„Отдел Издирване“ - тема 2

  • 26 569
  • 546
  •   1
Отговори
# 495
  • Другата България
  • Мнения: 37 341
Аз си признавам, че снощи бях толкова уморена, че на два пъти заспивах, а днес нямам време да изгледам отново финала, по-нататък ще го направя може би, въпреки че схванах какво се случи, а и ви изчетох.
Като цяло се присъединявам към мненията на всички, че това беше най-доброто от БГ сериалите, което видяхме през зимно-пролетния сезон. Сценарий, режисура, актьорски състав, интрига - всичко беше на ниво за българска продукция. Браво!
Дано само с втори сезон да не окепазят нещата, както стана с "Братя", че ще е жалко.
От всичко само едно нещо някак не ми се връзва....изстрели не съм броила - с колко изстрела Ивица застреля Петър, но после....все пак това е портиера, търсен престъпник и от полиция, и от евентуално правосъдие, да не говорим, че и неговите хора го поръчаха. Как така стана, че изведнъж после никой не е потърсил тяло, труп, или ако това е станало, как две ченгета - едното от които дори го отстраняват впоследствие, правят така, че въпросния е излекуван от раните си /някой трябва да го е направил/, пренесен /прекаран, закаран/ до дома на Ралица /отново няма как само двамата да са го направили/, и ей така, щрак - Петър изчезва - няма гроб, няма тяло, няма сигурност, че е мъртъв. Най-вече за "Саламандър", които има какво да губят. И тази клетка не е била в къщата от самото начало, после трябва да се е достроила....сигурно са подробности, ама ми бодат очите.

# 496
  • España
  • Мнения: 1 210
А дали в неустоимото предложение за работа на жената на Валери чужбина не стои Salamander? 😉
Със сигурност! Даже Койна успокояваше дъщеря си , че жената и децата на Валери са в Норвегия!!!
Аз подозирам , че Ивица може да се задейства във втория сезон . Дано да е от добрите!

# 497
  • Мнения: 1 745
Аз съм със смесени чувства към сериала, може би очакванията ми бяха големи.
Имаха всички основания да предложат добър проект и каст и екип и сценаристи, но за мен не можаха да надхвърлят летвата, прекалено много неща ми бодат очите - като почнем от голямата любов на Катя към Ралица и стигнем снощи до финала с възскресяването на Петър.

Добър ход беше завръзката с героинята на Койна!!!

Като актьори мога да похваля  Янакиев, Бърнев, Русева и Димов.

# 498
  • Мнения: X
Още нещо - няма как патрулен полицай да се озове в отдел "Издирване" ей така, защото човек от отдела е наказан да ходи в патрулна полиция. Това са полицаи на различни нива. По принцип, съгрешилите от СДВР ги пращат на такава работа за меесец-два, но не ги замества обикновен полицай от патрула.

# 499
  • Мнения: 4 575
Още нещо - няма как патрулен полицай да се озове в отдел "Издирване" ей така, защото човек от отдела е наказан да ходи в патрулна полиция. Това са полицаи на различни нива. По принцип, съгрешилите от СДВР ги пращат на такава работа за меесец-два, но не ги замества обикновен полицай от патрула.

И на мен това ми се стори супер странно. Доколкото знам, за патрулен полицай днес дори не им искат завършена полицейска школа, но това едва ли е така за разследващ полицай/детектив.

# 500
  • Мнения: 8 222
А какво пречи момчето да е учило през това време?

# 501
  • UK
  • Мнения: 1 334
На мен много ми хареса сериала и се надявам на втори сезон.

# 502
  • София
  • Мнения: 27 187
Би трябвало да ни покажат или просто подскажат с приказки как точно е станало това с тялото на Петър.
Знаем, че е обявен за мъртъв, защото е имало погребение. И също така от видяното се подразбира, че само трима човека знаят, че Петър е жив. Петкови + самия Петър. Grinning
Според мен патоанатаомът също е в играта, а се видя и че са близки. Погребението е било малко, може би служебно, със затворен ковчег. А Петър е бил само ранен и то не тежко, защото единия изстрел попадна в областта на рамото, а другия трябва да е бил спрян от бронежилетка.

# 503
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 340
Изгледах го току- що. Нито дума за Радо?! Това с черните дрехи на психоложката не го приемам за обяснение, любовница в траур. Поне някоя подхвърлена реплика можеше да има в тази посока.
Много добро попадение завръзката с героинята на Койна!
Още по- голям удар е Петър в клетката Simple Smile Обаче! Там очаквам обяснения как и защо е попаднал в нея, трябва някаква ретроспекция.
Цялостното ми усещане е, че трябваше предният епизод да е край на сезона. Завършва със стрелбата по Петър и ни оставя в очакване да гадаем кой го застрелва, оцелява ли и всичко, което сега нахвърляха. За последен епизод се заплетоха прекалено много нови сюжетни линии!

