Да ритне ОКТОМВРИйското човече, мама с нетърпение очаква вече! - Тема 6

  • 25 071
  • 755
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 452
Yanac  лесно ли роди след това ?
Питам защото сестра ми е акушерка и постоянно ми казва някакви методи итн . Включително и това че ако искам бързо да родя трябва да правим секс и най вече да свършвал вътре , защото спермата предизвиквала контракции и разширява шийката . Аз не мога да се нагодя към тая.мисъл , и  най вече като се сетя какви бяха болките , аз не давах разкритието да ми премерят , камо ли друго хах
Но на фона на това трудно раждане и големите ми мъки , ще давам май тоя път.....
Сестра ми дори ми каза влезна ли в 9тия всеки ден секс ....
А някоя от мамите запозната ли е с масажното олио на виледа против разкъсване ???? Наскоро ми го казаха и казаха че много помогнало.

# 46
  • au bout du monde
  • Мнения: 5 265
Viala, тази проверка за разкритие как боли 😫 повече от самото раждане, със сълзи съм ревала. Няколко пъти се наложи отвратително изживяване.
Разкритието ставаше много бавно, почти никакво нямах. Казах на мъжа ми, че е заради него, защото се дърпаше за секса😆 другия път щял да се поправи🤣

На мен с големия корем хич не ми беше удобно за секс😞 и на него не му беше комфортно и някъде към 22-23с беше последно. Та не си представям в 9ти как ще стане работата, но ще се жертваме 😆

За това масло и аз съм чувала, но не си представям как ще достигна до там да си бръкна 😆

# 47
  • Мнения: 1 428
Момичета,искам да пия омега3,,тъй лато имам теомбофилия,може и да не е отключена,каква форма тряжва да приемам и може ли някой да ми каже каква омега взима? Благодаря!

# 48
  • Мнения: 475
А аз имам сериозен недостиг на витамин D, но никое АГ не го взима това под внимание. Вие приемате ли и под каква форма е безопасно за бременни?

# 49
  • Мнения: 228
Има ли някоя мама на Натаспин, защо ви го изписаха?

Аз също съм на Натаспин. Предоисаха ми го превантивно, т.к. дъщеря ми се роди с тегло 1500гр в 9-тия месец преди 11 години. Изследването за тромбофилия ми е отрицателно, за кръвопотока в тази бременност нищо не е коментирано пред мен, както казвам превантивно. За сега бебето върви доста добре, надявам се и в следващите седмици да няма изоставане в растежа

# 50
  • Мнения: 68
А аз имам сериозен недостиг на витамин D, но никое АГ не го взима това под внимание. Вие приемате ли и под каква форма е безопасно за бременни?
Здравей ендокринолог ми пуска всеки път TSH, калций и витамин Д. Имах изразен дефицит и ми изписа капки на Oilesen. Вчера пуснах пак Вит Д и след месец вече е в норма😊

# 51
  • Мнения: 1 428
Аз бях с малък дефицит на вит Д и от септември съм на капки вит Д,не знам има ли общо с тромбофилия този витамин,амаа аз така го усвоих че предозирах,сега ще пускам пак да ги видя .. надявам се да не е паднал че ми го спряха...

# 52
  • Мнения: 261
Хариом, за Омега 3 и Тромбофилия няма специални изисквания. Можеш да си вземеш всяко Омега 3, което ти харесва. На мен с тромбофилия са ми предписали 1000мг, веднъж на ден, по време на хранене, без значение от марката Simple Smile

За витамин Д (моето е 19.0) ми предписаха Вигантол - 30 капки по веднъж в седмицата под езика.

# 53
  • Мнения: 1 428
Моят вит Д беше 29,казаха ми да си накапвам на хляб по 10 капки два пъти седмично и след 1 месец беше се оокачил драстично..

# 54
  • Мнения: 475
По каква схема приемахте капките? Преди ми бяха изписали Oilesen на капсули x 1на ден за 3 месеца и нямаше резултат. Сега отново започнах прием и много се притеснявам, че пак ефекта ще е същия, но с капки не съм пробвала, то и ме е страх сама да си назначавам, но като не се взима под внимание..
А аз имам сериозен недостиг на витамин D, но никое АГ не го взима това под внимание. Вие приемате ли и под каква форма е безопасно за бременни?
Здравей ендокринолог ми пуска всеки път TSH, калций и витамин Д. Имах изразен дефицит и ми изписа капки на Oilesen. Вчера пуснах пак Вит Д и след месец вече е в норма😊

# 55
  • Мнения: 1 428
loveparrots,,аз написах 2 седмично по 10 капки,НО една позната с тромбофилия,не ги усвояваше и си пръскаше better you. Spray

# 56
  • Казанлък(Бургас)
  • Мнения: 607
Viala, първо за маслото: някъде чух, че по-иновативни акушери и АГ-та го прилагат. Но къде и кой не помня.
Иначе родих бързо, лесно, без разкъсвания, "като по учебник" (както каза акушерката). Но всичко беше комплексна работа и подготовка. Месец преди да родя ми попаднах 2 книги, които много ми помогнаха да разбера къде сгреших при първото раждане, и къде лекарите "грешат" намесвайки се в природата, като забързват ненужно процеса. Едната е на Лоранс Перну - "Чакам дете", а другата е на Олга Дукат - "Раждане с любов". Също така няколко дни преди да родя попаднах на един клип за дишането, който на слушалки си пуска и в болницата. Но като наближи ще ви разкажа подробно за двете си раждания, какви изводи си изведох. Смятам, че АГ-тата не подготвят родилките за този момент, а това е голяма грешка - води до ненужна болка, епизиотомии, натискане на коремни, вакуми... и ненужен шок за родилката. А трябва да е обратното. Раждането е прекрасен етап от живота и спомените е нужно да са усмихнати. Hug

# 57
  • Мнения: 1 107
Натаспин не знам точно защо ми изписа доктора, накрая на прегледа ме попита колко вода пия, а аз под 2,5 литра не падам, поне 3. После питах на феталната и ми казаха, че било хубаво да се пие, изписвали го на пациентките и ми подметнаха за ковид.
Бебето ми върви чудесно, а първото се роди на 38 седмици 3,100, което мисля, че е супер.
Но тази тромбофилия няма да спре да ме тормози, още се чудя дали да не се изследвам...

# 58
  • Мнения: 1 428
М_Оливия,толкова много изчетох,че нв можеш да си представиш и толкова много се съгласъвах с мнения на доктори и всички са единодушни,че при момичета като нас под 25г. щанса да се отключи е малък, естествено ме посъветваха,но тя Елислава ,вече си ми беше казала какво трябва да си доизследвам,понеже в офиса на ММ има трима коронясани аз знаех още петък,но не исках да ви занимавам и няма да мога да отида днес при д-р Вецев,просто се моля до 10 май всичко да си е наред,а аз ще си пусна допълнителните изследвания и ще отида готова при него.

# 59
  • Мнения: 233
Включвам се и аз в новата тема. Ние също сме намалили секса доста, ама не е свързано с пазене, просто аз нямам много желание. Мъжът ми си има, имаше си и с миналата бременност, а тогава и аз май бях повече в настроение. Откакто съм бременна този път предпочитам да си легна и да си спя вечер и просто ме мързи.

Общи условия

Активация на акаунт