Миля, Лиля...

  • 4 992
  • 86
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 572
И на мен ми звучат недобре, но името на детето го избират родителите.
Познавам Дилмана и Мирай, и двете са туркини и много харесвам имената им.

# 31
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 748
Не ми харесват тези имена.

# 32
  • Мнения: 6 764
Не са звучни и са трудни са произнасяне.

Вместо Миля, предлагам Мелин.
Вместо Лиля поне да е Лейля.

# 33
  • Мнения: 11 967
Има народна песен за Дилмана. Не знаех какво е по произход. За мен е приемлив вариант. Дилма/ Дилмана
Друго такова близко име, за мен е Елиз. Също Айлин.
Много харесвам и името на една съученичка, което повече не съм срещала - Шехнас.

# 34
  • Мнения: 34
Приемам предложения за добре звучащи имена за България. Като Елиз, Айлин, Мирай, Емел отпадат, защото ги носят близки и роднини.

# 35
  • Мнения: 11 967
Мелек, Еджем, Ачилия, Мелис/з (не съм сигурна как е правилно), Дилма/-на, Сирма, Севинч, Севда,

# 36
  • София
  • Мнения: 13 071
Предлагам Елиф, Мелек, Дилара, Нургюл, Нурсел/ин, Алина, Вилма, Аси/е, Селма.

# 37
  • Мнения: 1 572
Като прочетох Сирма(много хубаво ми звучи, също) се сетих и за друго, което много ми допада - Семра.
Деря, Ясмин, Шерин, Мерве също ми харесват.

# 38
  • Мнения: 22 867
Семира ми е красиво име, но е арабско. Семра е турският вариант.

borovinka5, бих си кръстила децата с имена, които на мен/нас(семейството) харесват. Предполагам имаш някакви избрани. Иначе тук ще се начетеш на всякакви предпочитания, просто няма такъв вариант едно име на всички да хареса. Все ще има някой, дето не му харесва. Хубавото е, че много имена се дадоха, пък ти избирай.

# 39
  • София
  • Мнения: 1 977
Сибел, имах колежка в универсутета с това име, прекрасно и умно момиче , а името звучи интернационално и е елсно за писане и произнасяне и на латиница и на кирилица.

# 40
  • Мнения: 1 108
Аз харесвам Амира, Аида, Семра, Емине от тези, които съм чувала Simple Smile

# 41
  • Германия
  • Мнения: 3 423

А защо турците си кръщават децата с турски имена? Ами по същата на логика на българите, които живеят в Америка или Германия, или където и да е другаде по света, и си кръщават децата с българки имена.

Но това не е вярно, особено при смесените бракове! Децата ми са с немска фамилия, имената им са по-скоро интернационални, нито типично български, нито типично немски. С много от децата на мои познати е така. Не бих “причинила” типично българско име на децата си, които никога няма да живеят в България, а цял живот ще трябва да обясняват какви са, от къде  са и как им се пише името.

Последна редакция: сб, 17 апр 2021, 15:15 от TeoM83

# 42
  • Down south
  • Мнения: 7 678
Абсолютно подкрепям казаното от ТеоМ83.
Ситуацията е същата и около мен. Деца от смесени бракове, деца на родители, установени в САЩ, всички са с интернационално звучащи имена.
Дъщеря ми е единствена със звучно българско име, което и дадохме в България и от което почти нищо не е останало, освен първата буква - Р

# 43
  • Мнения: 10 783

А защо турците си кръщават децата с турски имена? Ами по същата на логика на българите, които живеят в Америка или Германия, или където и да е другаде по света, и си кръщават децата с българки имена.

Но това не е вярно, особено при смесените бракове! Децата ми са с немска фамилия, имената им са по-скоро интернационални, нито типично български, нито типично немски. С много от децата на мои познати е така. Не бих “причинила” типично българско име на децата си, които никога няма да живеят в България, а цял живот ще трябва да обяснявам какви са, от къде  са и как им се пише името.

Моят пък поглед с приятели в чужбина е такъв. Децата им носят български имена. Имам роднина, която е женена за американец и живеят в САЩ, детето се казва Първан! Все пак аз споделям моите наблюдения, но не правя такива грандиозни заключения кое е вярно и кое не.

# 44
  • Down south
  • Мнения: 7 678
Горкото дете, казвам го съвсем добронамерено.
Знам, какво е да носиш странно име, което е трудно и за произнасяне, и за запомняне.

Последна редакция: сб, 17 апр 2021, 15:48 от Daylily

Общи условия

Активация на акаунт