# 504
  • София
  • Мнения: 13 184
Друга художествена измислица е следователи цивилно облечени и разхождащи се из градската джунгла с пистолет в кобур,закачен за колана на панталона и открито виждащ се! ...

Така си ходят някои и в реална.

Относно Петър - Андрей вероятно също знае, че е жив. От репликите му към Ралица си вадя извода. Каза, че неговото прикриване на катастрофата е нищо пред това, което шефовете може да разберат за скритото от нея и Камен. Убедена съм, че началото на втория сезон ще разкрие какво се е случило и как Петър е оцелял. Интересно е дали от организацията знаят също за Петър и дали затова не се насочиха към Камен и Нера.

Относно любовта на Катя към Ралица. Нормално е. Веднъж момичето си е мислило, че е изоставено от майка си и Ралица е била доведената й майка. После пък беше заблудена от баща си, че не му е родно дете, а е осиновена. Не вярвам да са й казали от отдела, за да я предпазят, че баща й е убиец. Ралица е тази, която е до нея след 10 г. живот заедно, а и Ралица явно се е грижила за нея през годините, компенсирайки загубата на своето дете.

Последна редакция: сб, 15 май 2021, 19:09 от Fever Ray

# 505
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 692
През цялото време бях Flushed Маминка Койна Портиерката беше топ обрата на сезона! Минчето ли казаха, че й е името? Grinning
Жана.
Минчето е секретарката на убития шеф на холдинга.


Даже Койна успокояваше дъщеря си , че жената и децата на Валери са в Норвегия!!!
Не е споменавала държава. Каза нещо като "Очи, които не се виждат, бързо се забравят".


Fever Ray, чудесни разсъждения!

# 506
  • Мнения: 380
Много добър сериал, определено се нарежда до 'Дяволското гърло' за мен. Само си мисля, че този последен епизод трябваше да е първи от следващият сезон. Твърде много показаха, завързаха интригата и сега пауза.

Някой има ли представа кога може да излезе сезон 2? Дали се снима в момента или някой от екипа в интервю да е издал нещо? Надявам се да не чакаме цяла година, защото всичко ще забравя..

# 507
  • Мнения: 31 208
Най- добрият сериал от новоизлъчваните. Много ще ми липсва.

# 508
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 692
Надявам се да не чакаме цяла година, защото всичко ще забравя..
Аз затова си запазих линка на Mari_Mar и ще го гледам пак преди началото на новия сезон.

# 509
  • София
  • Мнения: 27 187
Fever Ray,
Аз лично се съмнявам Андрей да знае. Колкото повече хора знаят, толкова по-голям е риска от изтичане на информация. А и едва ли една патрулка ще знае толкова важно нещо по сценарий (макар и по неволя и вярвам временно патрулиращ). По-скоро визираше множеството им своеволия и използването на отдела за лични цели.
Също така се съмнявам, че точно в този момент от Саламандър ще подозират, че Петър е жив. Може разбира се, има никак не малка вероятност, но се съмнявам. Ако ще разберат за него, то ще е във втори сезон, по-нататък. В началото Петър трябва да се използва като скрито асо в колодата от карти и този сценаристки трик да подейства и да им донесе някакви бързи и силни дивиденти, преди да се объркат нещата... Има си неписани правила.
А и защо да отвличат Нера, която даже напусна. Тя пък какво общо ще има с инсценировката с Петър. Не знам защо ги упоиха и двамата. Може би от Саламандър са се стреснали след като им бе разкрита схемата в Бухово и може би искат да стреснат  исплашат отдела на свой ред, знам ли и аз. Но ако ще отвличат Камен, за да го използват като разменна момента с Петър, не знам някак си ще ми е малко насилено и прекалено. Ние все още не знаем почти нищо за този ход, а видиш ли врага е пак с крачка напред. Т.е. ное зрителите автоматично ще сме с няколко крачки назад. Прекалено много неща има, които не са показани/разказани, ами просто не се прави така и за това и не вярвам. Едва ли двете неща имат пряка връзка.
Изгледах пак епизода преди няколко часа. Значи цял сезон гонят Портиера. По-логично би било да го разкрият в последния епизод, обикновено така се прави. Те са решили друго. Еми ок, лошо няма. Но този последен епизод в много направления стоеше сякаш е първи епизод от нов сезон, отколкото като за финал на сезон.

Общи условия

Активация на акаунт