Овърдрафт или потребителски кредит? Помогнете - спешно!

  • 11 935
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 821
Което в крайна сметка ти излиза по-изгодно Grinning
Че щях ли да ви питам, ако знаех? Grinning

Двете неща са с различни условия, но не знам в крайна сметка кое е по-добре.

# 16
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Аз съм за овърдрафт. На мен лично би ми било по-удобно, заради по-малките лихви и заради погасяването - няма определени дати.

# 17
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 821
Овърдрафта може ли на порции да се погасява?

# 18
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Овърдрафта може ли на порции да се погасява?
Дано не те обърквам, но доколкото си спомням за овърдрафта - той може да се погасява когато си искаш. Например теглиш го за една година и имаш в картата си 2000 лв. До края на този срок можеш да теглиш и внасяш в картата си колкото си искаш, като лихва(много малка) ти се начислява само върху изтегленото в момента. В края на срока трябва да са на лице пак 2000лв.

# 19
  • Мнения: 4 300
Бу,

лихвите по овърдрафта са по високи, но пък е по удобен за ползване, т.е. можеш да теглиш и да внасяш малки суми, когато ти потрябва.
Потребителският кредит има първо такса за разглеждане на документите, комисионна за управление за първата година ( ако е за подълъг срок и за следващите) и т.н.
Според мен изборът ти зависи от това за какво ще го използвате- дали за дребни харчове ( овърдрафт) или за покупка на ел.уред или нещо от сорта (кредит).
Съществува и вариант с кредитна карта- там обикновенно има безлихвен срок.

Повече инфо на лични, за да не правим задръстване.


# 20
Лихвите по овърдрафтите са по-високи като процент, но се плаща само върху изтеглената сума. Ако получавате преводи или заплата по картата, автоматично ще се снижава лимита ви, т.е. ще платите по-малко лихва. Има такси за ангажимент, които се удържат в края на месеца ( в някои банки). Също така не винаги се иска да внесеш цялата сума на веднъж в края на периода, възможно е предоговаряне и разрешаване на условията за още една година и т.н.  Дори става доста лесно. Лично аз бих предпочела за себе си и за такава сума овърдрафт.

# 21
  • Майничка
  • Мнения: 12 581
И аз съм в "Биохим" - предпочетох потребителски кредит, одобрението е 2-3 дни. Предложиха ми автоматично и овърдрафт, но като се сетих, че ако тръгна да дърпам преди да съм проверила дали са ни пуснали заплатите, директно загребвам от овърдрафта, се отказах. А пък пусто, все забравям колко точно ми остават в картата след теглене.

# 22
  • Мнения: 1 517
Кредит

# 23
  • Мнения: 6 472
Аз предпочитам овърдрафтите и кредитните карти. Процедурата е по- улеснена, по- лесни са за обслужване и дават по- голяма свобода.

# 24
  • Мнения: 2 122
И аз съм за овърдрафт, удобството е че винаги когато има наличност можеш да теглиш, имам от май месец и до сега винаги съм била спокойна, че разполагам с пари. А и лихвите са по- малки. Картата ми е към Биохим, към датата на сключване на кредита годишната лихва е около 13%. Отпускат се до две нетни работни заплати. На единия ден подаваш необходимите документи- до 2 работни дни ти го отпускат. Другото предимство е, че не се занимаваш с внасяне на суми на падеж, всичко си се възстановява по банков път.

# 25
  • Мнения: 728
Ако ти е необходима цялата сума от 2000 лв наведнъж, по-добрият вариант е потребителския кредит според мен.

# 26
  • Мнения: 1 517
И ние бяхме с овърдрафт - за 3000 лв. Хубавото му е, че не теглиш цялата сума, а само колкото ти трябва в момента. Погасяваш когато си искаш и по колкото си искаш (в началото оставяхме по 200 лв. на месец, осле или нищо не оставяхме  Laughing или по 100). Важното е до крайния срок на договора да си изчистила всичко (барабар с лихвите).

# 27
  • София
  • Мнения: 5 828
Ако ти е необходима цялата сума от 2000 лв наведнъж, по-добрият вариант е потребителския кредит според мен.

точно така  newsm10
Изплащам потребителски кредит и имам и овърдрафт, на овърдрафта лихвата е по-голяма, но е само върху изтеглената сума, ползвам го като дълбок резерв в нужда, хубавото е, че връщам когато мога, а не на падеж.

# 28
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 821
Прекратявам питането Simple Smile
Казах на мъжа ми да влезне да прочете мненията по темата, а той каза 'Няма значение, тъй или иначе пускаме за потребителски кредит'.   33uu

# 29
  • Мнения: 5 622
Прекратявам питането Simple Smile
Казах на мъжа ми да влезне да прочете мненията по темата, а той каза 'Няма значение, тъй или иначе пускаме за потребителски кредит'.   33uu

Успех с кредита и с покупката (или за каквото там ви трябват)  Peace

Общи условия

Активация на акаунт