нищо и наистина си заслужава,ако имаш парите и не те притесняват съседите. Ама при положение, че те си имат цял курорт на морето,едва ли ще те притесняват често, та пак си е топ за мен

От нищо, освен от място Satisfied Поредната изгъзица. Като ще продаваш луксозни жилища, поне да са жилища, а не някакви кутийки, в които ако искаш да сложиш голяма спалня, ще трябва да е в холокухнята. Ама то в България парвенютата са над тия неща Satisfied

# 749
  • София
  • Мнения: 1 255
Може ли някой да каже кое му е хубавото на Банишора, че е така скъпо?
А колко евтино трябва да е според вас?

Общи условия

Активация на акаунт